نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد ژنتیک انسانی اردیبهشت 94

atrinn

New member
لطفا بگو برنامه ریزیت به چه شکل بوده،و به چه شکل دوره میکردی؟میذاشتی یه فصل تموم میشد،یا نه،به شکل دیگه ای بوده؟

atrinn

New member
به نظرت با توجه به غیر قابل پیش بینی بودن،واقعا باید همه هزاره رو خوند؟

atrinn

New member
میشه بگین سلولی چی خوندین؟این که میگی لودیش،یعنی لودیش با اون حجمش،یا خلاصش؟اخه اون حجم لودیش واسه دکتراست بیشتر از حد ارشد هست!!

omid9030

New member
ممنون
کاملا توجیه شدم
اخه خیلیا میگن برای اینکه رتبه تهران رو بیاری
باید حداقل 2 سال پشت کنکور موند و تمام وقت مطالعه کرد
آبجی اخر نمیخای راجب سلولی بگی چکار کنیم؟[emoji31] [emoji31]
لودیش کامل رو باید بخونیم؟؟؟[emoji53] [emoji53]

z.bio

New member
از همه بچه هایی که تبریک گفتن واقعا ممنونم انشالا موفقیت خودتون. من رتبه ام انقد خوب نشده که بخوام نظر بدم اما چون بچه ها لطف دارن و میپرسن وظیفمه بگم.
اولا این افکار منفی رو کاملا دور بریزید که سخته و نمیشه قبول شد منم اولین سالی بود که واسه ارشد خوندم اولش سخت بود ولی بعدش میوفتین تو سراشیبی. حالا تو این یکسال چه بدبختی هایی که سر من اومد. اما چیزیکه نمیذاشت از پا بیوفتم علاقه ی شدیدم به این درس بود. اینارو گفتم که بدونین قبول شدن اصلا سخت نیست فقط باید خودتونو باور کنین. تصمیم بگیرین و شروع کنین

z.bio

New member
درمورد منابع
من دقیق بدون بزرگنمایی میگم قضاوت با خود شما.
زبان: من فقط لغت خوندم 504 و تافل و لغات پزشکی. حتی وقت نداشتم سوالای کنکور سالای قبل رو بخونم. از هرجا لغت پزشکی گیر میاووردم حفظ میکردم. تازه فلش نویسی هم نکرده بودم. اما بچه ها میگن متن ها از لزگی کپی شده بوده. پس انتخاب با خود شما اما از تستهای سالای قبل غافل نشید واقعا حیفه که بیخود درصدتون کم شه

z.bio

New member
بیوشیمی: اوایل که منابع اعلام شد ما از ضرایب خبر نداشتم واسه همین من شروع کردم به خوندن لنینجر چون پایه من ضعیف بود و تو کارشناسی استادمون سرکلاس نمیومد من مجبور شدم لنینجر بخونم خیلی کمکم کرد. اما اواخر که فهمیدم ضریبش یک شده یه خلاصه خریدم و از رو اون خوندم که اصلا بدردم نخورد. به شما پیشنهاد میکنم یه کتاب جمع و جور انتخاب کنین اونو بخونین. یکی متن ضروریات و دوس داره یکی احسانی رو.... اگه ام پایه اتون خوبه فقط برای کنکور و بخونین اما از تست غافل نشین. منم جعفرنژاد داشتم البته این که بگم فول خوندمش دروغه. بیشتر ازش برای یادگیری کمک میگرفتم. ولی تکلیف شما از الان مشخصه یه کتاب کم حجم انتخاب کنین و شروع کنین.

z.bio

New member
و اما سلولییییی:smilies:
چون از ضرایب بیخبر بودم و از اونجایی که من بیوشیمیم میلنگید میخواستم بیوشیمی رو با سلولی جبران کنم واسه همین لودیش خوندم سه جلد کتابه. جلد 12 رو خوندم اما جلد 3 رو تا آبان پیدا نکردم. خودم خلاصه برداشته بودم تا کنکور فقط خلاصه و تست کار کردم.
دیگه مباحث اسکلت و اتصالات و... انقد بلد بودم که دلم میخواس به یکی درس بدم. اما خوب امسال سوال نداده بودن
اما پیشنهادم به شما اگر واقعا پایه اتون انقد قویه که مباحث پایه رو خوب بلدین نرین سراغ لودیش خلاصش کافیه به همراه تست. اما اگه میلنگین و درصد بالا میخواین حداقل یه سری بزنین و مقایسه ای بخونین.
ولی واسه کسایی که مسلط هستن برای کنکورم کفایت میکنه اما یه شرط مهم داره: وقتی یه مبحث بصورت نکته تو کتاب خلاصه اومده و شما اون نکته رو حفظ میکنین اما دقیق یادش نگرفتین این اشتباهه. از خلاصه بخونین اما موضوعی رو که سردرگمتون کرده رو حتما حتما از یه جایی بخونین سرسری رد نشین

- - - Updated - - -

و اما سلولییییی:smilies:
چون از ضرایب بیخبر بودم و از اونجایی که من بیوشیمیم میلنگید میخواستم بیوشیمی رو با سلولی جبران کنم واسه همین لودیش خوندم سه جلد کتابه. جلد 12 رو خوندم اما جلد 3 رو تا آبان پیدا نکردم. خودم خلاصه برداشته بودم تا کنکور فقط خلاصه و تست کار کردم.
دیگه مباحث اسکلت و اتصالات و... انقد بلد بودم که دلم میخواس به یکی درس بدم. اما خوب امسال سوال نداده بودن
اما پیشنهادم به شما اگر واقعا پایه اتون انقد قویه که مباحث پایه رو خوب بلدین نرین سراغ لودیش خلاصش کافیه به همراه تست. اما اگه میلنگین و درصد بالا میخواین حداقل یه سری بزنین و مقایسه ای بخونین.
ولی واسه کسایی که مسلط هستن برای کنکورم کفایت میکنه اما یه شرط مهم داره: وقتی یه مبحث بصورت نکته تو کتاب خلاصه اومده و شما اون نکته رو حفظ میکنین اما دقیق یادش نگرفتین این اشتباهه. از خلاصه بخونین اما موضوعی رو که سردرگمتون کرده رو حتما حتما از یه جایی بخونین سرسری رد نشین

z.bio

New member
اما ژنتیک بزرگترین ناکامیم که هم ازش خوشحالم هم ناراحت.
من سر جلسه فقط جواب یه سوال و نمیدونستم اما اشتباهی مرتکب شدم که درصدمو کشید پایین و همینطور رتبه مو.
من عاشق ژنتیک بودم از خوندنش خسته نمیشدم وقتی شروع میکردم تایم از دستم خارج میشد. من امری و هزاره رو با عشق خوندم نه از روی اجبار.
اوایل فقط امری خوندم انقد خوندم که احساس کردم وقتشه یه پله بیشتر بخونم و هزاره رو شروع کردم من دقیق نرفتم تو عمق هزاره. فصل مربوطه رو از امری میخوندم بعد میرفتم سراغ هزاره بیشترش غ مهم بود و اگه چیزی میدیدم که خوشم میومد خط میکشیدم.
انقد سرطان و تکوین و همراهی و ایمنی و فارمو خونده بودم که تو خوابم میتونستم از حفظ بگم تمام روشهای مولکولی رو با مقایسه و روش آنالیز خونده بودم و فقط کنکور دکترا میزدم. اما خب یه اشتباه کار دستم داد.
حالا پیشنهادم برای شما: تا میتونین امری بخونین خط به خط حفظ کنین اما مثل من از سطح کتاب خارج نشین. تا زمانیکه به امری مسلط نشدین نرین سراغ هزاره. 80 درصد امری رو واسه کنکور پر کنین بعد برین سراغ هزاره. اونم من نمیتونم فصل دقیقی رو بگم چون گفتم که روشم کلی خوونی بود.

z.bio

New member
درمورد ساعات مطالعه بستگی به هرکس داره. منطقیش اینطوره که تا آخر شهریور 4-5 ساعت باشه تا آخر پاییز 7-8 ساعت و تا آخر زمستون 10-12 بعد عیدم که هرچقد بیشتر بهتر.
البته من خوندم جدی از آخرای آبان شروع کردم و بعد دی بهتر شدم بعد عیدم که از 4 صبح تا 10.5 میخوندم و یه 2-3 ساعت واسه استراحت و غذا و نماز گذاشته بودم. بقیه اشو درس میخوندم. اما یادتون باشه با علاقه و تمرکز بخونید. اصلا هم نگران نباشید اگر خوب بخونید امکان نداره قبول نشید. پیوسته و آهسته بخونین. اگه روزی 3 ساعت میخونین میتونین موفق بشین به شرطیکه هرروز 3 ساعت بخونین

- - - Updated - - -

امیدوارم حرفام به درد کسی بخوره. برای همتون آرزوی موفقیت دارم:smilies-azardl (113

atrinn

New member
خیلی ممنون،عالی بودن،میشه لطفا سر فصل های جلد سوم رو واسم اس کنید از لودیش؟من لودیش دو جلدی رو دارم2013،میخوام ببینم جلد سه مربوط به چه فصل هایی هست،ممنون

امیر.k

New member
من سر جلسه فقط جواب یه سوال و نمیدونستم اما اشتباهی مرتکب شدم که درصدمو کشید پایین و همینطور رتبه مو.
من عاشق ژنتیک بودم از خوندنش خسته نمیشدم وقتی شروع میکردم تایم از دستم خارج میشد. من امری و هزاره رو با عشق خوندم نه از روی اجبار.
اوایل فقط امری خوندم انقد خوندم که احساس کردم وقتشه یه پله بیشتر بخونم و هزاره رو شروع کردم من دقیق نرفتم تو عمق هزاره. فصل مربوطه رو از امری میخوندم بعد میرفتم سراغ هزاره بیشترش غ مهم بود و اگه چیزی میدیدم که خوشم میومد خط میکشیدم.
انقد سرطان و تکوین و همراهی و ایمنی و فارمو خونده بودم که تو خوابم میتونستم از حفظ بگم تمام روشهای مولکولی رو با مقایسه و روش آنالیز خونده بودم و فقط کنکور دکترا میزدم. اما خب یه اشتباه کار دستم داد.
حالا پیشنهادم برای شما: تا میتونین امری بخونین خط به خط حفظ کنین اما مثل من از سطح کتاب خارج نشین. تا زمانیکه به امری مسلط نشدین نرین سراغ هزاره. 80 درصد امری رو واسه کنکور پر کنین بعد برین سراغ هزاره. اونم من نمیتونم فصل دقیقی رو بگم چون گفتم که روشم کلی خوونی بود.
مگه سر جلسه چه اشتباهی کردین؟

atrinn

New member
درمورد ساعات مطالعه بستگی به هرکس داره. منطقیش اینطوره که تا آخر شهریور 4-5 ساعت باشه تا آخر پاییز 7-8 ساعت و تا آخر زمستون 10-12 بعد عیدم که هرچقد بیشتر بهتر.
البته من خوندم جدی از آخرای آبان شروع کردم و بعد دی بهتر شدم بعد عیدم که از 4 صبح تا 10.5 میخوندم و یه 2-3 ساعت واسه استراحت و غذا و نماز گذاشته بودم. بقیه اشو درس میخوندم. اما یادتون باشه با علاقه و تمرکز بخونید. اصلا هم نگران نباشید اگر خوب بخونید امکان نداره قبول نشید. پیوسته و آهسته بخونین. اگه روزی 3 ساعت میخونین میتونین موفق بشین به شرطیکه هرروز 3 ساعت بخونین

- - - Updated - - -

امیدوارم حرفام به درد کسی بخوره. برای همتون آرزوی موفقیت دارم:smilies-azardl (113
برنامه . دورتون به چه شکل بود؟چند وقت یکبار؟

narges1125

New member
من با برنامه ی آزمونه های سنا هماهنگ بودم و با اون مرور میکردن

- - - Updated - - -

من سلو لی رو گفتم ج @ ز @ و ه خوندم لودیش نخوندم من

Badboy72

New member
بچه ها من امسال زبانمو خيلي خراب كردم ژنتيكم بي دقتي كردم درصدام ژنتيك ٦٥ بيوشيمي ٦٨ سلولي ٧٠ زبان ٤٠ ميشه براي زبان بگيد چي بخونم رتبمم ١١٢ شد

atrinn

New member
پارسال با این درصدا دوست من 40شد،واقعا از بس سطحی دادن سوالا رو رقابت رو سخت کردن،والا زبان باید اول ببینید سطحش در چه حد،اگه خوبه به نظر من نرم افزار نارسیس برای افزایش دامنه لغات خوبه و در کنارش خوندن متن

bioshimi93

New member
سلام به همه
دوستان رتبه ی بیوشیمی شماها خوب بود؟منظورم اینه که بودن کسانی که بیوشیمی رو بخوان انتخاب کنن؟

omid9030

New member
ممنون از توضیح کامل تون
میشه بگید شما خلاصه برداری هم میکردید؟
و اینکه سعی میکردید بعد از اتمام هر فصل تست بزنید
یا اینکه کتاب رو کامل میخوندید و مسلط میشدید و بعد تست کار میکردید؟؟
سوال دیگه اینکه شما مختلط میخوندید (منظورم از ابتدا هست که استارت زدید) یا اوایل سعی میکردید یکی از کتابا رو تموم کنید بعد سراغ دیگری برید؟

Lili.a

New member
سلام.من تو رشته ژنتيك تك رقمي شدم.خوشحال ميشم كمكتون كنم.

بالا