..:: بحث و تبادل نظر در مورد طرح نیروی انسانی::..

disjermino

New member
سلام لیلی جونیییییییییییییییییی....................کلیییییییییییییی ممنون از جوابای مفیدتتتتتتتتتتتتتتتتتتت...........................مادری استادی هستی واسه خودتاااااااااااااا

Ebi

New member
بستگی ب منطقه ای ک توش وا3 کارشناسی قبول شدید داره!
مثلا اگه منطقه 1 بودید 4 سال هر جا ک بخوای وظیفه ی خدمت داری ک حالا 2 سالش طرحه!
ولی اگه منطقه 2 بودید 8 سال باید خدمت ب وطن داشته باشی ک 4 سالش اجباری توی همون منطقه ی قبولی ینی 2ئه!و 4 سال دیگه اش رو هر جا ک دلتون بخواد!حالا طرحتون میتونه جزء هرکدوم ک خواستید باشه...
ی کم پیچیده اس!:shocked:
اگه قسمت پائین مدرک موقتتون دقت کنید نوشته...
البته اینایی ک گفتم وا3 کارشناسیه!ارشدو نمیدونم...:33:
فکرکنم برعکس گفتی.منطقه 2کمتر حساب میشه.الان من دارم طرح میرم.مدت طرحم 19ماه شده چون منطقه محرومم.اما دوستم که منطقه محروم نیست 24 ماهه.8سال و 4سال نداریم.ارشد هم ظاهرا طرح نداره.ولی واسه دکترا چندسالی باید جایی که اونا میگن کار کنی.

leiliyebidel

New member
سلام لیلی جونیییییییییییییییییی....................کلیییییییییییییی ممنون از جوابای مفیدتتتتتتتتتتتتتتتتتتت...........................مادری استادی هستی واسه خودتاااااااااااااا
سلاااااام دوس جون...:ad54ad:
آقایییی...:riz304:
اووچیکتیم...:28:

leiliyebidel

New member
فکرکنم برعکس گفتی.منطقه 2کمتر حساب میشه.الان من دارم طرح میرم.مدت طرحم 19ماه شده چون منطقه محرومم.اما دوستم که منطقه محروم نیست 24 ماهه.8سال و 4سال نداریم.ارشد هم ظاهرا طرح نداره.ولی واسه دکترا چندسالی باید جایی که اونا میگن کار کنی.
نه نه!!
من کلا مدت خدمت ب وطن!!!!رو گفتم ک تا نگذرونی نمیتونی از کشور خارج شی!! حالا طرح هم ی بخششه!ولی شما فقط طرحو میگی...
منظورم این بود ک ینی دوستانی ک میخوان طرح برن حواسشون باشه اگه ب جز منطقه 1 بودن ی چن سالی باید تو همون منطقه کار کنند...
فک کنم درست باشه ها:dadad4:!آخه قسمت پائین مدرک موقتمون نوشته..

Anesthesia

Member
ابی خان! اینطور که من فهمیدم شما هم دانشجوی ارشدین و هم در حال گذروندن طرح.
شما قبل از اینکه ارشد قبول شین طرح میرفتین یا اینکه همزمان با قبولی تو ارشد تصمیم گرفتین برین طرح؟

آخرین ویرایش:

ahwan

New member
قابل توجه دوستانی که الان در 2 راهی ارشد یا طرح اند
یک تصمیم کاملا شخصی ولی یه نکاتی وجود داره :
1- ارشد روز به روز داره بی ارزش تر می شه پس هر چه زودتر شما هم فارغ التحصیل بشید بهتره
2- بعد از قبولی ارشد خواهید دید که اون چیزی نیست که فکرشو می کردید
3- شانس کاری با ارشد در برخی از رشته ها کمتر از شانس کاری کارشناسی هست(استخدامی و ...)
4- اگر طرح رو گذرونده باشید در دوره ارشد می تونید کار هم کنید ولی برعکسش به سختی می تونید با ارشد کار گیر بیارید
5- اگر طرح نرید و مستقیم ارشد قبول بشید بعد از فارغ التحصیلی ارشد بر اساس نیاز شما رو به هرکجا لازم باشه میفرستن(نسبت به کارشناسی وحشتناک تره)
6- بعد از قبولی در ارشد در بعضی از رشته ها به علت کار نکردن و مهارت پیدا نکردن همه چیز رو فراموش می کنید(پنچر می شید)
7- هیچ ضمانتی نیست موقعی که ارشد قبول می شید خوشحال باقی بمونید یا پشیمون بشید
در کل من الان که مستقیم قبول شدم پشیمونم ، الان همکلاسی دارم 8ساله پشت کنکوره ولی در عوض با زانتیا میاد دانشکده ما هم باید منتظر سرویس بشینیم

Ebi

New member
ابی خان! اینطور که من فهمیدم شما هم دانشجوی ارشدین و هم در حال گذروندن طرح.
شما قبل از اینکه ارشد قبول شین طرح میرفتین یا اینکه همزمان با قبولی تو ارشد تصمیم گرفتین برین طرح؟
گزینه دوم صحیح می باشد.

m imeni

New member
اگر ممکنه بگید بعد از دکترا دقیقا چند سال باید طرح بریم؟
ممنون

negar91

New member
:14
قابل توجه دوستانی که الان در 2 راهی ارشد یا طرح اند
یک تصمیم کاملا شخصی ولی یه نکاتی وجود داره :
1- ارشد روز به روز داره بی ارزش تر می شه پس هر چه زودتر شما هم فارغ التحصیل بشید بهتره
2- بعد از قبولی ارشد خواهید دید که اون چیزی نیست که فکرشو می کردید
3- شانس کاری با ارشد در برخی از رشته ها کمتر از شانس کاری کارشناسی هست(استخدامی و ...)
4- اگر طرح رو گذرونده باشید در دوره ارشد می تونید کار هم کنید ولی برعکسش به سختی می تونید با ارشد کار گیر بیارید
5- اگر طرح نرید و مستقیم ارشد قبول بشید بعد از فارغ التحصیلی ارشد بر اساس نیاز شما رو به هرکجا لازم باشه میفرستن(نسبت به کارشناسی وحشتناک تره)
6- بعد از قبولی در ارشد در بعضی از رشته ها به علت کار نکردن و مهارت پیدا نکردن همه چیز رو فراموش می کنید(پنچر می شید)
7- هیچ ضمانتی نیست موقعی که ارشد قبول می شید خوشحال باقی بمونید یا پشیمون بشید
در کل من الان که مستقیم قبول شدم پشیمونم ، الان همکلاسی دارم 8ساله پشت کنکوره ولی در عوض با زانتیا میاد دانشکده ما هم باید منتظر سرویس بشینیم
اساسی نا امیدمون کردی:smiliess (2)::14:

Dexter2009

New member
دکتر خلیلی توی همایش مشهد یه مطلب جالبی رو گفت

بعضی از دانشجوها در مورد طرح اجباری قبل از ارشد پرسیدن
دکتر خلیلی گفتش که چنین چیزی برای وزارت بهداشت امکان نداره...چون اگه بخوان بچه ها رو طرح بفرستن خیلی از بچه ها باید نوبت بمونن و از اون طرف امتحان ارشد هم نمی تونن بدن...در کل این طرح برای خود وزارت بهداشت هم مشکل ایجاد کرده...ان شاالله این قانون برداشته خواهد شد

ali_ah

New member
دکتر خلیلی توی همایش مشهد یه مطلب جالبی رو گفت

بعضی از دانشجوها در مورد طرح اجباری قبل از ارشد پرسیدن
دکتر خلیلی گفتش که چنین چیزی برای وزارت بهداشت امکان نداره...چون اگه بخوان بچه ها رو طرح بفرستن خیلی از بچه ها باید نوبت بمونن و از اون طرف امتحان ارشد هم نمی تونن بدن...در کل این طرح برای خود وزارت بهداشت هم مشکل ایجاد کرده...ان شاالله این قانون برداشته خواهد شد

سلام من میخوام بدونم که چجوری میشه از طرح معافی گرفت اگه کسی میدونه لطفا کامل بگه خیلی مهمه برام ممنون

simin69

New member
سلام
من شنیدم همزمان با ارشد نمی تونی بری طرح درسته؟

RBC!

New member
میشه یکی روال درخواست برای طرح رو تا آخر توضیح بده؟

مگه مصاحبه داره؟

RBC!

New member
من یه اطلاعاتی در مورد طرح خوندم نمیدونم چقد درسته:

1. خانم متاهل که طرحش رو شروع کرده در صورتی میتونه در محل زندگی همسر طرح رو بگذرونه (انتقالی بگیره) که یه سال از طرحش بگذره.

2. طرح رو نمیشه خرید! فقط اگه بخوای برای ادامه تحصیل بری خارج میتونی مبلغی که توسط وزارت بهداشت تعیین شده رو به عنوان وثیقه بذاری (برای کارشناسی فک کنم 12 میلیون) و مدرکت رو تحویل بگیری و سه ماه دستت باشه و بعد باید برگردونی. برای تحصیل هم بهت زمان میدن. مثلا میگن سه سال فرصت داری درس ت رو تموم کنی و برگردی. وقتی برگشتی اول میری طرح و بعدش پولت رو بهت برمی گردونن. اگرم دیر برگردی پولت رو بهت پس نمیدن.

hoorsa

New member
من اینقدر به اینایی که همه تون گفتین فکر کردم و نفهمیدم کدوم کار درست تره ، با خودم می گم اصلا برم انصراف بدم و بعدشم کوبلن دوزی چیزی یاد بگیرم و خیال خودمو راحت کنم .

آخرین ویرایش:

امید راجی

New member
س.منطقه 2فارغ التحصیل بشی میتونی توتهران که منطقه 1محسوب میشه طرح روبگذرونی؟؟؟؟؟؟؟؟

بالا