مطالعه گروهی کنکور ارشد تغذیه ویژه سال 1395

mehrshad.namdar

New member
ما کوچیکتیم مهرشاد جان:thanks::thanks:

راس میگی داش خوب دقت نکردم

راستی امسال چیکار کردی ؟؟؟ راضی بودی ؟؟؟ سخت که نبود ؟؟؟

راستی نظرت چیه دو تا تایپیک بزنم یکی برای رفع اشکال و ازمونک و .... یکی برای گزارش درسی و برنامه ریزی ... تا تعداد تایپیکا زیاد نشه
حتی می تونیم یه گروه هم تو تلگرام لاین یا وایبر درس کنیم چون در دسترس ترن... اولم ببینیم واقعا کیا پاین تا تهش میان که وسطش شل کن سفت کن نشه؟؟

مرسی:riz304:
راضی بودم خدا رو شکر.
خیلی هم خوبه و عالی چرا که نه :smilies-azardl (113
تاپیک ها رو بزنید اونجا هم بحث می کنم و تا جایی که بشه تلاش می کنیم که مشکلات رفع بشه انشا الله. زحمت تاپیک رفع اشکال با شما . ازمونک هم که هست ولی سال قبل که زیاد استقبال نشد منصرف شدم ولی اگه دوستان تمایل داشته باشن اون رو هم فعال می کنیم. با تلگرام خیلی موافق نیستم ولی اگه دوستان می خوان خیلی هم خوبه.

mehrshad.namdar

New member
منم با تلگرام موافقم.

علتی که می گم گروه تلگرام خوب نیست بخاطر همین در دسترس بودنشه. اوایل شاید مفید باشه ولی به تدریج باعث میشه وقت زیادی ازتون بگیره و بجای اینکه وقتتون رو صرف درس کنید صرف صحبت تو تلگرام و ... می کنید.اوایل با بحث درسی شروع میشه کم کم به احوال پرسی های روزانه و بعد شوخی و خنده و ...چنین تجربه ای سال قبل هم داشتیم. اگه هدف درسه خیلی به نظرم خوب نیست تشکیل گروه تو تلگرام.بازم نظر دوستان در اولویته

سلام به همه بچه ها منم باپیشنهادferyankabootموافقم آقامهرشادلطفاهرچه زودتریه برنامه بذاریدتاشروع کنیم باتوکل به خداقبل ازهرچیزخیلی ممنونم که وقت میذاریدبرای اینجا:rose:

mehrshad.namdar

New member
من متاسفانه امتحاناتم شروع شده و فرصت نمی کنم. ولی شما زمان رو از دست ندید. بشینید دور همی برنامه بریزید و شروع کنید

pioneerman72

New member
ممنونم ..گاهی وقت ها 1جواب خوب برای ی شروع خوب دلگرم کننده اس...ممنونم برای جواب خوبتون
فقط یادتون باشه.تغذیه با رشته های دیگه بهداشت فرق میکنه.شما روزی میانگین باید 10ساعت بخونید تا قبول بشید.رقابت بسیار در رشته تغذیه سنگین هست.از بعد از ماه رمضان محکم شروع کنید.حتما موفق میشید

mehdi.ff

New member
کمک

سلام بچه ها من تازه واردم کمکم کنید من بیوشیمیو 90 درصد زدم زبان 56 درصد و فیزیولوژیو 47 درصد ولی تغذیه خیلی خونده بودم 45 درصد زدم خیلی ناراحتم کلی رفتم احتمال میدید قبول بشم:smilies-azardl (181:sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley:

amirblau

New member
سلام بچه ها من تازه واردم کمکم کنید من بیوشیمیو 90 درصد زدم زبان 56 درصد و فیزیولوژیو 47 درصد ولی تغذیه خیلی خونده بودم 45 درصد زدم خیلی ناراحتم کلی رفتم احتمال میدید قبول بشم:smilies-azardl (181:sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley:
با این درصد های شما تا سال پیش که علوم بهداشتی حتما قبول بود.تغذیه بالینی رو نمیدونم.امسال هم علوم بهداشتی قبول باید بشید..تغذیه بالینی جایی جز تهران هم شاید...بستگی به ظرفیت ها و نمره بقیه داره

mehrshad.namdar

New member
قرار بود برنامه ریزی کنید.
دوستانی که از سایر رشته ها تغذیه شرکت می کنند حتما از الان شروع به خوندن تغذیه بکنن وگرنه نمی تونن درصد خوبی بگیرند.
دوستان تغذیه رو زیان زوم کنید . زبان ضریب خاموش داره. اگر زبان نتونید درصد بالایی بزنید قبول نمی شید. زمان رو از دست ندید.زبان رو نمیشه تو چند ماه خوند و درصد بالایی گرفت. پس لطفا شروع کنید از همین امروز
رفرنس هاتون رو از الان تهیه کنید . اخر شهریور زمانتون رو صرف خرید رفرنس نکنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

pinartaghziyeh

New member
سلام دوستان من کارشناسیم تغذیه نیست. امسال کنکور داده بودم ول فک نکنم نتیجه ی خوبی بگیرم چون برنامه ی منطمی نداشتم و منابع خوبی استفاده نکردم.
قبلا هم اومدن تو انجمن روحیه خوبی بهم میداد.امسال دیگه اخریم فرصتیه که به خودم میدم.لطفا بیاید یه برنامه ی خوب همینجا تنظیم کنیم و شروع کنیم در مورد اینکه اول از چه درسی شروع کنم؟یا همه رو با هم شروع کنم؟تست رو کی شروع کنم؟اگه جوابمو بدین ممنون میشم.توکل بر خدا...

mahan72

New member
اقا مهرشاد عبارات میزان مصرف مرجع غذایی(dri) و دریافت کافی(ai) را توضیح میدید؟؟

mehrshad.namdar

New member
اقا مهرشاد عبارات میزان مصرف مرجع غذایی(dri) و دریافت کافی(ai) را توضیح میدید؟؟

ear که در واقع مقدار ماده مغذی که نیاز 50 درصد جامعه رو تامین میکنه
. Rda مقداری که 97.5 درصد نیاز جامعه با اون مقدار ماده مغذی تامین میشه.
Dri هر دو رو دربر می گیره . یعنی هم ear و هم rda رو.
Ai یعنی اینقدر میدن تا مطمین بشن نیاز تامین شده.
به طور مثال برای نوزادان مقدار ai رو برای بعضی مواد بر اساس مقدار ماده مغذی موجود در شیر ارزیابی می کنند. مثلا میگن چون میزان ریبوفلاوین موجود در شیر ان میلیگرم است و نوزادی که شیر مصرف می کنه کمبود ریبوفلاوین رو نشون نمیده بنا بر این اگر نوزاد به اندازه کافی ریبوفلاوین موجود در شیر رو مصرف کنه کمبود ریبوفلاوین نمی گیره و اون رو به عنوان ai گزارش می کنند.
این نکته مهمه که هیچ کدوم از اینها نیاز واقعی رو نشون نمیده و برای جامعه تعریف شدن. مثلا rda زینک 10 میلی هست. اگر میزان دریافت فرد 7 میلی بود نمی تونیم بگیم در حد نیاز دریافت نکرده. فقط میشه گفت احتمال کمبود در اون فرد بیشتره و توجه بیشتری رو از لحاظ تغذیه ای نیاز داره.

zamane

New member
سلام بچه ها .. من امسال کنکورو اصلا خوب ندادم و جای هیچ امیدی نیست
اگه خدا کمک کنه امسال میخام هم دوباره برای تغذیه بخونم و هم اینکه شانسمو تو کنکورِ علوم رشته ی خودم امتحان کنم . فک کنم راهی که انتخاب کردم خیلی سخت باشه اما چاره ای ندارم.

ایشالا هممون تا اخرش با روحیه خوب بخونیم

بالا