مطالعه گروهی داوطلبان ارشد ویروس شناسی 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

srn

New member
سلام به همه:
دوستان من پست هامو تو چند گروه میزارم همه استفاده کنن ولی گیر میدن میگن یک جا بذار ولی چون مطالب عمومی و چندتا گروه میزارم که مفید تر باشه
این مطالب همه از راهنمایی های دوستمه که ادرس و تلفنشو به همه دادم بنده خدا تا جایی که تونسته جواب داده بدون هیچ گونه انتظاری از دوستان

چگونگی خوندن دور اول از نکات مهم برای موفقیت در امتحان .دور اول باید فهم و درک کتاب بصورت کامل حاصل بشه نباید هدف تموم کردن کتاب باشه و اینکه فکر کنید که مطالب رو در دور های بدی یاد میگیرید .دور های بعدی هر کدوم کار های خاص خودش رو داره.خوندن دور اول باید بسیار اهسته و با مرور زیاد باشه من طبق برنامه ریزی دوستم تا 4 بار بعضی از صفحات رو خوندم و با رسیدن زمان دور دوم تقریبا بالای 70 درصد مطالب کتاب های سخت رو کاملا توی ذهنم داشتم.من هر جلسه که شروع به درس خوندن میکردم حتما دو جلسه قبل رو میخوندم و خلاصه های اون مبحث رو مجدد میخوندم خیلی کند پیش رفتم 5 ماه طول کشید چون طبق برنامه پیش میرفتم تونستم جلوی حس تند خوندن و زود تموم کرد کتاب رو بگیرم .جمعه ها رو خالی گذاشتم برای قسمت هایی که در طول هفته از برنامه جا مونده بود و نیز مطالب سختی که بعد از 3 بار خوندن بازم نتونست بودم مسلط شم برنامه ایی که میرزید باید قابل انعطاف و قابلیت جبران داشته باشه که من جمعه ها رو به سفارش دوستم برای این کار قرار داده بودم موفق باشد در صورت هر گونه سوال به فیس بوک دوستم یا به خودم پیام بدید

love virology

New member
این روزا دستم به خوندن نمیره فقط ویروس میخونم

آخرین ویرایش:

virologist93

New member
من هنوز هیچی نخوندم و با شرایط فعلی تا مهر نمی تونم شروع کنم
خیلی دیره،نه؟:14:

vet lab sciences

New member
من هم فعلا درگیر مولکولار بیولوژی هستم! بعدشم ویرایش ترجمه دو تا فصل در مورد فیزیولوژی تولید مثل دامپزشکی:smilies-azardl (181

love virology

New member
نظر من مولکولی در کنار ویروس باهم بخونید / حدافل زبان بخون که عقب نیوفتی ویروس راحت میتونی جمع کنی نترس

ROJO

New member
من رسما دارم بدبخت میشم
سه ماه تابستونم به باد رفت

سلولی نه مولکولی :smilies:

حدود 50 روز وقت داری چرا با ناامیدی حرف میزنی:smiliess (15):

یکم ویروس بخون هر چقدم سرت این روزا شلوغه :smilies-azardl (181میارتت رو فرم:ad54ad:

virologist93

New member
سلولی نه مولکولی :smilies:

حدود 50 روز وقت داری چرا با ناامیدی حرف میزنی:smiliess (15):

یکم ویروس بخون هر چقدم سرت این روزا شلوغه :smilies-azardl (181میارتت رو فرم:ad54ad:
rojo عزیزم یه مشکلی برام پیش اومده که تا 15 شهریور نمیتونم شروع کنم

سعی می کنم ویروس رو شروع کنم
جریان زیست مولکولی چیه؟اینم باید بخونیم؟

ROJO

New member
rojo عزیزم یه مشکلی برام پیش اومده که تا 15 شهریور نمیتونم شروع کنم

سعی می کنم ویروس رو شروع کنم
جریان زیست مولکولی چیه؟اینم باید بخونیم؟

بااید بخونی میدونی تعداد درسا زیاده... حداقل دی ان ای ویروسها رو باید بخونی پاروو پاپوا ادنو ... مثلا هپاتیتو میتونی بذاری بعد همرو با هم بخونی ولی اون خانواده های اولی ک گفتم خیلی اسونه اونارو دیگه باید بلد باشی ک بعد کارت سبکتر بشه

مولکولیم هست تو لیست دروس تحت عنوان ژنتیک مولکولی
راه طولانی در پیش داری:riz304:

virologist93

New member
امیدوارم بتونم
اها.راست میگی.حواسم به ژنتیک مولکولی نبود

آخرین ویرایش:

vet lab sciences

New member
مگه زیست سلولی هم باید بخونیم؟این که جز منابع ارشد نبود

خود مولکولار بیولوژی نه ولی ژنتیک مولکولی بله جزء منابع هست.
البته من دارم مولکولی رو برا دست گرمی می خونم! وگرنه برا درس ژنتیک قصد دارم کتاب ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک رو بخونم.
مولکولی رو باید بلد باشم چون : 1- خیلی برا ویروس نیازه 2- همچنین برا موضوع پروژم که استاد ایمنیمون برام انتخاب کرده "واکسن های hiv و مشکلات ساخت آنها" خیلی به دونستن مولکولی نیاز دارم.

Hamidvet

New member
البته من دارم مولکولی رو برا دست گرمی می خونم! وگرنه برا درس ژنتیک قصد دارم کتاب ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک رو بخونم.
مولکولی رو باید بلد باشم چون : 1- خیلی برا ویروس نیازه 2- همچنین برا موضوع پروژم که استاد ایمنیمون برام انتخاب کرده "واکسن های hiv و مشکلات ساخت آنها" خیلی به دونستن مولکولی نیاز دارم.

ایشالا تو کارت موفق باشی همیشه رضاجااااااااان :riz304::ad54ad:

virologist93

New member

آها.ممنون:thanks:
آخه ما ترم اول دو واحد زیست سلولی مولکولی برامون گذاشتن که اونم استادمون یه جوری سر و تهش رو به هم آورد اصلا نفهمیدیم چی بود!:65d6a5d6s:

love virology

New member
ویروس یا باکتری فرق میکنه بخاطر مشترک بودنش با مباحث مولکولی برای همین عاشقشم بخونمش واقعا مولکولی درسی شیرینه خیلی فراتر از سلولی هست پس میشه ارتباطش بدیم با ویروس و یه مبحث نو راه بندازیم به یاری خدا در ارشد

Ashvini

New member
من امسال برای بار اول میکروب شرکت کردم اما میخوام به ویروس شیفت کنم. همین دو دلی باعث شده که درس خوندنو شروع نکنم. اما کم کم باید شروع کرد...مخصوصا اینکه شاغلم و تایم کمی دارم. با توجه به زمانم اصلا سراغ رفرنس نمیرم.

با توکل بر خدا فعلا مبنا را بر این گذاشتم که ویروس و میکروب و ایمونو رو شروع کنم. درکنارش زبان. متاسفانه به نظرم زبان خوندن تو این 10 ماه چندان توفیری به حال من نکنه...به نظرم بیس زبان خیلی مهمه.اصلا به زبان حس بدی دارم و فکر میکنم هر چقد بخونم بازم رو درصدای پایین می مونم.

برای باکتری مقدمه و ساختمان ومتابولیسم و...یه ج ز--وه دارم که اونا رو خواهم خوند. و قسمت باکتریها رو هم از روی خلاصه نویسی هام میخونم. البته خلاصه های من خیلی کامله و خوندنش زمان زیادی میبره.

برای ویروس هم ج ز --وه دارم و هم کتاب استادمون رو تصمیم دارم بخونم. برای ویروس حتما باید خلاصه نویسی کرد چون خیلی فراره.

ایمونو رو هم چون برای میکروب ظریبش 1 بود برام مهم نبود اما برای ویروس باید بیشتر بخونم. یه کتاب دارم از انتشارات ارجمند تو نمایشگاه خریدم.اما نخوندم. حجمش که برا من زیاده باید شروع کنم ببینم در چه حدیه...بدردم میخوره یا نه.

قارچ هم شادزی رو دارم و یه خلاصه نویسی عالی که از دستنوشته های دوستمه...خدا عمرش بده.

انگل هم نمیدونم...یه کتاب برا تک یاخته دارم که بد نیست اما برای کرم چون منابع میکروب نبود فکرشو نکردم.
ژنتیک رو هم اصلا فکرشو نکردم...چون رشته م علوم هست.
بیوشیمی رو هم از جز--وه خواهم خوند. البته اونو الان شروع نمیکنم. چون از بیو فراری ام.

امیدوارم خدا زودتر به من کمک کنه و رشته مو انتخاب کنم و در دودلی نمونم.

در ضمن یکی از دوستان من میکروب شهید بهشتی خونده و من سعی کردم از تجربیاتش استفاده کنم...ایشون میگن همه همکلاسیهاش معمولا 2 تا درسو کنار گذاشتن یا کم خوندن.و 2 تا درس رو خوب میخونن(بخاطر حجم بالای منابع)...مثلا خودش ویروس و باکتری رو عالی خونده بود. البته باکتری درس اصلیش بود اما برای ایمونو و بیوشیمی وقت زیادی نذاشت. بیو و ایمونو از یک ماه کمتر...ایمونو رو میدونم یک هفته ای جمع کرد. انگل و قارچ رو هم از بعد از عید شروع کرد.
اما زبان رو از تابستون شروع کرد و ک ل ا س رفت آخرش 30 زد.

آخرین ویرایش:

love virology

New member
امیدوارم رشته مورد نظر پیدا کنید ولی نظر من اگر میخاهید ویروس بخونید مولکولی جایگزین باکتری کنید در طول زمان متوجه میشید چون از سال 90 به این طرف سوالات مربوط به بحث مولکولی در ویروس خیلی شده و برای فهم بهتر مباحث همانند سازی و ورود و خروج به سلول خیلی کمک میکنه / این نظر من بود / شاد باشید

virologist93

New member
دوستان یعنی اگه من اضافه بر کتاب از ک لایسک تا ژنومیک برای ژنتیک،برای مولکولی چیز دیگه ای نخونم چه مشکلی پیش خواهد اومد؟

virologist93

New member
دوره ی محاق و دوره ی نهفتگی در چرخه ی تکثیر ویروسی چه دوره ای هستن؟فرقشون چیه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا