بارش سنگین برف و شرایط دشوار برگزاری ازمون ارشد وزارت علوم

xavi

New member
احسان مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در این هفته بخاطر بارش های سنگین برف در برخی استانها به مشکلات فراوانی برخوردیم، همچنین هفته گذشته از سامانه جدیدی صحبت کردیم که قرار بود از امروز(دوشنبه) به کشور نفوذ کند و خوشبختانه این سامانه جدید که با رطوبت مناسبی نیز همراهی می شود، پس از برخورد با سامانه سردی که هم اینک کشور را فرا گرفته، سبب ایجاد شرایط جبهه ای و بارشهای مناسب در کشور طی چهل و هشت ساعت آینده خواهد شد.

وی افزود: از آنجایی که حاکمیت سامانه سرد در کشور را شاهدیم، بیشتر بارشها به شکل برف خواهد بود، و از آنجایی که در این هوای سرد آب شدن برفها اندک است، برف نشسته انبوهی را در مناطق گسترده ای از کشور شاهد خواهیم بود.

مرادی درباره زمان بارش ها ادامه داد: در حالی که بارش برف در نوار شمالی ادامه دارد،هم اینک با ورود سامانه جدید از سمت غرب و جنوب غرب، بارش برف و در مناطق گرمسیری باران شروع شده است که بتدریج طی بیست و چهار ساعت آینده تقریبا سراسر کشور، بجزمناطقی از شمال شرق را فرا می گیرد.

وی درباره اوج بارش ها و مناطق درگیر آن گفت: سامانه یاد شده در بیشتر استانها بارش خوبی را سبب می شود، اما اوج بارشها از امروز به بعد به مناطق غربی، جنوب غربی، دامنه های زاگرس، مناطقی از جنوب و جنوب شرقی اختصاص خواهد داشت که بارش سنگین برف در حاشیه رشته کوه زاگرس چشمگیر خواهد بود.

این پژوهشگر با هشدار به مردم و مسوولان مربوطه افزود: از بعدازظهر امروز تا چهارشنبه بارش سنگین برف در استانهای حاشیه زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب استان کرمان، مناطقی از استان سیستان و بلوچستان ومناطق سردسیری استان فارس، همچنین در مناطقی از غرب کشور موجب بسته شدن راهها، احتمال خسارت به تاسیسات زیربنایی و افت فشار گاز می شود. همچنین در همه کوهستانهای کشور اوضاع جوی به شدت خطرناک خواهد بود و در مناطق گرمسیری جنوب غرب، جنوب شرق و جنوب نیز بارش های شدید رگباری موجب طغیان رودها و آبگرفتگی معابر عمومی می شود.

مرادی با اشاره به شرایط سخت در نوار شمالی کشور اضافه کرد: بارش برف در استان های گیلان، مازندران و اردبیل تا چهارشنبه ادامه دارد و بر ارتفاع برف در مناطق سردسیری این استانها اضافه خواهد شد.

مرادی درباره شرایط جوی آزمون کارشناسی ارشد طی روزهای چهارشنبه تا جمعه نیز گفت: صبح روز چهارشنبه نیز بارش برف در مناطقی از مرکز، غرب، دامنه های البرز، دامنه های زاگرس، و نیمه شرقی ادامه دارد، همچنین در برخی مناطق جنوبی بارش باران را شاهد خواهیم بود که با توجه به یخبندان شدید در صبح این روز و بارشهای سنگین برف در روزهای قبل شرایط دشواری را برای داوطلبان پیش بینی می کنیم، البته روز پنجشنبه و جمعه با وجود سردی هوا و یخبندان، ازشدت بارش و ابرناکی در کشور کاسته می شود.


دوستان بنظرتون ممکنه ازمون به تعویق بیوفته؟:33:
 

Aysel

New member
بچه ها ازمون به هفته بعد موکول شده لطفا به اطلاعیه سایت سنجش مراجعه کنید
 
بالا