معرفي رشته ي سم شناسي

karshenasgh

New member
از جزوات یکی از موسسات استفاده کرده که نمیتونم اینجا بگم چون تبلیغ میشه واسه اون موسسه. من خودم برای شیمی مورتیمر میخونم+ جزوه اون موسسه. برای بیوشیمی فقط جزوه اون موسسه را میخونم برای زیست هم بهم توصیه کرد منابع مختلفی را بخونم چون سوالات زیست فوق العاده سختند و اصلا نباید به یک منبع یا یک جزوه اکتفا کرد. خودشم زیستش را خیلی کم زد. برای زبان هم فقط لزگی(البته زبان را خیلی نخوند و بالا نزد)

سلام. خوشحالم که به جمع ما اومدی. از اطلاعاتی که در اختیارمون قرار دادی ممنونم.:rose:

karshenasgh

New member
بیوشیمی پاسالار عالیه سال قبل فقط تونستم یکبار کامل بخونمش 30 زدم امسال اگه خدا بخواد بالای 80
موفق باشین:riz277:

سلام. بیوشیمی پاسالار که شما گفتی خوندی و ازش راضی هستی مال کدوم انتشاراته؟ چون من 2 جور پاسالار دیدم یکی مال انتشارات دیباگرانه یکی هم انتشارات دیباج!!!:33:

koray77

New member
سلام. بیوشیمی پاسالار که شما گفتی خوندی و ازش راضی هستی مال کدوم انتشاراته؟ چون من 2 جور پاسالار دیدم یکی مال انتشارات دیباگرانه یکی هم انتشارات دیباج!!!:33:

من از انتشارات خسروی-دیباج استفاده کردم و کماکان استفاده میکنم البته بهمراه جزوه دستنویس دکتر افشاری (دانشگاه شیراز)
موفق باشین:riz277:

hosseini_h_7

New member
قابل توجه همه سم شناسها!

سلام
قابل توجه کلیه دوستان عزیزی که قصد شرکت آزمون ارشدبرای سم شناسی وداروشناسی رو دارند:
همانطورکه می دونید،درسهای اصلی این رشته شیمی و بیوشیمی هستند(که برخلاف اسمشون ربط چندانی به هم ندارن:
ناگفته پیداست که کسانی درصدقبولی بیشتری در آزمون این رشته دارند که رشته هاشون در حدود این دو درس باشد:
شیمی و رشته هایی که واحدبیوشیمی بیشتری(یاواحدهای تخصصی و بالینی و آزمایشگاهی)نسبت به رشته های دیگه علوم پزشکی خوندند
البته موفقیت این افراد هه بستگی به عوامل دیگه ای ازجمله :خوندن مستمروعلاقه به این رشته داره:21:
و اما بچه هایی که مثل خودم رشته های از زمین تا آسمون متفاوت با این رشته(مثل بهداشت عمومی یا اجرایی تر :کارشناس مبارزه بابیماریها)دارند:
ماها تو کارشناسی یبوشیمی کمی خوندیم تازه اگه شب امتحانی و جزوه ای نبوده باشه استادش هم خیلی فک زده باشه؛میشه گفت 10 از 1000خوندیم
بزرگترین اشباه اینه که این قبیل رشته ها فکرکنن میشه با یه کتاب تست(که مثلاً خیلی هم مشهوروخوش نام باشه)وباطوطی وارحفظ کردن مطالب بشه از پس سوءالات نامرد بیوشیمی که سرجلسه امتحان فریزت می کنن!بربیای:sarma:
بایدحداقل یه برنامه دو ساله مدون برای خودتون طراحی کنید که بیوشیمی رو مفهومی یادبگیرید،واکا پیشنهادبنده:
اول و آخر،ساده و مشکل،مختصرومفصلترین کتاب"اصول بیوشیمی لنینجر"ه که باید به عنوان مرجع اصلی نشست با علاقه از اول تاآخرخوندش
خب حالا که که فهمیدید بیوشیمی چیه و اصل دعوا سرچیه،میتونیدتو یکی چندماه آخر بریدسراغ یکی که یه کم مختصرتر ولی کامله:ضروریات بیوشیمی؛شاهکار دکتر رضامحمدی
اگه ابهامی در موردمطلبی دارید حتماًرفعش کنید،هیچ وقت مطالبی که نفهمیدید طوطی وارحفظ نکنید!
بیوشیمی هارپر رو هیچ وقت مرجع قرار ندید!می تونید به عنوان کمکی ازش استفاده کنید
کتابهای مفید دیگه:
بیوشیمی استرایر،دولین،دیکشنری آکسفوردبیوشیمی(اگه زبانتون خوبه)یاترجمش
نکته ای که بایدمدنظرداشت اینه که نسبت وقتی که برای تست زدن میزارید باید25%درصدوقتی باشه که برای مطاله می زارید؛
یه اشتباه مهلک برا صفرکیلومترها:
هیچ وقت از تست زدن به مطالعه اصلی حرکت نکنید!!!!!!!!!!!!!
همیشه از مطالب خلاصه برداری کنید؛مخصوصاًمطالب فرار مانند:مسیرها و آنزیمها
سعی کنیدبابیوشیمی دوست باشید؛به خاطرداشته باشیدکه تمام مطالب بیوشیمی سلسله وار به هم مرتبطند و نمی توان یک مبحث راجداگانه فراگرفت...............

خلاصه اگه سوءالی درزمینه بیوشیمی داشتید می تونید ازطیق ایمیل زیر بپرسید:
hosseini_h_7@yahoo.com

آخرین ویرایش:

koray77

New member
2دوست در حالی که در جنگلی گم شده بودند به پلنگی برمی خورن یکیشون آماده فرار از دست از پلنگ میشه اما اون یکی با بیان اینکه ما هیچ شانسی برای نجات نداریم چون هرگز نمیتونیم سریعتر از پلنگ بدویم نا امید میشه اما جواب دوستش جالب بود : کافیه سرعت من از تو بیشتر باشه نه از پلنگ همین...:riz277:

mikhak s

New member
2دوست در حالی که در جنگلی گم شده بودند به پلنگی برمی خورن یکیشون آماده فرار از دست از پلنگ میشه اما اون یکی با بیان اینکه ما هیچ شانسی برای نجات نداریم چون هرگز نمیتونیم سریعتر از پلنگ بدویم نا امید میشه اما جواب دوستش جالب بود : کافیه سرعت من از تو بیشتر باشه نه از پلنگ همین...:riz277:

اينو خيلي به جا و خوب اومدي مرسي.:ad54ad: يه جورايي در جواب دوست تازه واردمون هم بود:smiliess (3):

karshenasgh

New member
سلام
قابل توجه کلیه دوستان عزیزی که قصد شرکت آزمون ارشدبرای سم شناسی وداروشناسی رو دارند:
همانطورکه می دونید،درسهای اصلی این رشته شیمی و بیوشیمی هستند(که برخلاف اسمشون ربط چندانی به هم ندارن:
ناگفته پیداست که کسانی درصدقبولی بیشتری در آزمون این رشته دارند که رشته هاشون در حدود این دو درس باشد:
شیمی و رشته هایی که واحدبیوشیمی بیشتری(یاواحدهای تخصصی و بالینی و آزمایشگاهی)نسبت به رشته های دیگه علوم پزشکی خوندند
البته موفقیت این افراد هه بستگی به عوامل دیگه ای ازجمله :خوندن مستمروعلاقه به این رشته داره:21:
و اما بچه هایی که مثل خودم رشته های از زمین تا آسمون متفاوت با این رشته(مثل بهداشت عمومی یا اجرایی تر :کارشناس مبارزه بابیماریها)دارند:
ماها تو کارشناسی یبوشیمی کمی خوندیم تازه اگه شب امتحانی و جزوه ای نبوده باشه استادش هم خیلی فک زده باشه؛میشه گفت 10 از 1000خوندیم
بزرگترین اشباه اینه که این قبیل رشته ها فکرکنن میشه با یه کتاب تست(که مثلاً خیلی هم مشهوروخوش نام باشه)وباطوطی وارحفظ کردن مطالب بشه از پس سوءالات نامرد بیوشیمی که سرجلسه امتحان فریزت می کنن!بربیای:sarma:
بایدحداقل یه برنامه دو ساله مدون برای خودتون طراحی کنید که بیوشیمی رو مفهومی یادبگیرید،واکا پیشنهادبنده:
اول و آخر،ساده و مشکل،مختصرومفصلترین کتاب"اصول بیوشیمی لنینجر"ه که باید به عنوان مرجع اصلی نشست با علاقه از اول تاآخرخوندش
خب حالا که که فهمیدید بیوشیمی چیه و اصل دعوا سرچیه،میتونیدتو یکی چندماه آخر بریدسراغ یکی که یه کم مختصرتر ولی کامله:ضروریات بیوشیمی؛شاهکار دکتر رضامحمدی
اگه ابهامی در موردمطلبی دارید حتماًرفعش کنید،هیچ وقت مطالبی که نفهمیدید طوطی وارحفظ نکنید!
بیوشیمی هارپر رو هیچ وقت مرجع قرار ندید!می تونید به عنوان کمکی ازش استفاده کنید
کتابهای مفید دیگه:
بیوشیمی استرایر،دولین،دیکشنری آکسفوردبیوشیمی(اگه زبانتون خوبه)یاترجمش
نکته ای که بایدمدنظرداشت اینه که نسبت وقتی که برای تست زدن میزارید باید25%درصدوقتی باشه که برای مطاله می زارید؛
یه اشتباه مهلک برا صفرکیلومترها:
هیچ وقت از تست زدن به مطالعه اصلی حرکت نکنید!!!!!!!!!!!!!
همیشه از مطالب خلاصه برداری کنید؛مخصوصاًمطالب فرار مانند:مسیرها و آنزیمها
سعی کنیدبابیوشیمی دوست باشید؛به خاطرداشته باشیدکه تمام مطالب بیوشیمی سلسله وار به هم مرتبطند و نمی توان یک مبحث راجداگانه فراگرفت...............

خلاصه اگه سوءالی درزمینه بیوشیمی داشتید می تونید ازطیق ایمیل زیر بپرسید:
hosseini_h_7@yahoo.com

سلام دوست عزیز که هم رشته ای هم هستیم. آیا شما هم مثل ما داری برای کنکور آماده میشی یا اینکه از سد کنکور رد شدی و در حال حاضر دانشجوی سم شناسی هستی؟

hosseini_h_7

New member
دوستان توجه کنید!

سلام دوست عزیز که هم رشته ای هم هستیم. آیا شما هم مثل ما داری برای کنکور آماده میشی یا اینکه از سد کنکور رد شدی و در حال حاضر دانشجوی سم شناسی هستی؟

سلام مجدد به همه سم شناسهای عزیز!
دوستان گرام و عزیزتر از جان:rolleyessmileyanim:
مهم نیست من دانشجوی سم شناسی،فارغ التحصیل،رئیس دانشگاه ،بیکار یا هرکس دیگه باشم.
مهم اینه که شما بجای اینکه وقت رو ازدست بدید و در این آشتفته بازار تبلیغاتی برای ارشد سر در گم بشید
خودتون رو تو این فرصت باقیمانده که البته کم هم هست به نحواحسن آماده کنید
هدف من از نوشتن پست قبلی این نبود که شما رو بترسونم یا ناامید کنم ولی واقعیت اینه که من هم مثل شما دنبال خوندن فشرده در وقت کم و گرفتن نتیجه احسن بودم که محقق نشد
واقعیت اینه که آزمون ارشد وزارت بهداشت از 10 سال قبل به این ور رو به مفهومی شدنه و دیگه با حفظ 100تا200تا یا100000تست نمیشه زیادموفق شد
همیشه به یاد داشته باشید کسی که توی یه آزمون قبول می شه الزاماً نمیشه نسخه خودشو برای دیگران بپیچه
بعضی ازدوستان میگن از روی لنینجر بهتر متوجه میشن چون تصویراش بیشتره و مطالب رو روان و داستانی میگه.
هارپر خوب گفته ولی برای پایه ای خوندن گزینه خوبی نیست:مختصرگفته و از لحاظ تصویر فقیره.
دوستان عزیز!
بیاید از امروز عادت کنیم از روی جزوه نخونیم چون گزینه خوب و کاملی نیست،بهترین چیز کتابه مخصوصاً خود رفرنس
بچه ها خودمون رو گول نزنیم،امثال پاسلار و شهبازی و ملک نیا کتاب ننوشتن بلکه کپی کردن و دنبال منافع خودشون بودن
همونجوری که من متوجه شدم دوستان عزیز می خوان فشرده بخونن و فرصت کافی ندارن
ببینید دوستان اگه می خواید بیست بگیرید باید برای 30بخونید!پیشنهاد من اینه که بیاید ضروریات بیوشیمی دکتر رضا محمدی رو بخونید و برای فهم هر مطلب و دیدن تصاویرش به لنینجر مراجعه کنید.
درسته که ضروریات حجیمه ولی در واقع کاملترین خلاصه اس و همون 30 هست که باید برا20 بخونیدش.
تابعد............:smiliess (1):

karshenasgh

New member
سلام مجدد به همه سم شناسهای عزیز!
دوستان گرام و عزیزتر از جان:rolleyessmileyanim:
مهم نیست من دانشجوی سم شناسی،فارغ التحصیل،رئیس دانشگاه ،بیکار یا هرکس دیگه باشم.
مهم اینه که شما بجای اینکه وقت رو ازدست بدید و در این آشتفته بازار تبلیغاتی برای ارشد سر در گم بشید
خودتون رو تو این فرصت باقیمانده که البته کم هم هست به نحواحسن آماده کنید
هدف من از نوشتن پست قبلی این نبود که شما رو بترسونم یا ناامید کنم ولی واقعیت اینه که من هم مثل شما دنبال خوندن فشرده در وقت کم و گرفتن نتیجه احسن بودم که محقق نشد
واقعیت اینه که آزمون ارشد وزارت بهداشت از 10 سال قبل به این ور رو به مفهومی شدنه و دیگه با حفظ 100تا200تا یا100000تست نمیشه زیادموفق شد
همیشه به یاد داشته باشید کسی که توی یه آزمون قبول می شه الزاماً نمیشه نسخه خودشو برای دیگران بپیچه
بعضی ازدوستان میگن از روی لنینجر بهتر متوجه میشن چون تصویراش بیشتره و مطالب رو روان و داستانی میگه.
هارپر خوب گفته ولی برای پایه ای خوندن گزینه خوبی نیست:مختصرگفته و از لحاظ تصویر فقیره.
دوستان عزیز!
بیاید از امروز عادت کنیم از روی جزوه نخونیم چون گزینه خوب و کاملی نیست،بهترین چیز کتابه مخصوصاً خود رفرنس
بچه ها خودمون رو گول نزنیم،امثال پاسلار و شهبازی و ملک نیا کتاب ننوشتن بلکه کپی کردن و دنبال منافع خودشون بودن
همونجوری که من متوجه شدم دوستان عزیز می خوان فشرده بخونن و فرصت کافی ندارن
ببینید دوستان اگه می خواید بیست بگیرید باید برای 30بخونید!پیشنهاد من اینه که بیاید ضروریات بیوشیمی دکتر رضا محمدی رو بخونید و برای فهم هر مطلب و دیدن تصاویرش به لنینجر مراجعه کنید.
درسته که ضروریات حجیمه ولی در واقع کاملترین خلاصه اس و همون 30 هست که باید برا20 بخونیدش.
تابعد............:smiliess (1):

به هر حال راه ما چه درست باشه چه نباشه الان دیگه وقت عوض کردن کتاب و روش خوندن نیست. بیشتر به آدم استرس میده. بهتره روش خودمون رو ادامه بدیم اگه قبول نشدیم برای سال دیگه یه فکر دیگه می کنیم!
راستی شما نگفتین دانشجوی این رشته اید؟فارغ التحصیل این رشته اید؟ یا مثل ما پشت کنکوری هستید؟ اتفاقاً خیلی هم مهمه که بگین. تا ما بدونیم با کی طرفیم و میتونیم رو حرفاش حساب کنیم یا نه؟!!!

veghar khodayari

New member
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

سلام دوباره به همه دوستان بابت غیبت اخیر معذرت می خوام ولی انگار اتفاق های جالبی رخ داده در جواب دوست عزیزمان با اینکه با قسمتی از اظهاراتشون موافقم ولی فکر کنم یکمی بیشتر از حد ناامید هستن با اینکه مطالب اینجا یکمی حالت تبلیغاتی داره و بهتره رو مباحث کلی بحث بشه تا جزییات ولی نا امید کردن کاری رو از پیش نمی بره اگه شما فکر می کنین باید رفرنس بیوشیمی لینینجر خونده بشه باید اینم بگین که حتی تو یکسال هم ادم نمی تونه کل این کتاب بصورت کامل نه طوطی وار بخونه اکه شما راه حل مناسبی برای درک کلیه مطالب بیوشیمی دارین ممنون میشیم راهنماییمون کنین

mikhak s

New member
سلام بچه ها بياييد اينجا بگين كدومتون امتحان دانشگاه آزاد داده و نظرش درمورد سوالات چي هست؟

mohamad21

New member
سلام من آزاد سلولی مولکولی امتحان دادم (تهران) آزاد سم شناسی را متاسفانه واحد های دور افتاده ای دارند(اهر و شهرضا)

mikhak s

New member
آره دور هستن ولي من رفتم شهرضا. سوالاي زبانش تخصصي بودن يعني بيشتر اسم بيماري ها و... بود.من چند جا خونده بودم كه سوالاي سم شناسي مفهومي مياد ولي اصلا اينطوري نبود همه ي سوالات حفظ كردني بودن. بيوشيمي كاملا حفظ كردني اصلا مفهومي نداشت ، شيمي به نظرم سوالاش بهتر از بقيه بود و كلا 80 دقيقه زمان امتحان بود:wacsmiley:

آخرین ویرایش:

mohamad21

New member
آره دور هستن ولي من رفتم شهرضا. سوالاي زبانش تخصصي بودن يعني بيشتر اسم بيماري ها و... بود.من چند جا خونده بودم كه سوالاي سم شناسي مفهومي مياد ولي اصلا اينطوري نبود همه ي سوالات حفظ كردني بودن. بيوشيمي كاملا حفظ كردني اصلا مفهومي نداشت ، شيمي به نظرم سوالاش بهتر از بقيه بود و كلا 80 دقيقه زمان امتحان بود:wacsmiley:

نفهمیدی چند نفر شرکت کرده بودن؟

mikhak s

New member
نفهمیدی چند نفر شرکت کرده بودن؟

آقايونو از خانما جدا كرده بودن . نميدونم چند نفر پسر شركت كردن. ولي دخترا (تو سالن ما) تقريبا 40 يا 50 نفري بوديم. بيشتر شركت كننده ها شهرضا رو انتخاب كرده بودن فك كنم اهر تعدادشون كم بوده . از مشهد و ... هم اومده بودن :sad:

mohamad21

New member
آقايونو از خانما جدا كرده بودن . نميدونم چند نفر پسر شركت كردن. ولي دخترا (تو سالن ما) تقريبا 40 يا 50 نفري بوديم. بيشتر شركت كننده ها شهرضا رو انتخاب كرده بودن فك كنم اهر تعدادشون كم بوده . از مشهد و ... هم اومده بودن :sad:

khob pas 100% ghabuli:a2d3:

بالا