تلفظ انگلیسی یا امریکایی؟

waria

New member
سلام بر دوستان گرامی
یه سوال داشتم:من الان هر لغتی رو که میخونم تلفظشو با بابیلون چک میکنم که تلفظ انگلیسی هستش.میخواستم بدونم تلفظ انگلیسی کاربرد بیشتری داره یا امریکایی؟مخصوصا توی ازمون های زبان.(البته تافل رو میدونم که تلفظ امریکایی هست)ممنون میشم راهنمایی کنید:rose:

mahdieh

New member
خب من خودم هنوز این مدارک رو نگرفتم ولی معمولا براشون خیلی مهم نیست به خصوص که دوستانی داشتم که ایلتس شرکت کرده بودن وبیشتر برای اونها مهم اینه که جوابت رو درست از لحاظ گرامری و کلا بتونی بحث رو خیلی خوب جمعش کنی..یعنی تسلطت به تلفظت میچربه هر چند باید لغات درست تلفظ باشه که امریکن بابریتیشش اینجا اهمیت نداره

waria

New member
خب من خودم هنوز این مدارک رو نگرفتم ولی معمولا براشون خیلی مهم نیست به خصوص که دوستانی داشتم که ایلتس شرکت کرده بوده بودن وبیشتر برای اونها مهم اینه که جوابت رو درست از لحاظ گرامری و کلا بتونی بحث رو خیلی خوب جمعش کنی..یعنی تسلطت به تلفظت میچربه هر چند باید لغات درست تلفظ باشه که امریکن بابریتیشش اینجا اهمیت نداره
درسته ولی برای لیسنینگ مهمه دیگه...نیست؟اگه مثلا من تلفظ انگلیسی بلد باشم خب اگه امریکایی بگن که متوجه نمیشم زیاد...:riz277:

mahdieh

New member
درسته ولی برای لیسنینگ مهمه دیگه...نیست؟اگه مثلا من تلفظ انگلیسی بلد باشم خب اگه امریکایی بگن که متوجه نمیشم زیاد...:riz277:

خب وقتی داری لیسینیگ کار میکنی اینقدر لهجه های مختلف رو گوش میدی که بریتیش و امیریکن توش گم میشه..مطمئن باش زیاد کار کنی برات فرقی نمیکنه
با ارشد موافقم الان خیلی ها امیریکن رو بیشتر ارجح میدونن..ولی در کل همون جوابی رو که دادم

princess

New member
لهجه آمریکایی بیشتر استفاده می شه. حتی تو موسسات هم لیسینینگاشون آمریکایی. ولی من لهجه ی بریتانیایی رو ترجیح می دم. و همیشه از دیکشنری آکسفورد استفاده می کنم نه دیکشنری لانگمن. یادگیری انگلیسی به لهجه بریتانیایی خیلی سخت تر از آمریکایی.

waria

New member
لهجه آمریکایی بیشتر استفاده می شه. حتی تو موسسات هم لیسینینگاشون آمریکایی. ولی من لهجه ی بریتانیایی رو ترجیح می دم. و همیشه از دیکشنری آکسفورد استفاده می کنم نه دیکشنری لانگمن. یادگیری اینگلیسی به لهجه بریتانیایی خیلی سخت تر از آمریکایی.
انگلیسی سختره؟اخه منم انگلیسی میخونم.همیشه فکر میکردم لهجه امریکایی سختره...

estel

New member
بریتیش اگه میخوای یاد بگیری بهترینش مال آکسفورد و خیلی سخته و همچنین اعصاب خورد کن من که دوست ندارم ولی خیلی ادبی تره مثل کتابی صحبت کردن میمونه
لهجه آمریکایی پر طرفدار تر و البته آسون تر هم هست از همه بدتر استرالیایی و هندی هستن که خیلی مزخرفن ولی آمریکایی ها در کشور های اروپایی هم طرفدار بیشتری دارن

بالا