اپلای - بایدها و نبایدها

arezou.mehrabi

New member
اگه بخوام واسه مدرک زبان اقدام کنم چه ای تو تهران پیشنهاد میکنید؟

- - - Updated - - -

ROJO

New member

- - - Updated - - -

سلام، استاد اعلایی و استاد علیمحمدی از اساتید معروف تافل اند، استاد دیگه ای نمیشناسم; سرچ کنید ببینید کدوم مو.سسه هستن.

ROJO

New member
ایا دانشگاه مقاطع پایینتر من مهم است?

به هیچ وجه، اصولا در ایران فقط صنعتی شریف شناخته شده است. انها نگاه نمی کنند شما از کدام دانشگاه ایران فارغ التحصیل شده اید، نگاه میکنند شما چه اندوخته اید! مقالات(مقاله از پایاننامه مهم است) و نمرات زبان و معدل و یا سابقه ی تدریس و تکنیک هایی که کار کرده اید (کمتر) و مواردی از این دست.
پس اگر دانشگاه به اصطلاح تاپ!! شما در ایران توانسته شما را قوی بار بیاورد پس دانشگاه موثر بوده ان هم برای شما وگرنه اگر کسی در دانشگاه ازاد بوده و بک گروند کاری بهتری دارد، شانس او برای پذیرش بالاتر است.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hamidvet

mahsast

New member
دوستان میدونید هزینه ازاد کردن مدرک چقدر میشه هم برای ارشد و هم برای کارشناسی حدودا چقدر میشه؟

p5301

New member
دوستان میدونید هزینه ازاد کردن مدرک چقدر میشه هم برای ارشد و هم برای کارشناسی حدودا چقدر میشه؟
سلام ، هر سال مقداری به رقم سال قبل اضافه می شود .
11dad6aa348cd3e75c6d6274f8b39047.jpg

[emoji4] [emoji14] [emoji26] [emoji4]

p5301

New member
آیا واقعا تشنه علم هستید و به خاطر یادگیری ، افزودن بر گنجینه علمی ، آشنایی با اطلاعات و متدهای روز مرتبط با رشته خود میخواهید مهاجرت کنید ؟
[emoji631] [emoji629] [emoji636] [emoji632] [emoji633] [emoji634]

اگر هدفتون واقعا اینه و خوره کتاب و assignment و ریسرچ هستید و همواره در ارتباط با رشته خودتون ایده های بکر و خلاقیت های نو دارید ، قطعا به فکر مهاجرت تحصیلی و Apply باشید ولی اگر هدفتان از رفتن به ممالک خارجه چیز دیگری است ، سعی کنین یا نظر خودتون رو تغییر بدین و یا با ویزای غیر تحصیلی به خارج کشور مهاجرت کنید .
با خیلی از بچه ها که قصد اپلای کردن دارند وقتی صحبت می کنین ، به غیر از معدود افرادی بقیه هدف اولشون از رفتن به خارج از کشور به خاطر یادگیری دانش و علاقه شدید به رشته اشون نیست ، و بیشتر به فاکتورهایی از قبیل آزادی های موجود در کشورهای غربی ، زندگی مدرن ، آشنایی با فرهنگ های آنها است ، یا show off در نزد فامیل است که بله آقا زاده یا دختر عزیزتر از جانمان در بلاد غرب مشغول به یادگیری علوم و فنون هستند و بقیه هم بگویند به به و چه چه ؟؟؟!!!
[emoji257] [emoji257] [emoji257]
خلاصه کلام : قبل از هر اقدامی ، عمیقا به این موضوع فکر کنین که هدف واقعی شما از رفتن به خارج از کشور چیست ؟
[emoji5] [emoji4] [emoji5] [emoji6]

ROJO

New member
سلام به همه
ازاد سازی مدرک تحصیلی به قیمت قبل برگشته و با احتساب تقریبأ سالی 250-270 هزار تومان برای کارشناسی محاسبه میشه که البته برای ی مدت محدود به این منواله تا زمانیکه قیمت های جدید ارائه بشه.
دنبال مدرک و مستندات هم نباشین من خودم شاهد زنده که کارامو اکی کردم و هزینه رو پرداخت کردم.

psychology93

New member
خیلی ممنون از اطلاعات مفیدی ک قرار دادید
فقط ی سوال. فردی ک میخواد اپلای کنه حتما باید مدرک کارشناسی و ارشد رو ازاد کنه؟؟؟؟

ROJO

New member
خیلی ممنون از اطلاعات مفیدی ک قرار دادید
فقط ی سوال. فردی ک میخواد اپلای کنه حتما باید مدرک کارشناسی و ارشد رو ازاد کنه؟؟؟؟

بله، شما باید ریز نمرات و دانشنامه ی مقاطع تحصیلی قبلی رو ترجمه کنید که بعد از فارغ التحصیلی به شما نمیدن و دریافت، منوط به گذروندن تعهدات هست.
تعهدات باید انجام بشه و مدرک ازاد بشه، ازاد کردن مدرک یا 1) از طریق کار کردن است و یا 2) پرداخت هزینه. البته راههای فرعی هم وجود داره که برای وزارت بهداشتیا جواب نمیده یا من اطلاعات زیادی ندارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

mahsast

New member
دوستان در مورد شرایط گرفتن فاند اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم در اختیارمون قرار بدید

p5301

New member
دوستان در مورد شرایط گرفتن فاند اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم در اختیارمون قرار بدید
[emoji255] [emoji256] [emoji257] [emoji258] [emoji259]
چه مقطع ای ؟
چه رشته ای؟
چه دانشگاه ای ؟
سوال شما خیلی کلی هست ، ابتدا باید به سه پرسش بالا پاسخ بدهید !!! اما به طور کلی
در اکثر دانشگاه های معتبر آمریکا ، پذیرش گرفتن در مقطع دکترا در اکثر رشته های علوم پایه پزشکی به معنی full fund است ، یعنی اگه requirment های لازم برای پذیرفته شدن در مقطع دکترا را داشته باشید پس از Admit شدن به طور خودکار full fund بهتون تعلق میگیره حالا این full fund خودش دو نوعه :
RA : Research Assistant ship
TA : Teaching Assistant ship

در هر دو نوع بالا شما
اولا : هیچگونه شهریه تحصیلی به دانشگاه پرداخت نمیکنید
ثانیا : معمولا بین 1200 تا 2200 دلار در ماه حقوق دریافت می کنید
در RA شما در پروژه های تحقیقاتی اساتید به کار گرفته می شوید
در TA شما کارهایی از قبیل تصحیح اوراق امتحانی ، ارائه کلاسهای آزمایشگاه و برگزاری های حل تمرین را بر عهده دارید که نیاز به تسلط زبانی بسیار بیشتر است .
[emoji252] [emoji261] [emoji253] [emoji243] [emoji256] [emoji257] [emoji258]
دقت کنیم که فاند رو با Award اشتباه نگیریم AWard نوعی کمک هزینه هستند که ثابت نبوده و کاملا متغییر می باشند و به دانشجویان ممتاز تعلق میگیرند ,Award تحت عنوان های مختلف از جمله
scholarship
fellowship
داده می شوند .
همچنین در مورد دانشجویانی که فول فاند نمی گیرند یک نوع جایزه دیگر به نام tuition waiver داریم که شما رو از دادن شهریه ترم معاف می کند اما هیچگونه پولی به شما نمی پردازند
[emoji256] [emoji257] [emoji258] [emoji259] [emoji260] [emoji261] [emoji246] [emoji254]

خلاصه کلام : اگر آمریکا یا کانادا هدفتونه مهمترین یا قوی ترین فاکتور در گرفتن فاند ، high score GRE است خودتون رو الکی با چیزای دیگه معطل نکنین ، نمره جی آر ای مهمترین ملاکه ، طبق اونچه که بچه هایی که پذیرش گرفتن میگن ، اصن ببینن جی آر ای بالا داری رو هوا فاند میدن ، ولی تو صد کار تحقیقاتی داشته باشی جی آر ای پایین باشه امکان گرفتن فاند در حد صفره
[emoji256] [emoji257] [emoji266] [emoji258] [emoji259] [emoji255] [emoji256] [emoji254]

فاند میخواین در دانشگاه های آمریکا و کانادا ؟؟

نمره تافل بالای صد داری ؟ اگه داری

از همین الان به فکر جی آر ای باش !!!

موسسات معتبر مثل زنگنه تهران دوره های آمادگی جی آر ای رو دارن [emoji2] [emoji3] [emoji5]

mahsast

New member
[emoji255] [emoji256] [emoji257] [emoji258] [emoji259]
چه مقطع ای ؟
چه رشته ای؟
چه دانشگاه ای ؟
سوال شما خیلی کلی هست ، ابتدا باید به سه پرسش بالا پاسخ بدهید !!! اما به طور کلی
در اکثر دانشگاه های معتبر آمریکا ، پذیرش گرفتن در مقطع دکترا در اکثر رشته های علوم پایه پزشکی به معنی full fund است ، یعنی اگه requirment های لازم برای پذیرفته شدن در مقطع دکترا را داشته باشید پس از Admit شدن به طور خودکار full fund بهتون تعلق میگیره حالا این full fund خودش دو نوعه :
RA : Research Assistant ship
TA : Teaching Assistant ship

در هر دو نوع بالا شما
اولا : هیچگونه شهریه تحصیلی به دانشگاه پرداخت نمیکنید
ثانیا : معمولا بین 1200 تا 2200 دلار در ماه حقوق دریافت می کنید
در RA شما در پروژه های تحقیقاتی اساتید به کار گرفته می شوید
در TA شما کارهایی از قبیل تصحیح اوراق امتحانی ، ارائه کلاسهای آزمایشگاه و برگزاری های حل تمرین را بر عهده دارید که نیاز به تسلط زبانی بسیار بیشتر است .
[emoji252] [emoji261] [emoji253] [emoji243] [emoji256] [emoji257] [emoji258]
دقت کنیم که فاند رو با Award اشتباه نگیریم AWard نوعی کمک هزینه هستند که ثابت نبوده و کاملا متغییر می باشند و به دانشجویان ممتاز تعلق میگیرند ,Award تحت عنوان های مختلف از جمله
scholarship
fellowship
داده می شوند .
همچنین در مورد دانشجویانی که فول فاند نمی گیرند یک نوع جایزه دیگر به نام tuition waiver داریم که شما رو از دادن شهریه ترم معاف می کند اما هیچگونه پولی به شما نمی پردازند
[emoji256] [emoji257] [emoji258] [emoji259] [emoji260] [emoji261] [emoji246] [emoji254]

خلاصه کلام : اگر آمریکا یا کانادا هدفتونه مهمترین یا قوی ترین فاکتور در گرفتن فاند ، high score GRE است خودتون رو الکی با چیزای دیگه معطل نکنین ، نمره جی آر ای مهمترین ملاکه ، طبق اونچه که بچه هایی که پذیرش گرفتن میگن ، اصن ببینن جی آر ای بالا داری رو هوا فاند میدن ، ولی تو صد کار تحقیقاتی داشته باشی جی آر ای پایین باشه امکان گرفتن فاند در حد صفره
[emoji256] [emoji257] [emoji266] [emoji258] [emoji259] [emoji255] [emoji256] [emoji254]

فاند میخواین در دانشگاه های آمریکا و کانادا ؟؟

نمره تافل بالای صد داری ؟ اگه داری

از همین الان به فکر جی آر ای باش !!!

موسسات معتبر مثل زنگنه تهران دوره های آمادگی جی آر ای رو دارن [emoji2] [emoji3] [emoji5]
خیلی ممنون دوست عزیز اطلاعات خبلی خوبی بهم دادین :) راستش واسه مقطع دکتری تو دانشگاهای اروپا میخوام شاید هلند

p5301

New member
خیلی ممنون دوست عزیز اطلاعات خبلی خوبی بهم دادین :) راستش واسه مقطع دکتری تو دانشگاهای اروپا میخوام شاید هلند
اروپا رو متاسفانه من نمیدونم
من فقط دانشگاه های ایالت متحده ، کانادا و استرالیا شرایطشون و پذیرش هاشون و اینا رو میدونم
از دوستانمون که مهاجرت کردن یا از طریق سایت خود این دانشگاه ها اطلاعاتم رو به دست آوردم
فک کنم تو اروپا جی آر ای ملاک نباشه و بیشتر به فاکتور های دیگه ای اهمیت بدن ...[emoji255] [emoji259]

mahsast

New member
اروپا رو متاسفانه من نمیدونم
من فقط دانشگاه های ایالت متحده ، کانادا و استرالیا شرایطشون و پذیرش هاشون و اینا رو میدونم
از دوستانمون که مهاجرت کردن یا از طریق سایت خود این دانشگاه ها اطلاعاتم رو به دست آوردم
فک کنم تو اروپا جی آر ای ملاک نباشه و بیشتر به فاکتور های دیگه ای اهمیت بدن ...[emoji255] [emoji259]

ممنون از اطلاعات خوبتون:rose:

eli_d

New member
سلام دوستان روز بخیر من پرستار هستم و میخام با ویزای کاری برم آیا اطلاعاتی در این زمینه دارید ؟ امریکا یا کانادا مد نظرم هست و قصد دارم اونجا تحصیل هم بکنم آیا باید با GERE برم و ایلتس؟؟؟

ممنون میشم اگر اطلاعات خاصی دارید بهم بگید.:rose:

p5301

New member
سلام دوستان روز بخیر من پرستار هستم و میخام با ویزای کاری برم آیا اطلاعاتی در این زمینه دارید ؟ امریکا یا کانادا مد نظرم هست و قصد دارم اونجا تحصیل هم بکنم آیا باید با GERE برم و ایلتس؟؟؟

ممنون میشم اگر اطلاعات خاصی دارید بهم بگید.:rose:
سلام
بنده در مورد ویزای کاری و نحوه اخذ آن اطلاعی ندارم
اما در مورد بخش تحصیلی که فرمودین باید خدمتتون عرض کنم که هر دانشجو غیر انگلیسی زبان برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا باید حتما نمره قابل قبول در آزمون تافل ترجیحا و یا آیلتس را داشته باشد ، اینکه چه نمره ای لازم است با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است ، برای مثال دانشگاه کلمبیا برای پذیرش در مقطع postgraduate رشته خبرنگاری حداقل نمره 8 آیلتس رو لازم داره !!! در مورد اینکه گفتین آیا GRE لازم است تا جایی که بنده اطلاع دارم چون پذیرفته شوندگان دکترا همگی به طور خودکار شامل Full Fund می شوند باید حتما نمره جی آر ای بالا داشته باشند ، اما در مورد کارشناسی ارشد شاید احتیاجی به نمره GRE نباشد که طبیعتا در اینصورت هیچگونه فاندی به شما تعلق نگرفته و شما باید شهریه کامل رو پرداخت کنید که کار را بسیار سخت خواهد کرد !!!
[emoji3] [emoji5] [emoji259] [emoji255] [emoji254] [emoji256]
خلاصه کلام اینکه وضعیت جیب شما بسیار مهم است ، آمریکا کشوری است مبتنی بر نظام سرمایه داری و مهمترین فاکتور برای زندگی در آن وضعیت مالی شماست

ROJO

New member

ازونجایی که تحصیل در مقطع دکترا توی اغلب کشورای اروپایی freeه، فک نمیکنم چیزی ب نام فاند داشته باشن، برو تو سایت خود دانشگاهها

بالا