یاد مرگ

zErOOn3

Well-known member

یاد چیا کــ نیفتادوم والا ...

یاد گذشته ها ...

یاد لحظه ...

بیخی««««««ـــــــــش

هوای خودتونو داشته باشین فقط...

اذیتشم نکنین ...

h!by3

امین18

New member
من به لطف شرایط دانشکده ودرس واساتید مهربون روزی هزار بار یاد مرگ میفتم.

diseases

Well-known member
سال 1380 بود . بنا بدلایلی از خونه فرار کردم رفتم یکی از استان های غربی کشور . به هیشکی هم هیچی نگفتم کجا میرم .
اولین روز زدم به کوه و بیابون . تابستون بود و هوا گرم .
یه جا رسیدم به یه رودخونه کوچیک که جریان آبش همچین شدتی هم نداشت . عمقش هم کم بود . لباسا رو کندم و زدم به آب .
همراه با مسیر آب رفتم جلو . کم کم رسیدم به یه جا که رودخونه یه پیچ 90درجه می خورد .
شدت جریان آب هی بیشتر و بیشتر می شد . هر کار کردم خودمو متوقف کنم نشد که نشد . گفتم میرم طرف پیچ بعد از شدت جریان آب کمک می گیرم و خودمو رد میکنم .
نگو اونجا یه حالت گرداب مانند بود رسیدم بهش آب منو کشید پایین . عمق آب رسید به چهار متر . هرچی خودمو با زحمت می کشیدم بالا ، چرخش آب تو یکی دو ثانیه میبردم به عمق 4متری.
اشهدمو خوندم . فقط گفتم خدایا مادرم نمی دونه جسدمو کجا پیدا کنه . بذا برم بهش بگم کجام بعد ترتیبمو بده !
به حالت بیهوش رفتم ته آب . اینجا بود که مرگ رو کاملا حس کردم . کشیده می شدم رو سنگهای ته آب . یه لحظه یه فکری به سرم زد . سنگای ته آب رو گرفتم و تو مسیر سنگ اومدم بالا .
خلاصه هرجور بود خودمو کشوندم بیرون . از دست و تنه و پام خون می پاشید بیرون . یه ربع افتادم کنار آب و از ترس می لرزیدم .
ولی با اینحال به قولم عمل نکردم ... :sad:
تا 20 روز بعد نه به مادرم نه به هیشکی زنگ نزدم . اون بیچاره ها هم تموم سردخونه ها و زندون و کلانتری و بیمارستانای شهرو دربدر دنبالم می گشتن ...

مجید دیجی

مدیر بخش
سال 1380 بود . بنا بدلایلی از خونه فرار کردم رفتم یکی از استان های غربی کشور . به هیشکی هم هیچی نگفتم کجا میرم .
یه جا رسیدم به یه رودخونه کوچیک که جریان آبش همچین شدتی هم نداشت . عمقش هم کم بود . لباسا رو کندم و زدم به آب .
همراه با مسیر آب رفتم جلو . کم کم رسیدم به یه جا که رودخونه یه پیچ 90درجه می خورد .
شدت جریان آب هی بیشتر و بیشتر می شد . هر کار کردم خودمو متوقف کنم نشد که نشد . گفتم میرم طرف پیچ بعد از شدت جریان آب کمک می گیرم و خودمو رد میکنم .
نگو اونجا یه حالت گرداب مانند بود رسیدم بهش آب منو کشید پایین . عمق آب رسید به چهار متر . هرچی خودمو با زحمت می کشیدم بالا ، چرخش آب تو یکی دو ثانیه میبردم به عمق 4متری.
اشهدمو خوندم . فقط گفتم خدایا مادرم نمی دونه جسدمو کجا پیدا کنه . بذا برم بهش بگم کجام بعد ترتیبمو بده !
به حالت بیهوش رفتم ته آب . اینجا بود که مرگ رو کاملا حس کردم . کشیده می شدم رو سنگهای ته آب . یه لحظه یه فکری به سرم زد . سنگای ته آب رو گرفتم و تو مسیر سنگ اومدم بالا .
خلاصه هرجور بود خودمو کشوندم بیرون . از دست و تنه و پام خون می پاشید بیرون . یه ربع افتادم کنار آب و از ترس می لرزیدم .
تا 20 روز بعد نه به مادرم نه به هیشکی زنگ نزدم . اون بیچاره ها هم تموم سردخونه ها و زندون و کلانتری و بیمارستانای شهرو دربدر دنبالم می گشتن ...

عجب ماجرایی ؟؟

یاد یه فیلمی افتاد که الان اسمش رو یادم نمیاد ...

اما کلا خدا خیلی رحم کرده ...

در واقع یه فرصت دوباره بهت داده شده ...

God70

New member
یاد مرگ....

بچه ها سلام فکر نکنید با این پست میخوام بترسونمتونا چون روی خودم خیلی تاثیر گذاشت برای شمام میزارم

یاد مرگ اتفاقا باعث نشاط و شادی و سبک باری میشه ...میدونید چرا بعضیا از مرگ میترسن??? 1.جهالت و کم ایمانی 2.تعلقات شدید به دنیا 3.گناهان و آلودگی وجودی البته نا گفته نمانه ک خیلی هام چون فک میکنن اعمالشون اونقدر ک شایسته درگاه حق باشه نیست میترسن ک این ترس خوبه
بهشت و جهنم را ما با خودمون از اینجا میبریم..فشار قبر چیزی نیست جز کینه و حسادت و بخل خودمون توی این دنیا..
احتضار=اولین قدم در مواجهه با مرگ و به هنگام قبض روح شدن را می گویند.
مشاهدات محتضر=1.جایگاه خود در بهشت و جهنم را میبینه 2.حضور عزرائیل و ملائک 3.معصومین 4. شیطان (ک آخرین وسوسه های خودشو اونجا انجام میده) 5. اعمال( ک میگن تا آخر با تو هستیم).فرزندان(میگن تا قبرستان تو را همراهی میکنیم).اموال(فقط بررای تو کفن تهیه میکنیم!!!!!!!!!!)

خب چ کنیم ک سختی های هنگام جان دادن برای ما راحت بشه؟
1.ایمان و اعتقاد قوی و قلبی
2.محبت و ولایت اهل البیت بخصوص امیرالمومنین
3.صله رحم بخصوص پدر و ماد
4.تسبیحات حضرت زهرا(هیچ گنجی بالاتر از این نیست)
5.انگشتر عقیق دست کردن
6.در تعقیبات نماز صبح و مغرب 7 مرتبه بگیم(بسم الله الرحمن الرحیم لاحول و ولا قوه بالله العلی العظیم)
7.خواندن دعای عدیله حتی یکبار در تمام عمر
8.خواندن قران بعد از هر نماز
9.خواندن نماز اول وقت

آخرین ویرایش:

God70

New member
وظیفه ما در مواجهه با شخص محتضر چیست؟
1.وظیفه واجب = رو ب قبله کردن بصورتی ک پاهای اون رو ب قبله باشه
2.تلقین(کنارش آرام ارام شهادتین و اسم امامان را بگیم)
3.خواندن قران بخصوص سوره صافات و یس و آیه الکرسی
4.القا امید و رحمت خداوند
اگه مرگ ناگهانی اومد و نتونستیم این کارها را بکنیم چ کنیم؟ حضرت جبرائیل پاسخ می دهند ک در طول عمر زیاد لاالله الا الله را بگوئید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nurse 82

God70

New member
آمادگی برای مرگ چگونه حاصل می شود؟
1. توبه و جبران خطاها
2.کفن بخریم (عمر را طولانی می کند)
3.وصیت نامه بنویسیم(نشانه عقل است)= کسی ک حق الله و حق الناس ب گردنش هست نوشتن وصیت نامه واجب است اما برای بقیه مستحب موکد است.

God70

New member
آداب دفن کفن چیست؟
بستگان نزدیک پس از اینکه شخص را به خاک سپردند چندین ساعت پیش میت خود بمانند چون درر ساعات اولیه وفات فرد دچار سردرگمی شدیدی است و سفارش شده قران بخوانیم برایش بخصوص سوره حمد و یازده توحید و سوره ملک و یس.
اگر 40 نفر بیایند کنار قبر و طلب مغفرت کنند خداوند می گوید شهادتتان را قبول کردم و بخشیدم...

چ کنیم ک وحشت قبر کم شود؟
1.انس با خداوند را زیاد کنیم.
2.برای میت صدقه بدهیم و نماز شب اول قبر بخونیم( ب این صورت ک در رکعت اول پس از حمد آیه الکرسی را بخوانیم و رکعت دوم پس از حمد 10 مررتبه سوره قدر را بخوانیم و پس ازاتمام نماز صلوات فرستاده شود و گفته شود ک ثواب این نماز ب فلانی برسد)این نماز باعث میشود قبر میت گشایش یابد و خود فرد ک نماز را خوانده به تعداد تمام مخلوقات ثواب می برد....
3.سوره یس را قبل از بخوانیم.

ایا کسانی ک دفن نمی شوند و ب دلایلی در صحرا و بیابان می مانند و یا هندی ها ک مردگان خود را می سوزانند شب اول قبر دارند؟ بله قبر خاکی ک ما میبینیم نام دیگر برزخ است و فشار قبر و... ربطی ب قبر خاکی ندارد در برزخ درر اصل انجام می شود.

God70

New member
در روزه قیامت ب ازای هر ساعت زندگی یک حفره وجود دارد و ب این صورت هست ک در بعضی حفره ها باز میشود و انسان انقدر خوشحال می شود و در بعضی ک باز می شود انسان ب شدت ناراحت می شود ک این مربوط ب ساعاتی است ک معصیت کرده ایم و در بعضی ک باز می شود ب شدت انسان حسرت میخورد ک چرا ب بطالت گذارند..........

سوال شب اول قبر هم در برزخ پرسیده می شود هم در قیامت با این تفاوت ک در برزخ کلی است و مثلا میگویند نماز میخواندی؟ و ... اما در قیامت جز جز است ک مثلا چرا فلان رکعت نماز را در فلان روز درست نخواندی و..

چرا با اینکه از سوالات شب اول قبر اطلاع داریم نمیتوانیم گاهی ب آن پاسخ دهیم؟ زیرا این سوالات از محفوظات ذهنی نیست بلکه از باورهای قلبی است.

God70

New member
فشار قبر چیست؟ ناشی از آلودگی ها و تعلقات دنیایی است.
چ عواملی باعث افزایش فشار قبر میشود؟
1.غیبت کردن
2.تندخوئی و خشونت در خانواده
3.اسراف و ریخت و پاش و ضایع کردن نعمت ها
4. سبک شمردن نماز (15 عقوبت دارد:6عقوبت در دنیا=عمر بی برکت می شود رزق بی بررکت می شود محوشدن نورانیت چهره بی اجر و نیجه ماندن اعمال قبول نشدن دعاو مشمول دعای دیگران هم نمی شود.3عقوبت هنگام مرگ= مرگ با ذلت خواهد بود خواری تشنگی هنگام مرگ 3عقوبت برزخ=فشار قبر ملک آن را عذاب میکنند منزل برزخی تاریک 3عقوبت درقیامت=انسان را وارونه ب سمت محشر میکشند شدید او را محاسبه میکنند خدا با انسان قهر است ک بالاترین عذاب است.
5.بی موالاتی ب نجاست و طهارت

mahsast

New member
خدا بهتون زندگی دوباره داده:rolleyessmileyanim: اگه خدا نخواد یه برگ هم از درخت نمی افته..........

God70

New member
عوامل کاهش فشار قبر چیست؟
1.صدقه شب اول قبر
2.نماز لیله الدفن
3.قرآن خواندن ک این مورد اگر خود فرد تا زنده هست بخواند کمک کننده هست هم وقتی برای میت خوانده شود.
4.از ظهر5شنبه تا ظهر جمعه از دنیا رفتن
5.در اماکن مقدس دفن کردن بخصوص نجف
6.آب پاشیدن روی قبر
7.نماز شب خواندن(خود شخص در هنگام حیات بخواند)(11رکعت هست ک بصورت 4 تا 2 رکعتی است ب نیت نماز شب و 2 رکعت ب نیت نماز شفع ب این صورت ک رکعت اول حمد و فلق و رکعت دوم ناس و حمد و 1 رکعت ب نیت نماز وتر ک حمد و سه مرتبه توحید و یک مرتبه ناس و یک مرتبه فلق و در قنوت 70 مرتبه استغفرالله گفته شود و 40مومن زنده یا مرده را برایشان طلب مغفرت کنند.
8.هدایا و خیراتی که زندگان برای مررده می دهند.مثلا وقتی فرزند نیکو بجای بزارد و فرزندش کارر خیر و نیکو بکند.
9.سه دته زنان ک از فشار قبر در امانن.(-زنی ک با بد اخلاقی شوهرش بسازد -زنی ک مهریه خود را ببخشد -زنی ک با فقرر شوهر میسازد)
10.محبت و ولایت اهل البیت(هر کس در این دنیا هدایت شود در اخرت شفاعت میشود.
8.

God70

New member
تجسم اعمال چیست؟ در منزل به منزل قیامت چیزی نمی بینیم جز اعمال خودمان و این عذاب ها و پاداش ها تجسم اعمال خودمان هستند.اعمال به همین شکل دنیایی نمی روند انطرف مثلا اینجا به فقیر پول داده ایم انجا به ما پول نمی دهندبلکه چون ما اینجا فقیر را توانمند ساخته ایم در ان دنیا توتنمند میشویم و اگر این دنیا کنایه ای ب کسی بزنیم همان مار و عقرب ها هستند که در قبر بعضی ها ظاهر میشود.
عذاب ها و پاداش های اخرت خود اعمال ما هستند.
نمونه هایی از تجسم اعمال:
1.در مراحل سخت برزخی که هستیم صورت خوشی می اید و می گوید نترس این نتیجه این است که در دنیا دل کسی را شاد کرده ای.
2.در محشر گرما فوق العاده زیاد است و فقط یکسری سایه هایی است که این نتیجه صدقه هایی است که به فقیران داده ایم.
3.وقتی کسی میمیرد در عالم بزخ 6 صورت همراه او میشوند که یکی از همه زیباتر است و این صورت ها جلوی عذاب ها را میگیرند(نماز.زکات.روزه. حج.احسان هایی که در حق مومنین انجام داده ایم و انکه از همه زیباتر است ولایت و اهل بیت است).
اعمال(آنان ک در برزخ لب شتری میشوند در دنیا سخن چینی کرده اندو چیزی زشت تر از تند خویی در قیامت ظاهر نمی شود) و اخلاق و عقاید ما هستند که در برزخ و قیامت مجسم میشوند.
نکته ای از حضرت علی:آنان که اخرت را باور کرده اند در دنیا آخرتی زندگی میکنند...چگونه: 1. انان می دانند دنیا مقصد نیست که به خاطر ان همه چیز را ررها کنند 2.هر کاری میخواهند بکنند یک دلیل خداپسندانه داشته باشند

بالا