چرا حجاب رو دوست دارید؟

چطور بود ؟

• مجموع رای دهندگان
    0

bioshimi93

New member
چادر اتفاقا خیلیم خوبه، من خودم یکی از معیارای ازدواج برام دختر چادری بود تا چند وقت پیش، ولی متاسفانه بعضی از دخترا هیچ تفاوتی تو ظاهرشون نمیذارن، ینی همون حجاب و حیا که تو محیط بیرون و رفتارشون با نامحرم دارن تو خونه هم همونجورن... انگار نه انگار که شوهرشون محرمشونه.... حجاب خوبه ولی برا نامحرم نه برا شوهر.
همه چی به اندازه خوبه، حجاب اگه منجر به خشک مقدسی و شرم و حیای بی جا بشه اصلا خوب نیست ولی اگه بجا باشه عالیه.. کی بدش میاد خانمش باحجاب باشه.البته باحجاب بودنی که همراه با خوش پوش بودن و خوش برخورد بودن باشه، چون میشه همزمان هم باحجاب بود هم رفتار مناسبی با اطرافیان داشت.
:rolleyessmileyanim:

ببخشید ولی فکر می کنم یه دلیلش که دخترای بد حجاب رو بیشتر میپسندن همین موردی هست که امیرآقاگفتن
کسی که چادریه میتونه تو خونه آرایش کنه میتونه به زیباترین شکل لباس بپوشه و....
چادری بودن دلیل نمیشه که بگیم این دخترا تو خونه هم مثل بیرونن...شاید اون دختر از روی حجب و حیا با شما اون طوری رفتار کرده
نمی دونم چرا همه فکر می کنند کسی که مذهبیه خشک و بی احساسه در حالیکه برعکسه

حسان

Well-known member
با سلاام

خود اصل حجاب دوست داشتنی است... و حجاب تنها به پوشش بر نمیگردد بلکه معنایی بیشتر دارد و رفتار ما هم نوعی پوشش میخواهد که هر کسی در حریم وارد نشود...

نظرات دوستان رو خوندم... جالبناک بود... دخترا از منظر خودشون و پسرا هم از منظر خودشون حرف های درستی میزدند...

خیر المور اوسط ها.... حجاب تعریف خودش رو داره.... زنان و دخترای با حجاب ما باید در حریم امین خانه و خانواده زیبایی هایی بیبدیلشون دیده بشه اونم به بهترین نحو... و در بیرون از خونه هیچ چشم نامحرمی نتونه اون زیبایی رو تصور هم کنه... گرچه خلقت این جنس لطیف گاهی به گونه ای است ک بی رنگ و لعاب مصنوعی هم زیباست ک اینجاست ک ضرورت حجاب ها در سایر موارد هم مشخص میشه... حجابی که ارامش بخش باشه...

پسرای مرد سرزمینم... با همه ی بدی های رواج یافته با همه ی عرف عای غلط باز هم دنبال چشمان پر حیا و زیبا هستند برای انتخاب مادر فرزندانشون......

به وعده ی حق الهی اعتماد کنیم: مردان پاک برای زنان پاک...

یا حق

حسان

Well-known member
یک موضوع دیگه هم ک میخام اینجا بیان کنم... حجاب گریزی دختران و پسرانی است ک اتفاقا والدین علی الظاهر محجوب دارند...

این موضوع به میزان زیادی بر میگرده به نحوه ی رفتار والدین... ما ادم ها استعداد خاصی در شرطی شدن داریم... وقتی بچه میبینه ک مادر به ظاهر محجبه اش... در خونه بد اخلاقه ... بد زبونه ... دروغ میگه... ژولیده است و.... این با فطرتش سازگار نیست نا خود اگاه تصورش از حجاب داشتن این میشود و کم کم ازش دور میشه... چون این رفتار ها رو نمیپسنده...

پسری که مادر با حجابش در بیرون از خونه در داخل خونه وضعیت پوششی ژولیده و نا زیبایی داره... قطعا نمیخاد خانمش هم چنین باشه.. و باز این تاثیر داره ...

بهترین های وجودیمان باید برای بهترین های زندگیمون باشه...( چه همه شعاری شد) ولی این حرف از دلم بود؛ اگه به دلت نشست تاییدش کن...

ba ba barghi

Well-known member
منم نگفتم همه اینجورین ولی خیلیا اینجورین.
خدایی حیف که نمیشه خیلی بحث رو باز کرد وگرنه میگفتم چرا اکثر پسرا دیدگاهشون نسبت به دخترای چادری عوض شده. :smiliess (12):

بحث رو باز کن .....ما اینجا جمع شدیم بحثو باز کنیم دیه

حسان

Well-known member
به نظر من فرهنگ مردهای جامعه ما تو این مسائل خیلی پایین هست.... به نظرم زیاد ربطی هم به حجاب نداره...کلا فک میکنن اجازه دارن با خانوما هر جور میخوان برخورد کنن.....این همه میگن برا خانوما حجاب چرا نمیگن برا اقایون نگاه....اقایون فک میکنن وظیفه ای ندارن مشکل اینه...هر چند وظیفه خانوما مطمئنا بیشتره....

مهسای عزیز... بیاییم هیچ وقت مطلق صحبت نکنیم... طبق نظریه فازی.. همه چی دنیا نسبی است و فقط خدا مطلق ه...

مبنا رو برای صحبت بذاریم روی ادم هایی که تقریبا میشه گفت ایده آل هستن... با پایه گذاشتن این تیپ ادم ها و با اصول دینیمون چارچوب های اصلی رو تعریف کنیم ...

بعد از اون بیاییم.. موارد رو تک به تک بررسی کنیم و ببینیم چه قدر از چار پوب ها فاصله دارند و به سوالات زیر جواب بدیم میتونیم را ه حل هایی برای همه ی دغدعه هامون در مورد مسائل پیدا کنیم.
چرا فاصله داره؟
چکونه میشه این فاصله رو حذف کرد؟
ایا این فاصله اصن قابل جبران ه؟
چه قدر هزینه باید برای خذف فاصله داد؟

شما هم میتونین به این سوالات اضافه کنید.. این قدرر ی ک جواب به اینا بتونه بهمون کمک کنه

ba ba barghi

Well-known member
قرار شد به همدیگه توهین نکنیم.... فرهنگ هیچکس پایین نیست، اگه رفتارا با هم فرق دارن، فرهنگا با هم فرق داشته باشن دلیل به بی فرهنگ بودن نمیشه... الان بحث سر محجبه بودن دختراس نه فرهنگ پایین و بالای کسی.
بابا جان نمیشه بحث رو باز کرد.... اونجوری دیگه میگن این چقد پررو ، اصرارم نکن
:25r30wi::25r30wi:

امیر چون میشناسمت اینو ازت میپرسم چون میدونم جوابمو میدی اگه ندادی خفه ات میکنم ...من یه دختر چادری لولو خور خوره ام

چرا شما پسرا منکر این میشد که جذب زیبایی های خانوم ها میشید ....هان؟؟طبیعتن اگه دسته ی هاون رو هم رنگ بزنی جذاب و تو دل برو میشه ... پسرام که فطرتن زیبا ببینن ایطوری میبشن:5:

چرا منکر این میشد جذب دخترای خوشگل موشگل جیگول میگولی میشین ..تا میاین به خودتون بجنبید می بیند بعـــــــــــــــلــه دستتون در دست یار بر سر سفره عقد هستین ؟؟

هوم ؟؟

mahsast

New member
قرار شد به همدیگه توهین نکنیم.... فرهنگ هیچکس پایین نیست، اگه رفتارا با هم فرق دارن، فرهنگا با هم فرق داشته باشن دلیل به بی فرهنگ بودن نمیشه... الان بحث سر محجبه بودن دختراس نه فرهنگ پایین و بالای کسی.
بابا جان نمیشه بحث رو باز کرد.... اونجوری دیگه میگن این چقد پررو ، اصرارم نکن
:25r30wi::25r30wi:

من منظوری نداشتم....قصد توهین هم ندارم....یه مسئله ای رو مطرح کردم نقطه مقابل حجاب هست...اصن وقتی در مورد حجاب بحث میشه باید در مورد این موضوع هم بحث بشه:)

HASSAN.S

New member
امیر چون میشناسمت اینو ازت میپرسم چون میدونم جوابمو میدی اگه ندادی خفه ات میکنم ...من یه دختر چادری لولو خور خوره ام

چرا شما پسرا منکر این میشد که جذب زیبایی های خانوم ها میشید ....هان؟؟طبیعتن اگه دسته ی هاون رو هم رنگ بزنی جذاب و تو دل برو میشه ... پسرام که فطرتن زیبا ببینن ایطوری میبشن:5:

چرا منکر این میشد جذب دخترای خوشگل موشگل جیگول میگولی میشین ..تا میاین به خودتون بجنبید می بیند بعـــــــــــــــلــه دستتون در دست یار بر سر سفره عقد هستین ؟؟

هوم ؟؟

اونطور نیس که میگه همه اونطور نیستن

HASSAN.S

New member
آنچه که ما دیدیم اونطور بوده است ....من کلی میگم اکثر پسرا اونطورن

پس چرا دخترا هم عاشق پسرای پول دار میشن پسرای که هیچی تدارن جز پول به معرفت نه دین نه ایمان همه را یجور نبینین چرا دخترا............. خیلی حرف دارم ولی نمیشه گفت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: حسان

ba ba barghi

Well-known member
پس چرا دخترا هم عاشق پسرای پول دار میشن پسرای که هیچی تدارن جز پول به معرفت نه دین نه ایمان همه را یجور نبینین چرا دخترا............. خیلی حرف دارم ولی نمیشه گفت

بعله ...وقتی پسرا عاشق ناز و زیبایی دخترا میشن نه نجابت و اخلاق و خیره ...دختره هم خودشو خوشکل میکنه که پولدارشو تور کنه ......من کلی میگم ..دهعععععععععععع میگم اکثرا ...حالا باشه بعضی ها اینطورین بعضیام اونطوری ....

من نمی دونم چرا شما پسرا حرفاتونو می خورین ....حرف بزنید خو ...بوقران نمی خوریمتون

HASSAN.S

New member
حرفمو میخورم چون من مثل یقیه نیستم دهنم باز بشه برا حرف زدن برا خودم دردسر ساز میشه فهمیدید حالا یه روزی یکی از نامردا گیر یکی اومده نامردی کرده گم شده رفته یا یکی یه کار کردی دلیل نمیشه به همه نسبت داد

ba ba barghi

Well-known member
حرفمو میخورم چون من مثل یقیه نیستم دهنم باز بشه برا حرف زدن برا خودم دردسر ساز میشه فهمیدید حالا یه روزی یکی از نامردا گیر یکی اومده نامردی کرده گم شده رفته یا یکی یه کار کردی دلیل نمیشه به همه نسبت داد

برادر محترم ما به همه نسبت نمی دیم .....ولی مردا ذاتا و فطرتن دوستدار زیبایی هست واسه همین خدا یکم زشت آفریدشون :tonguesmiley:و دخترا رو خوشکل که به هم میل پیدا کنن ...

تو بینش خوندم خووو.....

:bunnyearsmiley:

mahsast

New member
یه چیزی هم بگم...دخترها گاها با طرز پوشش خودشون سلیقه پسرهارو عوض کردن...الان با این همه پوشش های عجیب غریب معلومه یه ادم با حجاب دیده نمیشه...البته برعکشم میشه گفت سلیقه پسرها پوشش دختر هارو عوض کرده....ولی مورد اول به نظرم خیلی مهمه...

HASSAN.S

New member
اره زیبایی مثل تابلو نقاشی میمونه بعد یه مدت ازچش می افته اصل ایمان اخلاق چیزای دیگه اس اونایی که با چش وابرو عاشق هم میشن چندروز دیگه عاشق چش وابروی یکی دیگه میشن وزندگی دوام نداره

ba ba barghi

Well-known member
اره زیبایی مثل تابلو نقاشی میمونه بعد یه مدت ازچش می افته اصل ایمان اخلاق چیزای دیگه اس اونایی که با چش وابرو عاشق هم میشن چندروز دیگه عاشق چش وابروی یکی دیگه میشن وزندگی دوام نداره

نگاه اخرش اعتراف کردی :bunnyearsmiley:

ماهم همینو میگیم دیه ..ولی خوتا بخواد از چشم بیوفته کار از کار گذشته ...واسه همین هم هست امار طلاق رفته باالا .... و همچنین بی اعتمادی به هم ....و همچین خیلی از مسایل دیه ....

• Like

HASSAN.S

New member
خب بیشترشون حرف میزنن وعمل نمیکنن من چیکار کنم من میزنم بهش هم اعتقاد دارم هیچ وقتم هم به کسی خیانت نمیکنم ودروغ نمیگم

• Like

ba ba barghi

Well-known member
خب بیشترشون حرف میزنن وعمل نمیکنن من چیکار کنم من میزنم بهش هم اعتقاد دارم هیچ وقتم هم به کسی خیانت نمیکنم ودروغ نمیگم

خدا سایه مردای اینچینی رو از سر جامع ما کم نکن ...الهی آمیـــــــــــــــن

خوشحال میشیم بقیه ی اقایون هم بیان و نظر بدن مخصوصا امیر که جیم شد

HASSAN.S

New member
اقا حسان من پسرم همیشه هم سعی کردم تا جایی که ممکنه با نامحرم نباشم ونیستم خرف نزنم و........ گاردهم نیس برامن همیشه مشکل داشتم ...............توزندگیم شاید بی عرضگی باشه نمیدونم.......ولی هردو طرف هم دخترا هم پسرا ولش کن به من چه نظرن هم نمیدم تا کسی ناراحت نشه....

بالا