امام زمان خدا کند نیایی

bluerosy

New member
مگر باور های شناسنامه ای ترکه ی ( ارث)بابا ست که نشه دگرگونش کرد

اگه اینگونه اس پس ابراهیم که باباش بت ساز و بت پرست بود باید ارث باباشو نگه می داشت

باور یک پدیده ایست وابسته به اندریافت و آآگهی فرد نه نوشته های شناسنامه ای !!

دوم

اگه رنجی تیس میشه نام اون دانشگاههای آمریکا را که در مورد امام زمان شیعه دکترا می ده بگین ؟؟؟؟؟

سوم

وجود امام زمانی با شناسه های شیعه به هیچ روی امکان پذیر نیست

این بر بافته های شیعه ی صفوی( ایرانی) است که در این کشور ریشه دوانیده است

هیچ دلیل قرآنی و دانشپذیر بر وجود امام زمان با شناسه ی شیعه وجود ندارد

اینها همه اش خواب و خیال های شیعه ی بی پایه ی صفوی است

بی شک شما خوب میدانید که اهل تسنن هم به امام زمان اعتقاد دارند. اعتقاد به مهدی موعود مربوط به همه مسلمینه نه شیعه! اون هم از نوع صفوی. اعتقاد به منجی آسمانی مربوط به همه ادیان می شه. در انجیل تورات و سایر کتب هم ذکر شده که خصوصیات همه مطابق با مهدی موعود ماست. شما هم قطعا این ها رو به خوبی می دانید (البته اگر ادعاهایی که دارید درسته!)

متاسفانه حرف ها تون اینقدر بی پایست که ارزش پاسخ گویی زیادی نداره. این پاسخ گویی من هم برای دوستانیه که شاید جواب شبهه شما رو ندونن. که البته بعیده در این انجمن باشن! شما جای بدی رو برای شبهه پراکنی انتخاب کردین!

mj1919

New member
بی شک شما خوب میدانید که اهل تسنن هم به امام زمان اعتقاد دارند. اعتقاد به مهدی موعود مربوط به همه مسلمینه نه شیعه! اون هم از نوع صفوی. اعتقاد به منجی آسمانی مربوط به همه ادیان می شه. در انجیل تورات و سایر کتب هم ذکر شده که خصوصیات همه مطابق با مهدی موعود ماست. شما هم قطعا این ها رو به خوبی می دانید (البته اگر ادعاهایی که دارید درسته!)

متاسفانه حرف ها تون اینقدر بی پایست که ارزش پاسخ گویی زیادی نداره. این پاسخ گویی من هم برای دوستانیه که شاید جواب شبهه شما رو ندونن. که البته بعیده در این انجمن باشن! شما جای بدی رو برای شبهه پراکنی انتخاب کردین!

عزیز من bluerosy
لطفا همکاری بفرمایید و این دست تاپیکها رو ادامه ندید،

bluerosy

New member
بله جناب دکتر. شما حق دارید. من هم تاحالا نظری نداده بودم توی تاپیک های این جناب. این یکی رو شما به بزرگی خودتون ببخشید.
پست رو که دادم دیدم شما کمی قبل از پست من اخطار دادید. یعنی اصلا ندیدده بودمش.

آخرین ویرایش:
جناب نوری همانطوری که در تاپیک قبلی بحث شد، بنا به دستور ادمین محترم، شما فقط می تونید عقاید دینی و مذهبی و شخصی تون رو در تاپیکی با عنوان "پرسش و پاسخ .." مطرح کنید و اجازه ندارید در تاپیکهای دیگر ایندست عقاید رو منتشر نمایید. این پست بنده به معنای تذکر اولیه است. خوشجال میشم این بحث و بحث های دیگر رو در تاپیکهای موازی با این، رو خاتمه بدید. با تشکر از شما، mj1919 ناظر انجمن
جناب مجتبی هنگامی که پرسش می پرسند یا سخن بیراهه می گویند باید پاسخ گفت تا روشن شوند شما هم نکوشید که دیگران در نادانی بمانند این حق سد در سد یک بچه مسلمان است که بداند چیزی که بخورد او می دهند درسته یا سرابه دانشجو و نا دانشجو هم نداره هر جا که سخن از مذهب و باوره باید جلو بیاد و پرسو جو کنه نه اینکه در پرس و جو را براش تخته کنید نه من و نه شما حق نداریم جلوی اندیشیدن سنجیدن و سبک سنگین کردن باور های مذهبی را بگیریم مذهب و باور اگه چیزی در چنته داشته باشه بیان می کنه اگه هم نداشته باشه پوچه و باید از آن دست برد اشت آیا فرهیختگان و دانش اندوختگان این انجمن در اندازه ای نیستند که سخن درست را از نادرست جدا کنند ؟؟ آیا مگر بچه اند ؟ آیا شما از چه می ترسین که گفتگوهای روشنگرانه ی مذهبی پیش نیاید ؟ از نور و راستی چرا می ترسین ؟ چرا دوست دارید دیگران در مرداب - تاریکی و نادانی باور های بی پشتوانه ی مذهبی خفه شوند ؟ آیا اینجا در این انجمن کسی مسلمان نیست ؟ آیا این مسلمانان حق ندارند بدانند باور هایشان تا چه اندازه ای بی پشتوانه - پوچ یا بنیادین هست ؟؟ اگر باوری درست و ریشه دار است پس چرا می ترسید ؟ بگذارید گفتگو شود تا درستی آن استوار و نمایان گردد چرا می ترسید ؟ نکنه از آن می ترسید که اسرار هویدا گردد ؟؟

mj1919

New member
جناب مجتبی هنگامی که پرسش می پرسند یا سخن بیراهه می گویند باید پاسخ گفت تا روشن شوند شما هم نکوشید که دیگران در نادانی بمانند این حق سد در سد یک بچه مسلمان است که بداند چیزی که بخورد او می دهند درسته یا سرابه دانشجو و نا دانشجو هم نداره هر جا که سخن از مذهب و باوره باید جلو بیاد و پرسو جو کنه نه اینکه در پرس و جو را براش تخته کنید نه من و نه شما حق نداریم جلوی اندیشیدن سنجیدن و سبک سنگین کردن باور های مذهبی را بگیریم مذهب و باور اگه چیزی در چنته داشته باشه بیان می کنه اگه هم نداشته باشه پوچه و باید از آن دست برد اشت آیا فرهیختگان و دانش اندوختگان این انجمن در اندازه ای نیستند که سخن درست را از نادرست جدا کنند ؟؟ آیا مگر بچه اند ؟ آیا شما از چه می ترسین که گفتگوهای روشنگرانه ی مذهبی پیش نیاید ؟ از نور و راستی چرا می ترسین ؟ چرا دوست دارید دیگران در مرداب - تاریکی و نادانی باور های بی پشتوانه ی مذهبی خفه شوند ؟ آیا اینجا در این انجمن کسی مسلمان نیست ؟ آیا این مسلمانان حق ندارند بدانند باور هایشان تا چه اندازه ای بی پشتوانه - پوچ یا بنیادین هست ؟؟ اگر باوری درست و ریشه دار است پس چرا می ترسید ؟ بگذارید گفتگو شود تا درستی آن استوار و نمایان گردد چرا می ترسید ؟ نکنه از آن می ترسید که اسرار هویدا گردد ؟؟

جناب غلامعلی نوری نیرو

اینکه شما چه برداشتی از رفتار بنده و یا بسیاری دیگر دارید، دقیقا از طرز اندیشیدن و تلقی شما از جهان و پدیده هایش، منشا می گیرد و قطعا از اون چیزی که حقیقت داره، فاصله ای بسیار دارد.

و اما، من نمی گم روشنگری نشه و عقاید شیعه نقد نشه، اتفاقا، نقد سازنده، اصولی ، درست، باعث پویایی و به روز شدن عقاید شیعه میشه. ولی اگه قصد دارید این بحث و یا مباحث مشابه رو ادامه بدید ، فقط در همان تاپیکی که عنوان شد، پرسش مطرح کنید. اگه هدف شما فقط پرسش و پاسخ است و قصد روشنگری دارید، اینم راهش، ولی اگه قصد دیگه ای دارید، خوب بفرمایید تا ماهم تکلیف خودمون رو بدونیم.

در هر صورت دوباره عرض میکنم، اگه می خواهید نظرتون اعمال بشه، و مباحث مورد نظرتون رو مطرح نمایید، راه اصولی ش فق همان تاپیک پرسش و پاسخ است، علاقه مندان به مباحثه هم همانجا در مباحث شرکت می کنند.

جناب غلامعلی نوری نیرو

اینکه شما چه برداشتی از رفتار بنده و یا بسیاری دیگر دارید، دقیقا از طرز اندیشیدن و تلقی شما از جهان و پدیده هایش، منشا می گیرد و قطعا از اون چیزی که حقیقت داره، فاصله ای بسیار دارد.

و اما، من نمی گم روشنگری نشه و عقاید شیعه نقد نشه، اتفاقا، نقد سازنده، اصولی ، درست، باعث پویایی و به روز شدن عقاید شیعه میشه. ولی اگه قصد دارید این بحث و یا مباحث مشابه رو ادامه بدید ، فقط در همان تاپیکی که عنوان شد، پرسش مطرح کنید. اگه هدف شما فقط پرسش و پاسخ است و قصد روشنگری دارید، اینم راهش، ولی اگه قصد دیگه ای دارید، خوب بفرمایید تا ماهم تکلیف خودمون رو بدونیم.

در هر صورت دوباره عرض میکنم، اگه می خواهید نظرتون اعمال بشه، و مباحث مورد نظرتون رو مطرح نمایید، راه اصولی ش فق همان تاپیک پرسش و پاسخ است، علاقه مندان به مباحثه هم همانجا در مباحث شرکت می کنند.

من آماده ام جناب حاج مجتبی

ماه روزه است وراز و نیاز و اینکه هر مسلمانی حد کم در این ماه باید بکوشد ره توشه ای از راستی ها و درستی های دینش بر گیرد

به این امید که انجمنی آزاد از خرافه گویی و خرافه پرستی داشته باشید

_30min_

New member
مگر باور های شناسنامه ای ترکه ی ( ارث)بابا ست که نشه دگرگونش کرد

اگه اینگونه اس پس ابراهیم که باباش بت ساز و بت پرست بود باید ارث باباشو نگه می داشت

باور یک پدیده ایست وابسته به اندریافت و آآگهی فرد نه نوشته های شناسنامه ای !!

دوم

اگه رنجی تیس میشه نام اون دانشگاههای آمریکا را که در مورد امام زمان شیعه دکترا می ده بگین ؟؟؟؟؟

سوم

وجود امام زمانی با شناسه های شیعه به هیچ روی امکان پذیر نیست

این بر بافته های شیعه ی صفوی( ایرانی) است که در این کشور ریشه دوانیده است

هیچ دلیل قرآنی و دانشپذیر بر وجود امام زمان با شناسه ی شیعه وجود ندارد

اینها همه اش خواب و خیال های شیعه ی بی پایه ی صفوی است
بله اینجا حق با شماست از نظر منم اعتقادات شناسنامه ای باید عوض شه چون نبودن ای نوع اعتقادات خیلی بهتر از بودنشونه بودنشون یه نوع ضربست
ضربه ایی که از سر جهالت زده میشه و عده ایی که از جنس خودشونن رو به چاه می اندازند

و اما دلیل........اندکی صبر

_30min_

New member
دلایل قرآنی بر ظهور امام زمان (عج)(قابل توجه آقای نوری نیرو):
قبلش یه توضیح بدم که مهمترین تفاوت اعتقاد به منجی در میان شیعه و دیگر ادیان در جهانی بودن قیام آن حضرت است (یعنی برتری نژادی و قبیله ای در کار نیست)
مثلا در دین یهود معتقدند که منجی می آید و آنها را از سختی نجات می دهد و قوم یهود را برتری می بخشد(که برتری قومی و نژادی تو کار خدا نیست...)
حالا بر این اساس دراین آیات اشاره به ظهور شده است(البته انتظار نداشته باشیداسم مستقیم رو ببینید اگرم میگید که باید اسم رو مستقیم ببینید تا باور کنید که بهتون پیشنهاد میکنم دین رو ببوسید بذارید کنار چون اسم یازده امام دیگه هم تو قرآن نیومده اگه میگید که اونا تو تاریخ بودن وحضور داشتن که ما هم میگیم به قول خودتون تاریخ پر از تحریف هستش)
روایت ها خیلی قشنگ این آیات رو توضیح میدن اگه خواستید بگید واستون بذارم(البته به گفته شما روایت ها همه....)
آیاته توبه32و33-فتح28_صف8_انبیا 105-نور55
کتاب مکیال المکارم میتونه بهتون کمک کنه البته تازه ترجمه شده
بیاین منطقی فکر کنیم ما واسه امام زمان پول خرج نمیکنیم از صبح تا شب کار نمیکنیم فقط میخواد گناه نکنیم خوب حالا اینو هم که قرآن میگه اثراین اعتقاد فقط توی امید و تلاش و روحیه ماست ************ما تلاش میکنیم
حالا این امام زمان یا میاد یا نمیاد:
اگر آمد: که چه بهتر ما سر افرازیم
اگر نیامد:چیزی رو از دست ندادیم
سعی نکنید دور خودتون دور بزنید این اعتقاد اگه خرافه بود تا این زمان وانمیساد در ضمن همون طور که گفتم چیزی که نیست نیازی به اثبات نبودنش نیست و تلاش برای اثبات نبودن خود تاییدی بربودنش است

دلایل قرآنی بر ظهور امام زمان (عج)(قابل توجه آقای نوری نیرو):
..

قبلش یه توضیح بدم که مهمترین تفاوت اعتقاد به منجی در میان شیعه و دیگر ادیان در جهانی بودن قیام آن حضرت است (یعنی برتری نژادی و قبیله ای در کار نیست)
مثلا در دین یهود معتقدند که منجی می آید و آنها را از سختی نجات می دهد و قوم یهود را برتری می بخشد(که برتری قومی و نژادی تو کار خدا نیست...)

جدی راست میگین باور شیعه نژادی نیست ؟؟
پس اینها چیه
روايتى است که ابو حمزه ثمالى نقل مى کند که: از امام باقر (عليه السلام) پرسيدم: يا بن رسول الله! مگر شما ائمه، همه (قائم) نيستيد؟ فرمود: بلى. عرض کردم: پس چرا فقط امام زمان (عليه السلام) را (قائم) ناميده اند؟ فرمود: (چون جدم امام حسين (عليه السلام) شهيد گرديد، فرشتگان، به درگاه الهى ناليدند وگفتند: پروردگارا! آيا قاتلين بهترين بندگانت، وزاده اشرف برگزيدگانت را
به حال خود وامى گذارى؟ خداوند به آنها وحى فرستاد که اى فرشتگان من! آرام گيريد به عزت وجلالم سوگند از آنها انتقام خواهم گرفت، هر چند بعد از گذشت زمانها باشد. آنگاه پروردگار عالم، امامان از اولاد سيد الشهدا (عليه السلام) را به آنها نشان داد وفرشتگان مسرور وشاد گشتند، يکى از آنها ايستاده بود ونماز مى خواند، خداوند فرمود: (بذلک القائم انتقم منهم) يعنى،به اين قائم از آنها انتقام مى گيريم).(24)
حضرت امام رضا ـ علیه السّلام ـ : «آنگاه که مراسم بیعت تمام شود،مهدی سراغ طایفة «بنی شیبه»‌(کلید داران و خادمان خائن خانة خدا ) بیاید، دست های ایشان را قطع کند برای اینکه ایشان دزدهای خانة خدایند. دست و پایشان را قطع نموده ایشان را در مکه بگرداند و منادی ندا دهد: اینها دزدان خانة خدا هستند...»[4] البته حضرت چنین اقداماتی را برای قبیلة قریش هم انجام می دهند [5]

خب اینها که آوردم نشون میده که امام زمان شیعه بدنبال خون خواهی ها و تصفیه حسابهای قومی و نژادی است نه آنچه که شما خود گویی می کنید

حالا بر این اساس دراین آیات اشاره به ظهور شده است(البته انتظار نداشته باشیداسم مستقیم رو ببینید اگرم میگید که باید اسم رو مستقیم ببینید تا باور کنید که بهتون پیشنهاد میکنم دین رو ببوسید بذارید کنار چون اسم یازده امام دیگه هم تو قرآن نیومده اگه میگید که اونا تو تاریخ بودن وحضور داشتن که ما هم میگیم به قول خودتون تاریخ پر از تحریف هستش)
روایت ها خیلی قشنگ این آیات رو توضیح میدن اگه خواستید بگید واستون بذارم(البته به گفته شما روایت ها همه....)
آیاته توبه32و33-فتح28_صف8_انبیا 105-نور55

این آیه ها به هیچ روی از امام زمان شیعه که می گویند 1200 ساله است و شاید تا 100 هزار سال دیگر هم نیاید پشتیبانی نمی کند !!
روایت های سنار یک غاز هم به درد کسانی میخوره که انها رابرای مردم فریبی ساخته اند
تنها یک مورد را برای آگاهی شما بگویم

تنها 42 نفر دروغ پرداز روی هم رفته چهارصد و هشت هزار و ششصد و هشتاد و چهار حديث ساخته اند
برای آگاهی بیشتر اینجا

************ما تلاش میکنیم
حالا این امام زمان یا میاد یا نمیاد:
اگر آمد: که چه بهتر ما سر افرازیم
اگر نیامد:چیزی رو از دست ندادیم

من هم می گویم اگر مهدی آمدپس هنگام آمدن به او باورمند می شوم ( ایمان خواهم آورد ) چون تا هنگامی که نیامده است حجت بر ما تمام نشده است و نیازی نیست به او ایمان داشته باشیم

آیا تا پیش ازآمدن جناب محمد مردم به او ایمان داشتند و هر کس ایمان نداشت کافر بود ؟؟؟

تا جناب محمد نیامده بود حجت بر مردم تمام نشده بود که به او ایمان بیارن و او را باور داشته باشند

اگر هم مهدی نیامد خب زیانی نکرده ام بلکه از خرافه و سرگرم شدن به افسانه ای پر شاخ و برگ پر هیز نموده ایم

آخرین ویرایش:

Marc0p0lo

New member
درود
خوب که کاوش کنیم در تاریخ در میابیم که از امام علی (ع) تا امام دوازدهم 6 تا 7 تا امام رو میبینیم که پیروانشون معتقد بودن که غایب شدن! (تاریخ پیدایش مسلمانان 7 امامی و 8 امامی و .... رو مطالعه کنید).

ببخشید وسط بحثتون وارد شدم.

Marc0p0lo

New member
تجربه ثابت کرده که اینگونه بحث کردن نتیجه ای در پی نخواهد داشت چون هیچ یک از طرفین بحث حاظر به کوتاه امدن نیستند.
شما میتوانید یک کتاب رو که در مورد امام زمان هست و در بین شیعیان معتبره ماند بحار ال علامه مجلسی رو باهم بردارید و بند بند اون کتاب رو به تفسیر و بحث بپردازید.
این روش رو اگر پیش بگیرید چنانچه دو طرف منطقی رفتار کنند میشه به نتایج خوبی دست یافت

موفق باشیم:rose:

تجربه ثابت کرده که اینگونه بحث کردن نتیجه ای در پی نخواهد داشت چون هیچ یک از طرفین بحث حاظر به کوتاه امدن نیستند.
شما میتوانید یک کتاب رو که در مورد امام زمان هست و در بین شیعیان معتبره ماند بحار ال علامه مجلسی رو باهم بردارید و بند بند اون کتاب رو به تفسیر و بحث بپردازید.
این روش رو اگر پیش بگیرید چنانچه دو طرف منطقی رفتار کنند میشه به نتایج خوبی دست یافت
موفق باشیم:rose:

نگر بنیان گذار جمهوری اسلامی در مورد کتاب بحار ال مجلسی

حضرت امام(ره) درباره کتاب شریف (بحارال)، معتقد است:

کتاب «بحارال» که تالیف عالم بزرگوار و محدث عالی مقدار،محمد باقر مجلسی است، مجموعه ای است از قریب چهارصد کتاب ورساله که در حقیقت، یک کتابخانه کوچکی است که با یک اسم نام برده می شود. صاحب این کتاب، چون دیده کتابهای بسیاری ازاحادیث است که به واسطه کوچکی و گذشتن زمانها از دست می رود،تمام آن کتابها را بدون آنکه التزام به صحت همه آنها داشته باشد، در یک مجموعه به اسم «بحارال» فراهم کرده و نخواسته کتابی عملی بنویسد یا دستورات و قوانین اسلام را در آنجا جمع کند تا در اطراف آن، بررسی کرده و درست را از غیر درست جداکند. در حقیقت، «بحار»، خزانه همه اخباری است که به پیشوایان اسلام نسبت داده شده، چه درست باشد یا نادرست. پس نتوان هر خبری که در (بحار) است، به رخ دینداران کشید که آن، خلاف عقل یا حس است; [SUP](13)[/SUP]

پس با رویکرد به سخنان آقای خمینی بهره گیری از خرد خود و سنجیدن هر چیز که می خوانیم ارزشمند تر از خود آن چیز است

ینی با بررسی و اندیشه ی خود باید بیابیم که کدام سخن ( حدیث) درست و خرد پذیر است و کدام نادرست ! نه اینکه چون جلوی آن حدیث قال النبی یا قال فلان امام گذاشته اند دربست بپذیریم !!

پس سنجه ی ( معیار ) پذیرش چیزی خرد و اندیشه است نه حدیث

آخرین ویرایش:

Marc0p0lo

New member
نگر بنیان گذار جمهوری اسلامی در مورد کتاب بحار ال مجلسی

حضرت امام(ره) درباره کتاب شریف (بحارال)، معتقد است:

کتاب «بحارال» که تالیف عالم بزرگوار و محدث عالی مقدار،محمد باقر مجلسی است، مجموعه ای است از قریب چهارصد کتاب ورساله که در حقیقت، یک کتابخانه کوچکی است که با یک اسم نام برده می شود. صاحب این کتاب، چون دیده کتابهای بسیاری ازاحادیث است که به واسطه کوچکی و گذشتن زمانها از دست می رود،تمام آن کتابها را بدون آنکه التزام به صحت همه آنها داشته باشد، در یک مجموعه به اسم «بحارال» فراهم کرده و نخواسته کتابی عملی بنویسد یا دستورات و قوانین اسلام را در آنجا جمع کند تا در اطراف آن، بررسی کرده و درست را از غیر درست جداکند. در حقیقت، «بحار»، خزانه همه اخباری است که به پیشوایان اسلام نسبت داده شده، چه درست باشد یا نادرست. پس نتوان هر خبری که در (بحار) است، به رخ دینداران کشید که آن، خلاف عقل یا حس است; [SUP](13)[/SUP]

من آگاهی دارم که چه موضوعاتی و چه سخنانی در این کتاب آمده است .من این کتاب رو مثال زدم میتونید هر کتاب دیگه رو هم گزینش کنید.
در واقع فرقی نداره تمامی کتاب هایی که انتخاب میشن همشون نقد درشون وارده و در اصل هیچ فرقی با هم ندارن. (کتاب هایی که در مورد مذهب هست منظورمه)

من آگاهی دارم که چه موضوعاتی و چه سخنانی در این کتاب آمده است .من این کتاب رو مثال زدم میتونید هر کتاب دیگه رو هم گزینش کنید.
در واقع فرقی نداره تمامی کتاب هایی که انتخاب میشن همشون نقد درشون وارده و در اصل هیچ فرقی با هم ندارن. (کتاب هایی که در مورد مذهب هست منظورمه)

درود بله همین

فردوسی پاکزاد بر او درود ( علیه سلام) می فرماید

خرد چشم جان است چو بنگری
تو بی چشم جهان شادان نسپری
خرد رهنمای خرد ره گشای
خرد دست گیرد به هر دوسرای

Marc0p0lo

New member
درود بله همین

فردوسی پاکزاد بر او درود ( علیه سلام) می فرماید

خرد چشم جان است چو بنگری
تو بی چشم جهان شادان نسپری
خرد رهنمای خرد ره گشای
خرد دست گیرد به هر دوسرای

به یزدان اگر ما خرد داشتیم
کجا این سرانجام بد داشتیــــم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: k-b

_30min_

New member

جدی راست میگین باور شیعه نژادی نیست ؟؟
پس اینها چیه
روايتى است که ابو حمزه ثمالى نقل مى کند که: از امام باقر (عليه السلام) پرسيدم: يا بن رسول الله! مگر شما ائمه، همه (قائم) نيستيد؟ فرمود: بلى. عرض کردم: پس چرا فقط امام زمان (عليه السلام) را (قائم) ناميده اند؟ فرمود: (چون جدم امام حسين (عليه السلام) شهيد گرديد، فرشتگان، به درگاه الهى ناليدند وگفتند: پروردگارا! آيا قاتلين بهترين بندگانت، وزاده اشرف برگزيدگانت را
به حال خود وامى گذارى؟ خداوند به آنها وحى فرستاد که اى فرشتگان من! آرام گيريد به عزت وجلالم سوگند از آنها انتقام خواهم گرفت، هر چند بعد از گذشت زمانها باشد. آنگاه پروردگار عالم، امامان از اولاد سيد الشهدا (عليه السلام) را به آنها نشان داد وفرشتگان مسرور وشاد گشتند، يکى از آنها ايستاده بود ونماز مى خواند، خداوند فرمود: (بذلک القائم انتقم منهم) يعنى،به اين قائم از آنها انتقام مى گيريم).(24)
حضرت امام رضا ـ علیه السّلام ـ : «آنگاه که مراسم بیعت تمام شود،مهدی سراغ طایفة «بنی شیبه»‌(کلید داران و خادمان خائن خانة خدا ) بیاید، دست های ایشان را قطع کند برای اینکه ایشان دزدهای خانة خدایند. دست و پایشان را قطع نموده ایشان را در مکه بگرداند و منادی ندا دهد: اینها دزدان خانة خدا هستند...»[4] البته حضرت چنین اقداماتی را برای قبیلة قریش هم انجام می دهند [5]

خب اینها که آوردم نشون میده که امام زمان شیعه بدنبال خون خواهی ها و تصفیه حسابهای قومی و نژادی است نه آنچه که شما خود گویی می کنید

این آیه ها به هیچ روی از امام زمان شیعه که می گویند 1200 ساله است و شاید تا 100 هزار سال دیگر هم نیاید پشتیبانی نمی کند !!
روایت های سنار یک غاز هم به درد کسانی میخوره که انها رابرای مردم فریبی ساخته اند
تنها یک مورد را برای آگاهی شما بگویم

تنها 42 نفر دروغ پرداز روی هم رفته چهارصد و هشت هزار و ششصد و هشتاد و چهار حديث ساخته اند
برای آگاهی بیشتر اینجا

من هم می گویم اگر مهدی آمدپس هنگام آمدن به او باورمند می شوم ( ایمان خواهم آورد ) چون تا هنگامی که نیامده است حجت بر ما تمام نشده است و نیازی نیست به او ایمان داشته باشیم

آیا تا پیش ازآمدن جناب محمد مردم به او ایمان داشتند و هر کس ایمان نداشت کافر بود ؟؟؟

تا جناب محمد نیامده بود حجت بر مردم تمام نشده بود که به او ایمان بیارن و او را باور داشته باشند

اگر هم مهدی نیامد خب زیانی نکرده ام بلکه از خرافه و سرگرم شدن به افسانه ای پر شاخ و برگ پر هیز نموده ایم
چی شد روایاتی که تا دیروز غلط و تحریف شده بودن الان مورد قبول شما واقع شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برتری نژادی هیچ جای اسلام نیومده طبق آیه 13حجرات که می فرمایند:ای مردم!ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و ملت ها و قبیله ها را قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید بی تردید گرامی ترین شمانزد خدا پرهیزگارترینشماست یقینا خداوند دانا و آگاه است
اگر من گفتم قوم یهود دشمن ترین قوم نسبت به اسلام هستش برتری نژادی نیست طبق آیه82سوره مائده که میفرمایند:یقینا سرسخت ترین مردم را در کینه و دشمنی نسبت به مومنان یهودیان و مشرکان خواهی یبافت...
نگفته یهود بهتره یا بدتره گفته قومی که به سختی اسلام پذیرفتند در زمان پیامبر قوم یهود بوده البته اگر شما تا چند روز دیگه قرآن رو تحریف شده نخونید چون ظاهرا با قرآن هم مشکل دارید
ببخشید ولی ظاهرا توی بحث مهدویت مبتدی هستید آخه این تفکر که مهدی میاد خون به پا میکنه که مال آدمه...
منطقی فکر کنید الان که ایمان اووردن به امام زمان چیزی ازتون کم نمیکنه ایمان نمیاری فردا اگر آمد حاضرید این مخالفت سد در سدیتون رو کنار بذارید؟؟؟؟؟؟ نه برادر من از این خبرا نیست مثال شما مثال کسایی هست که قرآن در موردشون میگه میگویند به ما نشانه هایی نشان بدهید تا ایمان آوریم اما با وجود نشانه ها اینان هیچ گاه ایمان نمی آورند
اینو به شما نمی گم به همه میگم هیچ گاه 100% موضوعی رو تایید یا رد نکنید چون 100% مطلق خداست ما هم نمیگیم 100%میاد یا نمیاد میگیم 99%میاد 1% نمیاد وما نیمه پر لیوان رو میبینیم اگه میگید خرافست چه اشکال داره خراف هایی که باعث پویایی افراد بشه!!!!(البته در انتظار پویا نه انتظاری که هر روز اللهم العجل بخونیم و بعدش گناه کنیم )(در انتظار پویا)

آخرین ویرایش:

sara25

New member
اینجا که اومدم دلم خیلی گرفت.
مگر میشه بدون حب علی و فرزندانش زندگی کرد؟؟؟
تصورش حتی برای یک لحظه هم ...
راستی چه اسم زیبایی دارند!غلامعلی..

bahramian0935

New member
گر نمازت را درست و سر وقت خواندی
اگر حافظ قران شدی اگر نماز شب خواندی
اگر روزه گرفتی اگر حج رفتی اگر خمس و زکات دادی
تازه با خوارج و شمر در یه حد شدی .
هیچ کدوم از این اعمال بدرد نمیخوره
جایی که امام عصرت درک نکنی حق نایبش را ادا نکنی ا
ز یزیدو یزیدی زمام برائت نجویی از حق مسلمان مظلوم زمانت
دفاع نکنی.
آقایونی که میگید نه غزه نه لبنان نه سوریه نه میانمار
نه مرگ بر آمریکا
تولی و تبری در اسلام از فروع دین ما هست.
نمازه و روزه و غیره هیچ کدوم بدون
بیزاری جستن از دشمنان اهل بیت چه قدیم و چه حال و
دفاع از حق مظلوم فایده ای نداره.

bahramian0935

New member
ای حجت زمانه(عج) ، زمانه چه بد شده ست
یک تکه ابر بین من و نور سد شده ست

دیگر برای غنچه سری تب نمی کند
در خانه ای که خار گل سرسبد شده ست

قران به روی طاقچه ها خاک می خورد
من منتظر که باز ببینم نود شده ست

بعد از گذشت جمعه فراموش می شوی