اتحاد و گرفتن حق ضایع شده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

jo-boy

New member
najma جان اشکالات زبان که پرسیدیو اگه میتونی تشریحی بزار.ممنون

kevin1982

New member
سوالات زبان صبح 5شنبه:

136: گزینه b درسته چون در خط 2و3 بهش اشره شده:because the proteins on the surface of the virus are continually mutatin پس نزدیکترین گزینه همون گزینه ب هستش

137: مزیت ویروس HIV برای فرار از سیستم ایمنی در خط 6 توضیح داده شده: and is also covered in sugary molecules WHICH BLOCK ACCESS BY ANTIBODY پس گزینه d درسته

138: هم گزینه d ,هم گزینه a درسته اما چون پیچیدگی این سیستم بواسطه جهشهای سریع و پی در پی هستش که در متن هم بصورت مستقیم در خط 4 بهش اشاره شده بنابراین گزینه درست تر d میباشد

152: گزینه ب و ج هر 2 درست هستند چون این متن کوتاه نظری اجمالی و مختصر بر تکامل در 4 میلیارد سال داشته که در 2 گزینه به کلمه Evolution اشاره شده است

156: در جملات اخر به وضوح تاکیید شده که 1.سلول تقسیم میشود و اطلاعات وراثتی به ان انتقال می یابد 2.تا سلول بدست امده از این تقسیم مشابه سلول والد عمل کرده 3.و نهایتا تاکید شده که در این مرحله است که شکل Basic یا پایه ای حیات سلول اغاز میشود پس گزینه d درست است

آخرین ویرایش:

kevin1982

New member
فعلا که این همه کنکور برگزار شده...اما کنکور مربوط به ما شده کلکسیون سوتی و اشکال....انگار سوالات رو روز 13 به در طرح کردن فرصت نداشتن بررسی کنن.تاسف باره
در هر صورت امسال واسه خود من هیچ امیدی نمونده.....امیدوارم که دوستای دیگه بتونن از این برزخ بسلامت عبور کنن.

najma

New member
سوال 142
نویسنده به شدت در رابطه با ..... در تشکیلات آکادمیک نگران است .
الف : کمبود تحقیقات کافی
ب: رفتار آسانگیرانه ی اتخاذ شده
ج : دیسیپلین شدید به کارگرفته شده در rta
د : راندمان بالایی که امکان دارد به دست آورده شود

اگر منظور از rta همانrae) research assesment exercise) باشد با توجه به خط 4 که به مدیریت زورگویانه اشاره دارد میتواند تا حدودی صحیح باشد .
به هر حال این سوال قطعا به خاطر اشتباه در تایپ گزینه ی صحیح باید حذف میشد .

fateme67

New member
دوستان منم حرف دوستمونو قبول دارم و اینو میگم که اعتراضمون باید جوری باشه که تا میخوننش نگن اینا بی سوادن بلکه با دلیل قاطع بشه اونو رد کرد
اونچه که تو سولای زبان صبح 5شنبه واضحه اینه که سوال 142 اصلا گزینه درست نداره و باید حذف بشه درمورد سوال 155هم همینطور گزینه درست میشه سلول که اصلا تو گزینه ها نیست.سوال152 هم بهترین گزینه میتونس این باشه history of cell evolutinو این نشون دهنده غیر استاندارد بودن سوالاس.به نظرمن اصلی ترین سوالایی که مشکل دارن ایناس.ولی سوال 142 واقعا دیگه باید حذف بشه.

fateme67

New member
سوال 142
نویسنده به شدت در رابطه با ..... در تشکیلات آکادمیک نگران است .
الف : کمبود تحقیقات کافی
ب: رفتار آسانگیرانه ی اتخاذ شده
ج : دیسیپلین شدید به کارگرفته شده در rta
د : راندمان بالایی که امکان دارد به دست آورده شود

اگر منظور از rta همانrae) research assesment exercise) باشد با توجه به خط 4 که به مدیریت زورگویانه اشاره دارد میتواند تا حدودی صحیح باشد .
به هر حال این سوال قطعا به خاطر اشتباه در تایپ گزینه ی صحیح باید حذف میشد .
[/QUOTE
من دقیقا به خاطر همین این سوالو جواب ندادم.

najma

New member
سوال 138 :
بر طبق نظر نویسنده ، سیستم دفاعی hiv .......... میباشد .
1- بسیار پیچیده
2-مقاوم در برابر پروتئین
3-بسیار آسیب پذیر
4-در حال جهش مستمر

اون چیزی که دائما در حال جهش است و مانع از پیدا شدن واکسن hiv میشود ژنوم آن است و نه سیستم دفاعی hiv . در واقع جهش در ژنوم و نتیجتا پروتئین های سطحی منجر به بسیار پیچیده بودن سیستم دفاعی میشوند .
گزینه الف اعلام شده صحیح است و مشکلی ندارد .

jo-boy

New member
بچه ها غیر سوال 142 فک کنم رو بقیه سوالا با هم به اجماع نمیرسید.
بالاخره مطمئنا یه چنتایی زبان غلط داره و باید با مدرک مستدل بیان بشه

jo-boy

New member
دوستان سوالایی که مشکل داررو بگین نه اونایی که درست اعلام شده

najma

New member
سوال 155 : کارخانه های شیمیایی (در خط 8 ) اشاره دارند به :
1- کربوهیدارت ها
2- اسید آمینه ها
3- ترکیبات پیچیده
4- مکانیسم ها

ترجمه ی سطر 8 : مرحله ی تعیین کننده که به این کارخانه های شیمیایی حیات بخشید !! تکامل مکانیسم هایی برای خود همانندسازی و انتقال اطلاعات بود .

با توجه به متن گزینه ی 3 به جواب نزدیکتر است اما در حقیقت گزینه ی صحیح وجود ندارد زیرا factory به مکان اشاره دارد و نه به مواد . مگر اینکه به جای chemical factories در متن از chemical factors استفاده میشد . اشکال در حقیقت در متن وجود دارد .

jo-boy

New member
نه دوست عزیز ادامه بدین و فقط در آخر همه اون اشتباهارو تو یه پست بزارین .ممنون از زحمتتون

TUMS

Well-known member
مخالفم

سوال 152 :
هدف متن توصیف ..... میباشد .
الف: خواستگاه سلول
ب: تاریخچه ی تکامل
ج: تکامل موجودات زنده
د: حوادث 4 بیلیون سال پیش
متن درمورد تکامل و تاریخچه حیات است که خواستگاه سلول هم جزئی از اونه

کاملآ باهاتون مخالفم!!!!!!!
کل متن در رابطه با نحوه ی تاریخچه تکامل حیات است نه خواستگاه سلول
بلکه خواستگاه سلول هم جزئی از اون هستش

آخرین ویرایش:

epi_info

New member
مرسی متن خوبیه ولی به نظرم باید ریز تر زیر سوالشون ببری...کل اون وزارت خونه به نظرم سوادشون به درد هیچی نمیخوره ..طرح سوال غلط ..گزینه ها بسیار غلط که در کلید نهایی دو جواب تائید میشه مگه طراحان صبح کنکور سوال طرح میکنن اصلا این همه اشتباه مایه ابروریزیه..از اون بد تر که برای لاپوشونی چنین ننگی کلید نهایی رو اصلاحش نکردن
سوالات رو که وزیر طرح نمیکنه این استادای بیسواد برد طرح میکنن که چهار روز رفتن جبهه بعد دستمال کشیدن بورس گرفتن با پول من و شما رفتن خارج الان پروفسور!!! شدن این بدبختیارو سره من و شما میارن

mohsen_rok

New member
سوال 152 :
هدف متن توصیف ..... میباشد .
الف: خواستگاه سلول
ب: تاریخچه ی تکامل
ج: تکامل موجودات زنده
د: حوادث 4 بیلیون سال پیش

کل متن در رابطه با نحوه ی تکامل پیدا کردن سلول یا به عبارتی خواستگاه سلول میباشد و نه تاریخچه ی کلی تکامل

من زبانم رو زیاد اظهار نظر نمیکنم ولی این سوال سوالی که به طراح سوال بر میگرده وتا حدودی سلیقه ای
من میگم کلید درست بود

jupiter_sps

New member
ببخشید دوستان من راجع به زبان بعید می دونم اعتراضات خواب بده!!!!! شاید درس های تخصصی فقط خواب بده!
وقتی این همه بین خودمون اختلاف نطر هست؟؟؟!!!!
بعدشم زبان استنتاج هست و رفرنس خاصی نداریم
برا اعتراض به زبان پشیمون شدم

sahar-a

New member
بچه ها منم امسال کنکور وزارت علوم دادم اما خالی از مشکل نبود!!! حالا جای شکر داره که شما می تونید اعتراض کنید. :5:من مجموعه سلولی مولکولی دادم. تو درس ژنتیک اصلا از رفرنس ها سوال نداده بودن و من با خوندن یه کتاب تستی و استانسفیلد و مبانی ژنتیک و آساد, تونستم ژنتیک رو 26 درصد بزنم!!:13:

TUMS

Well-known member
این حرف شماست:::::: کل متن در رابطه با نحوه ی تکامل پیدا کردن سلول یا به عبارتی خواستگاه سلول میباشد و نه تاریخچه ی کلی تکامل
حرف من کلا برعکس جمله شماست اینه::::کل متن در رابطه تاریخچه ی کلی تکامل است نه خواستگاه سلول و جواب این سوال کاملآ درسته!!!!

epi_info

New member
راستی بچه ها یه کاره دیگه هم میتونید بکنیدا. اسم استادای برد رشته اتون رو که 100% اونا سوال رو طرح می کنن تو گوگل سرچ کنید (انگلیسی و فارسی). ایمیل همشونو از رو مقالات (اگه داشته باشن!!) و رزومه اشون میشه پیدا کرد. حالا یا می تونید بشوریدشون یا مودبانه حقتون رو بخایید. خصوصا رییس برد بیشتر سوالاتو طرح میکنه. اینکه نامه بنویسید و اینکارا به جایی نمیرسه. ما از این نامه ها زیاد نوشتیم. بیشترشو مرضیه خانم باهاش یا سبزی میخره یا شیشه تمیز میکنه. مطمن باشید

najma

New member
این حرف شماست:::::: کل متن در رابطه با نحوه ی تکامل پیدا کردن سلول یا به عبارتی خواستگاه سلول میباشد و نه تاریخچه ی کلی تکامل
حرف من کلا برعکس جمله شماست اینه::::کل متن در رابطه تاریخچه ی کلی تکامل است نه خواستگاه سلول و جواب این سوال کاملآ درسته!!!!

من نفهمیدم بالاخره شما موافقید که گزینه ی الف درسته یا مخالفید ؟

kevin1982

New member
ببخشبد اما با این اختلاف نظری که وجود داره و از هر جایی یه موضوع جدید میرسه کم کم دارم شک میکنم که کنکور علوم پایه بوده یا فلسفه افلاطونی؟!!!!!!!!!!!!اگه اینطوری باشه حرف نزنیم بهتره چون احتمالا خودمون محکوم میشیم و باید جریمه بدیم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا