مطالعه گروهی دکتری بیوتکنولوژی پزشکی - 94

alireza-ja

New member
والا من که خودم هنوز بین بیوشیمی بالینی و بیوتک پزشکی مرددم و هر دو رو هم به یه اندازه علاقه دارم و دروس امتحانیشون رو هم خیلی خیلی دوست دارم. بیوشیمی سلولیش رو که حله و بیوانفورماتیک و ایمونو و فیزیولوژی هم دوست دارم و هر چی موخونم متوجه میشم.

اگر این تردیدم حل بشه و تصمیمم قطعی بشه حتما حضورم توی اینجو تاپیکا و مطالعه و رفع اشکال گروهی واسه کنکور دکترا پررنگتر میشه.

اگر کسی میتونه منو برای حل تردیدم کمک کنه ممنون میشم. ارشدم هم بیوشیمیه.

love virology

New member
نظر من چون شما خلاق هستین و دنبال ایده بیوووتک / بیوشمی بالینی یکم سنتی تر و کلاسیک تر هست

alireza-ja

New member
نظر من چون شما خلاق هستین و دنبال ایده بیوووتک / بیوشمی بالینی یکم سنتی تر و کلاسیک تر هست

شکسته نفسی میفرماید ولی آره کوکا جان اینو هم خودم قبول دارم و هم چند نفر دیگه بهم گفتن که من توی بیوتک میتونم موفق باشم. علاقه خودم هم چیزای پایه ای تر هستش تا بالینی و تشخیصی. به عبارتی بخوام منظورمو بهتر بگم علاقه ای به کار توی آزمایشگاه تشخیص طبی ندارم. ولی در عوض تدریس بیوشیمی رو خیلی دوست دارم.

ناگفته نمونه که تمایلم کم و بیش به سمت بیوتکه ولی از طرفی هم میگم چون ارشدم بیوشیمی توی مصاحبه دکترای بیوشیمی راحتتر باشم و مشکل نامرتبط بودن رشته رو ندارم. البته خودم هم نمیدونم تا چه حد این حرفم درسته.

mortaza

New member
با سلام به همگی هرچنداینجاپرنده هم پر نمیزنه!
من در مورد بیوانفورماتیک سوال داشتم ؟کدوم کتاب بیشتر بدرد میخوره برا دکترای بیوتک پزشکی؟
رمضانی
به زبان ساده یا ملبوبی؟

رمضانی و ملبوبی بخون به زبان ساده فقط آموزش عملی سایت هاس که البته اونم خیلی قدیمی شده

mortaza

New member
والا من که خودم هنوز بین بیوشیمی بالینی و بیوتک پزشکی مرددم و هر دو رو هم به یه اندازه علاقه دارم و دروس امتحانیشون رو هم خیلی خیلی دوست دارم. بیوشیمی سلولیش رو که حله و بیوانفورماتیک و ایمونو و فیزیولوژی هم دوست دارم و هر چی موخونم متوجه میشم.

اگر این تردیدم حل بشه و تصمیمم قطعی بشه حتما حضورم توی اینجو تاپیکا و مطالعه و رفع اشکال گروهی واسه کنکور دکترا پررنگتر میشه.

اگر کسی میتونه منو برای حل تردیدم کمک کنه ممنون میشم. ارشدم هم بیوشیمیه.

دوست عزیز رشته رو که با درس امتحانیش نمی سنجن شما باید مشخص کنی تو چه فیلدی میخوای کار کنی اصل پایان نامه است نه چند تا درس تئوری

alireza-ja

New member
خوب آخه دروس امتحانی هم مهمه بالاخره طرف باید حوصله خوندن اون درسا رو هم داشته باشه که البته من از این نظر مشکلی ندارم.

خوب آخه توی ایران که همه توی کار هم سرک میکشن فیلد تخصصی معنی نداره ولی خوب کارای بیوتک رو دوست دارم.

منظورتون پایان نامه ارشده یا دکترا؟

mortaza

New member
خوب آخه دروس امتحانی هم مهمه بالاخره طرف باید حوصله خوندن اون درسا رو هم داشته باشه که البته من از این نظر مشکلی ندارم.

خوب آخه توی ایران که همه توی کار هم سرک میکشن فیلد تخصصی معنی نداره ولی خوب کارای بیوتک رو دوست دارم.

منظورتون پایان نامه ارشده یا دکترا؟

بله دروس امتحانی مهمه ولی مهم ترین مسئله فیلد کاری و پایان نامه ای هست که میخواین تو دکترا کار کنین. خوب اشتباه میکنن تو کارای هم سرک میکشن وظیفه بیوشیمی بالینی که تولید پروتئین نو ترکیب نیست

biotechnologist

New member
والا من هر وق اومدم اینجا همین دو صفحه تایپیک رو دیدم.شما برا ایمنی چی میخونین؟

من می خوام 4 استاد بخونم.
پرنده ها اینجا یواش پر میزنن. آخه اغلب درگیر پایان نامه هستن و هنوز جدی شروع به خوندن نکردن. دیگه امروز مدیر گروهمون از دانشگاه بیرونمون کرد. گفت تا دو سه هفته اینجا نبینمتون.:rolleyessmileyanim: آخه ما مثه کنه چسبیدیم به آزمایشگاه. یک ماه و نیمه از 8 صبح تا 5-6 عصر گاهی 7 آزمایشگاهیم.:smilies: دعا کنید کار پایان نامم خوب پیش بره تا زودتر بتونم شروع کنم به خوندن.موفق باشید:riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: baran-

biotec1393

New member
باز خوبه حدالاقل آروم پر میزنن پر نزنن بدتره.
ایشالا زودتر تموم میکنین.بنظرم 4 استاد وحتی ابوالعباسم جواب نمیده.طراحان سوال نمیدونم دقیقا چی تو فکرشون میگذره!شما هم موفق باشید.:riz304:

biotec1393

New member
منم دقیقا همین مشکلو یجورایی دارم.بین بیوتک وژنتیک پزشکی موندم.من برعکس شما به کارای آزمایشگاهی خیلی علاقه دارم ومشکلم دقیقا با سلول ومولکوله.اصلا دوس ندارم این درسو
ولی بخاطر سختی قبولی ژنتیک تا حدودی برخلاف علاقم تصمیم گرفتم بیوتک بدم البته همچنان در حال سرچم.
بیوشیمی بنظرم بازار کارش خوبه ولی از همه مهمتر علاقه است البته اگه شانس قبولی داشته باشی ودر صورت قبول نشدن بتونی هرچند سالم شده بتونی پشت کنکور بمونی تا به اون چیزی که میخای برسی.تصمیم گیرنده نهایی خودتونین.ببینین به چی علاقه دارین.موفق باشید:riz304:

ن. نازی

New member
برای MSRT توصیه میشه قواعد لانگمن،کمی بارونز، واژگان 504، Essential Words for the TOEFL و 1100 تاهر جا که شد بخونین.اتفاقاً منم از عید شروع میکنم. موفق باشین

mortaza

New member
پرنده ها اینجا یواش پر میزنن. آخه اغلب درگیر پایان نامه هستن و هنوز جدی شروع به خوندن نکردن. دیگه امروز مدیر گروهمون از دانشگاه بیرونمون کرد. گفت تا دو سه هفته اینجا نبینمتون.:rolleyessmileyanim: آخه ما مثه کنه چسبیدیم به آزمایشگاه. یک ماه و نیمه از 8 صبح تا 5-6 عصر گاهی 7 آزمایشگاهیم.:smilies: دعا کنید کار پایان نامم خوب پیش بره تا زودتر بتونم شروع کنم به خوندن.موفق باشید:riz304:

با عرض معذرت دوست عزیز چهار استاد رو پارسال خوندم و جواب نداد و امسال هم عباس خوندم جواب نداد در اون حدی که باید می داد! من عباس رو خورده بودم ولی نهایتا 50 درصد زدم. از سال 92 به این ور عباس و اینا جواب نمیده رفتن به سمت سرولوژی و واکسن! البته هر سال به یه سمتی میرن

آخرین ویرایش:

alireza-ja

New member
پرنده ها اینجا یواش پر میزنن. آخه اغلب درگیر پایان نامه هستن و هنوز جدی شروع به خوندن نکردن. دیگه امروز مدیر گروهمون از دانشگاه بیرونمون کرد. گفت تا دو سه هفته اینجا نبینمتون.:rolleyessmileyanim: آخه ما مثه کنه چسبیدیم به آزمایشگاه. یک ماه و نیمه از 8 صبح تا 5-6 عصر گاهی 7 آزمایشگاهیم. دعا کنید کار پایان نامم خوب پیش بره تا زودتر بتونم شروع کنم به خوندن.موفق باشید:riz304:

ایشالا که پایان نامتون هم همه چیزش بر وفق مراد پیش بره. به خوبی و خوشی مستر میشید. ببینید دیگه چی به سر دکتر سعیدی آوردید که بیرونتون کرده:25r30wi: البته من ایشون رو از نزدیک ندیدم فقط از همه خوبیشون رو شنیدم. ولی در کل نمیدونم چیه خیلی علوم پزشکی همدان رو دوست دارم همچین به دلم میشینه.

میگم توی ع پ همدان واسه شما هم از تحصیلات تکمیلی واسه ورود به آزمایشگاه باید مجوز صادر بشه؟ واسه ما که اصلا تا مجوز صادر نشه رامون نمیدن جدیداً هم از این دستگاههای اثر انگشت گذاشتن که فقط اونایی که مجوز دارن با اثر انگشت درب آزمایشگاه واسشون باز میشه. کلا خورد توی ذوقم یعنی تا 2 ترم دیگه ما رنگ آزمایشگاه رو نمیبینیم بجز برای واحدهای عملی که اون هم توی ارشد تعدادشون کمه.

آخه گفتید از 8 تا7 آزمایشگاهید هوایی شدم.:sad:
ببخشید اسپم شد.

biotechnologist

New member
با عرض معذرت دوست عزیز چهار استاد رو پارسال خوندم و جواب نداد و امسال هم عباس خوندم جواب نداد در اون حدی که باید می داد! من عباس رو خورده بودم ولی نهایتا 50 درصد زدم. از سال 92 به این ور عباس و اینا جواب نمیده رفتن به سمت سرولوژی و واکسن! البته هر سال به یه سمتی میرن

پس به نظرتون چی بخونیم؟ منکه موندم دیگه چی بخونم!:wacsmiley:

biotechnologist

New member
ایشالا که پایان نامتون هم همه چیزش بر وفق مراد پیش بره. به خوبی و خوشی مستر میشید. ببینید دیگه چی به سر دکتر سعیدی آوردید که بیرونتون کرده:25r30wi: البته من ایشون رو از نزدیک ندیدم فقط از همه خوبیشون رو شنیدم. ولی در کل نمیدونم چیه خیلی علوم پزشکی همدان رو دوست دارم همچین به دلم میشینه.

میگم توی ع پ همدان واسه شما هم از تحصیلات تکمیلی واسه ورود به آزمایشگاه باید مجوز صادر بشه؟ واسه ما که اصلا تا مجوز صادر نشه رامون نمیدن جدیداً هم از این دستگاههای اثر انگشت گذاشتن که فقط اونایی که مجوز دارن با اثر انگشت درب آزمایشگاه واسشون باز میشه. کلا خورد توی ذوقم یعنی تا 2 ترم دیگه ما رنگ آزمایشگاه رو نمیبینیم بجز برای واحدهای عملی که اون هم توی ارشد تعدادشون کمه.

آخه گفتید از 8 تا7 آزمایشگاهید هوایی شدم.
ببخشید اسپم شد.
انشاا.. آره دکتر خیلی مهربونه:4d564ad6: مارو که کلا شرمنده توجهات و وقت زیادی که واسه دانشجو میذاره میکنه.خدا حفظش کنه.
آزمایشگاههای دانشکده خودمون که با هماهنگی مدیرگروه و کارشناس آزمایشگاه میرفتیم ولی واسه پایان نامه فقط استاد راهنما میاد آزمایشگاه و دانشجوها رو به پرسنل آزمایشگاه معرفی می کنه.(شاید هم خودشون معرفی نامه داده باشن)کلا سیستم آزمایشگاهها واسه دانشجوهای اون گروه باز هست. واسه ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل نامه می خواد.ما واسه هفته دوم عید هم نامه گرفتیم.کلید آزمایشگاههای گروه خودمون رو هم داریم مثه خونه خودمون در رو باز می کنیم، کارامونو انجام میدیم، بعد مرتب و منظم در رو قفل می کنیم و میریم. تازه گاهی وقتی فقط خودمون تو آزمایشگاه هستیم یه موسیقی ملایم هم حین کار میذاریم.:smiliess (6)::4d564ad6:
واسه کار تو آزمایشگاه دانشکده های دیگه معرفی نامه می خواد چون اونا مارو نمیشناسن که! تازه یه بار کارشناسشون بهمون گفت اینجا فقط واسه دانشجوهای دانشکده خودمونه، دیگه نمی تونید بیاید. بعد استاد راهنمامون چون هیئت علمی اون دانشکده بود توجیهشون کرد که اینا دانشجوهای خودمم و جای دیگه نباید برن و مشکل رفع شد.
خدا قسمتتون کنه انشاا... کار تو آزمایشگاه واقعا دلچسبه فقط گاهی برخی عدم هماهنگی ها انرژی آدمو میگیره که اونم شده نمک کار (به قول یکی از اساتید!)

بالا