ارشد دانشگاه آزاد و پذیرش دکترا!

به نظرتون کدوم راه درست تره؟

• مجموع رای دهندگان
    0

biomar

New member
سلام دوستان.
من امسال رتبه ی بهداشتم بد نشد ولی به هر حال و به هر دلیلی که بود قبول نشدم.
sad30.gif

دانشگاه آزاد هم علوم تحقیقات/بیوشیمی قبول شدم.
سال 90 فارغ التحصیل شدم اما تا دو سال پیش اصلا کنکور ندادم و نخوندم.
امسال سال دومم بود بهداشت میدادم. سال اول بیوتک پزشکی بین الملل قبول شدم و امسال هم بیوشیمی بالینی شرکت کردم.

خلاصه وضعیتم اینه... روحیم خیلی خرابه... داغون...
154fs232528.gif

ازینکه یک سال دیگه بشینم حس خیلی بدی دارم از اینکه اینقدر عقب موندم از برنامه هام و درس و ... یه جورایی خسته ام...
ازین هم که برم آزاد حس بدی دارم بس که بدنام هست و ...
امکانشو دارم که با یک استاد خوب در یک دانشگاه خوب یا رویان کار کنم. ولی نمیدونم در آینده چی میشه... (اینجا ایران است)

به نظرتون می ارزه به خاطر یک سال، بیوشیمی علوم تحقیقات رو برم یا بشینم برای بهداشت؟
یکی میگه با ازاد اصلا و ابدا نمیتونی دکتری سراسری قبول بشی
یکی میگه کار گیر نمیاری...
یکی میگه ازاد از دولتی شهرستان بهتره و علوم تحقیقات با بقیه واحد ها فرق داره و ... خلاصه هرکس یه چیزی میگه.

ازتون خواهش میکنم تعصب نداشته باشید روی آزاد یا هر دانشگاه دیگه ای.
میدونم که توی هر دانشگاهی هم افراد ضعیف هست هم قوی.
اما واقعیت جامعه و همینطور شرایط قبولی دکترای سراسری (چه وزارت بهداشت چه وزارت علوم) چیه؟

اینو میخوام بدونم... و اینکه با توجه به شرایط خودم چه کاری بهتره

منتظر نظراتتون هستم. ممنون

biomar

New member
34 نفر این تاپیک رو باز کردن. یعنی حتی یک نفر هم هیچ نظری نداشته!؟
.... :(

alireza-ja

New member
34 نفر این تاپیک رو باز کردن. یعنی حتی یک نفر هم هیچ نظری نداشته!؟
.... :(

اگر توان و حوصلشو دارید واسه سال بعد بخونید اگه واقعا میبینید درس بخون واسه ارشد نیستید همین بیوشیمی رو برید.

چکار به نامش داری اگر داری واسه دیگران درس میخونی و اینقدر اسم واست مهمه خوب پس خودتو با ازاد اذیت نکن.

- - - Updated - - -

آخرین ویرایش:

biomar

New member
من نگفتم براید یگران درس میخونم. گفتم؟!

منظور از بد نام بودن برای قبولی دکترا هست! چون برام مهمه حتما دکترا رو بهداشت یا وزارت علوم قبول بشم.

خیلی ها میگن همین که مدرکت از ازاد باشه حتی اگر بهترین پایان نامه و مقاله و معدل والخ هم داشته باشی بازم پوئن منفی داره و باعث میشه تو مصاحبه رد کنن....
این مسئله برام شک ایجاد کرده.

وقت زیادی نمونده تا ثبت نام. خواهش میکنم دوستان بازم نقطه نظری دارن بگن...

Ana67

New member
به نظر من بازم بخونید واسه وزارت بهداشت
اطلاعی در مورد علوم تحقیقات ندارم ولی اگه هدفت وزارت بهداشته از الان شروع کن
موفق باشی

biomar

New member
حالا این وسط هم یکی از آشناها که دکترای بیوشیمی بالینی داره میگفت توید کترا بیشتر به نمره کتبی توجه میکنن حتیا ونقدری به پایان نامه و مقاله داشتن هم اهمیت نمیدن همین که حس کنن آدم قوی هستی حتی اگر هیچ مقاله ایه م نداشته باشی قوبلت میکنن...

:33:

salehi_3m3

New member
خواهر خود من از فوق شیمی رفتphd داروسازی (شیمی دارویی)دانشگاه تهران.همیشه هم میگه مهمترین نکته تو قبولیش نمره بالاش تو امتحان کتبی (رتبه2) وارتباط موضوع پایان نامه اش با داروسازی بوده.

بالا