انتخاب محل تحصیل کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی

bioshimi93

New member
سلام دوستان
خیلی از ما در مورد انتخاب شهر مشکل داریم دیدم که در تاپیک های مختلف بحث انتخاب شهر هستش
در اینجا از دانشجویان ارشد میخواهیم تا در مورد تجربیاتشون در مورد انتخاب شهر بگویند و در مورد دوری و نزدیکی شهرها و امکانات دانشگاه و...
با تشکر فراوان:rose:
پ ن:دوستان انتخاب شهر و دانشگاه از 17 خرداد هست موقع دریافت کارت ورود به جلسه یه وقت فکر نکنید الان وقتش و استرس بگیرین.

آخرین ویرایش:

amnb

New member
برای کمک به بیوشیمیست های اینده میگم اول دانشگاه مازندران شهر خودم استادش 1-دکتر مهریار زرگری دانشجوی تربیت مدرس بود 2-دکتر عبدالکریم مهروز دانشجوی تبریز بود 3-مدیر گروه مهدی رسولی میگن از لحاظ شخصیتی ادم خوبیه فیلد کاری زرگری تو کارشناسی ارشد سرطان بود ولی تو دکترا تغییر کرد الان روی لیپیدها کار میکنه برای تز میگن زرگری از همه بهتره سال قبل 6تا ارشد گرفت یعنی هر استاد 2 دانشجو البته یه استاد دیگه دارن دکترجمشید ایزدی اینجوری که من شنیدم میگن زیاد خارج از کشور میره بیوشیمی پایه بیشتر کار میکنه اینجوری که میگن میتونین زود تموم کنین حتی 4ترمه هم میشه تموم کرد در حالت بدش 5ترمه گروهش هم تو دانشکده پزشکیه این بود قضیه دانشگاه ساری

amnb

New member
الان نوبت دانشگاه خودم اصفهان تورو خدا اصفهانیا ناراحت نشن واقعیتو میگم البته مزیت هم داره اول از لحاظ امکانات خوابگاهی الان ما چهار نفر پسر تو یه اتاق خیلی کوچک هستیم واقعا نمیشه درس خوند همه هم ارشد هستیم سالن مطاله ردیفی هم نداره گروه تو دانشکده داروسازی هست 6نفر استاد داره دکتر پنجه پور مدیرگروه جدید خیلی ادم با شخصیتی واقع خونسرده فقط بد نمره هست فیلد کاری سرطان تزای که میده فوق العاده ولی خیلی کاره زمانبری هست تا 7ترم طول میکشه شاگرد خانم کرمی تهرانی بوده 2-دکتر اقایی مدیر تحصیلات تکمیلی خیلی جوان وبا انگیزه سال 1390 فارغ التحصیل شده فیلد کاری سرطان دانگاه تربیت مدرس بوده استاد راهنماش کرمی تهرانی با استاد پنجه پور بود از لحاظ بیان درس دادن 20 استاد بعدی دکتر مفید تحصیلات المان بود فیلد کاری بیوتک باهاش واحد نداشتیم ولی بچه ها زیاد باهاش کار میکنن 4-استاد پورفرزام 30 سال انگلیس بوده استاد بیو بالینی یعنی میفهمی تو انگلیس بیو بالینی واقعا بالینی هستش میری بالا سر بیمار در زمینه کار باhplc با gc عالیه ولی کاری که ازت میخاد باید دقیق باشه ولی با عرض تاسف بچه هایmsc این جا خیلی کم phdقبول میشن چون سخت گیرن

amnb

New member
حالا نوبت بابل شهری که چهار سال توش علوم ازمایشگاهی خوندم 16 واحد بیوشیمی پاس کردم شهر خوب با مردمان باحال اما اساتید 1-دردی قوجق نایب رئیس انجمن بیوشیمی ایران گله گل از لحاظ اخلاق اولین فارغ التحصیل بیوشیمی تربیت مدرس 2-دکتر پورامیر باشخصیت و باکلاس دانشجوهاش خوب دکترا قیول میشن مثل مصطفی لکزایی محمد شهاب الدین هر دو تهران قبول شدن البته نه بلافاصله بعد از 2تا 3 3- دکتر محجوب خیلی خشکه ولی تزاش بد نی ولی زیاد باهاش ارتباط برقرار نمیکردم هر سه تای اینا پرفسورن ولی خداییش شاید پرفسور باشن ولی از لحاظ تدریس ضعیفن ولی تزای خوبی دارن من تو 16 واحد ازشون چیزی یاد نگرفتم 4-دکترحلال خور بیشتره طنزه فقط میگفت رفرنس من هارپره عاشق لیپید با این اگه کار کنین حال میکنین هر چهار نفر کارشناسی شیمی بودن بچه های علوم ازمایشگاهی ببینن خجالت بکشن از امسال هم قراره 3تا دانشجوی phd بگیرن

amnb

New member
حالا نوبت دانشگاهی که خیلی قبولش دارم تربیت مدرس اولین انتخاب من بود حیف که نشد با اجازه از دانشجوهای اونجا بخصوص abbasali من فقط از دیدگاه اساتید میگم و هیچ کاری به محیط اونجا ندارم که چه جوری یا این که دانشگاه وزارت علوم هست نمیدونم تو دکترای حقوق میده یا نه فقط درباره استاداش میگم 1-پرفسور رسایی معاون وزیر علوم بود به نظر من مرد یکه بیوشیمی ایران فیلد کاریش بیشتر انتی بادی منوکلونال هست الان من شنیدم بیشتر با phd کار میکنه یا بچه های بیوتک شاگرداش همه معروفن مثل جواد محمد نژاد یا بهروز علیرضاپور یا داوود احمدوند که الان فوق دکترا تو دانشکده داروسازی کپنهاگن دانمارک هست خود علیرضاپور چند وقت پیش مجارستان بود با این کار کنین حرف نداره اگه تا چند سال دیگه بازنشسته نشه 2-پرفسور کرمی تهرانی این که خیلی معروفه فیلد کاری سرطان شاگرداش الان همه بهترین جاها هیئت علمی هستن میگن سخت گیره ولی می ارزه بیش تر روی سرطان سینه وسگنالینگ کار میکنه فکر کنم چند وقت دیگه بازنشسته میشه3-دکتر بطحایی فیلد کاری سرطانه استاد خوبیه یکی از شاگرداش که خیلی معروفه خانم بطحایی چند وقت پیش دانشگاه uclaبودن البته دکتراشون بیوشیمی پایه تهران بودن

به نظر من مهمترین فاکتور برای داوطلبین باید مسافت باشه.چون مقطع ارشد یه مقطع گذرا هست ارزش نداره از خونتون دور بمونین.

neda.h

New member
حالا نوبت بابل شهری که چهار سال توش علوم ازمایشگاهی خوندم 16 واحد بیوشیمی پاس کردم شهر خوب با مردمان باحال اما اساتید 1-دردی قوجق نایب رئیس انجمن بیوشیمی ایران گله گل از لحاظ اخلاق اولین فارغ التحصیل بیوشیمی تربیت مدرس 2-دکتر پورامیر باشخصیت و باکلاس دانشجوهاش خوب دکترا قیول میشن مثل مصطفی لکزایی محمد شهاب الدین هر دو تهران قبول شدن البته نه بلافاصله بعد از 2تا 3 3- دکتر محجوب خیلی خشکه ولی تزاش بد نی ولی زیاد باهاش ارتباط برقرار نمیکردم هر سه تای اینا پرفسورن ولی خداییش شاید پرفسور باشن ولی از لحاظ تدریس ضعیفن ولی تزای خوبی دارن من تو 16 واحد ازشون چیزی یاد نگرفتم 4-دکترحلال خور بیشتره طنزه فقط میگفت رفرنس من هارپره عاشق لیپید با این اگه کار کنین حال میکنین هر چهار نفر کارشناسی شیمی بودن بچه های علوم ازمایشگاهی ببینن خجالت بکشن از امسال هم قراره 3تا دانشجوی phd بگیرن

خیلی ممنون از اطلاعات خوبی که دادی، یعنی گروه بیوشیمی بابل قوی تر از مازندران؟ در مورد گلستان، یزد، ارومیه اطلاعاتی ندارین؟
با چه درصدها و رتبه ای اصفهان، بابل و مازندران قبول میشه؟

ممنون از bioshimi93 برای درست کردن تاپیک.

victoria

New member
سلام و خسته نباشید و آرزوی موفقیت
دوستمون شما گفتی که هرچه کمتر ارشد بگیره بهتره
یعنی مثلا بین ایران و تهران ، ایران چون کمتر میگیره در اولویته؟؟

setareh58

New member
سلام دوستان از اطلاعاتتون ممنون خیلی خوب بود از دوستانی دیگه هم خواهش میکنم اطلاعاتی درباره دانشگاه های خودشون بگن
با تشکراز همتون

raha11

New member
خیلی ممنون از اطلاعات خوبی که دادی، یعنی گروه بیوشیمی بابل قوی تر از مازندران؟ در مورد گلستان، یزد، ارومیه اطلاعاتی ندارین؟
با چه درصدها و رتبه ای اصفهان، بابل و مازندران قبول میشه؟

ممنون از bioshimi93 برای درست کردن تاپیک.

من بیوشیمی یزد هستم گروه خوبیه دکترا هم داره ازلحاظ
خوابگام خوبه در کل شرایطش خوبه راضیم ولی مسافتم در نظر بگیرین

آخرین ویرایش:

foorugh68

New member
سلام دوستان
ممنون از کمکتون
لطفا هر کسی که گروه آموزشی دانشگاه خودشو معرفی میکنه، علاقه پژوهشی اساتید رو هم بگه...
ممنون :)

- - - Updated - - -

سلام دوستان
ممنون از کمکتون
لطفا هر کسی که گروه آموزشی دانشگاه خودشو معرفی میکنه، علاقه پژوهشی اساتید رو هم بگه...
ممنون :)

m14

New member
دوستان اگر کسی در مورد گروه بیوشیمی اردبیل چیزی میدونه ممنون میشم بگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

abbasali

New member
حالا نوبت دانشگاهی که خیلی قبولش دارم تربیت مدرس اولین انتخاب من بود حیف که نشد با اجازه از دانشجوهای اونجا بخصوص abbasali من فقط از دیدگاه اساتید میگم و هیچ کاری به محیط اونجا ندارم که چه جوری یا این که دانشگاه وزارت علوم هست نمیدونم تو دکترای حقوق میده یا نه فقط درباره استاداش میگم 1-پرفسور رسایی معاون وزیر علوم بود به نظر من مرد یکه بیوشیمی ایران فیلد کاریش بیشتر انتی بادی منوکلونال هست الان من شنیدم بیشتر با phd کار میکنه یا بچه های بیوتک شاگرداش همه معروفن مثل جواد محمد نژاد یا بهروز علیرضاپور یا داوود احمدوند که الان فوق دکترا تو دانشکده داروسازی کپنهاگن دانمارک هست خود علیرضاپور چند وقت پیش مجارستان بود با این کار کنین حرف نداره اگه تا چند سال دیگه بازنشسته نشه 2-پرفسور کرمی تهرانی این که خیلی معروفه فیلد کاری سرطان شاگرداش الان همه بهترین جاها هیئت علمی هستن میگن سخت گیره ولی می ارزه بیش تر روی سرطان سینه وسگنالینگ کار میکنه فکر کنم چند وقت دیگه بازنشسته میشه3-دکتر بطحایی فیلد کاری سرطانه استاد خوبیه یکی از شاگرداش که خیلی معروفه خانم بطحایی چند وقت پیش دانشگاه uclaبودن البته دکتراشون بیوشیمی پایه تهران بودن
ما هرچی سوال کردیم اقای نبوی اکانتشونو لو نمدادن ولی اتفاقی دیدیمشونو لو لورفتن.خیلی ارادت داریم . در تکمیل فرمایشاتشون :
من از دانشگاههای شهرستان اطلاعی ندارم .اما بنظرم اگه شرایطتون برای موندن توی شهرتون مساعدتره همونجا بمونین بیشتر تلاش کنین ...دیگه تو هر دانشگاهی باشین ادم باسواد کسیه که مطالعه زیادی میکنه ..
اما بر اساس چیزی که شنیدم مینویسم ولی تحقیق بیشترش با خودتون
دانشگاه ایران چون صرفا یک دانشگاه علوم پزشکیه بیمارستان زیر نظرشه و امکانات خوبی داشته .(من نمدونم بعد راه اندازی مجددش چه مشکلاتی داره).دید بالینیتری داره ولی فک کنم تازه دکترا میگیره و تجربه کمتری داره
دانشگاه تهران فکر کنم انتخاب اول غالب دوستان باشه برای همین بحث نمکنم رووش چون هم دید بالینی هم امکانات بالینی داره .
دانشگاه بهشتیم خود دوستان نظر بدن بهتره .
درمورد مدرس هم ما توی اون تایپیک مفصل بحث کردیم اما بطور اختصار مینویسم .
http://olumpezeshki.ir/thread13182.html
مدرس چون تحصیلات تکمیلیه محیط خلوتتری داره .دید بالینی کمتری داره چون دانشگاه علوم پزشکی نیست وبیمارستان زیرنظرش نی البته دوره بیمارستانی داره اما تجربه زیادتری نسبت به ایران و بهشتی داره ونزدیک سی ساله دکترا میگیره .وفکر میکنم نهایتا امسال یا سال بعد دکتراشم با بهداشت یکی شه..که کشمکشهای بهداشت علومش به احتمال قوی حل شه ..
اساتیدشم فقط تکمیل میکنم
دکتر تقی خانی : پست دکترا علوم ازمایشگاهی از امریکا و از قدیمیترین اساتید مدرس وایران زمینه کاری دیابت نمونه دانشجوهاشون دکتر مشکاتی تهران
2.دکتر کرمی تهرانی : فوق لیسانس بیوشیمی بالینی از انگلستان و دکترا بیوشیمی سرطان ...زمینه کاری خودشون و تمام دانشجوهاشون سرطان سینه ..تدریس مباحث بالینی غالبا با ایشونه وواقعا تدریس عای دارن.نمونه دانشجوهاشون دکتر سلامی شهید بهشتی
3.دکتر رسایی : من دقیقا مدرک دکتراشونو نمدونم ولی فارغ التحصیل هند .و زمینه کاری ایشون انتی بادیهای منوکلونال ایشون بیشتر تفکر تولیدی دارن .خودشون صاحب شرکت فکر میکنم روزان دارو هستن و تمام بورد شرکت از دانشجوهای خودشون هستن
4.دکتر علامه من دقیقا اطلاع ندارم از ایشون ولی فارغ التحصیل هند فکر کنم زمینشون بیشتر مولکولیه البته سرطانم کار مکنن
5.دکتر مصباح : فارغ التحصیل خود مدرس و زمینه کاریشون بیشتر مولکولیه
6.دکتر بطحایی : ایشون فوق بیو بالینی مدرس بودن و دکترا از ای بی بی تهران ...زمینه سرطان و فکر کنم دیابت
7.دکتر لطفی که فارغ التحصیل خود مدرسن البته زمانی که بیو بالینی نبود ..زمینه کاری انزیم
حالا واقعیت اساتیدو نوشتم که بدونین و خودتون متوجه شین که عدم دید بالینی درتدریس> مدرس که گفته میشه مربوط به برخی اساتید خاص گروه که دید پایه دارن و هم نبود ن مدرس در یک محیط کاملا پزشکیه ..ولی تا اونجایی که سوال کردم معمولا تزهای قویتر وبا تکنیکهای بیشتری اینجا کار میشه..همونطور که میبینین اساتیدی که جذب کرده فارغ التحصیل هیچ دانشگاه ایرانی نیستن مگر اینکه مقطعی در مدرس خوندن ینی عرق خاصی بخودش داره که اینو به دانشجوهاشم منتقل میکنه.ولی من سعی کردم واقعیت دانشگاهو بنویسم.امیدوارم دوستان هم دید واقعی ارایه بدن.تا این نوشتار بتونه کمکی باشه برای یک تصمیم درست سرنوشت ساز.

با ارزوی موفقیت.

آخرین ویرایش:

بهاار

New member
سلام دوستان
کسی میدونه واسه بندرعباس چه رتبه و چه درصدهایی لازمه؟؟

abbasali

New member
دوست من رتبه حول وحوش 90 کجا قبول میشه؟؟

سلام من اطلاعی ندارم چون ظرفیتها تغییر کرده و درجریان دقیقش نیستم
ولی فک کنم بشه تو دانشگاههای غیر تهران.اصفهان.شیراز و مشهد قبول شد . اولویت بندیم مهمه
سال قبل اگه بود رتبه خوبی بود

بالا