مطالعه گروهی ارشد زیست شناسی. وزارت علوم 93-94

oloom_az

New member
خوب ببینید واسه سلولی
شما باید سلولی منبعی مثل لودیش بخونید که خوب شاید واسه هماتو کمی زیاد باشه
بیوشیمی از روی منبعی مثل لننینجر
ژنتیک هم هست که باید وقت بزاری

من واسه سلولي هماتو دارم كتاب خالصي انتشارات سنجش تكميلي و ن قو ي رو ميخونم كه بعضي از دوستان مي گفتن كافيه و واسه ژنتيكم ميگن بيشتر مولكولي مياد كه با همين فصل هاي مولكولي زيست ميشه 50 درصد جواب داد
بيوشيمي رو مشكلي ندارم تو اين 4 سال كارشناسي حدود 14 واحد پاس كردم كه از هارپر و لنينجر و هنري ديويدسون بهمون تدريس ميشد.

به نظرتون اجازه ميدن رو موضوعاتي كه خودمون دوست داريم كار كنيم؟
تضميني هست كه اگه قبول شم مجبورم نكنن رو سلول هاي گياهي كار كنم ؟!

melinaa

New member
ببخشید بچه ها ی سوال مهم دارم...
من که الان دارم از روی لودیش میخونم و صفحه 100 هستم...بنظرتون میرسم لودیش انتشاران ارجمند رو تا اخر دی ماه تا اخر صفحه 1400 یعنی تا صفحه 500 جلد دوم تمومش کنم...بچهها اگه فقط لودیش و تافل و لزگی برای زبان و برای باکتری کتاب برای کنکور و برای بیو ضروریات رو بخونیم برای کنکور وزارت علوم کفایت میکنه؟؟؟؟
ببخشید 1 سوال دیگه لودیش هم مگه کتاب تست داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nastaran8

New member
ببخشید بچه ها ی سوال مهم دارم...
من که الان دارم از روی لودیش میخونم و صفحه 100 هستم...بنظرتون میرسم لودیش انتشاران ارجمند رو تا اخر دی ماه تا اخر صفحه 1400 یعنی تا صفحه 500 جلد دوم تمومش کنم...بچهها اگه فقط لودیش و تافل و لزگی برای زبان و برای باکتری کتاب برای کنکور و برای بیو ضروریات رو بخونیم برای کنکور وزارت علوم کفایت میکنه؟؟؟؟
ببخشید 1 سوال دیگه لودیش هم مگه کتاب تست داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عزيزم چرا نشه تمومش کرد منم دارم مى خونم الان فصل 4 رو تموم کردم من نهايتا تا اخر ابان يه دور لوديشو تموم مى کنم ...

melinaa

New member
عزيزم چرا نشه تمومش کرد منم دارم مى خونم الان فصل 4 رو تموم کردم من نهايتا تا اخر ابان يه دور لوديشو تموم مى کنم ...

خب توکه خیلی از من جلوتری...من هنوز وسطای فصل 3 هستم...تازه از خیلیاش خلاصه برداری نکردم هنوز...تو چجوری میخونی تند تند پیش میری؟؟؟روزی چند صفه فدات؟؟؟؟

melinaa

New member
بچه ها واسه وزارت علوم حتما لودیش بخونید و تستاشو بزنید
من80% زدم سلولی رو
سلولی علوم هم نسبت به بهداشت سخت تره

یا خدااااااااااااا
تازه سلولیش سخت تر هم هست...
مگه لودیش کتاب تست داره سارا جونی؟؟؟؟؟؟

maryam-biotech

New member
خب توکه خیلی از من جلوتری...من هنوز وسطای فصل 3 هستم...تازه از خیلیاش خلاصه برداری نکردم هنوز...تو چجوری میخونی تند تند پیش میری؟؟؟روزی چند صفه فدات؟؟؟؟
سلام ملینا جان منم تقریبا وسطای فصل 3 ام منم خیلی استرس دارم که میرسم یا نه ولی اگه روزی 10 صفحه بخونیم و اخر هفته ها خلاصه برداریم و مرور کنیم به نظر من میشه تا ابان تموم کرد

mandy

New member
سلام سارا جان من می خوام میکروب پنجاه بزنم بنظرت چی بخونم؟ خیلی گیر کردم سر منبع میشه راهنمایی کنی :21:

carbon

New member
سلام دوستان خوبین کدوم فصلای لودیش برا بهداشت ازش سوال نمیاد کدوم فصلا رو بخونیم و کدومارو نخونیم؟؟؟

sa@@ra

New member
سلام سارا جان من می خوام میکروب پنجاه بزنم بنظرت چی بخونم؟ خیلی گیر کردم سر منبع میشه راهنمایی کنی :21:

عزیزم من تو صفحات قبل گفتم
من خودم میکروب دکتر اموزگار رو چند بار خوندم به اضافه اینکه اخر کتاب کلی تست داره و اخر هر بخش هم همینطور
و همچنین میکروب کاربردی دکتر مقیمی
کنارشم میتونید از میکروب پزشکی بهادر استفاده کنید

sa@@ra

New member
من واسه سلولي هماتو دارم كتاب خالصي انتشارات سنجش تكميلي و ن قو ي رو ميخونم كه بعضي از دوستان مي گفتن كافيه و واسه ژنتيكم ميگن بيشتر مولكولي مياد كه با همين فصل هاي مولكولي زيست ميشه 50 درصد جواب داد
بيوشيمي رو مشكلي ندارم تو اين 4 سال كارشناسي حدود 14 واحد پاس كردم كه از هارپر و لنينجر و هنري ديويدسون بهمون تدريس ميشد.

به نظرتون اجازه ميدن رو موضوعاتي كه خودمون دوست داريم كار كنيم؟
تضميني هست كه اگه قبول شم مجبورم نكنن رو سلول هاي گياهي كار كنم ؟!

ن ق وی که زیاد جالب نیست کپی پیست کتابهای دیگست تحت عنوان
من واسه سلولی علوم مدنظرم بود که لودیش رو بخونید
اگر توی پژوهش هاشون قید کرده باشه گیاهی الزام داره
وگرنه بیشتر سلولی انسانی هست
مثلا دانشگاه تهران که میدونم روی cd marker ها /کلونینگ/ بیان زن و... کار میکنه.
پژوهشگاه هم همینطور
باید خودتون تحقیق جامعی کنید

agigesabz

New member
دوستان: کتاب مهدوی + برای کنکور(تقریبا چکیده لودیشه)+ تستهای عبادی + تستهای 4 سال اخیر را چند بار بخونید خیلی بهتر نتیجه میگیرید. البته در اینکه لودیش چیز دیگری است شک نکنید ولی برای تسلط بر یک کتاب باید اونرو چند بار بخونید ! آیا میتونید لودیش را چند بار بخونید؟ خلاصه برداری لودیش یعنی همش چون خط به خطش مطلب داره که خیلیش هم بیشتر از سطح آزمون ارشد هست.من خودم از همین فرمول استفاده کردم
نتیجه هم گرفتم سلولی رو80 زدم ژنتیک 70 قبولی سلولی فردوسی مشهد انتخاب اول وبعد سلولی شیراز و...
موفق ودر پناه خداباشید

آخرین ویرایش:

maryam-biotech

New member
تبریک میگم دوست عزیز موفق باشی . شما تقریبا از کی شروع کردی درس خوندنو ؟

maryam-biotech

New member
چقدر خوب یکم امیدوار شدم پس همچینم دیر نشده . از هیچ کتاب رفرنسی استفاده نکردین ؟

agigesabz

New member
چقدر خوب یکم امیدوار شدم پس همچینم دیر نشده . از هیچ کتاب رفرنسی استفاده نکردین ؟
تقریبا نه ولی اولش منم مثل شما با لودیش سروع کردم ولی دیدم نمیتونم تموم کنم فقط جلد 1 روخوندم ضمنا اینم بگم از همون اول با روزی هشت ساعت درس خوندن شروع کردم چون عادت به مطالعه زیاد داشتم برام سخت نبود.شما هم باید در همین حدود درس بخونید.
موفق و در پناه خدا باشید

sa@@ra

New member
ممنون سارا خانووووووووووووم....:whistle:

این نظر من بودا
شما میتونید اصلا نخونید لودیش رو
من که فک کنم چندین بار گفتم همه فصلاشو نخوندم
مهمتریناشو خوندم
هر منبعی خواستید بخونید
اینا واسه من جواب داد شاید واسه یکی دیگه جواب نده

melinaa

New member
مریم جان منم همین فکرو کردم برای لودیش ک روزی 10 صفه بخونیمش....اما بنظرت میرسیم واقعا این حجم درس رو....ما درسای دیگه هم داریم...

Immunity

Well-known member
این نظر من بودا
شما میتونید اصلا نخونید لودیش رو
من که فک کنم چندین بار گفتم همه فصلاشو نخوندم
مهمتریناشو خوندم
هر منبعی خواستید بخونید
اینا واسه من جواب داد شاید واسه یکی دیگه جواب نده
من حرفی زدم عایا..؟!اتفاقا من بانظرت موافقم سارا...:bunnyearsmiley:

بالا