مطالعه گروهی دکتری بیوتکنولوژی پزشکی - 94

star*

New member
با عرض معذرت دوست عزیز چهار استاد رو پارسال خوندم و جواب نداد و امسال هم عباس خوندم جواب نداد در اون حدی که باید می داد! من عباس رو خورده بودم ولی نهایتا 50 درصد زدم. از سال 92 به این ور عباس و اینا جواب نمیده رفتن به سمت سرولوژی و واکسن! البته هر سال به یه سمتی میرن

اگر اشکالی نداره میشه لطفا درصد دروس و نمره کتبی تونو بذارید تا کمکی باشه برای کسانی که میخوان بخونن.

سلام دوستام مگه توی کنکور بیوتک پزشکی درس مهندسی ژنتیک هم داریم که میگین ازش سوال میاد؟؟؟؟؟ بروان را برای چی باید خوند؟؟؟؟؟؟

alireza-ja

New member
منم دقیقا همین مشکلو یجورایی دارم.بین بیوتک وژنتیک پزشکی موندم.من برعکس شما به کارای آزمایشگاهی خیلی علاقه دارم ومشکلم دقیقا با سلول ومولکوله.اصلا دوس ندارم این درسو
ولی بخاطر سختی قبولی ژنتیک تا حدودی برخلاف علاقم تصمیم گرفتم بیوتک بدم البته همچنان در حال سرچم.
بیوشیمی بنظرم بازار کارش خوبه ولی از همه مهمتر علاقه است البته اگه شانس قبولی داشته باشی ودر صورت قبول نشدن بتونی هرچند سالم شده بتونی پشت کنکور بمونی تا به اون چیزی که میخای برسی.تصمیم گیرنده نهایی خودتونین.ببینین به چی علاقه دارین.موفق باشید:riz304:

منم کار آزمایشگاهی رو دوست دارم ولی منظورم کار توی آزمایشگاه تشخیص طبی که واقعا بدم میاد.

والا خودم که به بیوتک با یه اپسیلون اختلاف با بیوشیمی علاقه دارم. ولی خوب خوبی بیوشیمی اینه که کلا سه درس رو باید امتحان بدی اونا هم منابعش مشخصه مثل بیوتک نیست که مثلا منبع ایمونوش مشخص نیست.
از طرفی هم ظرفیت بیوشیمی دوبرابر بیوتکه. ایناست که آدمو مردد میکنه. شهر خودمون هم بیوشیمی میگیره.یه چیز دیگه هم که بیوشیمی رو بهتر کرده اینه که رشته های مورد پذیرش برای آزمون دکترا ایناست:

كارشناسی ارشد داروسازي؛ بیوشیمی بالینی؛ بیوشیمی؛ علوم تلذیه ؛زیست
شناسی گرایش بیوشیمی؛دكتري عمومی پزشكی، دامپزشكی , داروسيازي و
دكتري حرفه اي علوم آزمایشگاهی

که از این بین همون ارشدای بیوشیمی قدر هستن و تا حدودی هم تغذیه. البته استثنا هم خوب همیشه هستش. کلا رشته های مورد پذیرشش کمه.

ولی بیوتک: كارشناسی ارشد پزشكی مولكولی؛ باكتري شناسی؛ بیوشیمی؛ خون شناسي
آزمایشگاهی وبانيك خيون؛ نانوفنياوري پزشيكی؛ ایمنيی شناسيی؛ ویيروس
شناسی؛ ژنتیيك؛ ژنتیيك انسيانی؛ زیسيت فنياوري پزشيكی )بیوتكنوليوژي
پزشكی(؛ بیوتكنولوژي كشاورزي؛ بیوتكنوليوژي میكروبيی؛ زیسيت شناسيی
)كلیه گرایش ها(؛ زیست پزشكی؛ انگيل شناسيی؛ میكيروب شناسيی؛ قيارن
شناسی؛ زشره شناسی پزشكی ومبارزه باناقلین؛ دكتراي عمومی رشته هاي
پزشكی ؛دندانپزشكی؛ داروسازي ودكتراي زرفه اي علوم آزمایشگاهی

کلا رشته های زیادی میتونن آزمون بدن و از طرفی هم توی مواد امتحانیش درس تخصصی بیوتک نیست که حداقل واسه مثلا خود بچه های بیوتک خوب باشه. سلولی خوب خیلی از رشته ها دارن و خودشون میخونن چون تقریبا بیس همه رشته هاست. ولی بیوشیمی همش تخصصی رشته خودشه غیر از فیزیولوژی که جالبه ارشد فیزیولوژی هم نمیتونه دکترای بیوشیمی شرکت کنه.

آخرین ویرایش:

star*

New member
بالاخره من تونستم شروع کنم. دیروز 2 ساعت بیوشیمی

با سلام وتبریک سال نو به همه دوستان وآرزوی سالی سرشار از سلامتی موفقیت برای همه:riz304:
آفرین :applause:تبریک میگم .من فعلا لنگ زبانم :smiliess (12):میخوام انشالله اردیبهشت آزمون mhle رو بدم نمیدونم از چه منبعی شروع کنم، البته قبلا 504 و لغات تافل رو خوندم، بیشتر مشکلم گرامره که دنبال یه کتاب خلاصه ودر عین حال کاربردی هستم

آخرین ویرایش:

biotechnologist

New member
چرا اینجا کسی جواب منا نمیده؟؟؟؟:mad_majidonline: اصلا دیگه نمیام:smiliess (7):

چرا میزنی حالا!! پارسال چندتا سوال ژنتیک دادن ولی من لودیش رو چک کردم دیدم از تو لودیش بوده و نیاز به خوندن کتاب دیگه واسه ژنتیک نیست. براون رو بنظرم دوستان به خاطر تکنیک ها پیشنهاد دادن نه ژنتیک ولی من کلا بجز لودیش کتاب دیگه ای رو توصیه نمی کنم. موفق باشید:28:

biotechnologist

New member
بالاخره من تونستم شروع کنم. دیروز 2 ساعت بیوشیمی

با سلام وتبریک سال نو به همه دوستان وآرزوی سالی سرشار از سلامتی موفقیت برای همه:riz304:
آفرین :applause:تبریک میگم .من فعلا لنگ زبانم :smiliess (12):میخوام انشالله اردیبهشت آزمون mhle رو بدم نمیدونم از چه منبعی شروع کنم، البته قبلا 504 و لغات تافل رو خوندم، بیشتر مشکلم گرامره که دنبال یه کتاب خلاصه ودر عین حال کاربردی هستم

سلام، سال نو شما هم مبارک. پیشنهاد من واسه زبان رو تو لینک زیر بخونید، موفق باشید:
http://olumpezeshki.ir/thread3673-6.html

biotechnologist

New member
شما واسه بیوشیمی از چه کتابی تست می زنید؟
من سوالای ایمنی امسالو پارسالو نگاه کردم به نظرم حدود 15-20 تاش تو ایمنی و ایمونوشیمی سر کلسی ارشدمون بود.شایدم بیشتر ولی من جواب هارو یادم نبود.سوالاتش خیلی کلی بود به ما با جزئیات بیشتری درس دادن، شاید به این خاطره که نمیشه خوب به سوالا جواب داد. سوالات سرولوژی و ایمن سازی و تستهای ایمونوشیمی امسال که کپی سوالات امتحانمون بود. فکر کنم 4استاد و ج.ز..وه و تستهای سالهای گذشته رو بزنم بشه بالای 50-40 زد:smiliess (12):.

biotechnologist

New member
یوهووووووو!!! :ad54ad: هیچ کس نیست؟
امروز 2 ساعت بیوشیمی اسید و باز
2 ساعت غشا(سلولی)
اگه بشه تا آخر شب 2 ساعت دیگه می خونم اگه نه امروز همین 4ساعت:smilies:

nastaran8

New member
4 ساعت سلولى 2ساعت بيوشيمى 2ساعت زبان ...

آخرین ویرایش:

mana

New member
من می خوام ژنتیک امتحان بدم اما گروه ژنتیک خیلی سوت و کوره می تونم بیام اینجا گزارش بدم؟

امروز 4 ساعت بيوشيمى 3ساعت لوديش 2 ساعت زبان

نسترن8 منم زبان دارم شما کدوم دوره آزمون میدید؟ من گذاشتم دور دوم mhle امسال. هر روزی که بود احتمالا تیر یا مرداده. نمیدونم دیره یا زود. الان دارم مطالعات پایان نامم را انجام میدم. ان شالله از شنبه 15 ام که برگشتم تهران شروع میکنم به مطالعه دکترا.:smilies-azardl (181:a2d3: هر چند مجبورم صبح تا شب آزمایشگاه باشم وووو:dadad4:

nastaran8

New member

نسترن8 منم زبان دارم شما کدوم دوره آزمون میدید؟ من گذاشتم دور دوم mhle امسال. هر روزی که بود احتمالا تیر یا مرداده. نمیدونم دیره یا زود. الان دارم مطالعات پایان نامم را انجام میدم. ان شالله از شنبه 15 ام که برگشتم تهران شروع میکنم به مطالعه دکترا.:smilies-azardl (181:a2d3: هر چند مجبورم صبح تا شب آزمایشگاه باشم وووو:dadad4:
بيوتکنولوژى عزيز msrt دارم ولى وقتش خرداد تموم مى شه واسه همين دوباره دارم مى خونم فعلا تصميم نگرفتم کى امتحان بدم بستگى به مقدار مطالعه ام داره احتمالا خرداد ...انشاا.. که موفق باشيد اينجا هم سر بزنيد و گزارش مطالعه يادتون نره

biotechnologist

New member
سلام دوستان. خوشحالم که شما هم اومدید. من از چهار شنبه یکسری از کارهای ارشدمو انجام دادم دیگه نرسیدم بخونم.:65d6a5d6s:
شما واسه بیوشیمی از چه کتابی تست می زنید؟

بالا