ارشدمامايي

darya63

New member
سلام دوستان خوبم
من پارسال تمام تلاشم کردم و با وجود سه سال جدایی از درس از خیلی چیزام گذشتم و خوندم.متاسفانه قبول نشدم.تا الانم دپرسم و امیدی به خوندن دوباره ندارم.یه جورایی منتظر اعلامیه وزارت بهداشتم و اونقدر که منتظرم نتیجه ای از تلاشم ببینم منتظر هیچی نیستم.
دوستایی که درصداتونو گذاشتید ممنون میدونستید درصدای ماها نزدیک درصدای رتبه های 20_40 سه چهار ساله پیشه!
متاسفانه از بس پذیرش کمه و از بس دانشگاه ازاد ناکجا اباد داره مامایی میگیره هرسال به شرکت کننده ها مامایی اضافه میشه و رقابت تو رشته ی ما فوق العاده زیادتر از همه رشته هاس.متاسفانه
اینم درصدا من
جنین :75%
بهداشت:73/61%
نوزادان:63/89%
جراحی :55/56%
بارداری :48/61%
زبان:8/33%

نمره :222
رتبه :274
رتبه در سهمیه:275

darya63

New member
سلام لطفا خودتونم درصدا و رتبه و نمره تونو بذارید!ممنون

darya63

New member
ادم میمونه توش چطور نمره و رتبه ادمو حساب میکنن!؟!من درصدامو گذاشتم برید و ببینید و باخودتون مقایسه کنید و ببینید ادم میمونه تو کار این وزارت خونه!:wacsmiley:
سلام چشمک جون.درصدهامو مینویسم ولی بدون قبول نشدم
بارداری و زنان 51.39
جنین 47.22
نوزادان 61.11
بهداشت 23.61
داخلی 61.11
زبان 25
رتبه در سهمیه 257
رتبه در کل 258

سلام ... دقیقا باهات موافقم .
دوست من سال 86 با درصد های خیلی معمولی با رتبه زیر 30 تهران قبول شد..
البته شما اگه یه کوچولو بارداری زایمان رو بالاتر میزدی حتمن قبول بودی.

من آمادگی نداشتم و درس خوندن با برنامه هم نداشتم . بهداشت و زنان هم اصلا اصلا نخونده بودم :

بارداری 53
نوزادان 56
داخلی جراحی 36
جنین 44
بهداشت 47
زبان 30

نمره 201 رتبه 490

خیییییییییلی رقابت شدیده ....
بابا یکسری تغییر رشته بدین دیگه ......
مامایی ها خوب ژنتیک قبول میشن .... 3 تا درس داره .... 1 سال وقت بزارین این 3 تا کتابو قورت بدین قبولین :motat:

من عاشق مامایی ام

darya63

New member
دوستای مامای خوبم.من امسال به کلید سوالات اعتراض کردم اما بی جواب موندم
حالا از شما میپرسم
سوال 30بارداری دفترچه ب مامایی:کدامیک از موارد زیر باعث تحریک رسیده شدن سرویکس جهت القای لیبر میشود؟
الف)پروستاگلاندین f2الفا
ب)پروستاگلاندین e1
ج)پروستاگلاندین gd2
د)پروستاگلاندین h2
دقیقا صفحه 641 کتاب ویلیامز 2010 نوشته :پروستا گلاندین e1میزوپروسترول نوع صناعی است که برای اماده سازی سرویکس قبل از القا استفاده میشوند پس گزینه ب درسته!
حالا کلید وزارت زده گزینه الف درسته؟!اخه چرا؟

حالا یه سوال دیگه
سوال 37 بارداری دفترچه ب مامایی: در تست نیترازین معیار تشخیص پارگی پرده های امنیون و کوریون کدام است؟
الف)ph=4.5_5.5
ب)ph>6.5
ج)ph=7_7.5
د)ph>5.5

دقیقا صفحه 1035 بارداری ویلیامز 2010 نوشته مایع امنیون اندکی قلیایی است با ph=7.1_7.3 پس جواب میشه گزینه ج که تنها گزینه ایه که بش میخوره اما کلید زده گزینه ب
اخه اگه شما از رفرنس سوال میدید خوب پس جوابتونم از رفرنس باشه نه تحلیل و تجزیه ذهن خودتون

بهرحال این دوتا سوال برا من که رفرنس خونده بودم و جواب درستی زدم و بعد غلط شد باعث شد قبول نشم.چون همه درصدام بالا بودند و این دوتا تست درست درس ضریب چهاری یعنی 16 نمره ...خدا ازشون نگذره
من درصدام از دوستم که اهواز قبول شد بیشتر بود فقط اون بارداریش شیش درصد از من بیشتر بود
دوستای خوبم میدونم خیلیا مثل من هستن.اما چه میشه کرد.من خیلی خیلی دپرسم:sad:.تورو خدا یکی کمک من کنه!چطور میتونم دوباره بخونم؟اخه مگه کم تلاش کرده بودم؟چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من سر جلسه همه اونایی که مطمئن بودم زدم و اونایی که شک داشتم و نزدم اما دورشون خط کشیدم که این جوابه!بعد که کلید زدن دیدم همونا هم درست بودند.اگه زده بودمشون...مثلا جنینم میشد 100%
نمیدونم حکمته؟؟؟؟ چیه؟خدا میخواد؟؟؟؟ یا نمیخواد؟؟؟ اون لحظه چی میشه که میزنی و نمیزنی...؟؟؟
نمیدونم موندم توش...:wacsmiley: حکمت خدا عدالت خدا...وای نمیدونید چقدر ذهنم مغشوشه
اینجا تنها جایی بود که تونستم راحت حرف بزنم چون همه ماماییم و همه شکست خورده و نتیجه نگرفته از تلاشمون
بگذریم برا تک تک شما ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم شماها دیگه نتیجه تلاشتونو ببینید!
مرسی از اینکه درد دل منو خوندید

آخرین ویرایش:

darya63

New member
اره عزیزم به دوتا سوال بارداری که مطمئن بودم اعتراض زدم اما نتیجه ای نگرفتم.اگه همون دوتا سوال وکلید شونو درست کرده بودند حتما قبول بودم...حیف فقط ازشون نمیگذرم همین:sad:
سلام ... دقیقا باهات موافقم .
دوست من سال 86 با درصد های خیلی معمولی با رتبه زیر 30 تهران قبول شد..
البته شما اگه یه کوچولو بارداری زایمان رو بالاتر میزدی حتمن قبول بودی.

من آمادگی نداشتم و درس خوندن با برنامه هم نداشتم . بهداشت و زنان هم اصلا اصلا نخونده بودم :

بارداری 53
نوزادان 56
داخلی جراحی 36
جنین 44
بهداشت 47
زبان 30

نمره 201 رتبه 490

darya63

New member
دوست خوبم چرا قبول نشدید؟همه شهرا رو نزده بودید؟بین الملل چی؟اخه دوستم با رتبه 175روزانه اهواز قبول شد...
منم می نویسم ولی قبول نشدم .......................................:wacsmiley: بارداری 50 . جنین 88 . بهداشت 48 . داخلی 68 . نوزادان 66 . زبان 10 . رتبه 186 . نمره 203 امیدوارم امسال جواب بگیرم البته پارسال سال اولم بوداااااااااااااااااااااااااااا:14:

darya63

New member
دوست عزیز تو انتخاباتون بین الملل رو نزده بودید؟
سلام چشمک جون.درصدهامو مینویسم ولی بدون قبول نشدم
بارداری و زنان 51.39
جنین 47.22
نوزادان 61.11
بهداشت 23.61
داخلی 61.11
زبان 25
رتبه در سهمیه 257
رتبه در کل 258

darya63

New member
من باورم نمیشه رتبه 186 نمره 203؟من نمره ام 222 ورتبه ام 274!چطور ممکنه؟سهمیه چیزی داشتین؟
منم می نویسم ولی قبول نشدم .......................................:wacsmiley: بارداری 50 . جنین 88 . بهداشت 48 . داخلی 68 . نوزادان 66 . زبان 10 . رتبه 186 . نمره 203 امیدوارم امسال جواب بگیرم البته پارسال سال اولم بوداااااااااااااااااااااااااااا:14:

دوستای مامای خوبم.من امسال به کلید سوالات اعتراض کردم اما بی جواب موندم
حالا از شما میپرسم
سوال 30بارداری دفترچه ب مامایی:کدامیک از موارد زیر باعث تحریک رسیده شدن سرویکس جهت القای لیبر میشود؟
الف)پروستاگلاندین f2الفا
ب)پروستاگلاندین e1
ج)پروستاگلاندین gd2
د)پروستاگلاندین h2
دقیقا صفحه 641 کتاب ویلیامز 2010 نوشته :پروستا گلاندین e1میزوپروسترول نوع صناعی است که برای اماده سازی سرویکس قبل از القا استفاده میشوند پس گزینه ب درسته!
حالا کلید وزارت زده گزینه الف درسته؟!اخه چرا؟

حالا یه سوال دیگه
سوال 37 بارداری دفترچه ب مامایی: در تست نیترازین معیار تشخیص پارگی پرده های امنیون و کوریون کدام است؟
الف)ph=4.5_5.5
ب)ph>6.5
ج)ph=7_7.5
د)ph>5.5

دقیقا صفحه 1035 بارداری ویلیامز 2010 نوشته مایع امنیون اندکی قلیایی است با ph=7.1_7.3 پس جواب میشه گزینه ج که تنها گزینه ایه که بش میخوره اما کلید زده گزینه ب
اخه اگه شما از رفرنس سوال میدید خوب پس جوابتونم از رفرنس باشه نه تحلیل و تجزیه ذهن خودتون

بهرحال این دوتا سوال برا من که رفرنس خونده بودم و جواب درستی زدم و بعد غلط شد باعث شد قبول نشم.چون همه درصدام بالا بودند و این دوتا تست درست درس ضریب چهاری یعنی 16 نمره ...خدا ازشون نگذره
من درصدام از دوستم که اهواز قبول شد بیشتر بود فقط اون بارداریش شیش درصد از من بیشتر بود
دوستای خوبم میدونم خیلیا مثل من هستن.اما چه میشه کرد.من خیلی خیلی دپرسم:sad:.تورو خدا یکی کمک من کنه!چطور میتونم دوباره بخونم؟اخه مگه کم تلاش کرده بودم؟چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من سر جلسه همه اونایی که مطمئن بودم زدم و اونایی که شک داشتم و نزدم اما دورشون خط کشیدم که این جوابه!بعد که کلید زدن دیدم همونا هم درست بودند.اگه زده بودمشون...مثلا جنینم میشد 100%
نمیدونم حکمته؟؟؟؟ چیه؟خدا میخواد؟؟؟؟ یا نمیخواد؟؟؟ اون لحظه چی میشه که میزنی و نمیزنی...؟؟؟
نمیدونم موندم توش...:wacsmiley: حکمت خدا عدالت خدا...وای نمیدونید چقدر ذهنم مغشوشه
اینجا تنها جایی بود که تونستم راحت حرف بزنم چون همه ماماییم و همه شکست خورده و نتیجه نگرفته از تلاشمون
بگذریم برا تک تک شما ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم شماها دیگه نتیجه تلاشتونو ببینید!
مرسی از اینکه درد دل منو خوندید

جواب سوال اول : جلد یک ویلیامز. فصل 6 . صفحه 184:
از درمان های موجود برای تسریع " رسیدگی " سرویکس به منظور القای لیبرر میتوان به کاربرد مستقیم پروستاگلندین های ای 2 و اف 2 الفا اشاره کرد.این عوامل سبب تغییر شکل کلاژن ........

جواب سوال 2 : درسته که پ هاش مایع امنیون بالای هفته ، اما پ هاش واژن 4 هستش. پس وقتی مایع امنیون وارد واژن میشه با ترشحات اسیدی واژن بهرحال ترکیب میشه . یعنی محیط اسیدی واژن روش اثر میزاره . دقیقا الان صفحه شو یادم نیست . ولی عین جمله کتاب بود که اگه پ هاش ترشحات واژن بالای 6 و نیم باشه یعنی داخلش مایع امنیونه و کیسه اب پاره شده .

parnia

New member
آره دریاجون.خودمم از تفاوت رتبه شما تعجب کردم..خدا میدونه چطور حساب کردن...ایشالا همه به حقمون برسیم..

vb2

New member
ایشالله همگی به آرزوتون برسید از ته دلم موفقیتتونو میخوام

parnia

New member
خوشبحالت که قبول شدی...منم خییییلی تلاش کرده بودم ولی خب خدا نخواست...موفق باشی عزیزم:28:

parnia

New member
دریا جون درد دلاتو خوندم.....شما هم مثه منی..روزی که جلوی اسمم نوشته بودن مردود فقط یاد شبا و روزایی بودم که با وجود کارورزیهای فشرده چطوراین کتابای سختو میخوندم..همه زحمتام به باد رفت..:smiliess (7):

بالا