تاثیر داشتن مقاله در مصاحبه دکتری

Hamidvet

New member
خب من فقط یک مدرک زبان با نمره عالی + گواهی شرکت در دو کارگاه با موضوعات ایمنولوژی و مولکولی + یک مقاله آی اس آی + یک طرح پژوهشی رو در کارنامم دارم ؛ به نظرتون امکان قبولی چقدره؟! ...

biosta

Well-known member
با موارد استثنا کار ندارم که دانشجوی هنوز فارغ التحصیل نشده دکتری قبول میشه
در حالت کلی دارم می گویم که
قبولی یک فرایند چند ساله میتونه باشه چه بسا لازمه با تلاش و استمرار چند بار کنکور وزارت علوم و تربیت مدرس داده بشود تا برایند تمام تلاش ها نتیجه قبولی را دهد
پس مهم تلاشی ست که دارید تا تجربه تان در این مصاحبه در کنار تجربه های دیگرتان شما را نهایتا به نتیجه ای که مورد نظرتان هست برساند
:rose:

به نظرم یک مقاله کم هست / مقاله نوشتن که کاری خیلی سختی نیست اگر بدانید چی کار می خواهید بکنید
منتها به نظرم اول طرح تحقیقاتی بنویسید و بعد طرح را مقاله که با یک تیر دو نشون زده باشید .
همچنین می توانید با دیگران لینک بشوید تا که این بعد رزومه تان را قوی تر کنید.
بهرحال به گمانم امکان تدریس اگر نباشد به جای آن اگر بتوانید کارگاه برگزار کنید تا که گواهی تدریس بگیرید بسیار موثر خواهد بود .

neda.h

New member
سلام دوستان، توی شرایط سختی قرار دارم خواهش می کنم با اطلاعاتتون کمکم کنید. به نظرتون کسی که ارشد بین الملل بخونه واسه دکترا شانسش خیلی پایین میاد؟؟ چطور تو مصاحبه اثر میذاره؟؟ اگه معدل بالا باشه و با توجه به اینکه بین الملل های تهران میرن سر روزانه ها تاثیرش چطوره؟ به نظرتون بین الملل های تهران از روزانه دانشگاههای ضعیف بهتره یا نه؟

varia

Well-known member
بچه ها یک سوال مهم:
خواهش میکنم بچه های دکترا و کسایی که درگیر آزمون دکترا هستن به سوالم جواب بدن:idea_majidonline:من ترم دو ارشدم. دارم پروپوزال میدم.
از تابستونم کارم شروع میشه
اگه زرنگ باشم میتونم تا اسفند جمعش کنم.
در این صورت میتونم آبان امسال آزمون دکترا بدم و اگه برای مصاحبه دعوت شدم بم گیر نمیدن که چرا تو ترم 3 هستی؟
ممکنه قبول بشم؟؟؟
میدونین به خاطر شرایط شخصی یه خورده مجبورم عجله ای درس بخونم و الا برای سال بعد میاستادم
خواهشا جواب ؟؟:sadsmiley:

بنظرم مشکلی نداره شما واحد درسیت بمونه یا پایان نامه! فقط باید تاپایان ترم فرد(بهمن ماه) فارغ التحصیل بشید.

ROJO

New member
دوستان برای تدریس ایا فرقی میکنه چه دانشگاهی باشه? مثلا دانشگاه ازاد و یا علمی کاربردی :)
بعد چه چیزی باید توی اون گواهی پایانی بنویسند، تعداد واحد ? ایا حداقلی داره یا صرف تدریس کفایت میکنه...

I can

New member
بچه ها یک سوال مهم:
خواهش میکنم بچه های دکترا و کسایی که درگیر آزمون دکترا هستن به سوالم جواب بدن:idea_majidonline:من ترم دو ارشدم. دارم پروپوزال میدم.
از تابستونم کارم شروع میشه
اگه زرنگ باشم میتونم تا اسفند جمعش کنم.
در این صورت میتونم آبان امسال آزمون دکترا بدم و اگه برای مصاحبه دعوت شدم بم گیر نمیدن که چرا تو ترم 3 هستی؟
ممکنه قبول بشم؟؟؟
میدونین به خاطر شرایط شخصی یه خورده مجبورم عجله ای درس بخونم و الا برای سال بعد میاستادم
خواهشا جواب ؟؟:sadsmiley:
سلام دوست عزیز
دقیقا امسال یکی از بچه های ترم 3 دکترای وزارت بهداشت دانشگاه ایران قبول شد،اما متاسفانه بخاطر یکی از دروس که نگذرونده بود دانشگاه اجازه نداد و تازه بهش گفتن چجوری پایان نامه ات رو توی ترم 3 دفاع کردی و این غیر قانونی بوده!!!!
حالا ایشون با اونکه قبول شدن نتونستن برن و برای سال اینده هم محروم هستن در شرکت در امتحان....
برای همین کلا قید وزارت بهداشت رو زدن و دوباره برای علوم خوندن...
پس به نظرم با چشمانی باز برین جلو و از خود دانشگاهتون برای مطمعن شدن پیگیری کنین.
موفق باشین

varia

Well-known member
دوستان برای تدریس ایا فرقی میکنه چه دانشگاهی باشه? مثلا دانشگاه ازاد و یا علمی کاربردی :)
بعد چه چیزی باید توی اون گواهی پایانی بنویسند، تعداد واحد ? ایا حداقلی داره یا صرف تدریس کفایت میکنه...

دوست عزیز امتیازاتی که اساتید مصاحبه کننده به سی وی میدند حالت سلیقه ای داره! ولی در اصل امتیاز تدریس به تدریس واحد دانشگاهی اختصاص داده میشه (دانشگاه سراسری،آزاد،پیام نور و ...).
البته گواهی هایی مثله تدریس در کارگاه آموزشی و تدریس ساعات درسی هم تاثیر مثبت در دید اساتید داره و ممکن نمره تدریس رو هم بهش اختصاص بدند(اساتید مصاحبه کننده رشته های مختلف معیارهای متفاوتی رو در نظر میگیرند).

mostafa1368

New member
دوستان تو مصاحبه حتما باید مقاله هایی که داریم با رشته امتحانیمون مرتبط باشه تا نمرش بهمون تعلق بگیره؟

.مقداد

New member
چندتا چیز خیلی مهمه............. 1- نمره پایان نامه بالا ( 18 تا 20 خیلی متفاوت است نمره بیست خیلی تاثیر داره) ...... 2- معدل کارشناسی ارشد و لیسانس 3- مقالات ای اس آی یا علمی پژوهشی 4- دانشگاه سراسری کجا خونده باشی یا آزاد باشی خیلی مهمه 5- شخصیت طرف خیلی مهمتره برا پسرا مثلا کسی که با تیشرت میاد یا کسی که با کت و با شخصیت حضور پیدا میکنه خیلی مهمه برا دخترا بیشتر روی حجاب اینا فکر کنم مهمه باشه و کلا باید بگم تشخیص این فقط بستگی مصاحبه کننده داره چه نوع شخصیتی باشه....... و یکی که از همه شاید مهمتر باشه در بعضی جاها اینه که یک استاد تو رو در دانشگاهی که میری برا مصاحبه تورو بشناسد........
از آنجا که در وزارت بهداشت فقط 30 درصد و در وزارت علوم 70 درصد مصاحبه هست بنابراین این مواردی که گفتم برا وزارت علوم اهمیت بیشتری داره اما اگر در وزارت بهداشت رتبه ها بهم نزدیک باشه شاید موارد بالا اهمیت بیشتری پیدا کند

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
دوستان تو مصاحبه حتما باید مقاله هایی که داریم با رشته امتحانیمون مرتبط باشه تا نمرش بهمون تعلق بگیره؟

داشتنه مقاله مرتبط تاثیرش بیشتره وامتیاز بیشتری بهش اختصاص داده میشه ولی هستند بسیاری که در زمینه های مختلف نامرتبط با رشته امتحانیشون کار کردند و اساتید هم که میبینند این فرد درگیر کارهای پژوهشی هست امتیازشو بهش میدند.

خوب کسی که ده تا مقاله ی isi داره با کسی که یه مقاله داره تو مصاحبه چه فرقی دارن؟

مقاله داشتن سقف داره و بستگی به ارزیابی اساتید مصاحبه کننده بهش امتیاز میدند برای مثال داشتن یک مقاله isi نویسنده اول یا مسئول با ایمپکت خوب بهتر از داشتن چهارتا مقاله isi با ایمپکت صفر که فقط اسم فرد در نویسنده ها اومده هست.
در مجموع بهتره آیتمهای مختلف(تدریس،تالیف،طرح،مقاله،...)دانشجو سی وی داشته باشه و یه امتیازی کسب کنه.

ROJO

New member
ما ک نرفتیم ولی چیزی ک دیدیم:whistle:

معدلو نمره دفاع اصن مهم نیست، سال بالایی من رتبه یک دکترای امسال شد ، دفاع هم نکرده بود رتبه اول و دوم هم نبود...

تعداد مقالات isi ش بین 6 تا 8 ، واقعا هم خودش براش کار کرده بود، دیدین دانشجوها این اسم اونو مینویسه اون اسم اینو ولی ازین کارا نکرده بود، تالیف هم گمون نکنم داشت،نمره ی مصاحبش فوق العاده بوده :)

خوب یکی ده تا مقاله با ایمپکت خوب و نویسنده ی اول اون یکی 2 مقاله با همین شرایط.
خوب حالا چی ؟

ROJO

New member
اون ک ده تا داره lol

بچه ها تو ی تاپیک بارم بندی کرده بودن نوشته بودن ک مثلا تدریس این نمره مقاله این نمره ....
یا گفته بودن ک شما دوتا مقاله isi داشته باشی نمره بخش مقاله رو میگیری دیگه بیشتر داشته باشی تاثیری نداره
ولی بعد از مصاحبه
بچه ها اومدن گفتن نمره دهی انچنان مطابق پنل خاصی نیست.

منم تا جایی ک سراغ دارم هر ایتم از قاعده ی " هرچی بیشتر بهتر" پیروی میکنه :))

varia

Well-known member
خوب یکی ده تا مقاله با ایمپکت خوب و نویسنده ی اول اون یکی 2 مقاله با همین شرایط.
خوب حالا چی ؟

بنظرم در این صورت هردو داوطلب نمره کامل از نظر داشتن مقاله رو میگیرند ولی مسلما اساتید دید مثبتی به فردی که ده تا مقاله داره خواهند داشت و امتیاز دیگر بخشهارو هم برای همچین فردی میدند(هر چند اون بخشها بدون سی وی باشه).

درسته اساتید اونجا جدولهایی دستشون هست که نمره بخشهای مختلف رو تفکیک میکنه ولی در مجموع چندان هم به کمیت اهمیت نمیدند. منظورم اینه که مثلا اگه یکی پنج تا مقاله داره بخاطر 5 تا مقاله بهش نمره کامل نمیدند بخاطر اینکه اون فرد انگیزه پژوهش داره نمرشو کامل میدند و این انگیزه پژوهش رو انتظار دارند طرف در جواب دادن به سوالها هم از خودش نشون بده!

ROJO

New member

بنظرم در این صورت هردو داوطلب نمره کامل از نظر داشتن مقاله رو میگیرند ولی مسلما اساتید دید مثبتی به فردی که ده تا مقاله داره خواهند داشت و امتیاز دیگر بخشهارو هم برای همچین فردی میدند(هر چند اون بخشها بدون سی وی باشه).

درسته اساتید اونجا جدولهایی دستشون هست که نمره بخشهای مختلف رو تفکیک میکنه ولی در مجموع چندان هم به کمیت اهمیت نمیدند. منظورم اینه که مثلا اگه یکی پنج تا مقاله داره بخاطر 5 تا مقاله بهش نمره کامل نمیدند بخاطر اینکه اون فرد انگیزه پژوهش داره نمرشو کامل میدند و این انگیزه پژوهش رو انتظار دارند طرف در جواب دادن به سوالها هم از خودش نشون بده!

دقیقا و اینکه مقاله هایی ک از کار پایاننامه درمیاد ارزششون از نظر اساتید بیشتره

اون ک ده تا داره lol

بچه ها تو ی تاپیک بارم بندی کرده بودن نوشته بودن ک مثلا تدریس این نمره مقاله این نمره ....
یا گفته بودن ک شما دوتا مقاله isi داشته باشی نمره بخش مقاله رو میگیری دیگه بیشتر داشته باشی تاثیری نداره
ولی بعد از مصاحبه

موافقم ...

.مقداد

New member
اون ک ده تا داره lol

ولی بعد از مصاحبه

خوب آقا کسی که 10 تا مقاله خوب داره معلومه رتبش هم بالاس معلومه معدلش هم بالاس معلومه دانشگاه سراسریه ....... منظورم ما آن آدم هایی هست که یک یا 2 مقاله معمولی دارند که اکثریت این مدلی هستند

سلام بچه ها
من کارشناسیم زیست بوده، ارشدم فیزیولوژی جانوری و حالا قصد دارم دکترا ایمنی شناسی پزشکی شرکت کنم، نمره پایانامم عالی بوده معدل کارشناسیم 16.80 و ارشدم 18.87 بوده، 2 تا مقاله علمی پژوهشی داخلی و یه دونه isi از پایانامم دارم و دو تا کنگره هم شرکت کردم ولی مشکلی که دارم اینه که نه پایانامم و نه مقالاتم در حوزه ایمنی شناسی نیست و در ارتباط با سیستم عصبی هست، با این اوصاف احتمال داره تو مصاحبه رد نشم؟؟ بنظرتون رتبم باید تک رقمی بشه که قبول شم؟؟

بالا