[بیوشیمی] آزمون

biologisst

New member
اول از شما بخاطر شروع آزمون های بیوشیمی تشکر می کنم. یک در دنیا صد در آخرت نصیبتون بشه :)

من خیلی بیوشیمی ام ضعیفه. :(

نمی دونم 7 ام بتونم آنلاین بشم ولی خیلی دوست دارم در آزمون شرکت کنم. لطفا اسممو بنویسین ان شاءالله خودمو میرسونم به آزمونا.

alireza-ja

New member
اول از شما بخاطر شروع آزمون های بیوشیمی تشکر می کنم. یک در دنیا صد در آخرت نصیبتون بشه :)

من خیلی بیوشیمی ام ضعیفه. :(

نمی دونم 7 ام بتونم آنلاین بشم ولی خیلی دوست دارم در آزمون شرکت کنم. لطفا اسممو بنویسین ان شاءالله خودمو میرسونم به آزمونا.

خواهش میکنم. حتی اگر نخوندید هم حتما شرکت کنید بخصوص توی رفع اشکال با دوستاتون.

نگران نباشید اونایی هم که خوندن بالای50 نمیزنن.:thumbsupsmileyanim:

- - - Updated - - -

دوستان متقاضی شرکت دز آزمون برای ثبت نام پست شماره 1 رو لایک کنید.

لایک پست شماره یک به منزله ثبت نام هستش.

موفق باشید.

ati1408

New member
واقعا ممنون آقا علیرضا . کارتون خیلی عالیه . هم برای بیوشیمی و هم برای سلولی. واقعا نیازه برای همه .
راستی منبعتون برای بیوشیمی از روی ضروریاته ؟ البته دیدم توی پست های قبلی توضیح دادین ولی برای مشخص شدن مباحث بعدی پرسیدم که بدونم میتونم توی طرح سوال شرکت کنم یا نه ؟ اگه میشه قسمت متابولیسم کربوهیدرات ها رو برای من بزرارین چون توی این قسمت خودم قوی نیستم و میخوام این جوری خودم رو تقویت کنم . یه دنیا ممنون :rose:

alireza-ja

New member
واقعا ممنون آقا علیرضا . کارتون خیلی عالیه . هم برای بیوشیمی و هم برای سلولی. واقعا نیازه برای همه .
راستی منبعتون برای بیوشیمی از روی ضروریاته ؟ البته دیدم توی پست های قبلی توضیح دادین ولی برای مشخص شدن مباحث بعدی پرسیدم که بدونم میتونم توی طرح سوال شرکت کنم یا نه ؟ اگه میشه قسمت متابولیسم کربوهیدرات ها رو برای من بزرارین چون توی این قسمت خودم قوی نیستم و میخوام این جوری خودم رو تقویت کنم . یه دنیا ممنون :rose:

خواهش میکنم. قابلی نداره.

واسه این آزمون برای فصل مقدمه و تکنیک ها از ضروریات استفاده کردم بقیه مباحث این آزمون و آزمونای بعد منابعش آزاده از هر کتابی که روش تسلط دارید میتونید سوال کنید. ضروریات- رفرنسای 4 گانه- نجات شکوهی- جزوات کنکوری و ... .

دستتون درد نکنه برای طراحی سوالات . واسه مبحث متابولیسم قند 3 تا طراح میخوایم یکی من یکی هم شما یکی دیگه دیگه هم میخوایم من نظرم روی خانمsahar az بود اگه اشتباه نکنم که بیوشیمی 100 زدن اگر قبول کنن که خیلی خوب میشه بیزحمت شما باهاشون هماهنگ کنید.

آزمون بعدی (2) هم مباحث پپتید ساختمان های پروتئین- پروتئین های پلاسما- هموگلوبین و میوگلوبین- روش های مطالعه پروتئین هاو تمام مواردی که به پروتئین ها مرتبطه.

آزمون 2 هم خودم برگزار میکنم

آزمون 3: آنزیم ویتامین کوآنزیم بر عهده علیرضا و یکی دیگر از دوستان

آزمون 4: ساختمان کربوهیدرات (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 5: ساختمان لیپید (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 6: بیوانرژتیک بر عهده علیرضا

آزمون 7: متابولیسم کربوهیدرات بر عهده علیرضا- آتی 1408- maryam.iran1000

آزمون 8: متابولیسم لیپید maryam.iran1000 - (......)- (........)(برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 9: متابولیسم هم و اسیدهای نوکلئیک (کاتابولیسم و آنابولیسم پورینها و پیریمیدینها و مباحث و بیماریهای مربوطه) (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 10: متابولیسم اسیدهای آمینه (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 11: مباحث مولکولی (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 12: هورمونها (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

اینا ترتیب آزمونها هستش استارتشو من زدم آزمون بعد هم برگزار میکنم ان شاالله که بقیه دوستان همکاری کنن و کار رو به عهده بگیرن چرا که طراحی سوال بسیار سودمنده.

زمانش رو هم علی الحساب 1 هفته در میون بگیرید ممکنه تغییر کنه. یه خورده کم و زیاد بشه.

آخرین ویرایش:

ati1408

New member
خواهش میکنم. قابلی نداره.

واسه این آزمون برای فصل مقدمه و تکنیک ها از ضروریات استفاده کردم بقیه مباحث این آزمون و آزمونای بعد منابعش آزاده از هر کتابی که روش تسلط دارید میتونید سوال کنید. ضروریات- رفرنسای 4 گانه- نجات شکوهی- جزوات کنکوری و ... .

دستتون درد نکنه برای طراحی سوالات . واسه مبحث متابولیسم قند 3 تا طراح میخوایم یکی من یکی هم شما یکی دیگه دیگه هم میخوایم من نظرم روی خانمsahar az بود اگه اشتباه نکنم که بیوشیمی 100 زدن اگر قبول کنن که خیلی خوب میشه بیزحمت شما باهاشون هماهنگ کنید.

آزمون بعدی (2) هم مباحث پپتید ساختمان های پروتئین- پروتئین های پلاسما- هموگلوبین و میوگلوبین- روش های مطالعه پروتئین هاو تمام مواردی که به پروتئین ها مرتبطه.

آزمون 2 هم خودم برگزار میکنم

آزمون 3: آنزیم ویتامین کوآنزیم بر عهده علیرضا و یکی دیگر از دوستان

آزمون 4: ساختمان کربوهیدرات (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 5: ساختمان لیپید (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 6: بیوانرژتیک بر عهده علیرضا

آزمون 7: متابولیسم کربوهیدرات بر عهده علیرضا- آتی 1408- (....)

آزمون 8: متابولیسم لیپید (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 9: متابولیسم هم و اسیدهای نوکلئیک (کاتابولیسم و آنابولیسم پورینها و پیریمیدینها و مباحث و بیماریهای مربوطه) (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 10: متابولیسم اسیدهای آمینه (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 11: مباحث مولکولی (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

آزمون 12: هورمونها (برعهده دوستان است من هم در صورت لزوم کمک میکنم)

اینا ترتیب آزمونها هستش استارتشو من زدم آزمون بعد هم برگزار میکنم ان شاالله که بقیه دوستان همکاری کنن و کار رو به عهده بگیرن چرا که طراحی سوال بسیار سودمنده.

ممنون از شما . خب مشکلی نیست که من خودم توی مبحث متابولیسم ضعیفم ؟ آخه شما و سحر خانم بیوشیمی قویتری دارین . اگر میخواین من یه آزمون دیگه رو به عهده بگیم و قوی ترها از مباحث سخت تر سوال طرح کنن ؟ نظرتون چیه ؟

alireza-ja

New member
ممنون از شما . خب مشکلی نیست که من خودم توی مبحث متابولیسم ضعیفم ؟ آخه شما و سحر خانم بیوشیمی قویتری دارین . اگر میخواین من یه آزمون دیگه رو به عهده بگیم و قوی ترها از مباحث سخت تر سوال طرح کنن ؟ نظرتون چیه ؟

حداقل 2 3 ماه دیگه آزمون متابولیسم قند برگزار میشه تا اون موقع میشه پروفسور متابولیسم شد. سعیتونو بکنید

ati1408

New member
حداقل 2 3 ماه دیگه آزمون متابولیسم قند برگزار میشه تا اون موقع میشه پروفسور متابولیسم شد. سعیتونو بکنید

از این نظر هم میشه به قضیه نگاه کرد :) ممنون . باشه حتما سعی میکنم تسلط لازم رو داشته باشم تا اون موقع . ممنون از شما :rose:

alireza-ja

New member
دوستان یه نکته مهم: سوالات باید حتما حتما حتما تألیف خودتون باشه کسی از سوالات کتب تست و سوالات کنکور نباید استفاده کنه.

nima.bioshimi

New member
سلام.کسی واسه روش کار و شناخت کار با دستگاه ها ای واسه دکترا بیوشیمی بالینی سراغ داره؟

امیر.k

New member
سلام.کسی واسه روش کار و شناخت کار با دستگاه ها ای واسه دکترا بیوشیمی بالینی سراغ داره؟
بعضی کتاب ها هستن. ولی به نظر من زیاد به درد بخور نیستن. بهتره که در آزمایشگاه های مراکز درمانی و یا تحقیقاتی به شکل عملی یاد بگیرید.

sama...

New member
سلام. من چطوری میتونم توی این ازمون شرکت کنم؟

سلام. من چطوری میتونم توی این ازمون شرکت کنم؟
سلام به همگی.

از اونجایی که درس بیوشیمی واسه خیلی از رشته ها توی ارشد سوال میاد لازم دیدم در پی تاپیک آزمون ایمونولوژی که احسان زحمتشو کشید، این دوره از آزمون بیوشیمی هم که فک کنم دومیش باشه، رو برگزار کنم.

بچه های بیوشیمی انتظار میره که شدیدا همکاری کنن و بچه های رشته های دیگه هم انتظار داریم حتما باشن طبق تجربه های سال قبل خیلی مفید خواهد بود بخصوص رفع اشکال بعد از آزمون.

دوستانی که تمایل دارند شرکن کنند همینجا اعلام حضور کنند

آزمون شماره 1: 7 مرداد 94 ساعت 16 (نیم ساعت پس از آزمون ایمونو واسه دوستانی که آزمون ایمونو میدن)

40 سوال 60 دقیقه

مباحث:
مقدمه آب و الکترولیت و pH و بافر و تکنیک ها و ساختار و ویژگی های اسید آمینه.

دوستانی که تمایل دارن به آزمون اعلام کنن تا اسمشون رو توی همین پست اضافه کنم.

alireza-ja

New member
مژده مژده.

آزمونهای درس مولکولی هم قراره راه بیفته. طراح اصلی سوالاتش هم یه نفره که خوب میشناسیدش. رتبه تک کنکور هم شده.

بالا