کپی رایت، حلال یا حرام؟

am-ml

New member
نه،
ناراحت نیستم از مطلب شما،

از این ناراحتم که داریم بحث می کنیم ما چند نفر، ولی هیچ کدوم به اون چیزی که می گیم ایمان داریم، و اگه ایمان داریم، اطلاع لازم نداریم، اگه هر دو رو داریم، جرات شو نداریم
در مورد من درسته .(جرات نمی خواد ،نباید حرفی رو که مطمئن نیستم بگم فقط همین)
از ناراحتیتون ممنونم ولی شما دارین کمک میکنین به مطلع شدنم ،حتما می رم دنبالش.

ps2020

New member
میشه کمک به متخلف ،پس غیر قانونیه (البته من گفتم غیرقانونی و غیر شرعی رو یکی نمی دونم.بلکه میشه یکی اون یکی رو پوشش بده)

دقیقا...منم ممنونم:rose:
.........

پس این سایت ها ک لینک دانلود و قرار میدن و کسی جلوشون و نگرفته پس یعنی دانلود از اون ها مشکلی نداره دیگه؟خداروشکر...وگرنه:14::rolleyessmileyanim:

خو این ک میشه مثه همون قضیه کسی ک لینک دانلود و میذاره و کسی ک دانلود میکنه!

من غیر قانونی رو مطمئن نیستم ولی میدونم غیرشرعیه!!!منم میرم دنبال سندش براتون میارم!(دقیقا همون قضیه س مهنا خانوم)

ps2020

New member
میشه کمک به متخلف ،پس غیر قانونیه (البته من گفتم غیرقانونی و غیر شرعی رو یکی نمی دونم.بلکه میشه یکی اون یکی رو پوشش بده)

در مورد من درسته .(جرات نمی خواد ،نباید حرفی رو که مطمئن نیستم بگم فقط همین)
از ناراحتیتون ممنونم ولی شما دارین کمک میکنین به مطلع شدنم ،حتما می رم دنبالش.

من غیر قانونی رو مطمئن نیستم ولی میدونم غیرشرعیه!!!منم میرم دنبال سندش براتون میارم!(دقیقا همون قضیه س مهنا خانوم)

:riz513:خو دارم نظرمو میگم!!!
بعدا مدارکمو میارم که درست گفتم یا نه!!!!!

mj1919

New member
باشه!
پس اسناد رو بیارید رو کنید!

در ضمن، تمامی حرفهایی که من گفتم، نه فتوا بود و نه مجوز برای کاری! هر کسی مختار هست که با منطق خودش نتیجه بگیره و عمل کنه، گناهش گردن ما نیفته!

mohammad63

Well-known member
بحث شرعی بودن و عرفی بودن را بگذاریم کنار....
یک گروه ......... که سالها تلاش کردن و تخصص یاد گرفتند .................... حالا دارند از ماحصل تلاشهایشان استفاده می کنند.............. خوب نرم افزار ساختند... حاصل فکرشونه ... پس استفاده از اونها هم باید با میل و رغبت اونها باشه ...
پس کار درستی نیست کپی کردن اونها .......
اما یک مسئله را هم نباید نادیده گرفت ................ تحریم نرم افزاری ایران و اوضاع مالی ما ایرانیها را . برای یک ویندوز 8 باید چیزی حدود 70 دلار بپردازیم .......
خوب ........... ناچاریم دیگه ......... هر چند حق الناس هم میشه ............ خدایا تو که بخشنده ای ............. دانشمندان بلاد کفر را نمیدونم

mohana

Well-known member

خب من تاحالا فکر میکردم وقتی قانونیه شرعی هم هست......چون فکر میکردم اگه شرعی نبود **** میشد...
اونوقت از کجا باید مطمئن شیم؟

ps2020

New member
ختتتتتتتتتتتتتتتتتم جلسه :thanks::thanks:
من میرم با سند میام...
خدافظ....
304019_mcsmiley4.gif

mj1919

New member
بحث شرعی بودن و عرفی بودن را بگذاریم کنار....
یک گروه ......... که سالها تلاش کردن و تخصص یاد گرفتند .................... حالا دارند از ماحصل تلاشهایشان استفاده می کنند.............. خوب نرم افزار ساختند... حاصل فکرشونه ... پس استفاده از اونها هم باید با میل و رغبت اونها باشه ...
پس کار درستی نیست کپی کردن اونها .......
اما یک مسئله را هم نباید نادیده گرفت ................ تحریم نرم افزاری ایران و اوضاع مالی ما ایرانیها را . برای یک ویندوز 8 باید چیزی حدود 70 دلار بپردازیم .......
خوب ........... ناچاریم دیگه ......... هر چند حق الناس هم میشه ............ خدایا تو که بخشنده ای ............. دانشمندان بلاد کفر را نمیدونم

سلام محمد جان
ببخشید ها!
ولی ازین استدلالهای آبدوغ خیاری بود ها! همچی رو با هم گفتی! طرف همه رو هم گرفتی! آخرشم به نفع خودت مصادره کردی! :motat:

شوخی بود، ها ناراحت نشی داداش

ps2020

New member
خب من تاحالا فکر میکردم وقتی قانونیه شرعی هم هست......چون فکر میکردم اگه شرعی نبود **** میشد...

منم میخوام همین کارو کنم دیگه!!!میرم دنبالش...بهتون میگم!!!
یاحق...التماس دعا:smiliess (10):

mohammad63

Well-known member
سلام محمد جان
ببخشید ها!
ولی ازین استدلالهای آبدوغ خیاری بود ها! همچی رو با هم گفتی! طرف همه رو هم گرفتی! آخرشم به نفع خودت مصادره کردی! :motat:

شوخی بود، ها ناراحت نشی داداش

خوب اصولا من نه اینکه بچه گلی هستم .............. طرف همه رو میگیرم..... در ضمن تو هوای گرم این روزها آب دوغ خیار میچسبه نهههه!!!!!!!!!!!:smiliess (8):
اما خوب واقعیتی بود که الان هست .......
من تو فروشگام روزی شاید 30 تا 40 نرم افزار میفروشم ............
خوب ما هم نیاز داریم به این نرم افزارها .......
من از یه بنده خدایی شنیدم این ویندوزهای کرک شده ای رو که ما نصب می کنیم رو لپ تاپمون اگه تو یه فرودگاهی مث دوبی از هواپیما پیاده بشیم ..... نماینده قانونی شرکت مایکروسافت میتونه به جرم دزدی ما را توقی کنه ........
ولی به نظرت چاره چیه؟؟؟؟؟
دانشمندان بلاد کفر میبخشند؟؟؟؟؟؟؟؟ تو بگو داداش

یه کم اسپم داشت .............. ببخشید

am-ml

New member
من برای خودم اینطوری عمل می کنم:
فتوای مرجع تقلیدم ،ملاک عملکردم هست ،اگه بگه قانون واجبه ،برام واجبه ولی اگه جایش رو درک نمی کردم ،خوب مرجع زنده انتخاب کردم برا همین روزا ،ازشون می پرسم اینجای قاون از نظر عقل ناقص من اشکال داره ،نظر و استدلال شما چیه؟
برخی فتوا ها (نه حلال و حرومش بلکه مصادیق اون) بسته به زمان تغییر میکنه.

بعد نوشت: گفتم ملاکم اینه ،نگفتم به همش عمل می کنم (الکی علیه السلام جلوه نکنم وقتی نیستم :rolleyessmileyanim:)

آخرین ویرایش:

mj1919

New member

ولی به نظرت چاره چیه؟؟؟؟؟
دانشمندان بلاد کفر میبخشند؟؟؟؟؟؟؟؟ تو بگو داداش

الان متوجه نشدم؟ این سوال بود از من؟ یا بقول سینا، استفهام انکاری بود؟؟

اگه سواله بود:
من دانشمند بلاد کفر نیستم، می تونید صبر کنید، من برم خارج مقاله بدم فت و فراوون ، هی زیرش بنویسم کپی رایت ریزرود، بعد داناوش کنی، اونوقت بهت می گم! با fbi می افتیم دنبالت! ولی الانو نمی دونم!

ps2020

New member

اگه سواله بود:
من دانشمند بلاد کفر نیستم، می تونید صبر کنید، من برم خارج مقاله بدم فت و فراوون ، هی زیرش بنویسم کپی رایت ریزرود، بعد داناوش کنی، اونوقت بهت می گم! با fbi می افتیم دنبالت! ولی الانو نمی دونم!

:25r30wi:..............................

mohammad63

Well-known member

اگه سواله بود:

استفهام انکاری ...........
ما که نفهمیدیم یعنی چی؟؟؟؟ .............. ولی محض احتیاط خودتی ............

نه .......... منظورم این بود که می بخشند.................

ps2020

New member
استفهام انکاری ...........
ما که نفهمیدیم یعنی چی؟؟؟؟ .............. ولی محض احتیاط خودتی ............

نه .......... منظورم این بود که می بخشند.................
استفهام در لغت یعنی طلب فهم ، سوال كردن و پرسیدن؛ و استفهام انكاری یعنی سؤال كردنی كه جواب آن قرین به تكذیب و انكار باشد .مثال:
تو كز سرای طبیعت نمی‌روی بیرون كجا به كوی حقیقت گذر توانی كرد ؟ (سعدی)
:25r30wi::78:

mohammad63

Well-known member
استفهام در لغت یعنی طلب فهم ، سوال كردن و پرسیدن؛ و استفهام انكاری یعنی سؤال كردنی كه جواب آن قرین به تكذیب و انكار باشد .مثال:
تو كز سرای طبیعت نمی‌روی بیرون كجا به كوی حقیقت گذر توانی كرد ؟ (سعدی)
:25r30wi::78:

»علومه برا کنکور ادبیاتو خوب خوندی.............. من که این کلمه های سلمبه قلمبه تو مخم نمیره ............. حالا استفهام انکاری میگه حلاله یا حرامه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هههه

ZOT

New member
وای چقد پیشرفته اینجا !
الان لب مطلب چی شد!؟ راستش من وقتش رو نداشتم که بخونم مطالب رو بچه ها! شرمنده !:dadad4:
حالا اگر یه نفر احیانن حوصله پیدا کرد جواب اینا رو میده!؟:dadad4:
1)الان دانلود فیلم روی پرده ی آمریکا صحیحه!؟
2) دانلود آهنگ های خواننده های بنام کشور خودمون چی؟
3) دانلود رایگان بازی ها یا نرم افزارهایی مثل آنتی ویروسها چی؟
:dadad4::ahi5slcgm04mi8jqqkl
راستی خلاصه هم بگید بهتره! مرسی! اگر یه وقت نیاز بود بگم از کی تقلید میکنم بگید! (خخخخخخ چی گفتم!!!!!)

آخرین ویرایش:

ba ba barghi

Well-known member
دوستانی که رفتن دنبال سند و مدرک ،لطفا زود باشید یه امتی منتظرن !!
من الان که فکرشو می کنم ،می بینم کلا کامپیوترم حرومه !!!چیکا کنم الان ؟؟
19482_eva.gif

بالا