مطالعه گروهی داوطلبان ارشد ویروس شناسی 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ROJO

New member
نمیدونم.به قول شما هر کس نظری داره!
ولی ناشی از هرچی که باشه من ((برای خودم)) نه کتاب ابوالعباس و نه ج.ز-و ه دکتر خ.ل ی-ل/ی رو مناسب نمی دونم
چون عباس خیلی سنگینه.ج.ز-و/ه دکتر خ هم زیاد جالب نیست

کتابی ک لاو گفتن، امتحانشو پس داده، اگه نمیخوای رفرنس بخونی ...

virologist93

New member
ولی نباید از ایمنی غافل شی چون مکمل ویروس هست

آخه من پایه ی ایمنیم خیلی ضعیفه.شایدم به خاطر این باشه که من اولین بار ایمنی رو از روی ابوالعباس خوندم خیلی برام سنگین جلوه کرده،به خاطر همین همیشه از ایمنی فرار میکنم.:sad:

love virology

New member
نباید فرار کنی شاید اولش سنگین باشه ولی بعد خودش میوفته رو غلتک لازمه قبولی ایمنی باید خوب بزنی دیگه خودت میدونی نظر من پوران بگیر هم متنش روانه هم سنگین نیست بالاخره از هیچ بهتره شاد باشید

virologist93

New member
نباید فرار کنی شاید اولش سنگین باشه ولی بعد خودش میوفته رو غلتک لازمه قبولی ایمنی باید خوب بزنی دیگه خودت میدونی نظر من پوران بگیر هم متنش روانه هم سنگین نیست بالاخره از هیچ بهتره شاد باشید

باشه.ممنون.پوران پژوهشم امتحان می کنم ببینم چی میشه!:65d6a5d6s:

love virology

New member
کدام یک از ویروس های زیر برای نسخه برداری از ار ان آ پلی مراز سلولی استفاده میکند ؟ با توضیح
1 کالسی ویروس 2 پولیو 3 bk
4 orf

در همانند سازی کدام ویروس ها از انزیم پلی مراز سلولی استفاده میکنند ؟ با توضیح
1 پولیوویروس 2 اچ ای وی 3 انفولانزا بی 4 پارا انفولانزا

کدام ویروس ها فاقد انزیم هماگلوتینین هستند با توضیح

1سرخچه 2 سرخک 3 اوریون 4سن سی شیال تنفسی

love virology

New member
یکی از سوالات چند ساله ویروس توگا ویروس پیکورنا و فلاوی ژنوم خالص شده اینها عفونت زا هست خیلی دقت کنید به این موارد

تنها دی ان ا ویروس یعنی پاکس تمام موارد چرخه سلولی ان در سیتو پلاسم رخ میدهد
بلوغ ویریون بونیا ویروس در گلژی اتفاق می افتد

- - - Updated - - -

چند مورد ویروس نام ببرید که در تخم مرغ جنین دار میتوان کشت داد ؟؟؟؟؟ خیلی مهم سوال چند ساله بوده

love virology

New member
فلاوی ویروس و هپادنا ویروس بلوغ ویروین در غشای رتیکلوم اندوپلاسمیک

رابدو شبیه گلوله کرونا شبیه تاج خورشید روتا شبیه چرخ گاری استری ویروس دارای برچستگی های ستاره ایی شکل کالسی ویروس دارای برچستگی های فنجان شکل

بونیا ویروس و آرنا ویروس ژنوم حس منفی و امبی سنس

ویروس انفولانزا ( ارتو میکسو ) گلبول قرمز آگلوتینه میکند دارای انزیم هماگلوتینین

بورنا تنها ویروس ار ان ای دار است که چرخه سلولی ان در هسته اتفاق می افتد

Hamidvet

New member
این باکتریوفاژ تقدیم به دوستان عزیز :riz304:

1460034_491678337613854_1816010638_n.jpg

vet lab sciences

New member
دوستان عزیز و گرامی، یه سری پست ها در مورد اعتراض به ظرفیت امسال بوده و از قضا بنده هم در این رابطه پستی ارسال کرده بودم که حذف شدن. اشکالی نداره و هم بهتر که حذف شدن ولی اگه موافق باشید با توجه به این که علاقه ی ادمینیستریتور سایت در زمینه وایرولوژی هست و خوشبختانه دانش آموخته این رشته هم هستند، در قسمت پیغام بازدید بازدیدکنندگان پروفایل ایشون درخواستی رو مبنی بر قرار دادن اسم خودشون به عنوان مدیر بخش وایرولوژی و به عهده گرفتن تمام مسئولیت های این بخش اعم از اعمال نفوذ در پست ها و تاپیک های دوستان (حذف، ویرایش و ...) و پاسخگویی به سوالات عاشقان وایرولوژی (علمی یا صنفی)، ارسال کنیم و مضافا ازشون بخوایم هر چند در حد وقت اندکشون هم که شده درخواست های ما رو اجابت و مشارکتی همراه با افتخار کاربران این بخش از سایت در بخش وایرولوژی داشته باشن.:auizz3ffy9vla57584x

اگه تمایل دارید همین متن فوق به عنوان متن درخواستتون از ادمین محترم سایت باشه، آدرس تاپیک و شماره ی این پست (35) رو در قسمت پیغام بازدیدکنندگان پروفایل ایشون، ارسال کنید.
دوستان لطفا برخورد منفعلانه نداشته باشن و نظرات خودشونو اعلام کنن.:riz304:

آخرین ویرایش:

love virology

New member
درود و سپاس ولی من دیگه اینجا دوست ندارم بیام یه زمانی عاشق اینجا بودم اما الان به دلایلی / فقط میتونم بگم بچه های پارسال اینجا فوق العاده عالی و با شخصیت و باوقار همین

vet lab sciences

New member
درود و سپاس ولی من دیگه اینجا دوست ندارم بیام یه زمانی عاشق اینجا بودم اما الان به دلایلی / فقط میتونم بگم بچه های پارسال اینجا فوق العاده عالی و با شخصیت و باوقار همین

دوست عزیز اگه علت کم رغبتی شما به این بخش، عدم مشارکت دوستانه، بنده به شخصه هنوز شروع به خوندن ویروس نکردم که بخوام از لحاظ علمی مشارکت کنم، چون ما علوم آز دامپزشکیا برخلاف شما یک واحدم بیولوژی مولکولی نداشتیم!! و دارم بیولوژی مولکولی می خونم (به خاطر ارتباط تنگاتنگ ویروس با بیولوژی مولکولی مخصوصا مبحث رترووایرولوژی و واکسن هاش) و گرنه سابقه فعالیت منو می تونید برید تو فرم دامپزشکی و نگاه کنید!

love virology

New member
اصلا ربطی به این تاپیک نداره کسی هم نمیومد یا اصلا کسی به اینجا هم نگاه نمیکرد من میومدم بخاطر مسائل دیگری هست که زیاد رغبتی ندارم به این انجمن

vet lab sciences

New member
هر طور که مایلید.
منتظر نظرات بقیه دوستان می مونم اگه دیدم نظری نمیدن به تنهایی درخواستمو برا مدیریت سایت می فرستم. ولی بهتره که دوستان هم مشارکت داشته باشن.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا