وقتي زنان گريه مي كنند مردان چه حسي دارند؟

tata

New member
اما من کاملا برعکسشو شنیدم!!!
مردا دوس ندارن خانم ها گریه کنن، و در این جور مواقع عصبانی میشن. شاید به چشم نیاد و از درونشون باشه
تو یه کتاب خوندم که وقتی خانمشون گریه میکنه ناراحت میشن و گاهی عصبانی. طوریکه خیلیاشون احساس ضعف رو به خودشون نسبت میدن
تجربش تکردم یا شاید دقت نکردم اما پدر من که اصلا از گریه خوشش نمیاد و معتقده تا زمانی که بشه منطقی به موضوع نگاه کرد گریه معنی نداره و در سایر موارد(مث غم از دست دادن عزیز) هم از گریه مون ناراحت و خیلی مهربون میشه که به حس تسلی دادنش برمیگرده

tata

New member
از این به بعد خیلی دقت میکنم تا ببینم چه عکس العملی نشون میدن:25r30wi:
تحقیقات من آغاز شد :25r30wi:

آخرین ویرایش:

patris

New member
به نظر منم بیشتر مردا از گریه کردن خانوما عصبانی میشن چون در این مواقع درمونده میشن واین حس عصبیشون میکنه
البته بستگی داره اون مرد چه نسبتی باهات داشته باشه بیشتر وقتا پدرا از گریه دخترشون ناراحت میشن و سعی میکنن برا آروم کردنشون یه کاری بکنن
ولی در مقابل همسر و ... یه جور دیگه برخورد میکنن و عصبی میشن چون دوست دارن طرفشون مقاومتر باشه

patris

New member
من خودم از گریه کردن بی موقع متنفرم :p7977cujr38iyymsu8:ولی همیشه اونجا که نباید گریه کنم و حرف بزنم گریم میگیره:13:
البته نسبت به چند سال پیش خیلی بهتر شدما و دارم سعی میکنم ترکش کنم چون مایه ضرره و ضعف رو نشون میده حتی اگه اینطوری نباشه

MOHAMMAD.R

New member

من تحمل گریه ی باران رو نداشتم وقتی گریه میکرد عصبی میشدم و احساس میکردم الان باید یه کاری میکردم و چون نکردم یا کوتاهی کردم داره گریه میکنه و این خیلی بهمم میریخت چون همش دنبال این بودم که کجا اشتباه کردم,که البته بعد میفهمیدم فقط چون دلش تنگ شده یا حالش گرفته گریه کرده و من تقصیری نداشتم..
کاش خانما میدونستن چقدر گریه کردنشون مردا رو کلافه و درمونده میکنه حتی اگه به رو خودشون نیارن!

با اینهمه معصومیتی که اون لحظه پیدا میکنن واقعا زیباست!

shima.p

New member
خوش به حاله این باران خانوم که طرفش اینجوری فک میکنه

dr m

New member
تا توانی رفع غم از چهره ای غمناک کن :eek:t0837h0nn8zfqu8ult

در جهان گریاندن آسان است اشکی پاک کن...
:28::smilies-azardl (113

شفيع

New member
خب راستشو بخوای آره.تو زندگیم مردای زیادی اذیتم کردن(البته منظورم یه مرد به عنوان لاو نیستش ها) کلآ میگم.تو دانشگاه تو فامیل تو خیابون و .........
مردای امروزی نسبت به مردای نسل قبل یک سیر افولی داشتن.نه غیرتی مونده نه احترام به خانوما نه رفتار درست هیچی...(البته همه نه ولی تعداد کسایی که اینطوری هستن کم نیست)
مثلآ یه نمونه بگم:
زمستون بود و چن روز تعطیلات شده بود.من و دوستام کشیک عصر بودیم قرار شد از بیمارستان ساعت 7 بریم خونه هامون چون فرداش تعطیل بود ماشین گیر نمیومد.
خلاصه ما رفتیم ترمینال.دیدم ماشین نیس.یهو یه اتوبوس اومد نصفش خالی بود.ما 4 تا دختر بودم بقیه همه پسر بودن.این پسرا همچین مثه خیلی ببخشید وحشی ها حمله کردن سوار شدن ما 4 تا دختر موندیم اون وقت شب تو ترمینال.انقد بی عرضه و بی غیرت بودن که یکشون نگفت بزا اول این دخترا سوار سن بالاخره ما مرد هستیم یه کاری میکنیم اینا چی.جالبه که چن تاشونم از بچه های دانشگاه بودن...واقعآ که
شيما شما ميگيد مردا مثل قبل با غيرت نموندن ايا ميتوني بگي اگه غيرت مردانه مونده بود مردهاي خونتون اجازه ميدادن يك شبو در ترمينال بگذروني!!!!يا اصلا ميزاشتن از در خونه بيرون بري!!!!يا در يه شهر دور از محل زندگيتون درس بخونيد!!!اگه غيرتي كه شما اسم بردين ميموند شرايط شما چي ميشد!!!
شيما جان به نظر من شما مشكلتون اين نبوده مردا دلتونو شكستن بدون شك حالا اندازشو نميدونم

patris

New member
شيما شما ميگيد مردا مثل قبل با غيرت نموندن ايا ميتوني بگي اگه غيرت مردانه مونده بود مردهاي خونتون اجازه ميدادن يك شبو در ترمينال بگذروني!!!!يا اصلا ميزاشتن از در خونه بيرون بري!!!!يا در يه شهر دور از محل زندگيتون درس بخونيد!!!اگه غيرتي كه شما اسم بردين ميموند شرايط شما چي ميشد!!!
شيما جان به نظر من شما مشكلتون اين نبوده مردا دلتونو شكستن بدون شك حالا اندازشو نميدونم
به نظر من غیرتی که شیما جان ازش اسم بردن با این غیرتی که شما گفتی کلی فرقشه!
اینی که شما میگی تعصب کور کورانس که باعث میشه به خانوما مثل آدمای بی دست و پا و برده نگاه بشه که نتونن یه شهر دور درس بخونن و اصلا از خونه در نیان!
غیرتی که شیما جان گفتن یه جور احترام به خانوما حساب میشه که تو بعضی مواقع آقایون حق تقدم رو به اونا میدن چون اونا درک میکنن ایشون یه خانوم هستن و تو اون موقعیت خاص حق تقدم با ایشونه مثل همون قضیه ماشین نبودن موقع تاریک شدن هوا

shima.p

New member
اولا من یک شب رو تو ترمینال نگذروندم بلاخره یه ماشین پیدا کردیم
دومآ واقعآ تو اینجوری فک میکنی که غیرت یعنی اجازه ندان به زن برای خروج از منزل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه عربی تو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(از تمام عرب زبانان عذر میخوام من نژاد پرست نیستم ولی چون تو عربستان اینجوریه گفتم عرب)
من تو خانواده ای بزرگ شدم که هم مادرم و هم پدرم تحصیل کرده و فرهیخته هستن و سطح فکرشون بالاتر از این مسائلی هس که شما بهش میگین با غیرت بودن
چرا داری با این سوال بی ربط از حقیقت فرار میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
من ازت میخوام این شرایطی که ما چن تا دختر داشتیم اون شب رو برای چن تا مرد نسل قبل مثه پدرت تعریف کنی و ازشون بخواه بگن چیکار میکردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مطمئن باش تا ما سوار ماشین نمیشدیم اونا قدم از قدم برنمیداشتن.منظورم مردو مردونگی هستش که الان مرده.

MOHAMMAD.R

New member
حرکت اون جونوا خیلی زشت بوده حالا نمیدونم چرا اینجوری برخورد کردن!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟
ولی واقعا بین مردا کمک کردن به خانما و احترام گذاشتن هنوز نمرده و نباید رفتار یه عده ی محدود رو به همه نسبت داد همونطور که ما رفتارهای زشت و زننده ی یه عده معدود رو هیچوقت به همه ی خانما نسبت نمیدیم..

shima.p

New member
من نگفتم همه .تو پست ها ی قبل اشاره کردم
ولیییییییییییییییییییییییییییییییییییییی حرف من اینه که اینجور مردا نه تنها معدود نیستن بلکه تعدادشون بی شمار هستش و این وسط یه چارتا پسر جنتلمن هم پیدا میشه

شفيع

New member
من نگفتم همه .تو پست ها ی قبل اشاره کردم
ولیییییییییییییییییییییییییییییییییییییی حرف من اینه که اینجور مردا نه تنها معدود نیستن بلکه تعدادشون بی شمار هستش و این وسط یه چارتا پسر جنتلمن هم پیدا میشه
شيما درست همين اتفاق باي من و دوستام تو يه شهرستان افتاد قسم ميخورم ما جامونو داديم به دخترا چون ميترسيدن شب با سواري بيان پاييز هم بود هوا زود تاريك شد.ما با سواري اومديم و جامونو داديم اونا.
دوستم گفت جامونو نديم ابا اينا رو مگه تو دانشگاه نميبيني حتي مارو نگاه نميكنن ولي وقتي بحث منافعشون باشه چطور چرب زبوني ميكنن.من گفتم پاشيم بزار اينا برن ما ميتونيم بريم اونا نميتونن شبو اينجا باشن.
اما من عرب نيستم.و منظور من از گفتن اونا اعتقادم نبودم.من خواستم بهتون بگم اگه از غيرت صحبت ميكنيد غيرت در گذشته اونجور بود.من خوشحالم كه خوانواده فرهيخته و باسوادي داري اميدوارم خداوند سايشونو سالهاي سال بالاي سرتون نگه داره.

sokot

New member
باید باکره باشى، باید پاک باشى
سیمین دانشور

باید باکره باشى، باید پاک باشى
براى آسایش خاطر مردانى که پیش از تو پرده ها دریده اند
چرایش را نمیدانى فقط میدانى قانون است، سنت است ، دین است
قانون و سنت را میدانى مردان ساخته اند
اما در خلوت مى اندیشى به مرد بودن خدا و گاهى فکر میکنى شاید خدا را نیز مردان ساخته اند!!
من زنم ...
با دست هایی که دیگر دلخوش به النگو هایی نیست
که زرق و برقش شخصیتم باشد
من زنم .... و به همان اندازه از هوا سهم میبرم که ریه های تو
میدانی ؟ درد آور است من آزاد نباشم که تو به گناه نیفتی
قوس های بدنم به چشم هایت بیشتر از تفکرم می آیند
دردم می آید باید لباسم را با میزان ایمان شما تنظیم کنم
دردم می آید ژست روشنفکریت تنها برای دختران غریبه است
به خواهر و مادرت که میرسی قیصر می شوی
دردم می آید در تختخواب با تمام عقیده هایم موافقی
و صبح ها از دنده دیگری از خواب پا میشوی
تمام حرف هایت عوض میشود
دردم می آید نمی فهمی
تفکر فروشی بدتر از تن فروشی است
حیف که ناموس برای تو .... است نه تفکر
حیف که فاحشه ی مغزی بودن بی اهمیت تر از فاحشه تنی است
من محتاج درک شدن نیستم / دردم می آید خر فرض شوم
دردم می آید آنقدر خوب سر وجدانت کلاه میگذاری
و هر بار که آزادیم را محدود میکنی
میگویی من به تو اطمینان دارم اما اجتماع خراب است
نسل تو هم که اصلا مسول خرابی هایش نبود
میدانی ؟
دلم از مادر هایمان میگیرد
بدبخت هایی بودند که حتی میترسیدند باور کنند حقشان پایمال شده
خیانت نمیکردند .. نه برای اینکه از زندگی راضی بودند
نه ...خیانت هم شهامت میخواست ... نسل تو از مادر هایمان همه چیز را گرفت
جایش النگو داد ..
مادرم از خدا میترسد ... از لقمه ی حرام میترسد ... از همه چیز میترسد
تو هم که خوب میدانی ترساندن بهترین ابزار کنترل است
دردم می آید ... این را هم بخوانی میگویی اغراق است
ببینم فردا که دختر مردم زیر پاهای گشت ارشاد به جرم موی بازش کتک میخورد
باز هم همین را میگویی
ببینم آنجا هم اندازه ی درون خانه ، غیرت داری ؟؟

آخرین ویرایش:

shima.p

New member
شفیع تو کار درست رو انجام دادی
هیچ وقت برای انجام کار درست دنبال دلیل نگرد و مطمئن باش به روزی یه کسی یه جایی همین کارو برا ناموست میکنه
تو میتونی به خودت افتخار کنی

شفيع

New member
شفیع تو کار درست رو انجام دادی
هیچ وقت برای انجام کار درست دنبال دلیل نگرد و مطمئن باش به روزی یه کسی یه جایی همین کارو برا ناموست میکنه
تو میتونی به خودت افتخار کنی
ممنون.اما من اعتقادم همون بود.وهست.من كاري كه درسته رو انجام ميدم و هيچ گاه منتظر اين نيستم كه درقبال كاري ازم تشكر كنن.چون من كاررو بر اساس اعتقادات و اينمانم به اون واقعيت انجام دادم.
بنظرم ديگران از ادم تعريف كنن خوبه اما اگر تعريف هم نكنن دنيا تغيير نميكنه.

saeedms

New member
تفاوت گریه در مردان و زنان
- دختران و پسران تا قبل از بلوغ به یک میزان گریه می کنند، چرا که ترشح هورمون پرولاکتین که باعث تحریک تولید اشک میشود به یک میزان در هر دو جنس تولید می شود.

ـ پس از بلوغ میزان ترشح پرولاکتین که در تولید و تناوب گریه موثر است در زنان ۶۰ درصد بیشتر از مردان می شود.

- غدد اشکی مردان از لحاظ ساختاری متفاوت و کوچکتر از غدد اشکی زنان می باشد. شاید یکی از دلایل بیشتر گریه کردن زنان نیزهمین مسئله باشد. مردان و زنان نمیتوانند یکدیگر را بخاطر چگونه گریه کردنشان مورد سرزنش قرار دهند.

- یکی دیگر از علل بیشتر گریه کردن زنان باورهای فرهنگی میباشند، که اجتماع گریه کردن زنان را بیشتر مورد پذیرش قرار می دهد. مردان آرام، بدون صدا و با اندکی اشک گریه میکنند. بطوری که معمولا کاسه چشمان آنها از اشک پر می شود، اما بندرت اشک به گونه ها سرازیر میگردد.

- اما زنان معمولا پر سرو صدا و با اشک های فراوان گریه می کنند.

- مردان اغلب در نتیجه احساسات مثبت و زنان پس از درگیری و مشاجره با دیگران و یا در نتیجه احساس بی کفایتی گریه می کنند.

saeedms

New member
فواید گریه کردن:
1- هنگامی که ما دچار استرس هیجانی می شویم، مغز و بدن ما شروع به تولید ترکیبات شیمیایی و هورمونهای خاصی می کند. گریه کردن کمک می کند تا این ترکیبات شیمیایی زائد که نیازی به آنها نیست از بدن حذف گردند.

2- اشکهای احساسی در واقع مواد سمی که در پی استرس هیجانی در خون تجمع می یابند را از بدن دفع می کند.

3- اشکهای احساسی سطح منگنز بدن را کاهش می دهند. این مواد معدنی بروی خلق و خو تاثیر مستقیم می گذارد. غلظت منگنز اشک احساسی ۳۰ برابر بیشتر از منگنز موجود در سرم خون است.

4- اشک احساسی نسبت به اشک پایه و رفلکس حاوی ۲۴ درصد پروتئین آلبومین بیشتری می باشد.

5- گریه مانند ادرار و تعریق باعث حذف مواد سمی و محصولات زائد بدن می شود.

6- گریه یک مکانیسم رایگان، طبیعی و قدرتمند برای کنار آمدن با درد، استرس و اندوه می باشد.

7- هورمونهایی که پس از استرس در بدن انباشته میشوند به حد سطح سمی رسیده و باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن و دیگر فرآیندهای بیولوژیکی می شوند. اشک های احساسی به عنوان دریچه اطمینان برای قلب عمل می کنند.

8- ترکیباتی که حین استرس در بدن تجمع می یابد با اشک خارج میگردند. همین امر باعث کاهش استرس می گردد. این مواد شامل آندورفین (lucine-enkephaline)، که در کنترل درد موثر است، پرولاکتین که در تنظیم تولید شیر نقش دارد، و آدرنوکورتیکوتروپین (ACTH) که یک نشانگر مهم استرس است، می باشند. سرکوب گریه و اشک باعث افزایش استرس می گردد.

بالا