چرا حجاب رو دوست دارید؟

چطور بود ؟

• مجموع رای دهندگان
    0

حسان

Well-known member
اقا حسان من پسرم همیشه هم سعی کردم تا جایی که ممکنه با نامحرم نباشم ونیستم خرف نزنم و........ گاردهم نیس برامن همیشه مشکل داشتم ...............توزندگیم شاید بی عرضگی باشه نمیدونم.......ولی هردو طرف هم دخترا هم پسرا ولش کن به من چه نظرن هم نمیدم تا کسی ناراحت نشه....

ننه... راحت باش

پیروز باشی

varia

Well-known member
از دوستان بخصوص خانم ها عذرخواهی میکنم. بعنوان یکی از پیشکسوتان انجمن :) موردی به ذهنم اومد که فکر کنم بجا هست عرض کنم.

بقول دوستان مطلق حرف نمیزنیم و استثنا زیاد داریم ولی در کل:

در همین انجمن خیلی از دخترهای چادری نمود مجازی که از خودشون ارائه میدن اینه که از لحن حرف زدن پسرهای فشن فوشون و بگو بخند بیشتر خوششون میاد تا پسرهایی با لحن و رفتار رسمی و خط مش تقریبا مشخص.

قصد تفسیر ندارم فقط خواستم بگم دخترهای چادری هم کم نیستند که از پسرهای خوشتیپ و خوش زبان و پولدار خوششون میاد. بنده تا بحال سابقه چندین مورد خواستگاری و رابطه آشنایی داشتم که تقریبا همشون حجاب کامل داشتند و معمولا با بهانه جواب منفی شنیدم(بهانه:دلایلی غیر از عدم تفاهم اخلاقی).
همونطور که پسری که صرفا با معیار زیبایی انتخاب کرده، ضرر دیده دخترهایی این چنینی هم زیادند.

ba ba barghi

Well-known member
از دوستان بخصوص خانم ها عذرخواهی میکنم. بعنوان یکی از پیشکسوتان انجمن :) موردی به ذهنم اومد که فکر کنم بجا هست عرض کنم.

بقول دوستان مطلق حرف نمیزنیم و استثنا زیاد داریم ولی در کل:

در همین انجمن خیلی از دخترهای چادری نمود مجازی که از خودشون ارائه میدن اینه که از لحن حرف زدن پسرهای فشن فوشون و بگو بخند بیشتر خوششون میاد تا پسرهایی با لحن و رفتار رسمی و خط مش تقریبا مشخص.

قصد تفسیر ندارم فقط خواستم بگم دخترهای چادری هم کم نیستند که از پسرهای خوشتیپ و خوش زبان و پولدار خوششون میاد. بنده تا بحال سابقه چندین مورد خواستگاری و رابطه آشنایی داشتم که تقریبا همشون حجاب کامل داشتند و معمولا با بهانه جواب منفی شنیدم(بهانه:دلایلی غیر از عدم تفاهم اخلاقی).
همونطور که پسری که صرفا با معیار زیبایی انتخاب کرده، ضرر دیده دخترهایی این چنینی هم زیادند.

كلجين خيلي تقصيرا رو ميندازي كردن ماهااااا...حواست باشه ..برقم خطرناكه مي دونستي؟؟؟

saharandishe

New member
باسلام،بحث جالبی هست

یکی ازکاربران چنین نظری گذاشته بودند:

متاسفانه بعضی از دخترا هیچ تفاوتی تو ظاهرشون نمیذارن، ینی همون حجاب و حیا که تو محیط بیرون و رفتارشون با نامحرم دارن تو خونه هم همونجورن... انگار نه انگار که شوهرشون محرمشونه.... حجاب خوبه ولی برا نامحرم نه برا شوهر.
قبل ازاینکه دراین باره صحبت کنم بایستی خدمتتان عرض کنم:

همه ی چادری ها زهرایی نیستند!حجاب به تنهایی کافی نیست،وبدون عفت وحیا معنایی ندارد...بعضی مانتویی ها نیز باحیای بیشتری که به خرج می دهند باحجاب ترازبعضی چادری های مذهبی نماهستند

ولی چطور اینقدر قاطع صحبت می کنید ! مدت هاب ود که این مسئله ذهن بنده رو درگیر کرده بود و همین جمله ،بهانه ای شد تا در این ارتباط نظر خود را بیان نمایم،
من به عنوان کسی که با خانم های مذهبی زیادی برخورد دارم،همان خانم هایی که در خیابان رو می گیریند وبه قول بعضی ها اصلا نمیشود به آنها نزدیک شد!!!،بایستی خدمتتان عرض کنم که آنها به هیچ عنوان اینگونه نیستند که شما فکر می کنید!،اتفاقا خانم های مذهبی ،که دین را درست درک کرده اند ،خوب می دانند چه رفتاری برای چه مکانی مناسب است...شما بر اساس یکسری خانم که ،خودشان هم نمی دانند چرا ،چادربرسرشان کرده اند،ویا اینکه ،عمیقا چادر خود را درک نکرده اند ،و یا به اجباراین پوشش را دارند، در مورد بقیه قضاوت نکنید،....
البته نمی دانم که زدن این حرف ها اینجا درست هست یا خیر،ولی وقتی میبینم تمام برداشت جامعه از وجود یک خانم چادری این است که اینها فقط دست به دعا هستند و سر به سجاده و از دنیا دست کشیده اند ،واقعا تعجب می کنم!!!! اشتباه نکنید !هرگز اینطور نیست...خداوند ما را آفریده تا زندگی کنیم و یک حدیثی داریم با این مضمون:کسی که برای دنیای خودتلاش نکند برای اخرت هم تلاش نخواهد کرد! پس کسی که دین را درست بشناسد خوب می داند به امور دنیایی خود نیز،باید با بهترین کیفیت رسیدگی کند!
گرچه شاید سخن گفتن به این صراحت زیاد درست نباشد ولی، فقط محض اطلاع کسانی که خانم های مذهبی را افرادی خشن،بی نشاط، ناامید وافسرده می دانند باید عرض کنم،من در جمع بانوانی هستم که در جمع صمیمی ودوستانه ی خودمان بسیار شوخ طبع هستند ،حتی ازبسیاری کمدین های تاریخ بامزه ترند! که نمونه اشان را هیج جای دنیا ندیده اید!همچنین این افراد ،فوق العاده تلاشگر،با نشاط، وسرزنده،باگذشت وفداکار هستند،و حتی دوره های مختلفی را شرکت می کنند برای کسب آمادگی های لازم برای تربیت فرزند،همسرداری،آشپزی ، خانه داری،وبسیاری مهارت های دیگر، و با وجود اینها من نمی دانم چه چیزی باعث میشود عده ای فکر کنند ،خانم های مذهبی در خانه خودشان هم همانطو ر رفتار می کنند که در کوچه و خیابان هستند!شما هرگز جمع خصوصی خانم های مذهبی راندیده اید، پس ازروی بی اطلاعی قضاوت نفرمایید.خب چنین خانم قدرتمندی حق خودش می داند که با هر کسی معاشرت نکند و این دال بر امل بودن و یا غیر اجتماعی بودنش نیست! اونمی تواند وقت گرانبهایش را صرف معاشرت با هر کسی کند، او خود را برای کسی خرج می کند که خدا دوست دارد،نه هربی سروبه پای خیابانی!،این خانم اصلا قابل مقایسه باخانمی نیست که هیچ هدفی درزندگی ندارد و نه حتی سواد درست وحسابی ،صبح کسل و بی انرژی بیدار می شود،با کلی آرایش نامناسب وزننده ،در خیابان ها بیکار می چرخد،خب !معلوم است که تا انتهای شب هزاران متقاضی میابد!ازاین ها ،نه مادر و نه همسر درست وحسابی در نمی آید!ولی دختر باحیا وعفیف هرگز احتیاجی به این مگسان دورشیرینی ندارد...
دختر باحیا(منظورم صرفا چادری هانیستند،)برای خودش عزت قائل است...آرمانی می اندیشد ....تمام هم وغمش این است که درست زندگی کند اوبه دنبال همتای خودش است،به دنبال جذب حداکثری نیست!!!!والبته درنهایت نصیب کسی مانند خود می شود نه کسی که هرکاری دلش خواسته درزندگی انجام داده وحالا به دنبال همسر مومن می گردد.......

درارتباط باازدواج بنده به شدت به این آیه ازقرآن اعتقاد دارم همانطور که سایر دوستان نیز قبلا به آن اشاره کردند:
این قول صریح قرآن است:زنان پاک برای مردان پاک هستند ومردان پاک برای زنان پاک.....
پس هرکس که همسری شایسته بخواهد در وهله ی اول باید خودرابسازد...

آخرین ویرایش:

saharandishe

New member
[/SIZE][/SIZE][/COLOR]

- - - Updated - - -

دوست عزیز من اشاره کردم بعضیا....

باسلام...
البته بنده نیز اشاره کردم ،که این جمله ی شما بهانه ای شد، تا در ارتباط با این مسئله، که یکی از دغدغه های ذهنی بنده بود صحبتی داشته باشم،منظور من نیز صرفا نظر شما نیست...
جمله های مشابه بسیاری را با این مضمون شنیده ام،که به طور کلی درپاسخ به این دست ازتفکرات ،این نظر رواینجا قرار داده ام.

آخرین ویرایش:

goo

New member

ازدواج نه ولی صحبت ازدواج بوده.... صحبتای قبل از ازدواج رو برا آشنایی طرفین میذارن دیگه، برا اینکه یه ماکت از زندگی ایندت تو نظرت بیاد.... با صحبتا و رفتارای قبل ازدواج که باید بفهمی بدرد هم میخوری یا نه دیگه، غیر از اینه؟

شما انتظار نداشته باش که یک دختر چادری با حیا با یک مرد نامحرم با هر عنوانی خیلی ریلکس و ... باشه.مطمئنا در جمع خانوادگی خصوصی رفتار و اخلاق متفاوته.
خود من تفاوتی در رفتارم با نامحرم در هر عنوانی که باشن ندارم.بالاخره از نظر دینی همینه. ولی در خانواده و دوستای خودم به شوخ طبعی و خنده و... معروفم. البته خیلی از دخترای چادری بهتر از من و خیلی خوش اخلاق و مهربون هستن.ولی در محیط و رفتار با نامحرم نه. خیلیاشونم که ازدواج کردن من رفتارشون رو با همسراشون دیدم که چقد خوبه.اتفاقا چون معمولا به راه کار های دینی و سفارش قران و احادیثم عمل می کنن رفتارشون با همسر و خانواده همسر خیلی عالیه.البته میگم اکثرا به قول دوستان تو همه چیز استثنا هم هست. من دارم درباره اونایی میگم که با آگاهی حجاب رو انتخاب کردن وگرنه کسایی رو میشناسم که بعد ازدواج چادر و... رفته پی کارش.
به نظرم قضاوت شما اشتباهه.
برای همه دوستان انجمن زندگی خوبی رو آرزو دارم.

آخرین ویرایش:

mahii

New member
آقا چه اجباریه?هرکی نظرشو میگه خوب
منم چادریم ولی از محجبه های افراطی چ مرد و چ زن خوشم نمیاد آدم د تو دوران جوانی نشاط داشته باشه من لباسهای خوب و شاد بپوشه ن جلف البت:) شوخ باشه ولی بی قید نباشه و ی فرقی بین محرم و نامحرم بذاره تو ونه همون لوس نازنازی میتونه بیرون ی دختر متین و با اخلاق باشه و۰۰۰

mahii

New member
کسی هم اجبار نکرده ی نفر دوسداره برا زندگی منو انتخاب کنه ی نفر ازم بدش میاد مهم نیست
مهم اینه هرکسی با هو کف خودش باشه

mahii

New member
با حیا فقط چادری نیست حیا رو از چشم طرف میشه فهمید۰دختر باید با اخلاق باشه ولی لزومی نداره با هر کسی اینطور باشه ۰۰۰تازه این از کجا درومده ک خانم ها داخل خونه هم حجاب دارن!!!????? خیلیییی نادره دیگه. اون استثناست رک بگم همه خانوما دوس دارن پیش همسرشون خودشون رو تخلیه کنن و لذت میبرن از اینکه همسرشون رو راضی میکنن حالا با هر رفتاری ۰۰۰۰۰:):):)

N@RVIN

Well-known member
ملت :)

من یه مژده به ملت بدم اتفاقا خانومای چادری خونه خیلی خوش پوش هستن ینی بالاتر از پنجاه درصدشون (ینی وقتی میخوان برن بیرون می بینی چادر سر کردن شایدم تعجب کنی که یا خدا آن کجا و این کجا ....حالا موارد نادر و بقولی محجبه نماها رو نمیگم که اتفاقا در بیحجابی بین محرمها هم خیلی افراط میکنن )

پیچیزایی رو تا خود آدم تجربه نکنه گفتنش هیچ درک ملموسی به طرف نمیده مثل همینکه صرفا نباید از روی ظاهر قضاوت کرد مخصوصا در مورد حجب و حیا و خوش رویی و.... که اگر فایده نداره گفتنش

اصلا جدا کردن دو مورد چادری و مانتویی یه تفکیک ناشیانه و کلی و مبهمی هستش ..ما چند جور چادری داریم چند جور مانتویی داریم ..و کلا میلیادها نوع آدم و شخصیت داریم با میلیاردها انگیزه برای انتخاب نوع پوشش

خود من بین اون مانتویی که لباس فرم مدرسه همیشه تنشه ارایشی نداره و اون مانتویی که اصلا دیگه مانتو تنش نیس روسری سرش نیس و خیلی بی حجابتر از خارجیاست و من به عنوان یه دختر خجالت میکشم نگاهش کنم از زمین تا آسمون فرق می بینم ، بین اون چادری که صرفا به اجبار خانواده چادر سر کرده و تو شهر خودش عین فرشته هاست و تو شهر محل تحصیلش اور بی حجاب و اون چادری که برای اینکه بتونه مخاطب خاصش رو راضی به ازدواج کنه یا بتونه استخدام جایی بشه با حجاب میشه اونم اور با حجاب و اون چادری که آقایون خیابون براش نامحرمن و جلوش چادر داره و آقایون همکلاسی و فامیل خیلی هم محرم هستن و چادر میره کنار و اون چادری که چادرش رو شونه شه و هفت قلم ارایش داره و همه ی اشتباهاتی رو که یه غیرچادری ممکنه مرتکب شه انجام میده و اون چادری که همیشه و همه جا چادرش رو سرشه خیلیم خوش روئه با هیچ کسی کاری نداره خیلی پاکه لایق چادرش هست و خودشو فرشته و بقیه رو مفسد فی الارض نمیدونه زمین تا آسمون فرق می بینم (ببخشید خیلی رک حرف میزنم ولی برای تابو شکستن و مشخص شدن مفاهیم رک بودن خیلی هم خوبه اینا همه هم واقعی هستن و ما همه روزمره نمونه هاشونو می بینیم ینی توریست نیستن که به زودی از کشور برن یا نادر باشن) البته من نمیخوام بگم کی خوبه کی بده نمیدونم فقط میخوام بگم تو هر گروهی همه جور آدمی هست

هرکی میفرماید چون چادر داره حتما با حیاست و خیلی باحیاتر از یک غیرچادریه بیاد هزار تا چادری رو نوشنش بدیم که خیلی هم بی حیاست یا هزار تا مانتویی نشونش بدییم که خیلی هم با حیاست .. اصلا اینا که میان مرز میکشن باعث میشن هم آقایون و هم خانوما رغبتی بهشون نداشته باشن به بقیه هم ظلم میکنن ..هر کی افراطی باشه به دیگران ظلم میکنه فرقی هم نداره چادریهای افراطی به چادریهای دیگه و مانتوهایی خیلی بدحجاب و بی بند وبار به بقیه مانتوییها این وسطم یه عده ی که بصیرت داشته باشن تو انتخابشون فقط میتونن درست رفتار کنند و درگیر این سوگیریها نشن.

در ضمن کی گفته خوش رو بودن تو جامعه و جواب سلام و احوالپرسی همکلاسی یا فامیل یا همکارو دادن ینی بی حیا بودن :| ..والا به خدا این بی حیایی می ارزه به صدتا با حیایی ظاهری و بی حیایی تو زندگی شخصی (که خدا خودش شاهدش هست حالا هرقدرم چشم ملت نبیندش) !شما مطئن باش اونیکه حجب و حیا داشته باشه بیرون جواب سلام صدنفرم بده اجازه نمیده هر کسی پا به حریم شخصیش بذاره چون برای خودش شخصیت قائله.

در مورد ازدواجم مطئن باشید جز یسری موارد نادر هر کی با یکی هم کفو خودش ازدواج میکنه ینی من خودم معتقدم خدا برا هر کی یکی مثل خودش رو کنار گذاشته ..وقتی یکی با خانوم خیلی بدحجاب و بی بند و بار ازدواج میکنه شک نکن خودش هم دست کمی ازش نداشته.

آخرین ویرایش:

کینز

New member
ملت :)

من یه مژده به ملت بدم اتفاقا خانومای چادری خونه خیلی خوش پوش هستن ینی بالاتر از پنجاه درصدشون (ینی وقتی میخوان برن بیرون می بینی چادر سر کردن شایدم تعجب کنی که یا خدا آن کجا و این کجا ....حالا موارد نادر و بقولی محجبه نماها رو نمیگم که اتفاقا در بیحجابی بین محرمها هم خیلی افراط میکنن )

پیچیزایی رو تا خود آدم تجربه نکنه گفتنش هیچ درک ملموسی به طرف نمیده مثل همینکه صرفا نباید از روی ظاهر قضاوت کرد مخصوصا در مورد حجب و حیا و خوش رویی و.... که اگر فایده نداره گفتنش

اصلا جدا کردن دو مورد چادری و مانتویی یه تفکیک ناشیانه و کلی و مبهمی هستش ..ما چند جور چادری داریم چند جور مانتویی داریم ..و کلا میلیادها نوع آدم و شخصیت داریم با میلیاردها انگیزه برای انتخاب نوع پوشش

خود من بین اون مانتویی که لباس فرم مدرسه همیشه تنشه ارایشی نداره و اون مانتویی که اصلا دیگه مانتو تنش نیس روسری سرش نیس و خیلی بی حجابتر از خارجیاست و من به عنوان یه دختر خجالت میکشم نگاهش کنم از زمین تا آسمون فرق می بینم ، بین اون چادری که صرفا به اجبار خانواده چادر سر کرده و تو شهر خودش عین فرشته هاست و تو شهر محل تحصیلش اور بی حجاب و اون چادری که برای اینکه بتونه مخاطب خاصش رو راضی به ازدواج کنه یا بتونه استخدام جایی بشه با حجاب میشه اونم اور با حجاب و اون چادری که آقایون خیابون براش نامحرمن و جلوش چادر داره و آقایون همکلاسی و فامیل خیلی هم محرم هستن و چادر میره کنار و اون چادری که چادرش رو شونه شه و هفت قلم ارایش داره و همه ی اشتباهاتی رو که یه غیرچادری ممکنه مرتکب شه انجام میده و اون چادری که همیشه و همه جا چادرش رو سرشه خیلیم خوش روئه با هیچ کسی کاری نداره خیلی پاکه لایق چادرش هست و خودشو فرشته و بقیه رو مفسد فی الارض نمیدونه زمین تا آسمون فرق می بینم (ببخشید خیلی رک حرف میزنم ولی برای تابو شکستن و مشخص شدن مفاهیم رک بودن خیلی هم خوبه اینا همه هم واقعی هستن و ما همه روزمره نمونه هاشونو می بینیم ینی توریست نیستن که به زودی از کشور برن یا نادر باشن) البته من نمیخوام بگم کی خوبه کی بده نمیدونم فقط میخوام بگم تو هر گروهی همه جور آدمی هست

هرکی میفرماید چون چادر داره حتما با حیاست و خیلی باحیاتر از یک غیرچادریه بیاد هزار تا چادری رو نوشنش بدیم که خیلی هم بی حیاست یا هزار تا مانتویی نشونش بدییم که خیلی هم با حیاست .. اصلا اینا که میان مرز میکشن باعث میشن هم آقایون و هم خانوما رغبتی بهشون نداشته باشن به بقیه هم ظلم میکنن ..هر کی افراطی باشه به دیگران ظلم میکنه فرقی هم نداره چادریهای افراطی به چادریهای دیگه و مانتوهایی خیلی بدحجاب و بی بند وبار به بقیه مانتوییها این وسطم یه عده ی که بصیرت داشته باشن تو انتخابشون فقط میتونن درست رفتار کنند و درگیر این سوگیریها نشن.

در ضمن کی گفته خوش رو بودن تو جامعه و جواب سلام و احوالپرسی همکلاسی یا فامیل یا همکارو دادن ینی بی حیا بودن :| ..والا به خدا این بی حیایی می ارزه به صدتا با حیایی ظاهری و بی حیایی تو زندگی شخصی (که خدا خودش شاهدش هست حالا هرقدرم چشم ملت نبیندش) !شما مطئن باش اونیکه حجب و حیا داشته باشه بیرون جواب سلام صدنفرم بده اجازه نمیده هر کسی پا به حریم شخصیش بذاره چون برای خودش شخصیت قائله.

در مورد ازدواجم مطئن باشید جز یسری موارد نادر هر کی با یکی هم کفو خودش ازدواج میکنه ینی من خودم معتقدم خدا برا هر کی یکی مثل خودش رو کنار گذاشته ..وقتی یکی با خانوم خیلی بدحجاب و بی بند و بار ازدواج میکنه شک نکن خودش هم دست کمی ازش نداشته.
:riz304::riz304::riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: N@RVIN

saharandishe

New member
تقدیم به دختران (چادری باحیا)+(مانتویی ولی باحجاب وعفیف):

چادرش مشکی است اما:

دنیای دختران چادری صورتی است !
دنیایی پر از شادی و نشاط و خنده
پر از رفاقت های ناب و صمیمی
پر از دخترانه های قشنگی که
-البته برای هرکسی خرجش نمیکنند-
چادر مشکی است اما
قلب دختران چادری سبز است !
قلبی که پر از
دوست داشتنی هایی است
که خوب اند و خدایی
پر از دوست داشتن پدر های مهربان،
مادر های عزیز
و برادر های غیرتی شان است ،

قلبی که
دوست داشتنِ مرد هایِ رهگذرِ
ساعتی و روزی و ماهی
جایی در آن ندارد !

چادر مشکی است اما
فکر دختران چادری آبی است ..
آبی مثل آسمانِ آبی بهاری
آرام و زیبا و بزرگ
خالی از بوق های ماشین های هرزه
خالی از صداهای روح خراش
آهنگ های تند و تو خالی
خالی از حرف های بچه گانه
پشت این و آن
دنیای دختران چادری
پر است از رنگ های شاد و زیبا
که آنها را مدیون وقار و سنگینی
سیاهی چادرشان هستند .

چادری ها شادترین دختران روی زمین اند .

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
ناروین خانم واقعا کامل گفتی. آفرین.
نتیجه گیری خوبی بود از این بحث.
نظر دوستان تفاوت های کمی با هم داشت ولی تقریبا همه هم سو بود.
خوبه که نظر افراطی ندیدیم...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: N@RVIN

HASSAN.S

New member
نگاه اخرش اعتراف کردی :bunnyearsmiley:

ماهم همینو میگیم دیه ..ولی خوتا بخواد از چشم بیوفته کار از کار گذشته ...واسه همین هم هست امار طلاق رفته باالا .... و همچنین بی اعتمادی به هم ....و همچین خیلی از مسایل دیه ....

اعتراف چی خاله برقی

God70

New member

حجاب و شخصیَت زن

فرض کن یک ماشین مدل بالاازکنارمردم ردشود،مردم باچشمانی خیره به آن نگاه میکنند اگر از آنها بپرسی راننده ماشین چه قیافه ایی داشت؟

اصلاراننده رادیده اند؟ خیر. مجذابیت ماشین مانع دیدن راننده شده.

درنظام خلقت هرموجودی همراه بایک سری ویژگیها و خصوصیات خلق میشود،
زن بعنوان یک مخلوق ویژگیهای خاصَی داردکه باعث تفکیک و تمایزش ازموجود دیگری به نام مرداست.

یکی ازاین ویژگیهاجذَابیت های جنس زن است. جسم زن همواره برای مرد جذَابیت داشته و مرد همیشه دنبال تصاحب آن بوده .

امَازن تنهاجذابیت وزیبایی جنس نیست بلکه یک شخصَیت و هویَت انسانی است.

اگرزنی با ظاهرکردن جذابیتهای جنسی اش به مردان بفهمانندکه او را با جذابیتهای ظاهری اش ببینند و بشناسند ، آیا دیگر شخصیت وهوَیت انسانی اش دیده میشود؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: goo

God70

New member
حجاب فریضه ای است که ترک آن فرصت قضا ندارد.
حجاب مادر پاکی هاست.
اصالت زن مسلمان عفت اوست که حجاب مهمترین رکن آن است.
حجاب واکسن مقابله با تیر نگاه های آلوده است.
حجاب یعنی حیای جوان با عفت.
حجاب دژی است در برابر یورش های شیطانی.

حسان

Well-known member
محجوب باشیم.. آنچنان ک دل ها را ارام کنیم.. هم خودمان هم انان ک مینگرندمان

عابدینی

New member
انسانیت چیست؟
کودکانی گرسنه شب بر بالین میگذارند و تو شاد باشی
انسان هایی نیاز به درس زندگی دارند و تو اواز بخوانی
کودکانی نیاز به علم تو دارند تا بتوانند برای یک بار شده بر پاهایشان که از کار افتاده بیاستند و تو میخواهی برقصی
انسانیت چیست؟خوب بودن چیست؟
اینکه در سلامت به سر ببری به جای گذاشتن تمام تلاشت برای خنده و شادی اوردن برای هم نوع خود و به دنبالش برای خودت فقط می خواهی با رقص و اواز و زیبایی به بهشت برسی

بالا