وقتي زنان گريه مي كنند مردان چه حسي دارند؟

sepidh gh

New member
هیچ وقت یادم نمی ره اون گریه طلایی !! که توی دوره راهنمایی واسه درس هنر کردم و از 15 رسیدم به 20 ...... این گریه معجزه می کنه واقعن!!!!!

یه سوال همیشه توی ذهنم بوده و اینه که چرا وقتی یه پسر بچه گریه می کنه همه بهش می گن : « گریه نکن .... آخه مگه یه مرد گریه می کنه؟!!!!» چرا نمی ذارن پسرا از همون بچگی احساسات واقعی خودشون رو نشون بدن؟؟؟ واقعن این حرفشون درسته یا نه ؟؟؟!!!!!

mikhak s

New member
هیچ وقت یادم نمی ره اون گریه طلایی !! که توی دوره راهنمایی واسه درس هنر کردم و از 15 رسیدم به 20 ...... این گریه معجزه می کنه واقعن!!!!!

یه سوال همیشه توی ذهنم بوده و اینه که چرا وقتی یه پسر بچه گریه می کنه همه بهش می گن : « گریه نکن .... آخه مگه یه مرد گریه می کنه؟!!!!» چرا نمی ذارن پسرا از همون بچگی احساسات واقعی خودشون رو نشون بدن؟؟؟ واقعن این حرفشون درسته یا نه ؟؟؟!!!!!

معلومه درست نيست. يه استادي داشتم ميگفت از بچه گي اينو تو گوشمون كردن كه مرد نبايد گريه كنه جلوي گريه هامونو گرفتن الان عقده اي شديم. درصورتي كه گريه خيلي آدمو راحت ميكنه بهش يه آرامش ميده ولي ما مردا بايد بريزيم تو خودمون و گريه نكنيم چون مرديم. خوش بحال خانمها چون با گريه خودشونو خالي ميكنن. به حدي استادم با افسوس اينو گفت كه دلم بارش سوخت:dadad4:

tata

New member

من تحمل گریه ی باران رو نداشتم وقتی گریه میکرد عصبی میشدم و احساس میکردم الان باید یه کاری میکردم و چون نکردم یا کوتاهی کردم داره گریه میکنه و این خیلی بهمم میریخت چون همش دنبال این بودم که کجا اشتباه کردم,که البته بعد میفهمیدم فقط چون دلش تنگ شده یا حالش گرفته گریه کرده و من تقصیری نداشتم..
کاش خانما میدونستن چقدر گریه کردنشون مردا رو کلافه و درمونده میکنه حتی اگه به رو خودشون نیارن!

با اینهمه معصومیتی که اون لحظه پیدا میکنن واقعا زیباست!
چه پروانه ای.... :thanks:

bacillus.bs

New member
اخه کدوم مردیه که گریه کنه:65d6a5d6s:/مرد ها فقط داد زدنو:p7977cujr38iyymsu8: قلدر بازی:image170: بلدند واین که همش منم منم کنند گریه کجا بود
دوستان جبهه گیری نکنید حرفام جنبه ی طنز:bunnyearsmiley: داره ولی خوب واقعیته دیگه

شفيع

New member

اصلا خود اين قضيه رو ميتونيم در عزاداري ها ببينيم مثلا در مراسم ختم ميبينيد مردي گريه ميكنه بهش ميگن تو بايد مقاوم باشي تو مردي تو اميد خونه هستي نبايد گريه كني روحيه بقيه رو خراب كني ولي وقتي به زني يا دختري از همون خونه ميرسيم ميبينيم سرشو ميزارن رو سيسنشون و ميگن خودتو خالي كن عزيزم گريه كن.موافقيد؟

tata

New member
اصلا خود اين قضيه رو ميتونيم در عزاداري ها ببينيم مثلا در مراسم ختم ميبينيد مردي گريه ميكنه بهش ميگن تو بايد مقاوم باشي تو مردي تو اميد خونه هستي نبايد گريه كني روحيه بقيه رو خراب كني ولي وقتي به زني يا دختري از همون خونه ميرسيم ميبينيم سرشو ميزارن رو سيسنشون و ميگن خودتو خالي كن عزيزم گريه كن.موافقيد؟
آری
کاملا موافقم
اصلا خوب نیست آدم تو این جور موارد مقاوم باشه باید گریه کنه تا سبک بشه
مرد و زن هم نداره!!!
ممکنه فقط 2قطره اشک هم کافی باشه یا گاهی یه فریااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااد

sepidh gh

New member
من همین جا ، فرصت روو غنیمت می شمارم و سوالات خود را در باب آقایون می پرسم!!!

چرا بعضی از آقایون اینجوی میگن :
" التماس کردن برای یه مرد حقارت میاره"

بعد نوبت به خانوم ها که میرسه!!همین آقایون میگن:
" بذار خانومه یه خورده التماس کنه!!"
آخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شفيع

New member
من همین جا ، فرصت روو غنیمت می شمارم و سوالات خود را در باب آقایون می پرسم!!!

چرا بعضی از آقایون اینجوی میگن :
" التماس کردن برای یه مرد حقارت میاره"

بعد نوبت به خانوم ها که میرسه!!همین آقایون میگن:
" بذار خانومه یه خورده التماس کنه!!"
آخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شايد نوع تربيت و آموزشهاي همگاني در جامعه و بافت فرهنگي ايران اينجور مردها و زنهارو بار مياره شايد

طلوع

New member
مردان ته دلشون به زنان میخندن ومردا معتقدن گریه تنها صلاح زنه

:tonguesmiley:

gordf891

New member
باید باکره باشى، باید پاک باشى
سیمین دانشور

باید باکره باشى، باید پاک باشى
براى آسایش خاطر مردانى که پیش از تو پرده ها دریده اند
چرایش را نمیدانى فقط میدانى قانون است، سنت است ، دین است
قانون و سنت را میدانى مردان ساخته اند
اما در خلوت مى اندیشى به مرد بودن خدا و گاهى فکر میکنى شاید خدا را نیز مردان ساخته اند!!
من زنم ...
با دست هایی که دیگر دلخوش به النگو هایی نیست
که زرق و برقش شخصیتم باشد
من زنم .... و به همان اندازه از هوا سهم میبرم که ریه های تو
میدانی ؟ درد آور است من آزاد نباشم که تو به گناه نیفتی
قوس های بدنم به چشم هایت بیشتر از تفکرم می آیند
دردم می آید باید لباسم را با میزان ایمان شما تنظیم کنم
دردم می آید ژست روشنفکریت تنها برای دختران غریبه است
به خواهر و مادرت که میرسی قیصر می شوی
دردم می آید در تختخواب با تمام عقیده هایم موافقی
و صبح ها از دنده دیگری از خواب پا میشوی
تمام حرف هایت عوض میشود
دردم می آید نمی فهمی
تفکر فروشی بدتر از تن فروشی است
حیف که ناموس برای تو .... است نه تفکر
حیف که فاحشه ی مغزی بودن بی اهمیت تر از فاحشه تنی است
من محتاج درک شدن نیستم / دردم می آید خر فرض شوم
دردم می آید آنقدر خوب سر وجدانت کلاه میگذاری
و هر بار که آزادیم را محدود میکنی
میگویی من به تو اطمینان دارم اما اجتماع خراب است
نسل تو هم که اصلا مسول خرابی هایش نبود
میدانی ؟
دلم از مادر هایمان میگیرد
بدبخت هایی بودند که حتی میترسیدند باور کنند حقشان پایمال شده
خیانت نمیکردند .. نه برای اینکه از زندگی راضی بودند
نه ...خیانت هم شهامت میخواست ... نسل تو از مادر هایمان همه چیز را گرفت
جایش النگو داد ..
مادرم از خدا میترسد ... از لقمه ی حرام میترسد ... از همه چیز میترسد
تو هم که خوب میدانی ترساندن بهترین ابزار کنترل است
دردم می آید ... این را هم بخوانی میگویی اغراق است
ببینم فردا که دختر مردم زیر پاهای گشت ارشاد به جرم موی بازش کتک میخورد
باز هم همین را میگویی
ببینم آنجا هم اندازه ی درون خانه ، غیرت داری ؟؟
دردم می آید که به قول شما تمام زن های اطرافتان خرابند ...
و آنهایی هم که نیستند همه فامیل های خودتانند ....
مادرت اگر روزی جرات پیدا کرد ازش بپرس
از س.ک.س با پدر راضی بود ؟؟؟
بیچاره سرخ می شود ... و جوابش را ...
باور کن به خودش هم نمی دهد ...........
دردم می آید
این شعر رو مطمئنی سیمین دانشور گفته؟
من یه جای دیگه اینو از یه شاعر دیگه خوندم ها!اما الان اسمش خاطرم نیست
ودر کل ازش بدم اومد و کامل نخوندمش مثل همین الان

tata

New member
شايد نوع تربيت و آموزشهاي همگاني در جامعه و بافت فرهنگي ايران اينجور مردها و زنهارو بار مياره شايد
دلایل دیگه ای هم ممکنه داشته باشه اما چیزی که شما فرمودی به نظر من اصلی ترین دلیلشه

sepidh gh

New member

آموزش های همگانی؟!!!!!!یعنی شما میگین!همه دست در دست هم نهاده اند تا اینجور مردها و اونجور زنان در جامعه با این بافت فرهنگی، بار بیان؟؟؟!!:smiliess (3):

MOHAMMAD.R

New member
مردا که سنگ و بی احساس نیستن؟؟؟
منتهاش اکثرا قدم زدن و آروم و بیصدا فکر کردنو ترجیح میدن,شاید اون زمانهایی که دارن فکر میکنن دنبال یه جمله یا یه حرف برا آروم شدنشون میگردن,و تا خودشون راه پیدا نکنن کسی با حرف و دل داری خیلی نمیتونه آرومشون کنه,خیلی وقتا هم شده که اشک میریزن, هم برا احساسای مثبت و هم منفی...
با این وجود هیچوقت گریه ی مردا رو کسی عادی نمیدونه ,شاید دفعات اول خیلی متاثر شن ولی اگه بازم شاهد اشکای مردی باشی ناخداگاه احساس میکنی مرد ضعیفی رو به روته و این برداشت برا مردا خیلی سنگینه..

شفيع

New member
آموزش های همگانی؟!!!!!!یعنی شما میگین!همه دست در دست هم نهاده اند تا اینجور مردها و اونجور زنان در جامعه با این بافت فرهنگی، بار بیان؟؟؟!!:smiliess (3):
منظورم از اموزش همگاني اموزش در مدارس در خانه در كوچه و بازار و بازي كردنها هست كه پسرارو طوري خاص بار مي اورند

tata

New member
درسته موافقم باهاتون.حالا دلايل ديگشم ميتونيد بگين
چرا که نهههههههههههه :smiliess (3):
برای هر دو طرف: میزان اعتماد بنفس، احساسات شخصیشون، حتی غرور....
و دلایل دیگه
اما باز دلیل اصلیش همون چیزیه که خودتون اشاره کردید
که میتونه دلیل دلایل من هم باشه، در واقع بیس کارو ساخته :a2d3:

شفيع

New member
چرا که نهههههههههههه :smiliess (3):
برای هر دو طرف: میزان اعتماد بنفس، احساسات شخصیشون، حتی غرور....
و دلایل دیگه
اما باز دلیل اصلیش همون چیزیه که خودتون اشاره کردید
که میتونه دلیل دلایل من هم باشه، در واقع بیس کارو ساخته :a2d3:
باهات موافقم منم منظورم همينه دوست گرامي

tata

New member
مردا که سنگ و بی احساس نیستن؟؟؟
منتهاش اکثرا قدم زدن و آروم و بیصدا فکر کردنو ترجیح میدن,شاید اون زمانهایی که دارن فکر میکنن دنبال یه جمله یا یه حرف برا آروم شدنشون میگردن,و تا خودشون راه پیدا نکنن کسی با حرف و دل داری خیلی نمیتونه آرومشون کنه,خیلی وقتا هم شده که اشک میریزن, هم برا احساسای مثبت و هم منفی...
با این وجود هیچوقت گریه ی مردا رو کسی عادی نمیدونه ,شاید دفعات اول خیلی متاثر شن ولی اگه بازم شاهد اشکای مردی باشی ناخداگاه احساس میکنی مرد ضعیفی رو به روته و این برداشت برا مردا خیلی سنگینه..
اگر یه مرد رو در حال گریه ببینم هیچ وقت حتی برای یک ثانیه هم فکر نمیکنم که ضعیفه...
با خودم میگم ببین تا چه حد سخت بوده که اونو به گریه واداشته!
این به میزان بالای تحمل و مقاومت آقایون نسبت به خانم ها بر میگرده که موجب چنین برداشتی میشه
اما باز هم اعتقاد دارم که لازمه
خیلی هم لازمه
گاهی پیش میاد که گفتگو یا مشورت با دوستان یا حتی فکر کردن به موضوع نمیتونه آدمو آروم کنه اما کمی خلوت و 2قطره اشک چنان آدمو سبک میکنه که......

شفيع

New member
من مرداني رو ديدم كه مثل كوه بودن در مقابل زور گوه وايسادن و طور ي مردانه وايسادن كه هركسي از خشمشون ترس براندامش حكم فرما ميشه اما درمقابل اشك دخترش اشك از چشماش جاري ميشه و ميلرزه و ناتوان ديده ميشه ايا بنظرتون اين مرد ضعيفه؟؟؟

بالا