تاپیک بحث نکات بیوشیمی ویژه کنکور

bioshimi93

New member
سلام بچه ها خواهشا هر کی جواب این سوالو با دلیل بلده بگه:ببخشید مجبور شدم به جای ضرب از * و به جای توان از ^ استفاده کنم.
آنزیمی با5-^Km=10 مولار با مهارکننده ای رقابتی به غلظت 4-^10*3 مولار مجاور می شود چنانچه مهارکننده با Kiمعادل 4-^10 مولار به آنزیم متصل شده باشد سرعت واکنش آنزیمی چه نسبی از Vmax در عدم حضور مهارکننده خواهد شد؟تیر 91
الف)1/2 ب)1/3 ج)1/4 د)1/5
سوال 21تیر 91نوشتن سوالش سخت بود اگر ممکنه دلیل اینم بگید.با تشکر

در حضور مهارکننده رقابتی v max تغییر نمی کنه فقط km افزایش پیدا می کنه.در حضور مهارکننده غیر رقابتی و نارقابتی سرعت ماکس تغییر می کنه که اونم یه فرمول داره.
این سوال رو از کجا آوردی تیر سوال 21 تیر 91 چیز دیگریست.

آخرین ویرایش:

saba1369

New member
این که نوشتم سوال 22 بود درسته . سوال 21 چون نوشتنش سخت بود ننوشتم

آخرین ویرایش:

saba1369

New member
بچه ها خواهشا به سوالات 21 و 22 تیر 91 با دلیل پاسخ بدید.تو فرمولش می ذارم ولی به جواب نمیرسم

biomar

New member

دوستان بیایید این لیست رو تکمیل کنیم (و همچین لیست هایی اگر دارید بذارید همه استفاده کنیم) :

آنزیم های الوستریک : 1- فسفو فروکتوکیناز 2-سوکسینات دهیدروژناز 3- .........

آنزیم های حاوی روی: 1- الکل دهیدروژناز 2- کربونیک انیدریداز 3- .........

آخرین ویرایش:

konjkave

New member
آنزیم های حاوی روی:
1- کربنیک انیدراز 2- الکل دهیدروژناز 3- کربوکسی پپتیداز 4- سوپراکسید دسموتازسیتوزولی 5- RNA و DNA پلیمراز:smilies:

m14

New member
سلام بچها کسی میتونه مکانیسم اثر بور رو توضیح بده؟؟ روی کدوم زنجیره هموگلبین اثر میذاره؟؟:rose::33:

co2بصورت یک گروه کربامات به آلفا-آمین انتهای هر زنجیر گلوبین متصل میشه و کربامینوهموگلوبین را ایجاد میکنه که در این واکنش +h تولید میشه که به اثربوهرمعروفه

rozhan20

New member
سلام بچه ها خواهشا هر کی جواب این سوالو با دلیل بلده بگه:ببخشید مجبور شدم به جای ضرب از * و به جای توان از ^ استفاده کنم.
آنزیمی با5-^Km=10 مولار با مهارکننده ای رقابتی به غلظت 4-^10*3 مولار مجاور می شود چنانچه مهارکننده با Kiمعادل 4-^10 مولار به آنزیم متصل شده باشد سرعت واکنش آنزیمی چه نسبی از Vmax در عدم حضور مهارکننده خواهد شد؟تیر 91
الف)1/2 ب)1/3 ج)1/4 د)1/5
سوال 21تیر 91نوشتن سوالش سخت بود اگر ممکنه دلیل اینم بگید.با تشکر

جواب اين سوالتون از فرمول km'=km(1+i/ki بدست مياد

bioshimi93

New member
dna لیگاز پروکاریوتها به کمک nad و dna لیگاز یوکاریوتها به کمک atp فعالیت می کنند.

bioshimi93

New member
تیروزینمی 1 : نقص آنزیم فوماریل استواستاز
تیروزینمی 2 :نقص انزیم تیروزین آمینوترانسفراز
تیروزینمی3: p-هیدروکسی فنیل پیروات دی اکسیژناز

somi3

New member
سلاااااااااااااااااااااام به همه علاقه مندان بیوشیمی.میخوام از امشب نکاتی رو که به نظرم مهم میاد رو بگم.ایشالا بقیه ام همکاری کنن و حتما به اینجا سر بزنند:ad54ad:
پیرو لیزین:
این اسید آمینه در ساختمان پروتئین های موجود در باکتریهای متانوژنیک (آرکو باکترها) شناسایی شده و توسط کدون UAG رمز می شود.

سلام دوستان
این مطالبی که گاها مطرح میشه مربوط به بیو بالینیه ایا؟
آخه مربوط به باکتریهاست
اینها رو از کجاپیدا میکنین؟اصلا از این جور مطالب سوالی هم طرح شده؟

PariSima

New member
ميشه لطفا مباحثى که سوال خيزترن تو وزارت علوم رو برام بگين؟؟؟ ميخوام اين مدت به طور فشرده خودمو به کنکور علوم برسونم . کمک لطفا

mojnia

New member
مرور نکات بیوشیمی

با سلام
در ابتدا جسارت بنده را در خصوص ورود به حیطه علمی و تخصصی بیو شیمی به بزرگواری خودتان ببخشید
با توجه به حذف بیوشیمی از آزمون میکروب نکاتی را که در این خصوص جمع آوری کرده بودم کم کم قرار می دهم
اساتید یا مدیران یا مدیران ارشد در صورت لزوم می توانند این تاپیک را حذف کنن

در ابتدا مبحث لیپید ها

1.jpg

- - - Updated - - -

2.jpg

بالا