ارشد ژنتیک انسانی سال 95-94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

صیاد

New member
موضوع تکراری ارشد 94

تایپیکی برای کسانی که در کنکور سال آینده(95-94) ارشد ژنتیک انسانی شرکت خواهند کرد .
در این تایپیک سعی بنده براین است تا با گردآوری مهمترین مطالب در حوزه آزمون ارشد رشته ژنتیک انسانی در حوزه های مختلف اعم از اطلاعات مربوط به آزمون ، شیوه های مظالعه ، نکات مشاوره ای ، منابع قابل استفاده ونکات مهم دیگر مربوط به کنکور انسانی کمکی به دوستان در حوزه کنکور ارشد بکنم. از تمامی دوستانی که در این حوزه ها فعالند خواهشمندم مطالب ارزشمند خود را بهمنظور استفاده بنده وسایر دوستان در این بخش قرار دهند. این تایپیک برای کسانی است که واقعا قصد قبولی در ارشد رشته مورد علاقه خود را دارند وکاملا مصمم وجدی هستند . ان شا،الله

آخرین ویرایش:

neda.j 20

New member
سلام دوستان
میشه لطف کنین منابع ارشدی که در نظر دارید برای ژنتیک انسانی مطالعه کنین بگین
من میخوام از نمایشگاه کتاب بخرم در مورد منابع زیاد مطمین نیستم
مثلا برا سلولی مولکولی 2e رو پیشنهاد میکنین یا لودیشو؟
لطف کنین سریع تر جواب بدین
خیلی ممنون

صیاد

New member
بسم الله نور وهو مدبر المور
پیام مشاور شماره 2
معیارهای گزینش به منظور انتخاب نوع منابع مطالعاتی در خصوص هر رشته مانند دروس امتحانی آن رشته با یکدیگر متفاوت می باشد. به طور مثال در خصوص رشته های با پذیرش بالا مانند میکروب شناسی انتخاب منبع مطالعاتی جامع تنها به دروسی مانند باکتری شناسی محدود می شود .مطالعه کارنامه پذیرفته شدگان سالهای گذشته موئد این مطلب میباشد فلذا انتخاب نوع منبع مطالعاتی در رشته هایی مانند ژنتیک انسانی وهماتولوژی که تعداد دروس امتحانی پایین ،ظرفیت پذیرش اندک و رقابت بالای افراد در دروس امتحانی بسیار مهم وحائز اهمیت است.همچنین توجه به مناطق مورد توجه طراح سوال در این دروس نیز بسیار مورد تاکید است.اولین مقوله در انتخاب نوع منبع مطالعاتی این است که فرد می بایست به یاد داشته باشد منبعی که برای خود انتخاب می کند تا روز آزمون در کنار اوست و انتخاب اشتباه منبع دست کم فرد را برای چندین هفته نسبت به سایر رقبا عقب می اندازد. نکته بعدی وجود پراکندگی منابع مطالعاتی از انتشارات متفاوت و در نتیجه سردرگم شدن دانشجو و استفاده از چندین منبع به طور همزمان است که یکی از اشتباهات متداول افراد در انتخاب منبع و مطالعه به منظور شرکت در آزمون است. در اینجا این نکته لازم به ذکر است که افرادی نیز وجود دارند که از هر منبعی تعدادی از فصول آن را بنا به توصیه اساتید مطالعه می نمایند. خود این افراد نیز دو دسته اند :افرادی که از هر کتاب فصولی که توسط مولف به صورت کاملا برجسته روی کار شده و قوی هستند را مطالعه می نمایند ودسته دوم افرادی که بازهم بنا به توصیه افراد مختلف این شیوه را در نطر می گیرند ولی با این تفاوت که این شیوه را به طور صحیح دنبال نکرده وبه عارضه اغتشاش مطالب مبتلا می شوند. شیوه دیگر مطالعه جزوات از گروههای آموزشی متفاوت است که در اینجا نیز عده زیادی از دانشجویان فریب نقش ونگار های پر زرق وبرق برخی جزوات خورده و با انتخاب این جزوات به عنوان منبع مطالعه خود رادر چاهی می اندازند که بیرون آمدن از آن کار هر کسی نیست.البته در اینجا قصد جسارت به جزوات گروههای آموزشی خوب وممتاز کشور را ندارم بلکه به صورت سیستماتیک این جزوات از گروههای آموزشی خاص و ممتاز را توصیه نیز می نمایم ولی در مورد استفاده از این جزوات دانشجویان محترم باید نکاتی را مد نظر داشته باشند:1- برخلاف کتب رفرنس که یک منبع بوده وبه وسیله یک تیم خاص نگاشته شده جزوات ترکیبی از مهمترین مطالب تمامی این رفرنس ها هستند و امکان دارد یکدستی لازم را جهت مطالعه نداشته باشند ، بنابراین در انتخاب، نوع نگارش ،یکدست بودن نگارش و روان بودن مطالب دقت لازم را به خرج دهید. 2- اگر با جزوات مراکز مختلف آموزشی سر وکار داشته باشید متوجه خواهید شد که تمام جزوات یک گروه آموزشی به یک اندازه قدرتمند نیستند وتنها تعدادی از آنها کارآمد و پاسخگوی نیاز افراد هستند بنابراین در هنگام خرید جزوات به اینکه آیا آن پاسخگوی نیاز شما هست یاخیر توجه داشته باشید.نکته بعدی شیوه انتخاب منبع مطالعاتی است ، سعی کنید از افرادی در خصوص نوع منبع کسب اطلاع نمایید که مدت زیادی از قبولی آنها در آزمون ارشد نگذشته باشد ویا اساتیدی که با آزمون ها کاملا درگیر هستند واطلاعات کافی در خصوص تغییراتی که در آزمونها انجام می شود را داشته باشند وشمارا غلط راهنمایی ننمایند. شیوه های گوناگونی به منظور کسب آمادگی مطالعاتی در آزمون ارشد وجود دارد، که می توان یکی از بهترین این شیوه ها را استفاده از جزوات و کتب جامع مخصوص کنکور ارشد در هر درس وداشتن یک رفرنس مناسب در کنار آنها وهمچنین داشتن یک کتاب تست مناسب ، استفاده از این سبک مطالعاتی در صورت انتخاب صحیح جزوات، رفرنس ها وکتب تست می تواند کمک شایانی به نظم مطالعاتی افراد بکند به این صورت که افراد پس از مطالعه یا کتابهای جامع به زدن تست می پردازد ودر صورتی که نتوانست از پس تست های مطروحه برآید با مراجعه به کتاب رفرنس اشکالات موجود را تصحیح و برطرف می نماید ومطالبی که در ، کتاب مرجع یا کتاب تست مطرح نشده را هم از کتاب رفرنس مطالعه می نماید همچنین در صورت بروز مشکل در خصوص مطلبی خاص می تواند با مراجعه به رفرنس مورد نظر اشکال خود را بر طرف نماید.باید توجه داشت که این یکی از شیوه های مطالعاتی است که وجود دارد و به تعداد افراد شیوه های متفاوت برای مطالعه وجود دارد ولی کسانی موفق هستند که از بهترین شیوه های مطالعاتی و شیوه هایی که باتوانایی آنها سازگار است استفاده می نمایند.در نهایت توصیه اکید بنده به دوستان این است که از پراکنده خوانی به شدت پرهیز کنند و با نظم دادن به منابع مطالعاتی خود در ساختار درس خواندن ومطالعه خود نیز نظم ایجاد کنند به دلیل اینکه مهمترین عامل موفقیت در امتحانات خصوصا آزمون هایی با فواصل طولانی مانند کنکور سراسری وآزمون ارشد نظم است، و آشفتگی و سر درگمی مانند یک سم برای افراد داوطلب این آزمون ها می باشد . ان شاالله در آینده شیوه های مختلف مطالعاتی برای هریک از دروس خاص رشته ژنتیک انسانی را خدمت دوستان ارائه خواهم کرد .در خصوص نوع منبع مطالعتی نیز کتب وجزوات مختلف ونوع هماهنگی بین آنها به منظو مطالعه را معرفی خواهم کرد.

آخرین ویرایش:

saba 68

New member
تایپیکی برای کسانی که در کنکور سال آینده(95-94) ارشد ژنتیک انسانی شرکت خواهند کرد .
در این تایپیک سعی بنده براین است تا با گردآوری مهمترین مطالب در حوزه آزمون ارشد رشته ژنتیک انسانی در حوزه های مختلف اعم از اطلاعات مربوط به آزمون ، شیوه های مظالعه ، نکات مشاوره ای ، منابع قابل استفاده ونکات مهم دیگر مربوط به کنکور انسانی کمکی به دوستان در حوزه کنکور ارشد بکنم. از تمامی دوستانی که در این حوزه ها فعالند خواهشمندم مطالب ارزشمند خود را بهمنظور استفاده بنده وسایر دوستان در این بخش قرار دهند. این تایپیک برای کسانی است که واقعا قصد قبولی در ارشد رشته مورد علاقه خود را دارند وکاملا مصمم وجدی هستند . ان شا،الله

با سلام خدمت شما
از تاپیکی که درست کرده اید نهایت تشکر را دارم.من به امید خدا تصمیم دارم برای سال آینده در کنکور شرکت کنم.امیدوارم بتونم اینجا در کنار دوستان قدرتمند و پر انرژی برای کنکور درس بخونم

behnaz.h

New member
سلام دوستای گلم خوبین؟ بلاخره مشکلات منم تموم شد امسال دیگه میتونم با ذهن بازتر به امید خدا بخونم واسه ارشد
من خودم اینارو خواهم خوند ژنتیک امری ترجمه لیلا یوسفیان
سلولی مولکولی لودیش
بیوشیمی دکتر رضا محمدی
زبان هم لزگی و هرچی که دستم بیاد انشالله

dr Mahmoodi

New member
سلام بنده لیسانس مامایی هستم می خوام برای ارشد ژنتیک انسانی شرکت کنم به نظرتون جزوات گروه اموزسی سنا+کتب رفرنس چه طوره برای مطالعه؟

hadixy

New member
معرفی نامه

سلام به همگی
من دانشجوی سلولی مولکولی ام ترم 6 میخوام همپای دوستان برای سال آینده برای ژنتیک انسانی شرکت کنم
امیدوارم در کنار هم به بهترین نتایج برسیم

hadixy

New member
منابع من

من این منابع را میخوانم
1.بیوشیمی لنینجر ترجمه محمد نژاد ویرایش 2008 به نظرم خیلی عالی میاد (زیاده قبول) در کنارشم تست جعفر نژاد
2.ژنتیک امری ترجمه استاد نوری قبول دارم متن پیچیده ای داره بهتره این روهم دقت کنیم که ترجمه بسیار وسواس داری نسبت به ادبیات فارسی داره در زمانی که استفاده از واژه های خودی از واژه های بیگانه رایج تر است طبیعی است واژه های فارسی نامانوس جلوه کنند
3. سلولی - مولکولی مریم خالصی + خانه زیست شناسی
4. زبان تافل
اگر چنانچه منابع بهتری پیشنهاد دارید خوشحال میشم

hadixy

New member
در ضمن من همین الان عضو شدم چندان کار با شبکه روهم بلد نیستم توصیه میکنم یک زمان را مثلا جمعه ها ساعت فلان قرار دهیم تا همگی بتوانند در یک وقت حاضر باشند بعدشم یک برنامه ریزی مطالعاتی کلی قرار دهیم در کنار برنامه ریزی شخصی در مورد خودم بیوشیمی را خوب کار کردم ژنتیک 1 و دو را تازه پاس کردم ولی در مورد زبان نقطه ضعف دارم چه توصیه دارید خصوصا زبان تخصصی

behnaz.h

New member
من این منابع را میخوانم
1.بیوشیمی لنینجر ترجمه محمد نژاد ویرایش 2008 به نظرم خیلی عالی میاد (زیاده قبول) در کنارشم تست جعفر نژاد
2.ژنتیک امری ترجمه استاد نوری قبول دارم متن پیچیده ای داره بهتره این روهم دقت کنیم که ترجمه بسیار وسواس داری نسبت به ادبیات فارسی داره در زمانی که استفاده از واژه های خودی از واژه های بیگانه رایج تر است طبیعی است واژه های فارسی نامانوس جلوه کنند
3. سلولی - مولکولی مریم خالصی + خانه زیست شناسی
4. زبان تافل
اگر چنانچه منابع بهتری پیشنهاد دارید خوشحال میشم

سلولی مولکولی مریم خالصی چند جلد هست؟ من لودیش رو دارم خیلی سخت بنظر میاد دو جلد هست میترسم نتیجه نگیرم حداقل 3 ماه باید روش وقت بذارم

- - - Updated - - -

برای زبان (برای کنکور) هم خوبه کلا نحوه سوال دهی ارشد علوم پزشکی دستتون میاد

hadixy

New member
در مورد کتاب خانم خالصی باید عرض کنم با این قلم ریزکتاب 430 صفحه است یک جلد
اصلا کم حجم نیست فقط کم وزنه برعکس تصور، عکس ها خوب نیست سیاه و سفید و ایراد اصلی در مورد کتابی که از دوستم گرفتم اینه که به روز نیست مثلا در بخش هسته اصلا فراساختار پوشش منفد هسته )npc) دیدگاه جدید را نداره توسوالای همین امسال یکی اومده بود
نقاط قوتشم میشه گفت حجم نسبتا قابل قبول و شیوایی متن و مهمتر از همه دسته بندی عالی و یکپارچگی فصول است به طوری که کل سرفصلها را به خوبی پوشش میده کل کتاب در 7 فصله
اگر راستشو بخوایین کتاب زیست سلولی مجید مهدوی خانه زیست شناسی از نظر من بهتره حجم کمتر حدود 300 شکل های جالبتر و از همه مهمتر به روز بودن مطالب درعین حال این کتاب تعدادی از مطالب را پوشش نمیده در حد 4 تا 5 سوال
درمورد لودیش باید گفت تاکید اصلی اساتید رو همین کتاب من pdf زبان اصلی را مطالعه میکنم فقط جاهایی که نیاز به توجه داره

میل خودتونه

- - - Updated - - -

اصلا کم حجم نیست فقط کم وزنه برعکس تصور، عکس ها خوب نیست سیاه و سفید و ایراد اصلی در مورد کتابی که از دوستم گرفتم اینه که به روز نیست مثلا در بخش هسته اصلا فراساختار پوشش منفد هسته )npc) دیدگاه جدید را نداره توسوالای همین امسال یکی اومده بود
نقاط قوتشم میشه گفت حجم نسبتا قابل قبول و شیوایی متن و مهمتر از همه دسته بندی عالی و یکپارچگی فصول است به طوری که کل سرفصلها را به خوبی پوشش میده کل کتاب در 7 فصله
اگر راستشو بخوایین کتاب زیست سلولی مجید مهدوی خانه زیست شناسی از نظر من بهتره حجم کمتر حدود 300 شکل های جالبتر و از همه مهمتر به روز بودن مطالب درعین حال این کتاب تعدادی از مطالب را پوشش نمیده در حد 4 تا 5 سوال
درمورد لودیش باید گفت تاکید اصلی اساتید رو همین کتاب من pdf زبان اصلی را مطالعه میکنم فقط جاهایی که نیاز به توجه داره

میل خودتونه

hadixy

New member
سلولی مولکولی مریم خالصی چند جلد هست؟ من لودیش رو دارم خیلی سخت بنظر میاد دو جلد هست میترسم نتیجه نگیرم حداقل 3 ماه باید روش وقت بذارم

- - - Updated - - -

برای زبان (برای کنکور) هم خوبه کلا نحوه سوال دهی ارشد علوم پزشکی دستتون میاد

میل خودتونه

hadixy

New member
راستی من یه موضوع جدید باز کردم سوالای بیوشیمی ژنتیک بهداشت امسال را نوشتم همراه جواب بهتره قبل برنامه ریزی سوالای امسال یه نگاه بکنید خیلی را شگفت زده کرده دوستم میگفت سوالا رندتر و در عین حال غیرقابل انتظارتر بودن

love virology

New member
درود بر همه دوستان دمتون گررررررررم چه زود شروع کردید

نظر من برای بیوشیمی رضا محمدی و سلولی 2e کافیه هم 2کتاب فقط مسلط بشید بالا 70 زدید

شاد و پیروز باشید

_30min_

New member
سلام من امسال بعد از این همه تلاش واسه پیدا کردن منابع وشروع از تابستان به صورت جدی واسه خوندن و شش ترمه مقطع لیسانس و تموم کردن به دلیل ازدواج کردن و درگیر زندگی شدن تنبلی کردم و خوب درس نخوندم کنکورم ندادم ولی انشاالله امسال به هر سختی باشه میخوام جبرانش کنم پس به امید خدا کنارتون شروع میکنم به خوندن و گزارش مطالعه ام رو اینجا مینویسم

پروانه

New member
به نام خدا
سلام
من امسال توی ارشد بهداشت شرکت کردم. با اون که مطالعه ی خوبی نداشتم و البته منفی هم زدم اما به نظرم تعدادی از سوالات رو که دانششون رو داشتم در حد خوبی بودن. اما اگه خدا بخواد، میخوام امسال به طور جدی شروع کنم به خوندن و فرصت رو از دست ندم. هر چند که از کم کاری خودم میترسم ولی باید تلاش کنیم.
من این منابع رو مطالعه میکنم( البته هم واسه علوم میخونم و هم بهداشت):
ژنتیک امری ترجمه دکتر لیلا یوسفیان با کتاب تست نجات مهدیه
ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک دکتر اکرمی
بیوشیمی دکتر احسانی و کتاب تست خانه زیست
و انتشارات کتابخانه فرهنگ
سلولی و مولکولی لودیش 2e با کتاب تست انتشارات کتابخانه فرهنگ
زبان لزگی، 504، آزمونای وزارت علوم انتشارات خانه زیست و هر چیز دیگه ای که داشته باشم و یا تهیه کنم.
البته این کتابا رم دارم که به نظرم برای تکمیل مطالب و یا فهم بیشتر به درد بخورن:
ژنتیک استنسفیلد
سلولی پیشرفته دکتر جبارزاده کابلی
اصول مولکولی دکتر جبارزاده کابلی
من شاید برای نحوه ی مطالعه این کار رو انجام بدم: مطالبی که توی این چند تا کتاب با هم مشترکن مثلا بحث تکنیکای مولکولی ، ساختمان لیپید و...، بعضی از متابولیسما و... رو طوری بخونم که همه با هم مطالعه بشن. یعنی جوری زمان بندی کنم که اگه یه مطلب توی لودیش و بیوشیمی مشترکن اون مطالب رو با فاصله زیاد از هم مطالعه نکنم. یه جوری مطالب کامل بخونم. بعد از اینکه تست کار کردم بعد خلاصه نویسی کنم.
البته این روش شاید خیلی وقت گیر باشه و نمیدونم بهش عمل میکنم یا نه! من منتظر روشهای درست مطالعه که قراره تو این تاپیک ارائه بشه میمونم و ان شاء الله بتونیم از لحضات با ارزشمون درست استفاده کنیم.

آخرین ویرایش:

hadixy

New member
کسی تاحالا کتاب ژن لوین را خوانده یا دیده استادم خیلی روی این کتاب تاکید داره ازنظرتون چه جور کتابیه ؟

agigesabz

New member
کتاب چکیده ژنتیک امری نجات مهدیه هم خوبه دقیقا همون امری ولی بدون اضافات

هما.نوري

New member
سلام دوستان من امسال ترم 6 هستم چند وقته به طور جدي شروع به خوندن كردم.
براي ژنتيك دارم كتاب كلاسيك تا ژنوميك رو ميخونم براي سلولي و بيوشيمي مجيد مهدوي زبانم 504
تا 15 تير اين كتابا نموم ميشه بعدش ميرم سراغ امري و لوديش و لنينجر
بچه ها ميگن كنكور امسال خيلي سخت بوده.استرس گرفتم .همش احساس ميكنم دير شروع كردم:sad:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا