مطالعه گروهی برای ارشد مامایی 93

به نظر شما سخت ترین دروس آزمون ارشد مامایی کدامند؟؟(میت

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mw.ashel

New member
سلام همکار خوبم سمیه خانوم...به جمع بچه های مامایی انجمن علوم پزشکی خوش اومدی.
287519_yyyyywelcomwagon.gif

اول از همه یا یاعلی بگو و از هر درسی به نظرت آسون هست و راحتی شروع کن + روزی چند تا لغت زبان و رفته رفته مقدارشو زیاد کن تا اینکه تبدیل به عادت روزانه بشه و با تمرکز بهتر بتونی بخونی.

در مورد اینکه هم میخوایی تو کدوم رشته از مامایی ادامه تحصیل بدی ، بذار برای بعد از اعلام نتایج که به نظرم دوستانی که قبول میشند بهتر میتونند کمکت کنند.

بازم هر کمکی خواستید همه ما در خدمتیم تا به شما کمک کنیم.
:riz304:

shima.p

New member
منابع ارشد مامایی:
ویلیامز
-مامایی مایلز
-نواک
- نلسون
-اسپیرف
-درسنامه طب پیشگیری و پزشکی اجتماعی جلد دو
-دستورالعمل های مادران ،شیرمادر و واکسیناسیون
-اصول وکلیات خدمات بهداشتی دکتر شجاعی
-و جنین شناسی لانگمن و مور

سمیه جون شما این کتاب اصول وکلیات خدمات بهداشتی دکتر شجاعی پیدا کردین؟
من که ایرانو تورانو گشتم نبود
ممنون

mw.ashel

New member
سمیه جون شما این کتاب اصول وکلیات خدمات بهداشتی دکتر شجاعی پیدا کردین؟
من که ایرانو تورانو گشتم نبود
ممنون

بله شیما جون ، منم این کتابو نتونستم پپیدا کنم ولی ایشالا اگه خدا خواست و قبول شدم میخوام دست نویس هام در مورد نکات مهم منابعی که خوندم و مایلز رو برای دوستانی که به اینا دسترسی ندارند کپی کنم و بفرستم.:ad54ad:

parnia

New member
بچه ها کتاب شجاعی تهرانی رو من از کتابخونه دانشکدمون گرفته بودم....فک کنم بشه ولایت ما پیدا کرد.....اگه خواستین بهم بگین:sarma:

parnia

New member
سمیه جون موفق باشی گلم....تو میتونی....

احتمالا منم از مهر ماه به شما بپیوندم واسه خوندن..:sad:

mamai86

New member
من کتاب شجاعی و از انقلاب پیدا کردم.
پارسال
کتاب شجاعی چند تا فصلش جزو منابعه. تو سه چهار روز احت میشه بهش مسلط شد.
مخصوصا اینکه، خیلی ساده نوشته شده
نگران نباشین. شما فعلا به کتاب بهداشت پارسا مسلط شین،، شجاعی تهرانی چیزی نداره

mamai86

New member
راستی
من نلسون 2007 رو دارم. به نظرتون نلسون جدید بخرم؟؟؟؟؟

*somaye*

New member
راستی
من نلسون 2007 رو دارم. به نظرتون نلسون جدید بخرم؟؟؟؟؟

سلام دخترم
من هنوز نوزادان شروع نکردم ولی همکاری دارم که ارشد پرستاری هست و از تفاوتهای نوزادان 2007 و 2011 صحبت میکنه و در زمان کار مطرح میکنه . نمیدونم چقدر تو سوالات ارشد تاثیر گذار باشه ولی تفاوت داره. اگه کتاب جدیدو داشته باشید بهتره

*somaye*

New member
بچه ها بهترین برنامه ریزی چطور میتونه باشه لطفاً اگه نظری دارید بگید
من با بارداری زایمان و زبان شروع کردم
میخوام تا 15 مرداد یک چهارم مطالبو بخونم و تا آخر شهریور یک بار کامل بارداری رو بخونم
ممنونم اگه راهنمایی کنید

gnargol

New member
سلام دوستان من سالی که گذشت نرفتم طرحو نشستم خوندن.تو روز بالای 10 ساعت میخوندم.وقتی رفتم سر جلسه فهمیدم کم خوندم.اینو بگم کنکور اصلا قابل پیش بینی نیست.باید جوری خوند که فک کنی امسال سخت ترین سوالا رو میخوان بدن.من نواک زیاد نخوندم که اشتباه بزرگم بود.داخلیو باید عمیق خوند.
من چون امیدی به قبولی ندارم میخوام شروع کنم به خوندن.هر چند که طرحم میخوام برم.
ایشالا خدا کمک همه کنه.

cheshmak

New member
سلام دوستان من سالی که گذشت نرفتم طرحو نشستم خوندن.تو روز بالای 10 ساعت میخوندم.وقتی رفتم سر جلسه فهمیدم کم خوندم.اینو بگم کنکور اصلا قابل پیش بینی نیست.باید جوری خوند که فک کنی امسال سخت ترین سوالا رو میخوان بدن.من نواک زیاد نخوندم که اشتباه بزرگم بود.داخلیو باید عمیق خوند.
من چون امیدی به قبولی ندارم میخوام شروع کنم به خوندن.هر چند که طرحم میخوام برم.
ایشالا خدا کمک همه کنه.

منم دقيقا مثل شما طرح نرفتم نشستم خوندم........زيادم خوندم..ولي متاسفانه.........:sad:

بچه ها منم هستم:28:

ولي اول منابعو ميخوام كامل كنم

پونهه

New member
سلام منم چند روزیه شروع کردم دارم 504و بارداری رو میخونم اگه میشه منم راهنمایی کنین در مورد نحوه خوندن.

gnargol

New member
سلام منم چند روزیه شروع کردم دارم 504و بارداری رو میخونم اگه میشه منم راهنمایی کنین در مورد نحوه خوندن.

بچه ها جون به نظر من فقط لغت زبان خوندن کافی نیست از الان باید شروع کنیم همراه لغت تست بزنیم.من پارسال خیلی لغت خوندم ولی تست کم زدم.من فک میکردم زبان مهم نباشه ولی واقعا هست.نوزادان هم زیاد نیاز به تکرار داره.

gnargol

New member
من چون واقعا ذهنم خسته اس از مهر شروع میکنم.امیدوارم که بتونیم به هم انگیزه بدیم:28:

سلام بچه ها . اگه اجازه بدین من تجربه خودمو بگم . من اصلا 5 سالی تو فاز درس نبودم . ولی خوب خوندم .یعنی با برنامه خوب . کیفیت خوندن خیلی مهمه .
اینم بگم کلا هم امیدی به قبولی نداشتم و فکر میکردم فقط عده ی خاصی قبول میشن .... برنامه مو چسبونده بودم به دیوار . روی برگه هم نوشته بودم من رتبه یک ارشد 92 هستم .:motat:

اوصیکم به :
نوزادان رو تا مهر یک دور تموم کنید.نکات مهم و نسبتا مهم رو با مداد رنگی مشخص کنید: زرد/سبز /قرمز
همینطور داخلی جراحی که تا آخر مهر یک دور تمیزززززز بخونید.

هر روووز زبان بخونید . تافل 504 و کتاب اسنشیال ...این 2 تا رو تا بهمن فول بشین . حتمن خودتون فلش کارت درست کنید . بهتر یادتون می مونه ....اصلا همین که مینویسید یادتون می مونه . از بهمن هم لزگی رو شروع کنید .یعنی لزگی رو بزارید وقتی که لغاتتون فول شد...تا حد اکثر استفاده رو ببرین

فصل پاییز...زنان و ویلیامز به شدت خونده بشن .مطالب رو از سخت به آسون با مداد رنگی: قرمز. زرد. سبز مشخص کنید
ویلیامز و نواک دیگه تا آخر بهمن باید یک دور تمیییییزز خونده بشن .
اسفند ماه هم که سر همه شلوغه شما ....جنین عمومی + 3 فصل اختصاصی و دوره ی نوزادان و داخلی ...
بهداشت رو از عید شروع کنید به خوندن . تند تند پیش برید...ولی با دقت
یه چیز مهم ...بهداشت از اون درسهایی یه که از اولش باید تست بزنید...خودتون متوجه میشید چرا تا روز آخر باید تست ها رو ادامه بدین . تست بهداشت بسیااااار واجب تر از روخونی شه . آی کیو بی بهداشت بخرین و بزنین ......اون قدر تستهاش به انواع مختلف تکرار شده که محاله یادتون بره . من خودم تو خوابم نمی دیدم بهداشت 70 بزنم ...چون عید شروع کرده بودم:auizz3ffy9vla57584x

پس از بعد عید هر روز یک ساعت زبان + هر روز یک ساعت بهداشت تو کارتون باشه

سه درس بسیاااار مهم برای بالا رفتن رتبه : زبان / داخلی جراحی /بهداشت
اینارو به نیت 100 بخونید...حالا اغراق نباشه ، زبان به نیت 80/بهداشت به نیت 90 /داخلی به نیت 100

فروردین و اردیبهشت و خرداد ویلیامز و نواک قورت داده شود. داخلی و نوزادان باز مرور بشن . جنین اختصاصی هم همون ماههای آخر بخونید که یادتون نره . فصل های مهم ش مثل اروژنیتال /گوارش/سرو گردن و ...رو بیشتر فوکوس کنید

یک ماه آخر فقط ریویووو..... همه چیزایی که خوندین از 15 اردیبهشت تا آخر خرداد باید یه بار دیگه نگاه کنید .
[/SIZE]

آخرین ویرایش:

mw.ashel

New member
MagicMan-MArtesh.jpg

1. [*=right]برنامه ریزى: برنامه ‏ریزى براى موفقیت برج مراقبت پیشروى به سمت اهداف است.

[*=right]خودباورى: اساس ایمان خودباورى است. انسان خودباور به توان خویش ایمان دارد و ایمان انتظارى مطمئن است.

[*=right]حرکت: خروج از سکون و عدم توقف ضامن موفقیت است؛ اما حرکتى که حساب شده و طبق برنامه باشد.

[*=right]جرأت: عدم هراس و این پا و آن پا کردن و حتى پذیرش شکست‏ها اساس موفقیت است.

[*=right]خودتشویقى: خود تشویقى به معناى خود شیفتگى نیست. انسان گاه نیاز دارد فهرست موفقیت‏هاى خود را تنظیم کند و حتى به بعضى تقدیر نامه ‏ها و سپاسنامه‏ ها چشم بیندازد تا باور کند دوباره مى‏تواند موفقیتى جدید به وجود آورد.

انسان براى موفقیت باید بلند نظر باشد و از بلند پروازى معقول نهراسد. باید به جاى غرق شدن در نهرهاى کوچک به سمت دریاهاى موفقیت حرکت کند؛ از جویبار حقیرى که به چاله‏اى مى‏ریزد، هیچ کس مروارید صید نخواهد کرد. شاهین موفقیت در افق‏ها و بلندى ‏ها است و مروارید توفیق در اقیانوس‏ها. باید بلند نظر و بلند پرواز و غواص بحرهاى بى‏کران بود و باور داشت که دستان خداوند همواره به سمت انسان‏هاى جویاى موفقیت گشوده است .

mw.ashel

New member
با برنامه قدم برداریم

سلام به همه همراهان موفقیت؛

همین الان قلم و کاغذی آماده کرده و به سوال‌های زیر پاسخ دهید:

-می‌خواهم در زندگی به کجا برسم؟

-در حال حاضر کجا قرار دارم؟

-برای پر کردن فاصله بین جایی که قرار دارم و جایی که باید به آن برسم چه گام‌هایی باید بردارم؟

-آیا به یادگیری مهارت‌های جدیدی نیاز دارم؟

-از چه کسانی باید کمک بگیرم؟

-آیا برای هدفی که تعیین کرده‌ام برنامه، طرح، نقشه و زمان‌بندی دارم؟

-امروز برای رسیدن به هدفم چه کاری (هرچند کوچک) می‌توانم انجام دهم؟

-هدف یک هفته بعد من که در راستای رسیدن به هدف بلندمدت من است، چیست؟

-آیا اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت من دارای ویژگی‌های زیر هستند؟

• معنادار و مطلوب.
  • باورکردنی، واقع‌بینانه و دست‌یافتنی
  • واقعی، دقیق و به درستی تعریف شده‌اند
  • در قالب جملات مثبت نوشته شده‌اند
  • به روشنی تجسم شده و درونی شده‌اند
  • مکتوب هستند
  • قابل اندازه‌گیری هستند
  • اولویت‌بندی شده‌اند

عزیزان برخی از اضطراب‌های ما از آن‌جا ناشی می‌شود که نمی‌دانیم قرار است به کجا برسیم یا کاملا بدون برنامه و نقشه در راهی ناشناخته قدم برمی‌داریم، اما یادتان باشد گام‌به‌گام و با رسیدن به هدف‌های کوچک می‌توانید مطمئن باشید که در هر حال رسیدن به مقصد هستید. از هر گامی که برمی‌دارید لذت ببرید و قدم‌هایتان را استوار کنید.

شاد و قدرتمند باشید:riz304:

mamai86

New member
سلام
من ٥٠٤ و جلد يك ويليامز و بهداشت پارسا رو شروع كردم
البته ٥٠٤ رو بدا لايتنر ميخونم و در كنارش كتاب زبان ديگه اي هم ميخونم كه درك مطلب داره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا