بازار کار رشته انگل شناسی

victoria

New member
@ vet lab science
خیلی لطف کردین واقعن ممنونم
این نکته رو میخواستم یادآور شم که من هدفم از ادامه تحصیل علوم آزمایشگاهی تحقیقات و کمک به مردمه
و غیرازاین هدفی ندارم حتی اگه درس سخت هم باشه میخونم
ولی واقعن ایمونولوژی به خاطر سلولی مولکولی و پیامهای سلولی بیش ازحدش اعصابم رو خورد میکنه
مشکل اینجاست که هیچ نقطه نظر مثبتی نسبت به رشته انگل شناسی در جامعه دیده نمیشه
که البته اگر این موضوع مهم هم نباشه ، شما باز اشاره میکنید که کنترل شده هستند
پس من چه کمکی میتونم به مردم کنم اگر بیماری کنترل شده است
نکته بعدی این که وقتی یه رشته رو بورس میفته دیگه ول کن نیستن
هرچی که میگی میگن ایمونو !! نمیدونم چه جوری بهو همه رشته ها بد شدن ایمونو شده فرشته نجات!!
منظورم با استادا هست جسارت نشه
میگم تک یاخته میگن واکسن باید بسازی پس ایمونو !
خب آخه نمیخواستم بگم
ولی اگه کسی چیزی رو تو زندگیش انتخاب کنه
ممکنه مجبور باشه باهاش زندگی کنه
ولی تحصیلات چیزی نیست که من به خاطر لیشمانیا و تریپانوزوم و... برم ایمونو
که اصلا هم اگه انگلشو بذارم کنار دوسش ندارم
میکروب خوبه اما به دلیلی که گفتم پراکندس و به قول شماها باید هزارتا چیز دیگه بخونی !
نمیدونم واقعن انقد این چند وقت فکر کردم مغزم داره منفجر میشه ...
خیلی متاسفم که پارسال دوستم که رتبه یک انگل شده بود همه گفتن دیگه انگل چیکار داره که رتبه یکش افتخار باشه....
واقعن اگر هم امسال به خوبی بگذره من هیچ وقت این چندماهی رو که درگیر انتخاب موندم فراموش نمیکنم
کلاسای ایمنی رو رفتم تا الان اما دوسش نداشتم بیخیالش شدم....

SH!LA

New member
دوست عـزیــز رشته ی ایمنی شناسی از رشته های خیلـی خوب هست و بازار کار خوبی داره؛ برای همین زیـاد پیشنهاد میشه و سمتش میـرن.

قبول دارم که گاهی برخی از رشته ها یکدفعه روی بورس میفتند؛ پس شما هم به حرف مردم و نگاه جامعه کار نداشته باش؛ یک روز عاشق آفتاب هستند و یک روز عاشق مهتاب!

ببین خودت با چه مطالبـی بیشتـر ارتباط برقرار میکنی و از 100 بـار خواندنش لذت میبــری و خستـه نمیشی؛ فهمیدنش فکر نمیکنم کار سختـی باشه... فقط کافیـه؛ مباحث رو بخوانی تا متوجه بشی.

SH!LA

New member
دیرم نمیشه؟؟ تا مهر میتونم انتخاب کنم یعنی؟

بلـه میتونی... چـرا نتونی؟! موفق میشـی... :a2d3:

از مهر مـاه هم شروع کنی دیـر نیست.

یکی از همکلاسی های من رشته ایمنی شناسی شرکت کرد و از اواخــر مهر ماه شروع کرده بود؛ خدا رو شکـر تهران هم قبول شد.

بعد از تصمیم گیریت برنامه ریزی مهمــه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ferantic

vet lab sciences

New member
من آرزو داشتم ای کاش مثل شما علوم آزمایشگاهی پزشکی بودم تا راحت تر به خواسته م می رسیدم.
ولی چه کنم که خدا خواسته مصداق این جمله ی زیبا باشم :
"اگر صخره در مسیر رود نبود ، رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد"

victoria

New member
من آرزو داشتم ای کاش مثل شما علوم آزمایشگاهی پزشکی بودم تا راحت تر به خواسته م می رسیدم.
ولی چه کنم که خدا خواسته مصداق این جمله ی زیبا باشم :
"اگر صخره در مسیر رود نبود ، رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد"

راحت تر به مسیر می رسیدین؟ منظورتون انگله؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ferantic

victoria

New member
حساسیت 1.jpg
خب این عکس ازدیاد حساسیت تیپ یک!!!
من چه جوری این همه رو بخونم؟؟؟ خیلی پیجیدس!

vet lab sciences

New member
ایمونو؟؟ جدن؟؟ خیلی جالبه
خب چرا نرفتین؟؟

بله.
چون کارشناسای علوم آزمایشگاهی دامپزشکی مجاز نیستن برای ارشد ایمونولوژی پزشکی شرکت کنن!
پس به ناچار باید Ph.D ایمونو شرکت کنن که این هدف از رهگذر انگل شناسی یا میکروب شناسی حاصل می شه.

Farzan

New member

پارسال دکتر سمیعی ( پروفسور مغز جهان ) مهمان دانشگاه مشهد بود .

مثل همیشه حرف های ماندگار می گفت ، توی صحبتاش گفت :
به دنبال پرستیژ و یک رشته خاص نباشید ، تلاش کنین در هر رشته و حرفه ای هستین آقای اون حرفه باشین ( منظورم متخصص اون رشته هست )

هر3 استاد بخش انگل شناسیمون با علاقه تدریس می کردن و این خیلی تاثیر داره ، حتی انتقادپذیر بودن .

واقعا چه زیبا سخن گفت آقای حرفه ایی بودن مهمه ، آرزوم بود آقای باکتری ها شم مدرکش آسون بود ولی آقایی شونو نگرفتم
واسه متخصص باکتری ها شدن باید اول داروساز باشی (بیس زیست شناسی و علوم آزمایشگاهی بندرت بتونن) باید ایمونولوژیست باشی. باکتری و ایمنی درهم پیچیدن اینو میشه از معنی چرک فهمید!! " جنگ بین میکروارگانسیم با سلولهای ایمنی" . یک میکروب شناس نه تنها آقای باکتری ها باید با انگل و قارچ و ویروس خوب آشنا باشه. سالمونلایی که داخل شیستوزوماست آنتی بیوتیک تراپی چرا؟ Infection Disease
مدرک حرفه ایی و گرفتن کجا و آقای حرفه ایی شدن کجا .......

Hamidvet

New member
مشاهده فایل‌پیوست 3638
خب این عکس ازدیاد حساسیت تیپ یک!!!
من چه جوری این همه رو بخونم؟؟؟ خیلی پیجیدس!

داری کار رو واسه خودت سخت میکنی همین ... یعنی درسته پیچیدست آره ولی خودتم این وسط نقش داری خیلی راحتتر از اینا میتونی باهاش کنار بیای ...

rojiin

New member
با یک مدرک فوق لیسانس انگل شناسی میشه چیکار کرد؟

حق تدریسی میشه برداشت؟حقوقش چنده؟

بالا