منابع آزمون دکتری ژنتیک پزشکی

baran jam

New member
ببخشید واسه کنکور دکترا بهداشت،علاوه بر ژنتیک چه درسایی توی کنکور میاد؟ مثل ارشده؟ یا فقط ژنتیک میاد؟

دوست خوبم نه مثل ارشد نیست تمامی دروس ژنتیک هستند مثل
ژنتیک بالینی مولکولی مهندسی ژنتیک ژنتیک جمعیت ایمونو ژنتیک ژنتیک سرطان تنها درسی که ژنتیک نیست بیوتکنولوژی مولکولی هستش

کارولین

New member
سلام دوست عزیز این دوره هم مثل بقیه رشته ها در حالت عادی چهارساله اس به علاوه که طرح بیمارستانی هم داره

البته منظور از طرح بیمارستانی همون کارآموزی بیمارستانی به همراه مشاوره ژنتیک هست که هر دو طی یک ترم ارائه میشود!

کارولین

New member
بچه ها یه سوال !
بعد از اتمام دکترا به امید خدا یه متخصص ژنتیک پزشکی (با بیس ارشد نه پزشکی عمومی) چی کارااا میتونه انجام بده ؟ 4 سال هم که طرح داره

آیشن

New member
کسی اینجا میتونه به من بگه برای دکتری سلولی و مولکولی باید چه کتابهایی رو خوند؟

baran jam

New member
نه کارولین جان منظورم طرح بعد از اتمام دوره هستش البته صد در صد راجع بهش مطمئن نیستم

Edna

New member
بچه ها یه سوال !
بعد از اتمام دکترا به امید خدا یه متخصص ژنتیک پزشکی (با بیس ارشد نه پزشکی عمومی) چی کارااا میتونه انجام بده ؟ 4 سال هم که طرح داره

یه phd ژنتیک با بیس ارشد..میتونه به طور مستقل مرکز مشاوره و کلنیک های تشخیصی داشته باشه..در واقع برای خودش شماره نظام پزشکی داره و هیچ محدودیتی در زمینه کارای بالینی نداره...یا اگر نخواست مستقل کار کنه مراکز تشخیص سرطان و پیوند اعضا متخصصای ژنتیک رو میخوان..

کارولین

New member
یه phd ژنتیک با بیس ارشد..میتونه به طور مستقل مرکز مشاوره و کلنیک های تشخیصی داشته باشه..در واقع برای خودش شماره نظام پزشکی داره و هیچ محدودیتی در زمینه کارای بالینی نداره...یا اگر نخواست مستقل کار کنه مراکز تشخیص سرطان و پیوند اعضا متخصصای ژنتیک رو میخوان..

فکر کنم دکتری ژنتیک هم مثل سایر گرایشهای علوم ازمایشگاهی ن.پ.آ میگیره.

کارولین

New member
بچه ها یه سوال دارم اگه کسی برای طرح منطقه 3 ثبت نام کنکورش باشه و طرحشم تو همون منطقه 3 بگذرونه آیا طرحش همون 24 ماه حساب میشه یا کمتر؟لطفا اگه کسی اطلاع دقیقی داره جواب بده .ممنونم
میشه تو مرکز بهداشت و درمان همزمان با دکترا طرح دوره لیسانسم گذروند؟؟؟؟

- - - Updated - - -

بچه ها یه سوال دارم اگه کسی برای طرح منطقه 3 ثبت نام کنکورش باشه و طرحشم تو همون منطقه 3 بگذرونه آیا طرحش همون 24 ماه حساب میشه یا کمتر؟لطفا اگه کسی اطلاع دقیقی داره جواب بده .ممنونم
میشه تو مرکز بهداشت و درمان همزمان با دکترا طرح دوره لیسانسم گذروند؟؟؟؟

ghazael

New member
سلام بجه ها من ارشدژنتیک مولکولی می خونم کسی میدونه اگر بخام برم برای دکترا ژنتیک پزشکی خارج کشور میتونم ژنتیک پزشکی بخونم یا باید ژنتیک مولکولی بخونم؟؟؟؟

saharii

New member
دوستان اگه هنوز تو انجمن فعالین خواشها جواب سوالمو فوری بدین
دستورالعمل استخراج RNA و ساخت cDNA رو میخواستم

به من دل شکسته ی از قافله جا مانده کمک کنید :sad:

love virology

New member
دوستان اگه هنوز تو انجمن فعالین خواشها جواب سوالمو فوری بدین
دستورالعمل استخراج RNA و ساخت cDNA رو میخواستم

به من دل شکسته ی از قافله جا مانده کمک کنید :sad:

درود یک نگاهی به کتاب کلون تی براوون بندازید یا کتاب اصول دستکاری ژنی و ژنومیکس انتشارات دانشگاه اصفهان

ghazael

New member
سلام دوستان 1 سوال واسه امتحان دکتری ژنتیک پزشکی منبعش از کجا باید فهمید ؟؟؟؟؟؟؟

saharii

New member
سلام دوستان 1 سوال واسه امتحان دکتری ژنتیک پزشکی منبعش از کجا باید فهمید ؟؟؟؟؟؟؟

خیلی از سوالات منبعش مشخص نیست
از طرفی معمولا ناهمگنی آللی ( ناهمگنی جهشی) در مورد بیماری های مغلوب اتوزوم معمولا صدق میکنه
بعضی سولات یه کم مفهومی هستن

God70

New member
سلام در آئین نامه جدید برای مسئولیت فنی آزمایشگاه یعنی حق مهر و امضا اسمی از ژنتیک پزشکی نیاورده؟
فقط اینو آورده (( دکتری تخصصی تک رشته ای علوم آزمایشگاهی) یعنی چه؟
ولی در رشته ای مجاز برای مجوز ژنتیک پزشکی اومده.
کسی میدونه یعنی چه؟

jamzilan

New member
سلام رفرنس ها 1- امری ترجمه لیلی یوسفیان 2- کانر لیلی یوسفیان 3- استراخان 4- ابنورمالیتی گاردنر 5- مقدمه بر کلون سازی تی براون 6- جرد 7- هزاره دکتر دلویی چند فصلی ازش بخون 8- برای کنکور 95-96 تامپسون احتمالا رفرنس میشه 9- سیتوژنتیک کلینیکال احتمالن چند سوالی ازش بیاد

agigesabz

New member
دوستان چطوری میشه فهمید رفرنسهای امسال ژنتیک پزشکی چی بوده؟؟؟

بالا