نظرات شركت كنندگان كنكور ارشد ژنتیک انسانی خرداد 93

سلام بچه ها تبریک میگم به هر کس که قبول شده و آرزوی موقثیت دارم ولسه اوناییکه قبول نشدن
من رتبم شده 69 در سهمیه آزاد و رتبه در کل 72 نمیدونم کدومشو باید به عنوان رتبه اعلام کنم
درصدام ییو 65.5
زیست 70
ژنتیک 72.22
زبان 29

اینم بگم که مت با رتبه 69 واسم نوشته مجاز به انتخاب همه دانشگاهها هستم، پس اینکه میگن 47 نفر چرنده، خودتونو اذیت نکنید با این حرفها
یه چیزی ته دلم میگه امسال ظرفیت ژنتیک دانشگاه دولتی 100 نفره

lokopok

New member
سلام به دوستان ..مخصوصا خانم ساناز که واقعا ناراحتیشون برا من قابل درک هست...ولی چه میشه کرد آدمی مجبوره به زندگی ادامه بده و غصه نخوره ..گرچه سخته چون واقعا این خستگی تو تن آدم میمونه ....خصوصا بچه هایی که سال دوم بودن و قبول نشدن واقعا ناراحتم براشون ...من سال اولم بود و اونجور که باید تلاش نکردم و خیلی از رتبم راضی نیستم ولی واقعا فاصله قبول شدن یا نشدن یه تار مو هست ....من خیلی راحت میتونسم رتبه زیر پنج بشم و میتونسم قبول نشم ..واقعا این مدل امتحانات نمیتونه صلاحیت علمی را به درستی بسنجه...ولی بازم باید بگم چه میشه کرد....من درصد سه تا درسام 70بود و زبان 65 نمره 310رتبه 19

درهر صورت دوستان اگه خواستید شروع کنید من اگه بتونم کمکی کنم در خدمتتونم .

hamedali

New member
سلام بچه ها تبریک میگم به هر کس که قبول شده و آرزوی موقثیت دارم ولسه اوناییکه قبول نشدن
من رتبم شده 69 در سهمیه آزاد و رتبه در کل 72 نمیدونم کدومشو باید به عنوان رتبه اعلام کنم
درصدام ییو 65.5
زیست 70
ژنتیک 72.22
زبان 29

نمره شما تقریبا 276 شده، نمره من 272 شده. یعنی با 4 نمره اختلاف حدودا 10 نفر رتبه زیاد شده احتمالا تاثیر معدله.

mahsa khanum

New member
فقط میتونم بگن کسایی که میخوان با آیندشون یه بازیه کثیف بکنن بیان برن کنکور ژن بدن

هماتو میدادم الان تهران قبول بودم:14:

alima

New member
خیلی ممنون. یکمی عجیبه امسال با وجود اینکه سوالا سخت بود نمره بالاس. من با 272 رتبم 80 شده. فکر نکنم سالای قبل اینطوری بوده باشه
سلام دوست عزیز رتبه 80 امیدوارم جای خوبی قبول شی.فقط یک سوال اونم اینکه آیا تمام جاها مجاز شدین؟ دوستان کسی ميدونه چند نفر امسال پذیرش داره کی انتخاب شهر هارو میزنن

hamedali

New member
سلام دوست عزیز رتبه 80 امیدوارم جای خوبی قبول شی.فقط یک سوال اونم اینکه آیا تمام جاها مجاز شدین؟ دوستان کسی ميدونه چند نفر امسال پذیرش داره کی انتخاب شهر هارو میزنن

بله نوشته مجاز به انتخاب تمام دانشگاه ها می باشید.

alima

New member
دوست عزيزی رتبه ش69 شده نوشته تموم جاها مجازشده پس امیدوارم ظرفیت کم نشده باشه من رتبم بد نشده امیدوارم دوستان عزیز از اظهار نظرهایی که باعث ایجاد استرس ميشه خودداری کنند حتی اگه اطلاعات دقیق هم دارند.درست نیست که استرس رو به بقیه منتقل کنند.بویژه شما mexin که استرس زیادی به همه وارد کردی رشته ی خودت هم ژنتیک نیست و اپیدمیولوژی هستی

sanaz alizadeh

New member
سلام به دوستان ..مخصوصا خانم ساناز که واقعا ناراحتیشون برا من قابل درک هست...ولی چه میشه کرد آدمی مجبوره به زندگی ادامه بده و غصه نخوره ..گرچه سخته چون واقعا این خستگی تو تن آدم میمونه ....خصوصا بچه هایی که سال دوم بودن و قبول نشدن واقعا ناراحتم براشون ...من سال اولم بود و اونجور که باید تلاش نکردم و خیلی از رتبم راضی نیستم ولی واقعا فاصله قبول شدن یا نشدن یه تار مو هست ....من خیلی راحت میتونسم رتبه زیر پنج بشم و میتونسم قبول نشم ..واقعا این مدل امتحانات نمیتونه صلاحیت علمی را به درستی بسنجه...ولی بازم باید بگم چه میشه کرد....من درصد سه تا درسام 70بود و زبان 65 نمره 310رتبه 19

درهر صورت دوستان اگه خواستید شروع کنید من اگه بتونم کمکی کنم در خدمتتونم .

تبریک میگم بهتون...انشالا تو مدارج بالاتر هم موفق باشید......میگم،منابعی که خوندینو هم بگید لطفا که اگه کسی خواست استفاده کنه...

lokopok

New member
تبریک میگم بهتون...انشالا تو مدارج بالاتر هم موفق باشید......میگم،منابعی که خوندینو هم بگید لطفا که اگه کسی خواست استفاده کنه...

مرسی از لطفتون...راستش من کتاب خاصی نخوندم ....همونایی که وزارتخونه اعلام کرده بودا خوندم......بیو لنینجر ...... زیست لودیش ..ژنتیک امری بعلاوه چن فصل از هزاره ...... دو تا کتاب که همینجوری یه نگاهی انداختم زیست مجید مهدوی بود و ضروریات بیوشیمی محمدی بود.....کتاب رضا محمدی کتاب خوبیه....ولی مهدوی به نظرم برا زیست رشته ژنتیک اصلا خوب نی ......زبان هم بیشتر از روی کتاب لزگی خوندم.....

بزرگترین اشتباهم این بود که فصلای بیشتری از لودیشا نخوندم...

gene 93

New member
اهل نصحيت نيستم از نصيحت شنيدن هم بدم مياد، من سال دومم بود که آزمون ميدادم و انتظار داشتم رتبم 1 بشه ولي نشد امسالم باز ميخونم بايد به حقم برسم
ژن 68.4
سل 67.7
بيو 57.3
زبان 29.2
نمره 260، رتبه 109

sanaz alizadeh

New member
اهل نصحيت نيستم از نصيحت شنيدن هم بدم مياد، من سال دومم بود که آزمون ميدادم و انتظار داشتم رتبم 1 بشه ولي نشد امسالم باز ميخونم بايد به حقم برسم
ژن 68.4
سل 67.7
بيو 57.3
زبان 29.2
نمره 260، رتبه 109

خوشبحالتون که ارادتون قویه .....

Gene20

New member
سپاس

lokopok جان
ممنون که تصمیم دارید ما رو راهنمایی کنید
اما همه ماهایی که دو سال از عمرمون رو گذاشتیم برای شکستن سد این کنکور برا این رشته تقریبا همین منابع رو خوندیم .ودرست هست که باتوجه به برنامه وشرایط زندگی فردی هر شخص، روحیات و توانایی های شخصی، برنامه هرکسی متفاوت می تونه باشه اما لطفا شفاف تر راهنمایی کنید اینکه چجور بخونیم چطور بخونیم چندبار بخونیم و شما چیکار کردید که مثلاً شما اگه 3 بار لودیش خندید درصد70 نتیجه گرفتین اما کس دیگه ای که سه بار خونده فقط 40 درصد زده
ممنون

melodi1991

New member
سلام بچه ها بالاخره یکی تو این چند روز حرف دل منو زد واقعا دلم گرفته سال دوم باشیو بازم قبول که هیچ حتی مجازم نشیی خخخخییلللییییی سختههه واقعا حالم بده منم از روز اول درصدامو حساب نکردم میگفتم من که قبووولللم چرا استرس بدم به خودم وولیییی....... :13:
نمیدونم در توانم هست سال دیگم بخونم یا نه تحملش برام خیلی سخته یکی از دوستام تو رشته ی دیگه ای بود گفت رتبش شده 9 و 2 ماه خونده نمیدونم شاید لیاقت من حتی در حد مجاز بودنم نبوده که بعد 2 سال بازم اینم :sadsmiley:
نمیخام قبول کنم سرنوشتم اینهه من میخام خودم سزنوشتمو بسازم و به اون چیزی که دوست دارم برسم :dadad4:

رها93

New member
خطاب به ساناز و همه دوستان

دوستای گلم نمیخوام دلداری بدم
من سال قبل سال اولم بود حسابی هم خونده بودم من با کمتر از 10 نمره اخلاف نمره با نفر آخر رتبه ام شد 130
بماند که چقدر امیدوار به قبولی بودم
چقدر داغون شدم وقتی نتیجه رو دیدم! حالا امسال خوبه
سال قبل که نه درصد دادن و نه نمره فقط نوشته بودن پذیرفته نشده اید!!! من تو شک بودم که یعنی چرا؟؟؟؟
من تا آذر تو افسردگی بودم
واسه منم ته دنیا بود
ولی شما اشتباه منو تکرار نکنین
نمیگم از امروز ولی از شهریور دیگه شروع کنین
مطمئن باشید پایه علمیتون خوبه و میتونین
من الان پشیمونم که اگه از اول میخوندم (من حتی تا روز کنکور 93 گریه میکردم که چرا 92 قبول نشدم) جای این مسخره بازیا میخوندم میتونستم 1-10 بیارم! ولی شما اشتباه منو تکرار نکنین

در ضمن تو اختلاف 10 نمره 100 رتبه میتونه جا به جا بشه ! اصلا جای تعجب نداره
امسال رقابت به شدت شدید بو.ده! نمرات همه بالا هستن پس اصلا خودتون رو با درصدای سال 90 و غیره مقایسه نکنین
فقط بخونین و بهترین رو بخواهید. همین

رها93

New member
ملودی رشته به رشته متفاوته!!
تو رشته فیزیولوژی با نمره 180 قبولن!
تو هماتو با نمره 230 قبولی!!!
در صورتی که تو رشته ما این نمره ها اصلا مجاز نمیشه
پس به لیاقت و این چیزا فکر نکن. تو خودت یه رشته سخت انتخاب کردی
هر که بامش بیش برفش بیشتر

بعدشم هر کی بگه 2 ماه خوندم تک رقمی ام
. با عرض معذرت چرت گفته!! همه میخونن ! شاید 2 ماه خوندن منظورش 2 ماه روزی 16 ساعت خوندن بوده!!
باور نکن کسی نخونه و قبول بشه!!
دیگه ... اینکه قبول کنین خوندن داریم تا خوندن یکی به نیم ساعت خوندن میگه درس خوندم یکی هم با 10 ساعت درس میگه من اصلااااااااااااا نخوندم!!

melodi1991

New member
ملودی رشته به رشته متفاوته!!
تو رشته فیزیولوژی با نمره 180 قبولن!
تو هماتو با نمره 230 قبولی!!!
در صورتی که تو رشته ما این نمره ها اصلا مجاز نمیشه
پس به لیاقت و این چیزا فکر نکن. تو خودت یه رشته سخت انتخاب کردی
هر که بامش بیش برفش بیشتر

بعدشم هر کی بگه 2 ماه خوندم تک رقمی ام
. با عرض معذرت چرت گفته!! همه میخونن ! شاید 2 ماه خوندن منظورش 2 ماه روزی 16 ساعت خوندن بوده!!
باور نکن کسی نخونه و قبول بشه!!
دیگه ... اینکه قبول کنین خوندن داریم تا خوندن یکی به نیم ساعت خوندن میگه درس خوندم یکی هم با 10 ساعت درس میگه من اصلااااااااااااا نخوندم!!

نمیدونم شاید واقعا همین طور باشه ولی همه ی ترسم از اینه که سال بعدم همین اتفاق بیوفته . من دیگه طاقت شکست دوباره تواین مرحله از زندگیمو ندارم :sadsmiley:

sanaz alizadeh

New member
منم مشکلم همینه.....هیچی قابل پیش بینی نی...میگیم میشینیم بازم میخونیم آیا این کافیه ؟؟تضمین میکنه که اینبار حتما قبول میشیم....قبول دارم خوندن داریم تا خوندن....ولی یه وقتی میبینی یکی وسطای سال میگه من کم اوردم دیگه نباس موقع نتیجه طلبکار باشه و ناراحت که چرا قبول نشدم....اما یه وقت یکی همه جوره وقت میزاره .....و نتیجه نمیگیره .....من واسه خودم کلی سوال دارم که جواب نگرفتم هنو واسه همی هنو ناراحتم.....همش تو ذهنمه احتمال قبولیم مگه چند درصده ....بیادو سنجش بخوره تو سرشو باز ظرفیت بیاره پایین...بیاد و نه من همه جوره خوب باشم و یهو خدای نکرده یه چیزی شد ....اومدو باز نشد چیکا کنم ...یبار دیگه یبار دیگه یبار دیگه .......؟؟؟؟؟من خودمو میگم حتی دنبال کاری هم نرفتم لااقل شاغل باشیو درگیری ذهنیت کمتر باشه حواست جمع تره ....اره خوبیش اینه دختریم خرج زندگی بامون نیست که بگیم خو بیکار هم بودیم عب ناره اما بلاخره که چی؟؟؟ بلاخره که باید با مدرکت کار کنی....من یه سال دیگه هم از همه چی بگذرم بشینم بخونم؟؟؟؟؟جالب اینجاست اگه بخام شرو کنم نمیدونم واقعا کجارو کم گذاشتم که بگم جبران میکنم....اخه وقتی یک سال وقت میزاری زمان کمی نیست خوب میتونی کم کاریاتو جبران کنی.....الان دیگه چی مونده که بخام جبران کنم.....دوباره همونه .....چه تغییری میکنه ...فقط باس منتظر شانس باشیم که در خونتو بزنه ؟؟؟اصلا این فکرا عین خوره افتاد به جونم.....داره دیوانم میکنه......اگه الان حرصم برا دکتری بود بخدا دردم کمتر بود . میگفتیم خو مهم اینه با ارشدمون داریم کار میکنیم حالا برا ترفیع و برا دل خودمون (،میدونم همه مثل خودمن راضی به ارشد هم نیستن). یه سال دیگه هم نشستیم برا دکتری عب ناره مسئله اینه هنو پشت در ارشد موندیم...جالب اینجاست نه قانعم به صرفا مدرک ،خو میگیم همون وزارت علومی که دکتراشم یک ریال ارزش نداره میریم بدرک.....مسئله اینه اینجا هیشکی هدفش یه کاغذ که توش مدرک ارشد زده باشه نیست اینجا همه هدفشون والاست و امثال من واقعا افتادن تو برزخ.....

بالا