پاتوق کنکوری های انگل شناسی 93

pegahhhh

New member
آخه میدونی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟من اصلا هیچ آشنایی با ایمنی ندارم الانم واسه خوندن ایمنی خیلی دیره. واسه همین میخوام فصل های پر تکرار رو بخونم که حداقل صفر نزنم:13:

pegahhhh

New member
سلام شیلا جونم انشاءالله هرچه زودتر مامانت خوب میشن...ولی اینو بدون که همه این مشکلاتو دارن منم امسال خیلی مشکل واسم پیش اومد ولی خدارو شکر همش گذشت به خدا توکل کن و همه چی رو بسپار به خودش توی این مدت هم هرچی میتونی بخون مطمئن باش با توجه به شرایطی که هر کسی داره خدا بهش کمک میکنه

pegahhhh

New member
سلام رژین جان منم میکروب قارچ و ویروس نمیخونم...تورو خدا یکی به من بگه برا ایمنی چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هیچی نخوندم تو این مدت چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pegahhhh

New member
هیچ زمینه ای هم من از ایمنی ندارم چی کار کنمممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ROJO

New member
در مایوسانه ترین حالت: بررسی سوالات ایمنی سالهای قبل با پاسخ تشریحی، حداقل کل سوالاتی ک برای گروه میکروب اومده...

rojiin

New member
بگاه بنظرم ایمنو فصل های سایتوکاین وt cell b cell ,mhc رو بخون.بنظرم اینا مهمه.یعنی مطمینا ازش سوال میاد.بگاه من زیست هنوز شروع نکردم گذاشتم واسه اخر ایشالله.

rojiin

New member
راستی بگاه اگه حوصله داری بیا این مباحث ایمنو با هم بخونیم.نظرت چیه؟انگل چقده خوندین بچه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pegahhhh

New member
رژین جونم من فکر میکنم برا زیست کتاب زیست مریم خالصی خوب باشه...ایمنی وضعیتت چطوره؟؟؟ آره پایه هستم با هم بخونیم ولی تو قصد داری چی بخونی واسه ایمنی؟؟؟؟؟من کرم فقط 1 دور خوندم...تک یاخته 1 دور مارکل و نوا خوندم ولی هیچی یادم نیست...الان برای کنکور رو شروع کردم...برا میکروب قارچ و ویروس هم میخوام اگه رسیدم تست هاشو حفظ کنم...وضعیت تو چطوره؟؟؟؟من با ایمنی خیلی مشکل دارم گیج شدم چی کار کنم

rojiin

New member
مریم خالصی کتاب برای زیست عمومی هم داره؟من فکر میکردم فقط زیست سلولی مواکولی داره!ایمنی وضعیتم بد نیست.بخونم یادم میاد.اما این مباحث مثل سایتوکاین ها و ...بیشتر حفظیه.اصلا گیج نشو واسه ایمنی .چون بیش زمیه ازش نداری اینجوری شدی و گرنه خیلی ها میگن شیرینه.من نمیدونم چقده از ایمنو میدونی اما اگه بخوای از سایتوکاینها ایشالله شروع کنیم.

ROJO

New member
بچه هاااا ی سوال:
تست مونتنگرو بیشتر واسه تشخیص چیه??? لیشمانیوز ج.مخاطی????!

سوال 104 ایکیو زده کالا ازار ولی تو توضیحش ج.مخاطیه:smilies-azardl (181

تنکیو

Hamidvet

New member
بچه هاااا ی سوال:
تست مونتنگرو بیشتر واسه تشخیص چیه??? لیشمانیوز ج.مخاطی????!

سوال 104 ایکیو زده کالا ازار ولی تو توضیحش ج.مخاطیه:smilies-azardl (181

تنکیو

تست پوستی لیشمانین یا همون مونته نگرو، در واقع فقط برای تشخیص لیشمانیوز جلدی مخاطی (mc) بکارمیره ...

سایر موارد کاربردش :

- برآورد ایمنی سلولی در ارزیابی واکسن های علیه لیشمانیا

- در بررسی های اپیدمیولوژیک لیشمانیوز احشائی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ROJO

ROJO

New member
لیشمانیا تموم شد وااای چقد تست داشت:1dco2x0p1lilzhfpg1t

دوتا سوال :

1) چرا عوامل لیشمانیاهای احشایی به 37 درجه حساسند?

2) کدام محیط جهت کشت پروماستیگوت. لیشمانیا بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد?
الف) دورسه
ب) توبی
ج) ژلوز خوندار

ب رو جواب زده! ب چیه من تو کتابم نداشتم! :shocked:چرا الف نمیشه مگه اون برا کشت لیشمانیا نیست!?

:riz304::riz304:

Hamidvet

New member
لیشمانیا تموم شد وااای چقد تست داشت:1dco2x0p1lilzhfpg1t

دوتا سوال :

1) چرا عوامل لیشمانیاهای احشایی به 37 درجه حساسند?

2) کدام محیط جهت کشت پروماستیگوت. لیشمانیا بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد?
الف) دورسه
ب) توبی
ج) ژلوز خوندار

ب رو جواب زده! ب چیه من تو کتابم نداشتم! :shocked:چرا الف نمیشه مگه اون برا کشت لیشمانیا نیست!?

:riz304::riz304:

اینکه چرا لیشمانیاها حساس به این دما هستند رو نمیدونم ولی این قطعا در بیماری زائی انگل نقش داره ؛ به این دلیل که سلول های فاگوسیت تک هسته ای (ماکروفاژها بویژه) که توسط لیشمانیا آلوده میشوند، در این دمای پائین تر از حد نرمال بدن، قادر به انجام تمام و کمال فعالیت های بیولوژیک شون نیستند بنابراین انگل براحتی میتونه داخل این سلول های خطرناک سیستم ایمنی تکثیر بشه بدون اینکه از مکانیسم های کشتار داخل سلولی اونا آسیبی ببینه! هم از این روست که عمده ضایعات لیشمانیوز غالبا در نواحی انتهائی بدن (صورت ، دست و پا و گوش و ... ) که دمای پائین تری نسبت به نقاط مرکزی دارند ایجاد میشه.

محیط کشت دورسه که جزو محیط های کشت تریکوموناس واژینالیس هست!!

ROJO

New member
سلام
من طبق این گفتم dorse واسه لیشمانیا هم هست
نمیدونم، شانس من این و بالایی دوتاشم تو کنکور ما بوده:smilies-azardl (181
DSC_1163.jpg

rojiin

New member
کانون گرانولومایی در مغز اطراف کرم بالغ بخاطر کدام ترماتود هسات؟هتروفیس یا بارگونیموس؟

انتریت یعنی چی؟

بیشترین تفاوت اندازه جنس نر و ماده در کدام کرم است؟ا۱سترونزیلوییدس ۲ اسکاریس ۳ تریشین ۴دراکونکولوس

من میدونم که ادما در تریشین و کرمهای قلابدار دیده میشه.اما توی سوال گفته شده periobital edema cojunctivitisاز غلایم مربوط به کدام الودگی است؟۱کرم قلابدار ۲تریشین ا۳سکاریس ۴کیست هیداتید

آخرین ویرایش:

Hamidvet

New member
کانون گرانولومایی در مغز اطراف کرم بالغ بخاطر کدام ترماتود هسات؟هتروفیس یا بارگونیموس؟

انتریت یعنی چی؟

بیشترین تفاوت اندازه جنس نر و ماده در کدام کرم است؟ا۱سترونزیلوییدس ۲ اسکاریس ۳ تریشین ۴دراکونکولوس

من میدونم که ادما در تریشین و کرمهای قلابدار دیده میشه.اما توی سوال گفته شده periobital edema cojunctivitisاز غلایم مربوط به کدام الودگی است؟۱کرم قلابدار ۲تریشین ا۳سکاریس ۴کیست هیداتید

به گمانم بین هر دو ترماتد فوق، هم کرم بالغ هم تخم انها قادر به مهاجرت است ؛ بنابراین میتونه ناشی از هردو باشه احتمالا.

انتریت یا همون enteritis به آماس و التهاب روده میگن ؛ بطور کلی پسوند itis در انتهای هر لغت و اسم مربوط به بافت، اندام و عضوی از بدن بیاد میشه بمعنی آماس و التهاب در اون بافت و عضو ... مثل همون conjunctivitis که خودتون پائین ذکر کردید ( conjunctiva به معنی ملحتمه چشم هست و وقتی itis گرفته میشه التهاب بافت ملتحمه چشم).

راجع به سوال سوم نظری ندارم چون نمیدونم !

راجع به سوال چهارم، فکر میکنم تریشین بشه ؛ چون ادم اطراف حدقه چشم و التهاب ملتحمه یحتمل از علائم تریشینوز هست ...

- - - Updated - - -

انتریت یعنی چی؟

به گمانم بین هر دو ترماتد فوق، هم کرم بالغ هم تخم انها قادر به مهاجرت است ؛ بنابراین میتونه ناشی از هردو باشه احتمالا.

انتریت یا همون enteritis به آماس و التهاب روده میگن ؛ بطور کلی پسوند itis در انتهای هر لغت و اسم مربوط به بافت، اندام و عضوی از بدن بیاد میشه بمعنی آماس و التهاب در اون بافت و عضو ... مثل همون conjunctivitis که خودتون پائین ذکر کردید ( conjunctiva به معنی ملحتمه چشم هست و وقتی itis گرفته میشه التهاب بافت ملتحمه چشم).

راجع به سوال چهارم، فکر میکنم تریشین بشه ؛ چون ادم اطراف حدقه چشم و التهاب ملتحمه یحتمل از علائم تریشینوز هست ...

Hamidvet

New member

انتریت یعنی چی؟

بالا