نظرات شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی اردیبهشت 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hnik

New member
با سلام و خسته نباشی خدمت همه ی دوستان
من یک سوال مهم دارم که میدونم جای مطرح کردنش اینجا نیست ولی چون همگی شما اینجا میاین این جسارتو کردم که اینجا مطرح کنم.
من هیچ آشنایی با درس بهداشت عمومی ندارم و کتاب 3 جلدی دکتر حاتمی رو دیدم خیلی حجمش زیاده و وقت من برای کنکور دکتری خیلی کمه
خواستم بدونم این کتاب هیچ نمونه سوالی نداره؟؟ و اینکه آیا باید برای کنکور 3 جلدشو بخونیم؟؟
اگر کسی خلاصه برداری یا نکته یا ج-ز-و-ه ای داشت ممنون میشم در اختیار بنده بزاره

اگر در یک مطالعه مقطعی میانگین سن نمونه گرفته شده بیشتر از سن جامعه باشد مشروط به روشن بودن ترکیب سنی جامعه در صورتی که بخواهیم براورد درست تری از شیوع بیماری خاصی که با سن رابطه دارد از این نمونه بدست بیاوریم انجام کدامیک از موارد زیر را توصیه میکنید

1- کم کردن میانگین اختلاف سنی نمونه و جامعه
افزایش حجم نمونه
تطبیق مستقیم سن
تطبیق غیر مستقیم سن

در ارایه اطلاعات به صورت جدول افزایش فاصله گروهها سبب می شود

1- میانگین صفت کاهش یابد
2- میانگین با دقت کمتری محاسبه شود
3- میانگین صفت افزایش یابد
د- میانگین با دقت بیشتری محاسبه شود

در بین روشهای پیشگیری از بارداری کدام روش از بهترین هزینه اتربخشی برخوردار است

قرصهای ترکیبی
امپولهای تزریقی
کاندوم
iud

شاغلین در صنایع پالایش نفت بیشتر در معرض چه نوع سرطانی هستند ؟

ریه
لوسمی
معده
کلیه

سلام به همه
من امسال صد درصد قبولم. واقعا از مباحثی که خوانده بودم و آزمونهای آزمایشی که شرکت کرده بودم نهایت استفاده رو بردم. جا داره از تمام کسانی که کمکم کردن تشکر کنم. بویژه از دکتر عباسی که با سوالتشان در آزمونهای آزمایشی سنگ تمام گذاشتن. البته کتاب پاسخنامه تشریحی ایشون هم فوق العاده بود. دکتر جان تشکر.
دوستان شما چکار کردین؟ وضعیت کلی چطور است؟

مونی

New member
سوالات بهداشت واقعا متفاوت بود ومن البته با توجه به عوض شدن رفرنس این انتظار را داشتم.
من بهداشت مادرو کودک را چند دفعه خاندم اما باز هم سوالاتش را باتوجه به تجربه مادرانه خود دادم.
در کل نمیشه اظهار کرد کنکور آسان یا سخت بود.به نظر من غیر منتظره بود وهمین باعث شد در تله کنکور گیر کنیم.
زبان هم ساده نبود.

مونی

New member
البته طراحان گرامی هم با توجه به سه جلد حجیم حاتمی.نباید گیر میدادن به جلد سومش!!!

fnpsh

New member
سلام خدمت همه دوستان . مگر کلید سوالات رسیده که شما حساب میکنید چند درصد زدید؟ اگه کسی کلیدش رو بزاره خیلی خوب میشه؟در ضمن کلا کنکور خوبی بود.گرچه به قول دوستان برای انهایی که نخوانده بودند نسبت به نخواندن و توقع نداشتن آسون بوده چون نهایتا می تونن 50درصد بزنن.و برای انهایی که خوندن سخت بوده چون انتظار بالای 70 دارند

hosseinpour

New member
جوابش میشه گزینه الف چون X برابر e/1 برابره با e به توان منفی یک پس به راحتی با توجه به فرمول پواسون میشه گفت جوابش میشه یک چون در توزیع پواسون میانگین و واریانس و لاندا همشون برابرن.

hosseinpour

New member
سلام تو جاب این سوال که بچه ها پرسیدن فک کنم قرص ترکیبی میشه چون قبلا تو یه کتاب تست دقیقا همین تستو اورده بود جوابش میشد قرص ترکیبی

hosseinpour

New member
در صناع پالایش نفت هم سرطان لوسمی و پوست بیشره( جلد 3 پروین یاوری ، سرطانها تو قسمت مقدمه تو یه جدول هست)

hosseinpour

New member
سوال 15 مبانی رو که من زدم تطبیق مستقیم سن اما مطمئن نیستم اما چون گفته ترکیب سنی جامعه مشخصه فک کنم همون درست باشه

Iris

New member
سلام ب همه دوستای خوبم.....
سوالات امسال نسبت ب پارسال بنظر سخت تر میاد...
مبانی تقریبا مال ما سخت تر بود....
بهداشت و بیماری شما سختتر
اصطلاحات دریک سطح...
ازحق نگذریم امار ما یه ذره در حد اپسیلون سختتر بود....
ولی توکل همه تون ب خدا باشه مطمئنا هر کسی تلاش کرده باشه نتیجه میگیره...
مامان شاین عزیز،داداش مظلوم،جناب fnsphو دیگر دوستان براتون ارزوی موفقیت دارم...

Iris

New member
در ارایه اطلاعات به صورت جدول افزایش فاصله گروهها سبب می شود

1- میانگین صفت کاهش یابد
2- میانگین با دقت کمتری محاسبه شود
3- میانگین صفت افزایش یابد
د- میانگین با دقت بیشتری محاسبه شود

بنظر من گزینه 2.....

سلام به همه
من امسال صد درصد قبولم. واقعا از مباحثی که خوانده بودم و آزمونهای آزمایشی که شرکت کرده بودم نهایت استفاده رو بردم. جا داره از تمام کسانی که کمکم کردن تشکر کنم. بویژه از دکتر عباسی که با سوالتشان در آزمونهای آزمایشی سنگ تمام گذاشتن. البته کتاب پاسخنامه تشریحی ایشون هم فوق العاده بود. دکتر جان تشکر.
دوستان شما چکار کردین؟ وضعیت کلی چطور است؟

دوست عزیز لطفا درصدهای احتمالی تون را بفرمائید

با تشکر

baroon

New member
اگر در یک مطالعه مقطعی میانگین سن نمونه گرفته شده بیشتر از سن جامعه باشد مشروط به روشن بودن ترکیب سنی جامعه در صورتی که بخواهیم براورد درست تری از شیوع بیماری خاصی که با سن رابطه دارد از این نمونه بدست بیاوریم انجام کدامیک از موارد زیر را توصیه میکنید

1- کم کردن میانگین اختلاف سنی نمونه و جامعه
افزایش حجم نمونه
تطبیق مستقیم سن
تطبیق غیر مستقیم سن

سلام به دوستان عزیز
این سوال با توجه به اینکه بیماری با سن رابطه داره، گرینه سه و چهار نیست. من فکر می کنم الف باشه.

اگر میانگین یک نمونه تصادفی به حجم n از توزیع نرمال با میانگین نامعلوم و واریانس 100 باشد اندازه نمونه تصادفی را با توجه x+2 , x-2 با احتمال 0.95 حساب کنید

10
25
50
100

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا