نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اردیبهشت 94

genetic_n

New member
حتما پايتون قوي بوده اينطور نيست؟واسه سلولي لوديش نخونديت؟چطور تونستيت همه درسا رو هماهنگ بخونيد كه درصداتون همه تو يه سطح بشه يعني به يه نسبت واسشون وقت گذاشتين؟:riz304:بازم ممنون

- - - Updated - - -

حتما پايتون قوي بوده اينطور نيست؟واسه سلولي لوديش نخونديت؟چطور تونستيت همه درسا رو هماهنگ بخونيد كه درصداتون همه تو يه سطح بشه يعني به يه نسبت واسشون وقت گذاشتين؟:riz304:بازم ممنون

بنظر من یه کتاب خلاصه که بتونین چند بار بخونین و خط به خطشو بلد باشین بهتر از یه کتاب پر حجم مث لودیشه که مرورش خیلی وقت میبره,بچه ها اون اواخر شما احتیاج به مرور خلاصه ها دارین,پس حتی اگه لودیشم خوندین حتما خلاصه کنین ک اواخر کار بدرد میخوره,اره من سعی میکردم هر روز همه درسارو بخونم,مخصوصا ژنتیک و زبان,از زبان غافل نشین,زبان منو نجات داد,مدیونشم,من پایم سلولی مولکولی بود

Fatimaaa

New member
بنظر من یه کتاب خلاصه که بتونین چند بار بخونین و خط به خطشو بلد باشین بهتر از یه کتاب پر حجم مث لودیشه که مرورش خیلی وقت میبره,بچه ها اون اواخر شما احتیاج به مرور خلاصه ها دارین,پس حتی اگه لودیشم خوندین حتما خلاصه کنین ک اواخر کار بدرد میخوره,اره من سعی میکردم هر روز همه درسارو بخونم,مخصوصا ژنتیک و زبان,از زبان غافل نشین,زبان منو نجات داد,مدیونشم,من پایم سلولی مولکولی بود

ممنون.حرفاتون انرژی میده. کتاب محمدنژاد برا کدوم انتشاراتی هست؟

- - - Updated - - -

genetic_n

New member
دارم دیونه میشم
اخر نتونستم یه منبع درست حسابی انتخاب کنم
دوستانی که موفق شدن رتبه برتر رو کسب کنن لطف کنید بگید
برای منبع سلولی چکار کنیم
بعد برای هزاره چکار کنیم؟
دیگه باید بحث رفرنس رو جمع کنیم
من میخوام از جمعه استارت بزنم
میتونم روی خلاصه لودیش حساب کنیم؟؟

من صحبتای قبلی دوستانو نخوندم کامل,اینطور که معلومه هر کس واسه سلولی کتاب متفاوتی خونده,پس این نشون میده شما هر منبعی ک انتخاب میکنین باید درست ومفهومی بخونین,این مهمه,خلاصه لودیشو من نخوندم,ولی چون منبع لودیشه و حجم خیلی زیادی داره ما ناچاریم بریم دنبال خلاصه ای ازش,فک میکنم خوب باشه اونم,هزاره بنظرم مهندسیشو بخونین کافی باشه,رو امری بیشتر تمرکز کنین خیلی خیلی دقیق بخونین,انشاالله موفق باشین

unholy-001

New member
سلام و تبریک بابت قبولی و رتبه خوبتون
ببخشید میشه در مورد منبع بیوشیمی یکم بیشتر توضیح بدید؟؟این منبعی که شما معرفی کردی همون خانم ملکی موس.سه سناست؟؟
این منبع واسه کسی که پایه بیوشیمیش ضعیفه مناسبه؟؟کلا چه منبعی واسه بیوشیمی با پایه ضعیف خوبه؟؟
خیلی خیلی ممنون
سلام دوستان
خداروشکر من رتبه یک شدم اگه کمکی از دستم برمیاد خوشحال میشم کمکتون کنم:thanks:

genetic_n

New member
:rolleyessmileyanim: راجع به تستاي كه واسه هر درس استفاده كردين ميشه بيشتر توضيح بدين؟همچنين كتاب دكتر محمد نژاد رو بيشر معرفي مي كنيد؟

برای بیوشیمی گنجینه خیلی خوبه,جوابای تشریحیش حتما کامل بخونین و نکات مهمشو تو کتاب یا جزوتون یادداشت کنین,زبان کتاب لزگی و تستای سالای قبل با یه دیکشنری خوب خیلی میتونه کمک کنه,سلولی نرسیدم تست بزنم,ژنتیک بیشتر تستای سالهای قبل..

genetic_n

New member
سلام و تبریک بابت قبولی و رتبه خوبتون
ببخشید میشه در مورد منبع بیوشیمی یکم بیشتر توضیح بدید؟؟این منبعی که شما معرفی کردی همون خانم ملکی موس.سه سناست؟؟
این منبع واسه کسی که پایه بیوشیمیش ضعیفه مناسبه؟؟کلا چه منبعی واسه بیوشیمی با پایه ضعیف خوبه؟؟
خیلی خیلی ممنون

اره,همونه,ولی برای پایه ضعیف بهتره یه کتاب خونده بشه مث احسانی یا ضروریات بعد هر فصل کتاب یه فصل رو هم بخونین,خواهش میکنم..

genetic_n

New member

- - - Updated - - -

قربون شما..انتشارات یاد عارف,مرور زیاد فراموش نشه,البته من خلاصه لودیشو نخوندم,نمیدونم کدوم بهتره ها

گلابتون

New member
سلام دوستان
خداروشکر من رتبه یک شدم اگه کمکی از دستم برمیاد خوشحال میشم کمکتون کنم:thanks:

ميشه بگيد قبل از امتحان واسه چه رتبه اي تلاش مكردين؟بعد از امتحان فكر ميكرديت چند بشيد يعني اصلاانتظار 1شدنو داشتيت يا نه

atrinn

New member
این کتاب خیلی خلاصه تر از لودیشه,وچون با شکل توضیح داده شده تو ذهن میمونه,من خودمم تا مدتها سردرگم بودم سر منبع سلولی,هر کس یه چیز میگفت,تا عید یه خیلی مفصل داشتم میخوندم که همش مولکولی بود وبا جزئیات کامل همه چی رو گفته بود ولی وقتی دیدم به عید نزدیک شدم وهنوز حتی یه بارم کامل نخوندمش استرس گرفتم و رفتم سراغ این کتاب,نزدیک عید شروع کردم به خوندنش و۳ بار خوندم سوالاتی که تو ازمون اومده بود و تونستم با خوندنش
جواب بدم پس کتاب خوبی بوده,بشرط اینکه خیلی خیلی دقیق و کامل خونده بشه,خط به خط,در واقع دکتر محمد نژاد لودیشو تو این کتاب خلاصه کرده

- - - Updated - - -

این کتاب خیلی خلاصه تر از لودیشه,وچون با شکل توضیح داده شده تو ذهن میمونه,من خودمم تا مدتها سردرگم بودم سر منبع سلولی,هر کس یه چیز میگفت,تا عید یه خیلی مفصل داشتم میخوندم که همش مولکولی بود وبا جزئیات کامل همه چی رو گفته بود ولی وقتی دیدم به عید نزدیک شدم وهنوز حتی یه بارم کامل نخوندمش استرس گرفتم و رفتم سراغ این کتاب,نزدیک عید شروع کردم به خوندنش و۳ بار خوندم سوالاتی که تو ازمون اومده بود و تونستم با خوندنش
جواب بدم پس کتاب خوبی بوده,بشرط اینکه خیلی خیلی دقیق و کامل خونده بشه,خط به خط,در واقع دکتر محمد نژاد لودیشو تو این کتاب خلاصه کرده
پس میگی این کتاب بهتر واسه سلولی،اخه منم رشته ام سلولی و مولکولی بوده،به نظرت امسال کلا کنکور اسان نبود؟اخه من سلولی کامل نرسیدم بخونم،تو که کامل خوندی به نظرت چون در یه حد متوسط بود سوالا،این کتاب تونست کمکت کنه،یا نه کلا واسه سطح بالا هم جوابگو هست؟؟اقعا نمیخوام نزدیک کنکور حسرت اینو بخورم چرا لودیش نخوندم،سوالای عبادی رو راحت میزدی با این کتاب؟کلا میخوام خیالمو راحت کنی،واقعا ممنونت میشم.

genetic_n

New member
ميشه بگيد قبل از امتحان واسه چه رتبه اي تلاش مكردين؟بعد از امتحان فكر ميكرديت چند بشيد يعني اصلاانتظار 1شدنو داشتيت يا نه

من میخواستم تهران قبول شم,ومیدونستم که راحت نیست,واسه همین تلاشمو زیاد کردم,ولی سر آزمون حس کردم که خوب جواب دادم,امیدوار بودم اما فک میکردم چون سوالا اسون بوده همه خوب زدن,انصافا هم درصدا امسال بالا بود خصوصا ژنتیک,با اینحال بعد آزمون انتظار تک رقمی داشتم..

atrinn

New member
من میخواستم تهران قبول شم,ومیدونستم که راحت نیست,واسه همین تلاشمو زیاد کردم,ولی سر آزمون حس کردم که خوب جواب دادم,امیدوار بودم اما فک میکردم چون سوالا اسون بوده همه خوب زدن,انصافا هم درصدا امسال بالا بود خصوصا ژنتیک,با اینحال بعد آزمون انتظار تک رقمی داشتم..
پس یعنی این کتاب محمدنژآد جوابگوی سوالات سخت هست؟

genetic_n

New member
پس میگی این کتاب بهتر واسه سلولی،اخه منم رشته ام سلولی و مولکولی بوده،به نظرت امسال کلا کنکور اسان نبود؟اخه من سلولی کامل نرسیدم بخونم،تو که کامل خوندی به نظرت چون در یه حد متوسط بود سوالا،این کتاب تونست کمکت کنه،یا نه کلا واسه سطح بالا هم جوابگو هست؟؟اقعا نمیخوام نزدیک کنکور حسرت اینو بخورم چرا لودیش نخوندم،سوالای عبادی رو راحت میزدی با این کتاب؟کلا میخوام خیالمو راحت کنی،واقعا ممنونت میشم.

امسال کلا سوالا اسونتر بود ولی من همونطور که گفتم تا نزدیک عید داشتم یه مفصل میخوندم که همش مولکولی بود خیلی دیر به این نتیجه رسیدم این علاوه بر اینکه مباحث سلولی رو نداره جزئیاتش خیلی زیاده که هیچ وقت سوالای کنکور در این حد نبود (با توجه به سوالات سالای قبل که نگاه کرده بودم)ودیگه وقت زیادی نداشتم باید یه کتاب خلاصه گیر میاوردم,من نمیدونم اگه سطح سوالا جور دیگه ای بود من چند درصد میزدم,اینکه قابل پیش بینی نیست ولی تلاش زیادی برای خوندنش کرده بودم و فک کنم خوب خونده بودم,تست سلولی نرسیدم بزنم..ولی شما وقتتون زیاده اگه میدونید که میرسید لودیشو حداقل ۴،۵ بار مرور کنید بخونیدش,اما حتما خلاصه کنید که روزهای اخر اونارو مرور کنید نه این کتاب با این حجمو چون تو درسای ما اول مهم اینه که دقیق و مفهومی بخونیم و بعد مرور زیاد..

atrinn

New member
ببخشید من متوجه نشدم گفتی این کتاب محمدنژاد سلولی نداره و جزییاتش زیاده؟!!تورو خدا یه جور بگو من تکلیفمو روشن کنم!!تو نوشته های قبلی گفتی که این کتاب خلاصه خوبه،حالا نوشتی سلولی نداره!واقعا گیج شدم

Fatimaaa

New member
معرفی کتاب
معرفی کتاب

کتاب : بیولوژی سلولی و مولکولی

تالیف : آقای دکتر جواد محمدنژاد و همکاران

عضوهیات علمی دانشگاه تهران

انتشارات : به آوران

تعداد صفحه : ۳۵۵

قیمت :۱۲۰۰۰ تومان

منابع مورد استفاده :

بیولوژی لودیش - بیولوژی آلبرت - بیوشیمی لنینجر و دیگر منابع معتبر . از نت در اوردم

genetic_n

New member
پس یعنی این کتاب محمدنژآد جوابگوی سوالات سخت هست؟

ما هر منبعی که میخونیم باید اولا با علاقه وتمرکز خیلی بالا بخونیم,از خوندن اون درس لذت ببریم وصرفا برای این نخونیم که به یه برنامه عمل کرده باشیم,چیزی که مهمه اینه که به این فک کنیم که دانشمون و سوادمون تو اون زمینه بالاتر بره,وقتی با ابن نیت بخونیم اولا خسته کننده نیست ودوما میتونیم راحت سوالارو جواب بدیم,یه کاری که من کردم تو دور اخر با خودکارای رنگارنگ خلاصه مطالبو روشکل مربوط بهش نوشتم وسه روز اخر فقط شکلا و اون خلاصه هارو خوندم,خیلی خوب بود..

genetic_n

New member
ببخشید من متوجه نشدم گفتی این کتاب محمدنژاد سلولی نداره و جزییاتش زیاده؟!!تورو خدا یه جور بگو من تکلیفمو روشن کنم!!تو نوشته های قبلی گفتی که این کتاب خلاصه خوبه،حالا نوشتی سلولی نداره!واقعا گیج شدم

من خودمو گفتم نه این کتاب,جزوم جزئیاتش زیاد بود

بالا