مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
منم امروز 5ساعت سلولی رو دوره کردم، کلی جمع شده بود.
آقا من یه بدی ای دارم. وقتی یه نصف روز درس نمیخونم (از دست میدم) تا 1روز نمیتونم برگردم به حالت عادی...
عذاب وجدان دردناکی داره!!
البته اگه بیام اینجا ببینم یه عده دارن میخونن 2باره میرم سر درس...

فکر کنم این حالت برای همه هست..در واقع یک نوع مرز که بدجور وسوسه انگیزه!
منم چن روزه خوب جلو نمیرم و دس و پا شکسته میخونم..
حتی امروز دلم نمیخواست بخونم و خیلی کم خوندم..بعضی وقتا دوس دارم ول کنم
راستی بچه ها چه طور مرور میکنید!؟هر روز یا هر چن وقت یکبار؟

راستی در مورد اسمت انگار میخوای مشخصاتتو به همه گوش زد کنی؟اولش من ی پسرم..بعدش من پیروزم!!!!!

love virology

New member
مرور / همون شب / 1روز بعد / 7روز/ 1ماه بعد / 4 ماه بعد ...

من سررسید برداشتم ساعت و تاریخ مرور هامو برای هر درس مشخص کردم / مرور تثبیت میکنه از خوندن عمقی خیلی کاربردی تره

Mohammad gh

New member
منم امروز 5ساعت سلولی رو دوره کردم، کلی جمع شده بود.
آقا من یه بدی ای دارم. وقتی یه نصف روز درس نمیخونم (از دست میدم) تا 1روز نمیتونم برگردم به حالت عادی...
عذاب وجدان دردناکی داره!!
البته اگه بیام اینجا ببینم یه عده دارن میخونن 2باره میرم سر درس...

منم همینم متاسفانه
یه نوعی از ایده آل گرایی هست
وقتی میبینی که نمیتونی به قله برسی میگی بیخیال تا دامنه ی کوه الکی برای چی برم!

Mohammad gh

New member

راستی در مورد اسمت انگار میخوای مشخصاتتو به همه گوش زد کنی؟اولش من ی پسرم..بعدش من پیروزم!!!!!

این من یه پیروزمش از کجا اومد؟

مرور / همون شب / 1روز بعد / 7روز/ 1ماه بعد / 4 ماه بعد ...

من سررسید برداشتم ساعت و تاریخ مرور هامو برای هر درس مشخص کردم / مرور تثبیت میکنه از خوندن عمقی خیلی کاربردی تره

آخه اینجوری که خیلی عقب میفتیم..مثلا من امروز 20 صفحه درس خوندم توی 6 ساعت..فردا برای مرور همین حداقل دو ساعت وقت میبره..ومن فقط 4 ساعت مطالعه جدید میتونم داشته باشم تازه اگه همون روز مصادف با مرور هفته و ماه نشه!من که میخونم میرم جلو و سعی میکنم تست بزنم..درست گفتم؟

این من یه پیروزمش از کجا اومد؟

ی شوخی بود با the guy...چن روز پیش توی یکی از پستا بهش گفتم اسمت سخته..و معنیش چیه چون ابهام داره..گفت معنیش پسر میشه..وبعدش گفت اگه سختته پیروز صدام کنید!
همین!ایشاا..که همه قبول شیم و پیروز!

حالا معنی اسم شما چیه؟چرا بچه ها اینجور اسم میزارن اخه؟

mh891

New member
:65d6a5d6s::smilies-azardl (181Bioshimi :metabolism aa
Zist : dore dovom
Microb : dore dovom
zabban : jadid nakhondm ... dore loghat
Shoma ham begin bacheha

Biotechscience

New member
منم همینم متاسفانه
یه نوعی از ایده آل گرایی هست
وقتی میبینی که نمیتونی به قله برسی میگی بیخیال تا دامنه ی کوه الکی برای چی برم!

اره متاسفانه این وضعیت فراگیره
اگه همین رشته رو می خواستی تو ی کشور دیگه بخونی خیلی راحت می رفتی ثبت نام میکردی نع اینکه انقدر استرس و چی میشه اونم تو دوره جوونی که دوره ای که باید کمترین اضطراب رو داشته باشی
حالا اگه باز همگی به زمان کنکورمون اعتراض کنیم باز ی فضای تنفس پیدا میشه دوستان گلم

dina9

New member
اگه همین رشته رو می خواستی تو ی کشور دیگه بخونی خیلی راحت می رفتی ثبت نام میکردی نع اینکه انقدر استرس و چی میشه اونم تو دوره جوونی که دوره ای که باید کمترین اضطراب رو داشته باشی
حالا اگه باز همگی به زمان کنکورمون اعتراض کنیم باز ی فضای تنفس پیدا میشه دوستان گلم

اره كاش زمان كنكور تغيير ميكرد اينطوري فقط به نفع بچه هاي سال دوميه:((((((

love virology

New member
آخه اینجوری که خیلی عقب میفتیم..مثلا من امروز 20 صفحه درس خوندم توی 6 ساعت..فردا برای مرور همین حداقل دو ساعت وقت میبره..ومن فقط 4 ساعت مطالعه جدید میتونم داشته باشم تازه اگه همون روز مصادف با مرور هفته و ماه نشه!من که میخونم میرم جلو و سعی میکنم تست بزنم..درست گفتم؟

4ساعت نخیرم اینجوری نیست که برای هر درس 15 الی نیم ساعت مرور یعنی چی فکر کردین برم کل مطلبو واو بخونم / مثلا من در روز ویروس سلولی ایمنی زبان دارم / نیم ساعت یا یک ربع قبل شروع مطالعه ام قسمت هایی که لایت کردم یا خلاصه کردم میخونم و یه نگاه چشم کلی به متن کتاب اصلی میندازم تمام / این سلسله مراتب باشه بهتر مطلب جای میگیره حالا شما 100 دور مثال سلولی بخون مرور نکنی چه فایده در ضمن تست اموزشی هم یه نوع مرور بحساب میاد باز این نظر من هست / شاد باشید

The Guy

Well-known member

شما که بیشتر میخواید مشخصاتتونو به همه گوش زد کنید خانم فاطمه آذر :thumbsupsmileyanim:

The Guy

Well-known member

بعد 1هفته و 1ماه، هرروز مرور هفته و ماه دارید دیگه! نسبت مرور و مطالعه جدید هر روز یه عدد متفاوته، ولی در کل مرور مهمتر از اونه که بشه بیخیالش شد...

The Guy

Well-known member

به اینجاشم دقت کن که تو همون کشور اگه کسی میخواد بره سر ارشد رشته ... بشینه، علم پایه و پیش نیاز اون رشته رو داره. همچنین انگیزه و دلیل کافی واسه تحصیل اون رشته رو.
ولی خودمون رو با این ایده آل مقایسه کن! خیلیهامونبعد از 3سال دبیرستان و 4سال دانشگاه تازه میایم با سرفصلای درسایی که درس اصلیمون بودن آشنا میشیم...
با سلام و صلوات و هزار جور کـــلاس و جـــزوه و تکنیک و تاکتیک قبول میشیم، بعد میریم سر کـــــلاس دانشگاه تازه اونجا میفهمیم قراره تو این رشته چه درسایی رو بخونیم، بعد که فارغ التحصیل میشیم تازه میفهمیم اصلا این رشته به چه درد میخورده و ما فکر میکردیم به چه درد میخوره...

اتفاقا" به نظرم این سختی کنکور جذابترش کرده. چیزی که آسون بدست بیاد ارزشش رو نداره...

maryam.

New member
به اینجاشم دقت کن که تو همون کشور اگه کسی میخواد بره سر ارشد رشته ... بشینه، علم پایه و پیش نیاز اون رشته رو داره. همچنین انگیزه و دلیل کافی واسه تحصیل اون رشته رو.
ولی خودمون رو با این ایده آل مقایسه کن! خیلیهامونبعد از 3سال دبیرستان و 4سال دانشگاه تازه میایم با سرفصلای درسایی که درس اصلیمون بودن آشنا میشیم...
با سلام و صلوات و هزار جور کـــلاس و جـــزوه و تکنیک و تاکتیک قبول میشیم، بعد میریم سر کـــــلاس دانشگاه تازه اونجا میفهمیم قراره تو این رشته چه درسایی رو بخونیم، بعد که فارغ التحصیل میشیم تازه میفهمیم اصلا این رشته به چه درد میخورده و ما فکر میکردیم به چه درد میخوره...

اتفاقا" به نظرم این سختی کنکور جذابترش کرده. چیزی که آسون بدست بیاد ارزشش رو نداره...

این مسائلی که شما مطرح کردید باز هم به ضعف سیستم آموزشی برمی گرده.
طرف میره رشته علوم پایه بخونه حالا یا با علاقه یا مجبوری بازم در نهایت متوجه میشه که رشته های علوم پایه در ایران مورد بی مهری واقع میشن!
انگیزه ها افت میکنن!
دلیل نمیشه چون تو کشورهای پیشرفته شرایط تحصیل برطبق قواعد و اصول استانداره آسون و بی ارزش باشه!اونجا هم معیارهای خودشون رو برای پذیرش دارن.
به نظرم سختی کنکور نه تنها جذابترش نکرده بلکه باعث سرخوردگی خیلی ها هم میشه!

love virology

New member
اونورم انقدر اسون نیستا بگن بیا بشین بریم / دختر دایی من از 2سالگی المان بوده الان دیگه پزشک هستن برای پذیرش در رشته دندان در کالج مونیخ 2سال زحمت کشیدن باید حد نصاب نمره بیارید الکیه ازمون میگیرن / در ضمن دوست من الان هلنده گفت ارشد ایران بهتره اونجا هیچ فرقی هم نداره تازه اونور سخت گیری میکنن روی زبان و ازمون میگیرن قبل ورود / اونور فقط برای دکترا خوبه

The Guy

Well-known member
این مسائلی که شما مطرح کردید باز هم به ضعف سیستم آموزشی برمی گرده.
طرف میره رشته علوم پایه بخونه حالا یا با علاقه یا مجبوری بازم در نهایت متوجه میشه که رشته های علوم پایه در ایران مورد بی مهری واقع میشن!
انگیزه ها افت میکنن!
دلیل نمیشه چون تو کشورهای پیشرفته شرایط تحصیل برطبق قواعد و اصول استانداره آسون و بی ارزش باشه!اونجا هم معیارهای خودشون رو برای پذیرش دارن.
به نظرم سختی کنکور نه تنها جذابترش نکرده بلکه باعث سرخوردگی خیلی ها هم میشه!

من اینو گفتم؟!
اصلا" بعید به نظر میرسه تو دانشگاهایی ک سطحشون از دانشگاهای ما بالاتره،پذیرش گرفتن آسون تر باشه.
اینکه من دانشجو 4سال تحصیلمو فقط با بازیگوشی و اینور اونور رفتن و شب امتحانی خوندن پاس کردم فقط مشکل از خودمه! و بنظرم اصلا شایستگی اینکه برم ارشد رشته ... بخونم رو ندارم!
واسه همین باید هزینشو اینجوری بپردازم. 1سال تمام تبدیل شم به یه اسپور از خودم...
در مقابل، اون دوستانی که دوره کارشناسیشونو نرمال درس خوندن، زندگیشون دچار اخلال نمیشه!
همه داستان همینه

آخرین ویرایش:

maryam.

New member
من اینو گفتم؟!
اصلا" بعید به نظر میرسه تو دانشگاهایی ک سطحشون از دانشگاهای ما بالاتره،پذیرش گرفتن آسون تر باشه.
اینکه من دانشجو 4سال تحصیلمو فقط با بازیگوشی و اینور اونور رفتن و شب امتحانی خوندن پاس کردم فقط مشکل از خودمه! و بنظرم اصلا شایستگی اینکه برم ارشد رشته ... بخونم رو ندارم!
واسه همین باید هزینشو اینجوری بپردازم. 1سال تمام تبدیل شم به یه اسپور از خودم...
در مقابل، اون دوستانی که دوره کارشناسیشونو نرمال درس خوندن، زندگیشون دچار اخلال نمیشه!
همه داستان همینه
درهرصورت پرداخت هزینه هم تضمین 100درصدی بر قبولی در این سیستم نیست!
البته منظورم به شما نیست.منظورم کسانی هستند که وقتشونو گذاشتن و نتیجه نگرفتن!مثلا کسی که امسال رتبه 70 آورده درحالیکه پذیرش همراه با افراد سهمیه ای فقط 54 نفر بوده!خب بی انصافیه.شاید اون شخص فقط یکبار موقعیت شرکت در کنکور رو داشته!مطمئنا به نظر این شخص سختی کنکور جذاب نیست!
در کل من سیستم رو خیلی خیلی مقصر میدونم کسایی که شرایط تحصیل و در کشور سخت کردن و اونوقت بچه های خودشون با بورسیه های غیرمجاز در دانشگاه های کشورهای پیشرفته در حال تحصیلن....!بگذریم!با این حرفا در اینجا چیزی درست نمیشه!

The Guy

Well-known member
درهرصورت پرداخت هزینه هم تضمین 100درصدی بر قبولی در این سیستم نیست!
البته منظورم به شما نیست.منظورم کسانی هستند که وقتشونو گذاشتن و نتیجه نگرفتن!مثلا کسی که امسال رتبه 70 آورده درحالیکه پذیرش همراه با افراد سهمیه ای فقط 54 نفر بوده!خب بی انصافیه.شاید اون شخص فقط یکبار موقعیت شرکت در کنکور رو داشته!مطمئنا به نظر این شخص سختی کنکور جذاب نیست!
در کل من سیستم رو خیلی خیلی مقصر میدونم کسایی که شرایط تحصیل و در کشور سخت کردن و اونوقت بچه های خودشون با بورسیه های غیرمجاز در دانشگاه های کشورهای پیشرفته در حال تحصیلن....!بگذریم!با این حرفا در اینجا چیزی درست نمیشه!

بله از این زاویه هم میشه نگاه کرد. ولی خواهرم مدل این دنیا همینه دیگه. خیلی جاهاش میتونست بهتر از اینی ک هست باشه. ولی بعضی وقتا واقعا" به صلاحه ک خیلی چیزا رو نادیده بگیریم...
تمرکزمون رو تلاش خودمون باشه

Mohammad gh

New member
ی شوخی بود با the guy...چن روز پیش توی یکی از پستا بهش گفتم اسمت سخته..و معنیش چیه چون ابهام داره..گفت معنیش پسر میشه..وبعدش گفت اگه سختته پیروز صدام کنید!
همین!ایشاا..که همه قبول شیم و پیروز!

حالا معنی اسم شما چیه؟چرا بچه ها اینجور اسم میزارن اخه؟

اها اخه باعث شد کلی به اواتار و اسمش دقت کنم :)
برای من این اسم یادگار یه دوران دوره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا