بعد از خوردن گوشت کبابی گوسفندی دل درد میگیرم چرا؟؟

amir_ali

New member
سلام خوب هستین
من یه سوال دارم
یه درد دارم
هر وقت گوشت گوسفندی میخورم دل درد شدیدی میگیرم
مخصوصا وقتی هوا سرد باشه
احساس میکنم سر دلمه و انتها ریه م
احساس میکنم عفونته
چند ماه پیشم اینجور شدم هر وقت گوشت کبابی گوسفندی میخوردم اینجور میشدم
رفتم دکتر یه قرص عفونت داخلی داد بهم خوب شدم
چند ماهی مشکل نداشتم
اما چند روز پیش دوباره گوشت کبابی گوسفندی خوردم دلم خیلی درد میگیره
مخصوصا وقتی از خونه بیرون میزنم و هوا سرده
ممنون میشم بگین مشکل اصلی چیه و راه درمان علمی و سنی چیه

eeeeeeehsan

New member
سلام بر شما دوست عزیز
من رشتم ویروس شناسی نیست، ولی طبق تجربه ای که دارم وقتی پروتئین زیاد مصرف می کنم دلم کمی درد میگیره.
یه زمونی هم که باشگاه میرفتیم همین شکلی بود، پروتئین زیاد گاهی وقتا این شکلی می کنه آدم رو..
ولی شما میگین درد زیاد دارین، که این مسئلش شاید فرق کنه. بهتره بازم با پزشک مشورت کنید.

vet lab sciences

New member
کجا هم زده شده تاپیک!! مباحث صنفی ویروس شناسی!!
عیب نداره، فدای سرتون!
این مشکل، بیشتر به عفونت انگلی یا باکتریایی میخوره! تا ویروسی!
و از طرفی بستگی داره قرص عفونت داخلی چی بوده باشه!

amir_ali

New member
سلام بر شما دوست عزیز
من رشتم ویروس شناسی نیست، ولی طبق تجربه ای که دارم وقتی پروتئین زیاد مصرف می کنم دلم کمی درد میگیره.
یه زمونی هم که باشگاه میرفتیم همین شکلی بود، پروتئین زیاد گاهی وقتا این شکلی می کنه آدم رو..
ولی شما میگین درد زیاد دارین، که این مسئلش شاید فرق کنه. بهتره بازم با پزشک مشورت کنید.

احساس میکنم الان از روده مه

- - - Updated - - -

سلام بر شما دوست عزیز

amir_ali

New member
کجا هم زده شده تاپیک!! مباحث صنفی ویروس شناسی!!
عیب نداره، فدای سرتون!
این مشکل، بیشتر به عفونت انگلی یا باکتریایی میخوره! تا ویروسی!
و از طرفی بستگی داره قرص عفونت داخلی چی بوده باشه!

چند روز خیلی بوبوست داشتم قرص گرفتم بهرت شدم
الان کاملا مطمئنم از روده مه
دقیقا زیر قفسه سینم نقطه مرکزی درد شدید داره
درد هاشم ساعت ثابتی داره
6 غروب خیلی زیاد درد میگره و 5 صبح

eeeeeeehsan

New member

درد هاشم ساعت ثابتی داره
داداش داری میمیری، خدا بیامرزدت :tsimuzpzwoap1t9y3o7

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: پیچک

mojnia

New member
:smiliess (12):
سوالتو میتونستی از سایت های پزشکی بپرسی
اشتباه تشریف آوردی اینجا کسی بالینی نمی خونه

vet lab sciences

New member
درد هاشم ساعت ثابتی داره

لازمه که شرح حال بیشتری از شما گرفته بشه و اسم اون قرصی رو هم که بش اشاره کردید (قرص عفونت داخلی)، بگید.

nrk

New member
دوست عزیزم
اول اینکه به نظرم لازمه مجددا به پزشک مراجعه کنید و ریشه ی این مشکل رو با انجام آزمایشات بالینی لازم شناسایی کنید...البته امیدوارم که مشکل خاصی نباشه چون خود من هم تا حدودی شبیه به این مشکل رو داشتم ولی یه موردی که خیلی به من کمک کرد شستن گوشت قبل از کبابی کردنش هست در واقع همه ی خونی که رو سطح گوشت مونده کاملا پاک بشه که خودش کلی از آلودگی ها رو رفع میکنه من خودم یه دو سه دقیقه تیکه های گوشت رو داخل یه ظرف آب میذارم بمونه بعدش دو سه بار آبکشی میکنم خیلی اوضام بهتر شده و البته حجم گوشتی که میخورم تو هر وعده رو هم کمتر کردم بالاخره پروتیین هستش و تا ساختارای سوم و چهارمش بخواد تبدیل به اسید آمینه بشه کلی از بدن انرژی هم میگیره شاید واسه همینه که وقتی هوا سرده بیشتر این کسری انرژی رو احساس میکنید...و اینکه جهت تامین این انرژی لازم هست که چربی های گوشت رو هم استفاده کنید که فکر میکنم به هضم کمک کنند.امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.سلامت و موفق باشید:riz304:

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
درد هاشم ساعت ثابتی داره

سلام

البته اینجا کسی دکتر نیست ...

شما حتما یه کشت مدفوع بدید ... بیماری شما میتونه دلایل مختلفی داشته باشه : گاستریت یا تورم معده ، اسیدی شدن ، تخریب سلول های موکوس ساز ، عصبی ، تحریک پذیر شدن ، مشکل باکتریایی ، ویروسی ، آمیبی شدن ، حساسیت پیدا کردن روده ها و...

یه مدت چیزای تحریک کننده مثل فلفل ، ترشی ، نوشابه و... نخورید ...

اما اگه بعد از کشت مدفوع پزشک تشخیص داد که مشکلی ندارید و اندوسکوپی هم کردید و بازهم جواب نگرفتید ... برید طب سنتی ... شخصا موافق طب سنتی هستم ... اگرچه در خیلی از موارد هنوز توجیه علمی نداره ولی به شکل تجربی خیلی موفق هست ...

اینکه می گید ساعت 5 صب و 6 عصر درد دارم دلیلش میتونه خالی بودن معده باشه ...

دوست عزیزم
بالاخره پروتیین هستش و تا ساختارای سوم و چهارمش بخواد تبدیل به اسید آمینه بشه کلی از بدن انرژی هم میگیره شاید واسه همینه که وقتی هوا سرده بیشتر این کسری انرژی رو احساس میکنید...و اینکه جهت تامین این انرژی لازم هست که چربی های گوشت رو هم استفاده کنید که فکر میکنم به هضم کمک کنند.امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.سلامت و موفق باشید:riz304:

دوست عزیز موافق نیستم :riz513:...

گوارش اصلی پروتئینها از معده و با آنزیم پپسین شروع میشود. پس از ورود مواد غذایی به روده باریک اندوپپتیدازها مانند تریپسین ، کیموتریپسین کار پپسین را ادامه میدهند و پروتئینها را به پلی پپتیدهای کوچکتر تجزیه میکنند. عمل آنزیم تریپسین شکستن پیوند پپتیدی تشکیل شده توسط عامل کربوکسیل اسیدهای آمینه لیزین و آرژنین می باشد. نقش دیگر تریپسین، فعال ساختن کیموتریپسینوژن و تبدیل آن به کیموتریپسین می باشد. کیموتریپسین موجب شکستن پیوندهای پپتیدی تشکیل شده توسط گروه کربوکسیل اسیدهای آمینه آروماتیک می باشد (Tyr, Trp, Phe).تریپسین موجب تبدیل آنزیمهای پروکربوکسی پپتیداز به کربوکسی پپتیداز می گردد.
اگزوپپتیدازها مانند کربوکسی پپتیداز (ترشح شده از لوزالمعده) و آمینوپپتیداز ( دیواره پرزهای روده) مرحله نهایی هضم پروتئینها را برعهده دارند و پلی پپتیدها را به اسیدآمینه های ساده تجزیه میکنند. آنزیمهای کربوکسی پپتیداز موجب جدا کردن اسیدهای آمینه از انتهای کربوکسیل زنجیر پلی پپتیدی می باشند.

تجزیه چربی با تجزیه پروتئین نیز داری سیکلی متفاوت هست ... و چربی برای تبدیل شدن به انرژی با سیکل روده ، لنفوم و کبد رو بگذرونه در صورت نبود قند مورد استفاده قرار بگیره ... اونم با سیکلی بسیار پیچیده و زمان بر ...
اون چیزی که شما در نظر دارید شاید شاید در مورد سوء تغذیه باشه ... که بر اثر ضعیف شدن دیواره روده حاصل میشه ...

اگه اشتباه می کنم لطفا بگید ...

آخرین ویرایش:

vet lab sciences

New member

سلام

البته اینجا کسی دکتر نیست ...

شما حتما یه کشت مدفوع بدید ... بیماری شما میتونه دلایل مختلفی داشته باشه : گاستریت یا تورم معده ، اسیدی شدن ، تخریب سلول های موکوس ساز ، عصبی ، تحریک پذیر شدن ، مشکل باکتریایی ، ویروسی ، آمیبی شدن ، حساسیت پیدا کردن روده ها و...

یه مدت چیزای تحریک کننده مثل فلفل ، ترشی ، نوشابه و... نخورید ...

اما اگه بعد از کشت مدفوع پزشک تشخیص داد که مشکلی ندارید و اندوسکوپی هم کردید و بازهم جواب نگرفتید ... برید طب سنتی ... شخصا موافق طب سنتی هستم ... اگرچه در خیلی از موارد هنوز توجیه علمی نداره ولی به شکل تجربی خیلی موفق هست ...

اینکه می گید ساعت 5 صب و 6 عصر درد دارم دلیلش میتونه خالی بودن معده باشه ...

دوست عزیز موافق نیستم :riz513:...

گوارش اصلی پروتئینها از معده و با آنزیم پپسین شروع میشود. پس از ورود مواد غذایی به روده باریک اندوپپتیدازها مانند تریپسین ، کیموتریپسین کار پپسین را ادامه میدهند و پروتئینها را به پلی پپتیدهای کوچکتر تجزیه میکنند. عمل آنزیم تریپسین شکستن پیوند پپتیدی تشکیل شده توسط عامل کربوکسیل اسیدهای آمینه لیزین و آرژنین می باشد. نقش دیگر تریپسین، فعال ساختن کیموتریپسینوژن و تبدیل آن به کیموتریپسین می باشد. کیموتریپسین موجب شکستن پیوندهای پپتیدی تشکیل شده توسط گروه کربوکسیل اسیدهای آمینه آروماتیک می باشد (Tyr, Trp, Phe).تریپسین موجب تبدیل آنزیمهای پروکربوکسی پپتیداز به کربوکسی پپتیداز می گردد.
اگزوپپتیدازها مانند کربوکسی پپتیداز (ترشح شده از لوزالمعده) و آمینوپپتیداز ( دیواره پرزهای روده) مرحله نهایی هضم پروتئینها را برعهده دارند و پلی پپتیدها را به اسیدآمینه های ساده تجزیه میکنند. آنزیمهای کربوکسی پپتیداز موجب جدا کردن اسیدهای آمینه از انتهای کربوکسیل زنجیر پلی پپتیدی می باشند.

تجزیه چربی با تجزیه پروتئین نیز داری سیکلی متفاوت هست ... و چربی برای تبدیل شدن به انرژی با سیکل روده ، لنفوم و کبد رو بگذرونه در صورت نبود قند مورد استفاده قرار بگیره ... اونم با سیکلی بسیار پیچیده و زمان بر ...
اون چیزی که شما در نظر دارید شاید شاید در مورد سوء تغذیه باشه ... که بر اثر ضعیف شدن دیواره روده حاصل میشه ...

اگه اشتباه می کنم لطفا بگید ...

:applause:!Bravo:thumbsupsmileyanim:

بالا