نظر درباره کتاب سلولی و مولکولی دکتر مجد

unique63

New member
کتاب سنگینی هست ولی به من در رابطه با قسمت مولکولیش کمک کرد.هرچند درصدم بالا نبود ولی مولکولی بیوشیمی را عالی جواب دادم.
دوستان به نظر شما اگه من برای ضریب دوی سلولی مولکولی رشته ایمنولوژی قسمت سلولی را از روی مجد وقسمت مولکولی را از خلاصه لودیش و خالصی بخونم.میتونم توی کنکور حداقل60 بزنم.من برای رفرنس سلولی مولکولی خیلی سردرگمم لطفا راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
سوالای زیست شناسی رشته ایمنی از لودیش میاد ولی شاید توقع منطقی نباشه که بگیم همه لودیش خونده بشه.من پیشنهاد میکنم خلاصه لودیش 2008 حمید قایدی خونده بشه.چون تسلط 100 درصدی روی 70 درصد مطالب بهتراز تسلط 70 درصدی روی 100 درصد مطالبه!:rolleyessmileyanim:

helena

New member
ممنونم لطف کردین.
سلام.
سوالای زیست شناسی رشته ایمنی از لودیش میاد ولی شاید توقع منطقی نباشه که بگیم همه لودیش خونده بشه.من پیشنهاد میکنم خلاصه لودیش 2008 حمید قایدی خونده بشه.چون تسلط 100 درصدی روی 70 درصد مطالب بهتراز تسلط 70 درصدی روی 100 درصد مطالبه!:rolleyessmileyanim:

helena

New member
معلومه که بچه های زیست اصلا به این تایپیک سرنمیزنن؟؟؟؟؟بابا من کمک میخوام

mahnam

New member
کتاب سنگینی هست ولی به من در رابطه با قسمت مولکولیش کمک کرد.هرچند درصدم بالا نبود ولی مولکولی بیوشیمی را عالی جواب دادم.
دوستان به نظر شما اگه من برای ضریب دوی سلولی مولکولی رشته ایمنولوژی قسمت سلولی را از روی مجد وقسمت مولکولی را از خلاصه لودیش و خالصی بخونم.میتونم توی کنکور حداقل60 بزنم.من برای رفرنس سلولی مولکولی خیلی سردرگمم لطفا راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واسه رشته ی شما خب ما نمی تونیم خوب بگیم
اما کلا واسه منابع زیست : لودیش خوبه که 3 جلدیش فکر کنم واسه شماها خیلی زیاده
پس می تونین از خلاصه ی لودیش 2e تالیف محمود رضا رفیعی استفاده کنی که چیزی در حدود 600 صفحه هست اما نسبت به خود لودیش که 1300 صفحه میشه تقریبا حجم خوبی داره
من که رشتم ژنتیکه از همین 2e استفاده می کنم
اما کتاب زیست شناسی سلولی مولکولی و مهندسیه ژنتیک مجید مهدوی هم خیلی خوبه
من مجد و اصلا توصیه نمی کنم
چون من خودم نمی تونم باهاش کنار بیام
در مقایسه با این کتابا که دارم مجد به نظر من جالب نیست
واسه بخش سلولی می تونی از مجید مهدوی استفاده کنی چون 2e مباحثه سلولی رو خوب پوشش نمی ده اما مبحث مولکولیش خوبه

آخرین ویرایش:

helena

New member
ممنونم عزیزم
واسه رشته ی شما خب ما نمی تونیم خوب بگیم
اما کلا واسه منابع زیست : لودیش خوبه که 3 جلدیش فکر کنم واسه شماها خیلی زیاده
پس می تونین از خلاصه ی لودیش 2e تالیف محمود رضا رفیعی استفاده کنی که چیزی در حدود 600 صفحه هست اما نسبت به خود لودیش که 1300 صفحه میشه تقریبا حجم خوبی داره
من که رشتم ژنتیکه از همین 2e استفاده می کنم
اما کتاب زیست شناسی سلولی مولکولی و مهندسیه ژنتیک مجید مهدوی هم خیلی خوبه
من مجد و اصلا توصیه نمی کنم
چون من خودم نمی تونم باهاش کنار بیام
در مقایسه با این کتابا که دارم مجد به نظر من جالب نیست
واسه بخش سلولی می تونی از مجید مهدوی استفاده کنی چون 2e مباحثه سلولی رو خوب پوشش نمی ده اما مبحث مولکولیش خوبه

Leyenda

Well-known member
سلام دوست عزیز
این کتاب چند جایزه ی داخلی رو گرفته ولی اشتباهات زیادی رو داره و متنش فوق العاده گیج کننده است ..واسه بیوتکنو دیگه بدرد نمیخوره
خودتون رشتتون زیسته به نظرم لودیشو بخونید بهتره ..چند وقته خلاصه ی لودیش اومده از اونم میتونید استفاده کنید...تالیف حمید قایدی
موفق باشید

من این کتاب خلاصه لودیش حمید قائدی رو گرفتم.ولی دیگه خیلی خیلی خلاصه نیست؟؟؟خوندش کافیه؟؟؟:33:

mahnam

New member

من این کتاب خلاصه لودیش حمید قائدی رو گرفتم.ولی دیگه خیلی خیلی خلاصه نیست؟؟؟خوندش کافیه؟؟؟:33:

منم شنیدم خیلی خلاصه اس
اول باید یه چیز دیگه بخونیم بعد اونو بخونیم که نکته ایه

Immunity

Well-known member
سلام دوستان من دنبال ژنتیک برای کنکور وزارت علوم میگردم با یخورده جستجو ومقایسه باین نتیجه رسیدم که ژنتیک نخبگان نسبتا میتونه بدرد بخور باشه....
لطفا هر کدوم از دوستان این جزورو داره و استفاده نمیکنه من حاضر به خریداری این هستم......ایمیلم
daneshjoo21@yahoo

leylii

New member
سلام دوستان من دنبال ژنتیک برای کنکور وزارت علوم میگردم با یخورده جستجو ومقایسه باین نتیجه رسیدم که ژنتیک نخبگان نسبتا میتونه بدرد بخور باشه....
لطفا هر کدوم از دوستان این جزورو داره و استفاده نمیکنه من حاضر به خریداری این هستم......ایمیلم
daneshjoo21@yahoo

سلام کتاب از یک تا ژنومیک از حسن اکرمی بخون من خوندم ژنتیک علوم و 57 زدم خیلی کتاب خوبی هستش ...امیدوارم مو فق باشی

leylii

New member
مجد و خوندم خیلی غلط داره خیلی بد توضیح داده ولی اگه کسی بیو شیمی و بلد باشه از پس این کتاب بر میاد ....نکته هم خیلی داره

mina_m

New member
سلام. میخوام بدونم په منابعی رو واسه ارشد خود سلولی مولکولی مطالعه کنم.میشه لطفا کمکم کنید؟ممنون میشم. خیلی گیج شدم.هر کسی یه چیزی میگه.

mj1919

New member
چه جالب!
من این تاپیک رو اصلا ندیده بودم!

بذارید یک خاطره ازین کتاب بگم!

شاید خیلی ها ندونند، دکتر مجد استاد سیتولوژی از دانشگاه سوربن است، که تخصص اش تکوین گیاهان است.
ایشون هیئت علمی دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم سابق) تهران اند، و بعد از بازنشستگی، در دانشگاه آزاد هم تدریس می کنند.
جناب دکتر مجد، یک شخصیت برجسته ی اخلاقی و کاریزماگونه دارند! یعنی بسیار اخلاق مند بوده، و مودب هستند، بطوریکه حتی در اولین برخوردها نیز شما مجذوبش می شوید (با اینکه من از کتابش متنفر بودم! در اولین برخورد آنچنان مودبانه با من رفتار کرد، که جذب شخصیت بزرگوارش شدم!)

خب اینها رو به عنوان مقدمه گفتم،
آقا، ما یک هم اتاقی داشتیم تو خوابگاه که دبیر بود، و دوره ی کارشناسی اش دانشجوی مجد بود، و ارشد هم با ایشون تز برداشته بود، کلا مجد رو در حد بت می پرستید!
روزای اول دوره ی ارشد، من هر روز از این کتاب مجد، و مجد، بد و بیراه می گفتم، اصلا ورد زبونم شده بود، که بگم: همین فردا میام توی بالکن نفت می ریزم، این کتاب مجد رو می سوزونم!
آقا، این رفیق ماهم چیزی نمی گت تا یک روز یکی از بچه ها گفت، به خدای این فلانی دیگه توهین نکن، و بعد قضیه رو تشریح کرد! تازه من فهمیدم چه خبطی کرده بودم!

هیچی دیگه، خلاصه الان رفیق های خوبی هستیم، واسه هم،
نکته اخلاقی داستان: کتاب مجد بده، ولی خود دکتر مجد انسان دانشمند و بویژه بزرگوار، شریف، و کاریزمایی هست!

mortaza

New member
آدم خوب تو چیزی که تخصص نداره نمیاد کتاب بنویسه!!! مملکت ما قحط الکتابه که این کتاب شده بوده کتاب سال!!!

saramj

New member
کتاب سنگینیه اصلا جالب نیست .لودیش رو بخون .یک کتاب خلاصه هم هست به صورت نکته ای فقط نکات مهم و گفته تست هم اخرش داره زیست شناسی سلولی مولکولی تالیف مریم خالصی و دکتربهروز شاهسون بهبودی مال انتشارات سنجش تکمیلی هست یه جلد بنفش داره این و هم بگیری خوبه.

mj1919

New member
آدم خوب تو چیزی که تخصص نداره نمیاد کتاب بنویسه!!! مملکت ما قحط الکتابه که این کتاب شده بوده کتاب سال!!!

شکی نیست که کتاب مجد، سراسر اشکال و ایراده !
پر از غلط های چاپی و علمی!

ولی فی الواقع، موقعی که ایشون این کتاب رو نوشت، خیلی از دانشجوهایی که الان ارشد و کارشناسی می خونند، اصلا به دنیا نیومده بودند!
در واقع اون موقع هیچ کتاب رفرنس سلولی به فارسی موجود نبود! نه اینکه مثل الان لودیش 2012 ترجمه آقای ترم اولیان و دوستان ریخته باشه تو بازار!

در کل ایراد کتاب مجد اینه که از چاپ اولش به بعد به روز نشده، وگرنه بیست سال پیش کتاب بروزی بوده!

Maryam.A

Well-known member
نامفهوم و خیلی گنگ
حتی استادای ماهم می گفتن
کتاب مجد و نخونید بدتر گیج میشید

farzanee20

New member
سلام من کتاب مبانی زیستشناسی سلولی البرتس رو دارم فک میکنین این کتاب کافیه برا کنکور ژنتیک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Asena90

New member
نه عزيزم لوديشو بخون اين چند ساله از لوديش سوال اوردن

بالا