منابع آزمون دکتری ژنتیک پزشکی

nadiaa

New member
سلام
مرسی از وققتون که با حوصله جواب میدید...راستش 2 تا سوال دارم:
1_برای ژنتیک سرطان چه کتابی بهتره؟
2_ebook کتاب EMERY and RI'S Principles and Practice of Medical Genetics vol1 را میشه تو سایتا پیدا کرد؟
مرسی

mj1919

New member
سلام
مرسی از وققتون که با حوصله جواب میدید...راستش 2 تا سوال دارم:
1_برای ژنتیک سرطان چه کتابی بهتره؟
2_ebook کتاب EMERY and RI'S Principles and Practice of Medical Genetics vol1 را میشه تو سایتا پیدا کرد؟
مرسی

سلام دوست عزیز
خواهش می کنم

1- کتاب در این زمینه وجود دارد، نظیر مندلسون، و سایر کتابهای رفرنس، ولی اگه برای کنکور می خواهید، نیازی نیست کتاب جدا بخوانید! فقط بخشهایی که به سرطان مرتبط هست رو در کتابهای امری، استراخان، دلویی، و سایر رفرنسهایی که می خونید رو با دقت بخونید. توی این چند ساله، سوالهای سرطان از همین ها بوده (خصوصا امسال که همه از همینها بود)، ولی اگه قصد دارید و وقت دارید که رفرنس جدا بخونید؛ ژنتیک سرطان بانز، ترجمه شده. و ژنتیک سرطان مندلسون هم بصورت متن اصلی هست (خیلی تخصصی و قطوره!)
2-از سایت سالکان دات آی آر بخرید، و یا اگه تهران هستید به آدرسش مراجعه کنید. بنده این کتاب را حضوری با چند تا کتاب دیگه خریدم، و تونستم تخفیف خوبی هم بگریم!! :) حجم کتاب 1 گیگ است، و نمی توانم برای عزیزان ایمیل کنم، وگرنه اینقدر توصیه به خرید نمی کردم! قیمتش 5 هزار تومن است.

dilak

New member
آیا ژنتیک تامسون و کلون سازی ژن براون و استراخان رو برا کنکور ارشد توصیه می کنید

حسان

Well-known member
آیا ژنتیک تامسون و کلون سازی ژن براون و استراخان رو برا کنکور ارشد توصیه می کنید

دیلاک گرامی... زن تی برون و استراخان جزو منابع معرفی شده برا ازمون نیست... میتونی بعد ازمون در تابستون ورودی به ارشد یه مطالعه داشته باشی... از این دو کتاب انچه ک در کنکور میاد در امری هم در گوشه ای به ان اشاره شده.

نگی

New member
سلام استاد من دانشجوی ارشد زیست-ژنتیک هستم .رشته کارشناسیم هم علوم ازمایشگاهیه.الن ترم هستم.من از الان شروع کنم به خوندن؟درضمن من شاغلم برا همین وقتم کمه

- - - Updated - - -

ببخشید استاد من الان ترم 2 هستم

Aysel

New member
سلام
کسی که ارشد ژنتیک خونده میتونه تو دکترای وزارت بهداشت شرکت کنه؟؟
ایا از لحاظ موقعیت تفاوتی با اون کسی داره که ارشد رو تو وزارت بهداشت خونده؟؟؟
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین

mj1919

New member
سلام استاد من دانشجوی ارشد زیست-ژنتیک هستم .رشته کارشناسیم هم علوم ازمایشگاهیه.الن ترم هستم.من از الان شروع کنم به خوندن؟درضمن من شاغلم برا همین وقتم کمه

- - - Updated - - -

ببخشید استاد من الان ترم 2 هستم

سلام دوست عزیز
اگه مخاطب شما بنده هستم، باید عر کنم از الان برای کنکور سال بعد، وقت زیادی دارید، انشاالله موفق می شید

سلام
کسی که ارشد ژنتیک خونده میتونه تو دکترای وزارت بهداشت شرکت کنه؟؟
ایا از لحاظ موقعیت تفاوتی با اون کسی داره که ارشد رو تو وزارت بهداشت خونده؟؟؟
خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین

سلام
بله
فرقی ندارد

saharii

New member
سلام به همه
کسی پاسخانمه تصحیح شده آزمون دکترای 90-91 (2 سال پیش)رو نداره؟
تو سایت پزشکی دات کام دنبالش گشتم پیداش نکردم
مرسی

mj1919

New member
خودم کلید سوالات رو پیدا کردم:motat:

اینم لینکش
معاونت آموزشی - دكتري تخصصي- Ph.D

123.jpg

سلام.دوستان من ارشد ایمونو دارم.میخام دکترای ایمونو شرکت کنم.برای درس ژنتیک پزشکی چی رو پیشنهاد میدید که بخونم؟

mj1919

New member
سلام.دوستان من ارشد ایمونو دارم.میخام دکترای ایمونو شرکت کنم.برای درس ژنتیک پزشکی چی رو پیشنهاد میدید که بخونم؟

منبع ژنتیک پزشکی ، کتاب ژنتیک پزشکی امری است، ولی برای دکتری ایمونولوژی که برای اولین باره ژنتیک پزشکی منبع هست، نمی دونم از کدوم کتاب قراره سوال بیاد!

shl1363

New member
سلام آقای دکتر. به نظرتون فقط با خوندن امری و تامپسون و استراخان شانس قبولی در دکترای ژنتیک پزشکی چقدره؟

GIsu

New member
سلام ببخشید من بارشته ژنتیک آشنایی ندارم نمیدونم چجوریه ولی شنیدم میگن خوبه به نظر شما آقای دکتر ادامه تحصیل در رشته ژنتیک خوبه ؟؟

mj1919

New member
سلام آقای دکتر. به نظرتون فقط با خوندن امری و تامپسون و استراخان شانس قبولی در دکترای ژنتیک پزشکی چقدره؟

سلام
0 تا 100%

خب طبیعی هست که به نحوه ی خوندن شما بستگی داره، ولی با خوندن این منابع بطور کامل، شانس قبولی خیلی بالایی دارید.
ولی علاوه بر منابع فوق گویا امسال چند تایی از کانر و جرد هم طرح شده است (بنده سوالها رو ندیدم ولی شنیدم)
سلام ببخشید من بارشته ژنتیک آشنایی ندارم نمیدونم چجوریه ولی شنیدم میگن خوبه به نظر شما آقای دکتر ادامه تحصیل در رشته ژنتیک خوبه ؟؟

سلام
بله خوبه.

:)))

drmajid45

New member
سلام دکتر
میدونید کتاب سلول های بنیادی دکتر حسین بهاروند رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟؟

بالا