چرا زن و شوهر به هم خیانت میکنند؟

اگه روزی کسی که دوستش داشتی بهت خیانت کرد امکان داره بب

• مجموع رای دهندگان
    0

نوتر

New member
خب قبول...حالا چرا وفاداری کم شده؟ اون که به وضعیت اقتصادی مربوط نیس دیگه

بله دقیقا هم وفاداری هم از این قضیه نشات میگیره. وقتی خانمی که به آقا میگه با همه چیزت میسازم تو دنیای من هستی بعد یک سال کم کم دنیاش از شوهرش به ماشین و طلا و خونه ی آنچنانی تغییر پیدا میکنه این یعنی برباد رفتن آرزوهای یک مرد. مردی که فکر میکرد همه ی دنیای زنشه کم کم میبینه خیر وسیله ای برای رسیدن زنش به دنیای واقعیشه. در این صورت که مرد آرامش و آسایششو تو یه مورد دیگه دنبال میکنه.
و بر عکس وقتی زن احساس میکنه مرد کم کم بش عادت کرده دیگه اون احساس و علاقه رو که قبلا داشت بش نداره آرامش و محبت رو جای دیگه دنبال میکنه و دقیقا همه ی اینها از بلند پروازی و زیاد طلبی زوجین نشات میگیره

mohana

Well-known member
بله دقیقا هم وفاداری هم از این قضیه نشات میگیره. وقتی خانمی که به آقا میگه با همه چیزت میسازم تو دنیای من هستی بعد یک سال کم کم دنیاش از شوهرش به ماشین و طلا و خونه ی آنچنانی تغییر پیدا میکنه این یعنی برباد رفتن آرزوهای یک مرد. مردی که فکر میکرد همه ی دنیای زنشه کم کم میبینه خیر وسیله ای برای رسیدن زنش به دنیای واقعیشه. در این صورت که مرد آرامش و آسایششو تو یه مورد دیگه دنبال میکنه.
و بر عکس وقتی زن احساس میکنه مرد کم کم بش عادت کرده دیگه اون احساس و علاقه رو که قبلا داشت بش نداره آرامش و محبت رو جای دیگه دنبال میکنه و دقیقا همه ی اینها از بلند پروازی و زیاد طلبی زوجین نشات میگیره

قبول کنین وقتی ی خانوم( منطقی در نظرش بگیرین) همسرش رو انتخاب میکنه..اگه منطقی باشه میدونه نباید زندگیش رو با توقعات بیش از توان از همسرش تلخ کنه...

این عادی شدن احساسات هم برای همه پیش نمیاد مگه نه؟ پس اون مرد از همون اول نباید ازدواج میکرد!

کاش فقط برای یکبار هم که شده بیایم علت یابی کنیم پیش خودمون که چرا وفاداری کم شده؟ چرا پسرا دیگه دل به زندگی نمیدن؟ چرا دیگه دخترا دل به زندگی نمیدن؟

خب..پس طبق نظر شما برای دو انسان نرمال نباید مشکلی وجود داشته باشه..درسته؟

N@RVIN

Well-known member
وای به روزی که بگنددنمک

تابیادعلت یابی بشه..خیلی دیرشده...انقد آدمادرقالب دخترااینجورن پسرااونجور از هم دور شدنکهواقعازندگیا رو بهسوی نا کجا آباد دارهمیره..به قولی شده خوب بودن خوب ماندن چه اندازه سخت است

نوتر

New member
قبول کنین وقتی ی خانوم( منطقی در نظرش بگیرین) همسرش رو انتخاب میکنه..اگه منطقی باشه میدونه نباید زندگیش رو با توقعات بیش از توان از همسرش تلخ کنه...

این عادی شدن احساسات هم برای همه پیش نمیاد مگه نه؟ پس اون مرد از همون اول نباید ازدواج میکرد!

خب..پس طبق نظر شما برای دو انسان نرمال نباید مشکلی وجود داشته باشه..درسته؟

ببینید این فقط در حد حرفه که ما میگیم وقتی خانم همسرشو انتخاب کرد دیگه زندگیشو تلخ نمیکنه. مطئن باشید آقایون از این قضیه نگران هستند. البته صرفا آقایون این انجمنو نمیگما کلا میگم. این واقعیت وجود داره که خانما به حق یا نا حق از شوهراشون توقع زیادی دارن. و رفته رفته با چشم و هم چشمی هم دارن زیادش میکنن. و توجیه شونم اینه که میگن اگه دوستم داشته باشی این کارو برام میکنی.

در مورد مطلب دومتون به هیچ عنوان حتی انسانهای نرمال زندگیشون عاری از مشکل نیست.
البته این تعریف نرمال بودن هم فرق داره . شاید اونایی که انتظاراتشون زیاده مارو غیر نرمال فرض میکنن و ما اونارو.
فقط آدمی که نرماله یا بهتر بگم یکم بیشتر توجیه شده است کاری نمیکنه که زندگی برای همسرش تلخ بشه. که البته تعداد این موارد چه در بین آقایون و چه در بین خانمها کم شده.

آخرین ویرایش:

roj

New member
اگه این کارو بکنه هرگز نمیبخشمش هرگز نمیبخشمش هرگز نمیبخشمش

Immunity

Well-known member
قضاوت در مورد این مسایل کاره سختیه...ولی مردا خیلی خوب میتونن همه سختی های روزگارو تحمل کنن ولی یچیزو نمیتونن اونم سردی و بی علاقگیه همسرشونه!! بنظرم من توقع زیاد دخترا مانع ازدواج جوونا شده...بیایم یخوره به طبیعت نگاه کنیم...ببخشید اینو میگم..ولی حیوونا اول میرن جفت انتخاب میکنم بعد درکنار اون جفت و باهم میرم لانه میسازن...باهم میرن دنبال غذا واسه خودشو و بچهاشون...ولی الان میخای بری ازدواج کنی طرف میگه ازقبل باید همه این چیزارو داشته باشی..من نمیگم دخترا بیان به همه جوونا بله بگن ولی این درستش نیس ک فقط بخوایم پولو ملاک خوب بودن یا بد بودن پسرا قرار بدیم...:riz304:

ketabsabz

Well-known member
چی بگم والا

خیانت خب علت های زیادی میتونه داشته باشه و صرفا بخوایم بگیم این مسئله ی خاص باعث شده که زیاد بشه به نظرم درس نیس و نگاه صرف به اینکه یه طرف یعنی خانوم یا آقا مقصره ما رو از مشکل اصلی دور میکنه

اما همون پست اول به نظرم خوب نوشته ، به نظر من یکی از اصلی ترین دلیلاش این میتونه باشه که وقتی زن و شوهر نتونن همدیگه رو ارضا کنن و اون علاقه و عشق بینشون کم کم تبدیل به دوری کردن از هم بشه این مسئله یواش یواش بزرگ خواهد شدو نهایتا میتونه به خیانت های انچنانی منجر شه ، البته همین از بین رفتن محبت بینشون از مسائل مختلفی نشات میگیره مثلا توقعات بیش از حد انتظار از هم ، همین مشکلات اقتصادیو پولو و .... ، به نظرم اگه قبل ازدواج درست همو بشناسن و از هم شناخت کافی پیدا کنن و با آگاهی همو انتخاب کنن این مشکلات میتونه کمتر بشه

ketabsabz

Well-known member
امیدوارم که تحولی ایجاد شه و به سمتی بریم که همه بتونن با خیال راحت ازدواج کنن و این مشکلاتم نباشه چون داریم به ناکجا آباد میریم اگه همینطور پیش بره

خدایا این جوونا رو همه عاقبت بخیر کن

negin ka

New member
قضاوت در مورد این مسایل کاره سختیه...ولی مردا خیلی خوب میتونن همه سختی های روزگارو تحمل کنن ولی یچیزو نمیتونن اونم سردی و بی علاقگیه همسرشونه!! بنظرم من توقع زیاد دخترا مانع ازدواج جوونا شده...بیایم یخوره به طبیعت نگاه کنیم...ببخشید اینو میگم..ولی حیوونا اول میرن جفت انتخاب میکنم بعد درکنار اون جفت و باهم میرم لانه میسازن...باهم میرن دنبال غذا واسه خودشو و بچهاشون...ولی الان میخای بری ازدواج کنی طرف میگه ازقبل باید همه این چیزارو داشته باشی..من نمیگم دخترا بیان به همه جوونا بله بگن ولی این درستش نیس ک فقط بخوایم پولو ملاک خوب بودن یا بد بودن پسرا قرار بدیم...:riz304:

الهی بمیره کسی ک بخواد بخاطر پول بهت جواب رد بده:j58r36j3gcr4suxymup:mad_majidonline:

..RANA..

New member
وقتی فرهنگ ما ایجاب میکنه که اگه کسی دوست دختر یا دوست پسر داشته باشه بده ، پس دوستیها پنهانی میشه و وقتی دوستیها پنهانی شد فرصت برای خیانت و سواستفاده فراهم میشه چون کسی که نمیدونه من نوعی با فلانی هستم پس می تونم چندین و چند دوست و... بگیرم . حرف از یک مشکل و دو مشکل وسه تا نیست صحبت از فرهنگ خیانتیه که توی این کشور جا افتاده و هممون درگیرشیم.
صحبت از پژمردن یک برگ نیست... وای جنگل را بیابان می کند.....دست خون آلود را در پیش چشم خلق پنهان می کند .

mehrshad.namdar

New member
من فكر ميكنم مهمترين علت وجود همين ماهواره هاست كه بينهايت اثرات بدي تو روابط ميزاره قبلا كه ماهواره نبود از خيانت هم خبري نبود يا خيلي كمتر بود اين اينترنت هم بكه درست استفاده نشه عامل دوم و سهل الوصوله ديكه است ولاغير

..RANA..

New member
من فكر ميكنم مهمترين علت وجود همين ماهواره هاست كه بينهايت اثرات بدي تو روابط ميزاره قبلا كه ماهواره نبود از خيانت هم خبري نبود يا خيلي كمتر بود اين اينترنت هم بكه درست استفاده نشه عامل دوم و سهل الوصوله ديكه است ولاغير

توی روشنایی نور هم میشه کتاب خوند هم میشه فسق و فجور کرد .... مهم اینه که چه استفاده ی بهینه ای میشه ازش ...
در مورد ماهواره و اینترنت هم دقیقا همینه باید خودمونو کنترل منیم و در جهت کارای خوب ازشون استفاده کنیم...
در کل یکمی باهات موافقم....

mehrshad.namdar

New member
فيلم هاي ايراني ماهواره رو ديديد؟! جي تبليغ ميكنه! دوستي با جنس مخالف روابط نامشروع خيانت علاقه هاي بنهاني معرفي ناهنجاره هاي اجتماعي و ضد دين به عنوان ارزش ! من حسني در ماهواره نمي بينم و باهاش مخالف ام ولي در مورد اينترنت حق با شماست

ROJO

New member
بنظرم دور از شوخی، عامل اصلیش دوری از خداس و نترسیدن از خدا،،، خدا که نگفته چشم بسته انتخاب کن پس اول دوسش داری ،دل خوشم تو همین دوس داشتن و محبتس، بعدشم اگه مشکلی داری با طرفت 1000تا راه واسه حل کردنش هست... خیانت کار ترسوهای از خدا بیخبره...

MAHSABANOO

New member
خوب نمیشه گفت خیانت فقط برا خانوماست یا فقط اقایون من خیلیارم دیدیم که خیلی خوشبختن نیمه پر لیوانو نگاه کنید چرا میگید وفاداری کم شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من اطرافیانم زیاد میبینم که چقد بهم وفادارن !!!!!!!!!!!

pasteur

New member
بنظرم دور از شوخی، عامل اصلیش دوری از خداس و نترسیدن از خدا،،، خدا که نگفته چشم بسته انتخاب کن پس اول دوسش داری ،دل خوشم تو همین دوس داشتن و محبتس، بعدشم اگه مشکلی داری با طرفت 1000تا راه واسه حل کردنش هست... خیانت کار ترسوهای از خدا بیخبره...
موافقم
عامل اصلی همون دوری از خداس.
کسی که خدا رو هر لحظه تو زندگیش حس کنه همه ی کاراش ردیف میشه.مطلب زیر یکم طولانیه ولی واقعا تمام کنندس
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدْراً
(و او را از جایی که احتمالش را هم نمی دهد،روزی می دهد و کسی که بر خدا توکل کند، خدا او را کفایت می کند، بدرستی که خداامر خود را به انجام می رساند و خدا برای هر چیز اندازه ای قرار داده است )در ادامه فراز آخر آیه سابق می خواهد بفرماید کسی که از خدا پروا داشته باشد وملتزم به اوامر و نواهی پروردگار باشد خداوند برای او راه نجاتی از مشکلات حیاتش فراهم می کند، چون دین و شریعت اموری فطری بشر هستند و سعادت دنیا و آخرت اورا تأمین می کنند و خدا دین ، شریعت ، همسر، مال و هر چیز دیگری که مایه ادامه حیات و بقاء بشر باشد، از راهی که خود او احتمالش را هم نمی دهد برایش مهیا کرده و او راروزی می بخشد، یعنی مؤمن در اثر خداترسی از زندگی و نعمات آن محروم نمی شود،بلکه رزق مادی و معنوی او، از ناحیه خدای متعال ضمانت شده و خداوند آن را تأمین می کند، در ادامه می فرماید: کسی که بر خدا توکل کند، یعنی اراده خدا سبحان را براراده خود مقدم نماید و به دین و احکام الهی عمل کند، خداوند او را کفیل خواهد بودو وی را کفایت خواهد کرد، چون خداوند مسبب الاسباب است و همه اسباب به اومنتهی می شود، به همین دلیل هم امر خود را به انجام می رساند و هر چه اراده کند محقق می شود، همچنانکه فرمود،(انما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون (90) همانا امر اوچنان است که وقتی اراده چیزی را کند،می گوید: باش ، پس موجود می شود) و خداوندبرای هر چیز قدر و حد و حدودی قرار داده ، یعنی هیچ چیز نیست مگر آنکه اندازه ای و حدی محدود دارد، اما خدا سبحان یگانه وجودیست که به هیچ حدی محدودنمی شود و هیچ چیز بر او احاطه نمی یابد و او خود محیط بر همه چیز است .

abobakr

New member
بنظرم عامل اصلییش همون ناخود اگاهی هست که فروید خدا بیامورز ازش میحرفه بقول فروید اگه در ان قسمت ناخود اگاه شخص آن قسمت از چیزها فعال بشن و نشه اونا رو ارضا کرد تبدیل به یه چیز میشن چیزی که بهش میگین عقده و انجام این عقده در مباحثی که فروید مادر مرده انجام داده بصورت جبری برای هر انسانی در اومده یعنی آدما کشته مرده اونجور مسائلی میشن که تو ناخود آگاه خودشون تبدیل به عقده کردن حالا این بماند که سیگار کشیدن بشود یا مصرف مشروب یا خیانت به جنس موخالف

نوتر

New member
موافقم
عامل اصلی همون دوری از خداس.
کسی که خدا رو هر لحظه تو زندگیش حس کنه همه ی کاراش ردیف میشه.مطلب زیر یکم طولانیه ولی واقعا تمام کنندس
وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدْراً
(و او را از جایی که احتمالش را هم نمی دهد،روزی می دهد و کسی که بر خدا توکل کند، خدا او را کفایت می کند، بدرستی که خداامر خود را به انجام می رساند و خدا برای هر چیز اندازه ای قرار داده است )در ادامه فراز آخر آیه سابق می خواهد بفرماید کسی که از خدا پروا داشته باشد وملتزم به اوامر و نواهی پروردگار باشد خداوند برای او راه نجاتی از مشکلات حیاتش فراهم می کند، چون دین و شریعت اموری فطری بشر هستند و سعادت دنیا و آخرت اورا تأمین می کنند و خدا دین ، شریعت ، همسر، مال و هر چیز دیگری که مایه ادامه حیات و بقاء بشر باشد، از راهی که خود او احتمالش را هم نمی دهد برایش مهیا کرده و او راروزی می بخشد، یعنی مؤمن در اثر خداترسی از زندگی و نعمات آن محروم نمی شود،بلکه رزق مادی و معنوی او، از ناحیه خدای متعال ضمانت شده و خداوند آن را تأمین می کند، در ادامه می فرماید: کسی که بر خدا توکل کند، یعنی اراده خدا سبحان را براراده خود مقدم نماید و به دین و احکام الهی عمل کند، خداوند او را کفیل خواهد بودو وی را کفایت خواهد کرد، چون خداوند مسبب الاسباب است و همه اسباب به اومنتهی می شود، به همین دلیل هم امر خود را به انجام می رساند و هر چه اراده کند محقق می شود، همچنانکه فرمود،(انما امره اذا اراد شیئا ان یقول له کن فیکون (90) همانا امر اوچنان است که وقتی اراده چیزی را کند،می گوید: باش ، پس موجود می شود) و خداوندبرای هر چیز قدر و حد و حدودی قرار داده ، یعنی هیچ چیز نیست مگر آنکه اندازه ای و حدی محدود دارد، اما خدا سبحان یگانه وجودیست که به هیچ حدی محدودنمی شود و هیچ چیز بر او احاطه نمی یابد و او خود محیط بر همه چیز است .

وقتی در این چنین بحث هایی بحث خدا وسط میاد بحث کلی میشه. در حالی که نظر بقیه بحث در مورد جزئیات بود. و گرنه بر منکرش لعنت که کسی که خدایی نباشه قطعا تو همه مراحل زندگیش شکست میخوره نه فقط تو بحث ازدواج

بالا