پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

vet lab sciences

New member
پارازیتولوژیست های عزیز! سوال 80 آزمون دکتری مدرس امسال چی میشه؟با دلیل.
کدام دسته از کرم ها بر اثر تماس با سیستم ایمنی آسیب بیشتری می بینند؟
1) نماتودها 2) ترماتودها 3) سستودها 4) آکانتوسفالا

کلید سوال زده 2 ترماتودها. چرا؟ سروش جان ، دکتر جان یکیتون جواب بدید!

vet lab sciences

New member
ما ایمنی کرمها رو بعد عید میخونیم اگه تا تون موقع صبر میکنی من جوابتو میدم:smilies:

به چندتا دکتر ایمونو و ایمونوپارازیتولیست ایمیل زدم دیدم جواب ندادن (فکر کنم وقت نداشتن!!) یکیشون به انگلیسی گفت به زودی پاسختان را خواهم داد... .
از استاد انگل شناسیمون پرسیدم در عرض ۵ دقیقه!! جواب رو متقابلا به انگلیسی برام فرستاد و منم همونو میذارم.

The second choice is selected because of trematodes attach to host tissues and cause further damage and have thin tegument.

The nematodes have different life stages and evade (or escape) from the immune system and have thick tegument.

The cestodes mostly live in the digestive tract and are not much expose to the immune system and does not have much contact with the host tissues and less damage to its.

- - - Updated - - -

ما ایمنی کرمها رو بعد عید میخونیم اگه تا تون موقع صبر میکنی من جوابتو میدم:smilies:

به چندتا دکتر ایمونو و ایمونوپارازیتولیست ایمیل زدم دیدم جواب ندادن (فکر کنم وقت نداشتن!!) یکیشون به انگلیسی گفت به زودی پاسختان را خواهم داد... .
از استاد انگل شناسیمون پرسیدم در عرض ۵ دقیقه!! جواب رو متقابلا به انگلیسی برام فرستاد و منم همونو میذارم.

The second choice is selected because of trematodes attach to host tissues and cause further damage and have thin tegument.

The nematodes have different life stages and evade (or escape) from the immune system and have thick tegument.

The cestodes mostly live in the digestive tract and are not much expose to the immune system and does not have much contact with the host tissues and less damage to its.

Hamidvet

New member
منم سر جلسه با خودم گفتم شااااید چون ترماتدها نسبت به کرمهای دیگه پوشش نازکتری دارند (مثلا نسبت به سستودها میکروتریکس ندارند . نسبت به نماتدها پوشش ساده تری دارند)، پس جواب همینه اما شک کردم و تستشو نزدم متاسفانه ....

rojiin

New member
بچه ها؟انگار هیشکی انگل نمیخونه.خیلیییییی فعالیتتون کم شده.فقط بچه ها دکترا میان اینجا

SH!LA

New member
ایشالله هرچه زودتر خوب بشی و مشکلات حل بشه.هممون یه جوری گرفتاریم.

امیـدوارم... :dadad4:

ممنــون عزیزم :riz304:

فعلاً که نقش پرستار رو دارم و اصلاً به درس هام نمیرسم. امیدوارم شما موفق باشید؛ چون اینطور که به نظر میاد برای سال بعدی باید آماده بشم.

ROJO

New member
شیلا جون تو ک خیلی خوب میخوندی من مطمئن بودم تو یجای خوب قبول میشی،عجب

حالا هم دیر نشده هیچوقت نگو بذارم واسه سال دیگه، تا سال دیگه 1000 تا اتفاق خوب و بد ممکنه بیوفته، الان بخون دوماه وقت کمی نیست:smilies-azardl (181 یجورایی ناراحت میشم کسی اینجوری بگه...

SH!LA

New member
شیلا جون تو ک خیلی خوب میخوندی من مطمئن بودم تو یجای خوب قبول میشی،عجب

حالا هم دیر نشده هیچوقت نگو بذارم واسه سال دیگه، تا سال دیگه 1000 تا اتفاق خوب و بد ممکنه بیوفته، الان بخون دوماه وقت کمی نیست یجورایی ناراحت میشم کسی اینجوری بگه...

قــربــونت عزیــزم؛ انشـاالله موفقیت خودت و بقیه بچه ها... :riz304:

بخـدا دیروز ظهر از شدت ناراحتی هم برای مامانم و هم خودم یک ساعت گریه میکردم و از خدا کمک خواستم.

متاسفانه مامان باید تا یکماه استراحت مطلق داشته باشه و تمام کارهای خونه و خودش با منـه؛ برای همین واقعـاً به درس نمیرسم... :dadad4:

انشاالله شما قبول میشید و من از شما روحیه میگیرم برای سال بعد... امیدوارم همه مادرها و پدرها سلامت باشن و سایه شون روی سر بچه هاشون باشـه؛ قدر سلامتی شون رو بدونید.

ROJO

New member
ایشالا خدا بمامانت سلامتی کامل بده بخودتم صبر و اراده

pegahhhh

New member
سلام بچه ها برا اين مدت برنامتون چيه؟يکي ميتونه به من بگه برا کنکور انگل چه مباحثي از ايمني مهم تر هست؟؟؟آخه خوندن تمام مطالب ايمني برا من خيلي سخته من واحد ايمني در طي کارشناسيم نداشتم:sadsmiley:

ROJO

New member
سلام دوستان

زیاردیا چندتا بادکش شکمی داره؟ تو کتابم دوتاست ولی تو iqبی نوشته یکی

rojiin

New member

قــربــونت عزیــزم؛ انشـاالله موفقیت خودت و بقیه بچه ها... :riz304:

بخـدا دیروز ظهر از شدت ناراحتی هم برای مامانم و هم خودم یک ساعت گریه میکردم و از خدا کمک خواستم.

متاسفانه مامان باید تا یکماه استراحت مطلق داشته باشه و تمام کارهای خونه و خودش با منـه؛ برای همین واقعـاً به درس نمیرسم... :dadad4:

انشاالله شما قبول میشید و من از شما روحیه میگیرم برای سال بعد... امیدوارم همه مادرها و پدرها سلامت باشن و سایه شون روی سر بچه هاشون باشـه؛ قدر سلامتی شون رو بدونید.

توی این فاصله یک کم وقت میمونه برای خوندن.از اون وقتت میتونی استفاده کنی.خدا کنه مادرتون زود خوب بشه.امیییییییییییییییییییییییییییییییییین

donyabekam

New member
تارخ دقیق کنکور انگل شناسی کی هست؟
ازکجا می شود فهمید؟
بسیار ممنون

pegahhhh

New member
سلام توی کتاب مارکل نوشته ژیاردیا یک صفحه ی مکنده داره...بچه ها کی فصل های ایمنی رو که بیشتر از توش واسه ارشد انگل سوال میاد رو میتونه به من بگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ROJO

New member
Manam ghablan donbale rah haye dor zadane azmoon budam pegahhh jan vali bavar kon nemishe hadeaqal vase imeni ! Az hame fasla soal miad, cytokine faslie k taqriban hamishe soal dare. MHC khoobe vali bazam nemishe gof k in fasl bishtar un kamtar ba in gostardegii darsi mese imeni! Man b moshaveram migoftam mikhas mano bezane hhhhhhh

بالا