مطالعه گروهی ارشد زیست شناسی. وزارت علوم 93-94

baran-

New member
سلام دوست من:ad54ad:
اگه بتونی خوب مدیریت کنی برسی که برای کنکورامسال حسابی بخونی
خیلی عالیه که همین امسال قبول بشی و وقفه ای در درس خوندنت نیوفته
ولی اگه فکر میکنی امسال نرسی که خوب بخونی کنکور را حتما شرکت کن به صورت ازمایشی
روزی 1-2ساعت اگه بتونی وقت بذاری برای کنکور ازمایشی امسال خوبه...

ولی اگه مصممم هستی که امسال قبول بشی باید میانگین درهفته30ساعت درس بخونی:riz277:

در مورد رشته هم ببین که در کدوم زمینه حس میکنی متونی موفق بشی و علاقه داری
رشته هایی مثل
بیوتک
ژنتیک
میکروب
پرطرفدارتره
ولی خب علاقه خیلی مهمه!
مثلا یکی از دوستان من در دروس گیاهی استعداد فوق العاده ای داره در حالی که من اصلا علاقه ندارم...
خلاصه که بگرد علاقه تو پیدا کن!
من5-6ماه در رابطه با انواع رشته ها تحقیق کردم
دست اخر هم به این نتیجه رسیدم که در رشته بیوتک می تونم موفق تر باشم

موفق باشی عزیزم...

oloom_az

New member
سلام دوستان:ad54ad:
من كارشناسي علوم آزمايشگاهي دارم و دارم واسه آزمون ارشد هماتو مي خونم اما از گرايش سلولي مولكولي هم خوشم مياد و دوس ارم رو هماتوپوئتيك استم سل ها و يا كنسر تراپي ( بخصوص رو درمان لنفوم ها) كار كنم به نظرتون با مطالبي كه واسه هماتو ميخونم ميتونم آزمون ارشد زيست شناسي سلولي مولكولي رو قبول شم ( يكي از دانشگاهاي تهران و يا اصفهان و شيراز )( در مورد درس ميكروبيولوژيتونم بگم كه من واسه امتحان كارداني به كارشناسيم ميكروب شاسي جاوتز و موراي رو خوندم و يه پيش زمينه دارم ) واگه قبول شم مي تونم موضوع پايان نامم رو خودم انتخاب كنم و تو فيلدي كه خودم دوس دارم كار كنم ؟
بابت راهنمايي هاتون پيشاپيش تشكر فراوان:thumbsupsmileyanim:

sa@@ra

New member
بچه ها واسه وزارت علوم حتما لودیش بخونید و تستاشو بزنید
من80% زدم سلولی رو
سلولی علوم هم نسبت به بهداشت سخت تره

farzanee20

New member
سلام بچه ها یه سوال
من طول تابستونو هیچ درسی نخوندم و از مهر هم کلاسای دانشگام شروع میشه به نظرشما اگه از امروز شروع کنم ب درس خوندن امکانش هست که ژنتیک یا بیوتکنولوژی قبول شم ؟ یا کلا بیخیالش شم !!بذارم سال دیگه ؟
لطفا نظر واقعیتونو بگید!!
ممنون

baran-

New member
سلام بچه ها یه سوال
من طول تابستونو هیچ درسی نخوندم و از مهر هم کلاسای دانشگام شروع میشه به نظرشما اگه از امروز شروع کنم ب درس خوندن امکانش هست که ژنتیک یا بیوتکنولوژی قبول شم ؟ یا کلا بیخیالش شم !!بذارم سال دیگه ؟
لطفا نظر واقعیتونو بگید!!
ممنون

سلام فرزانه جان...
هیچ کاری نشد نداره!
هنوز هم دیر نشده
فقط باید این 5ماهه باقی مونده رو حسابی تلاش کنی و به قول معروف از جون مایه بزاری!
باید حسابی مدیریت زمان داشته باشی و از کمترین زمان هایی که داری بهترین استفاده رو ببری
موفق باشی عزیزم

farzanee20

New member
سلام فرزانه جان...
هیچ کاری نشد نداره!
هنوز هم دیر نشده
فقط باید این 5ماهه باقی مونده رو حسابی تلاش کنی و به قول معروف از جون مایه بزاری!
باید حسابی مدیریت زمان داشته باشی و از کمترین زمان هایی که داری بهترین استفاده رو ببری
موفق باشی عزیزم
ممنونم :)))

maryam-biotech

New member
بچه ها واسه وزارت علوم حتما لودیش بخونید و تستاشو بزنید
من80% زدم سلولی رو
سلولی علوم هم نسبت به بهداشت سخت تره
سلام سارا جون میشه از نحوه درس خوندنت و رتبه و درصدا ت بگی و اینکه چه منابعی میخوندی ؟
تا بچه ها از تجربه هات استفاده کنن

sa@@ra

New member
سلام سارا جون میشه از نحوه درس خوندنت و رتبه و درصدا ت بگی و اینکه چه منابعی میخوندی ؟
تا بچه ها از تجربه هات استفاده کنن

عزیزم
واسه سلولی یک سری از فصل های لودیش که دقیقا یادم نیست مثل اسکلت سلولی/سیگنالینگ/اندامکها رو خوندم و خلاصه کردم تو یه دفترچه 200 برگ
و همچننین ج.............زوه یکی از اساتیدمون که رتبه زنتیک پارسالم از روش خونده بود استفاده کردم و از روی لودیش بود
درصد80
بیوشیمی یک اشتباه محض کردم از روی ج....زوه خوندمم و با توجه به سختی سوالات بیو 40 زدم و رتبم توش شد 180:(
واسه زنتیک هیچی نخوندم الا بخش مولکولی سلولی که با اون 5خ زدم رتبم توش 200
مبکروب اموزگار خوندم و میکروب کاربردی دکتر مقیمی که جفتشون اساتید دانشگاه تهران هستن و درصدم 58% با بیدقتی.رتبه 80
ولی درصد مجموعه 30
و ویروس25
زبان51
رتبه بیوتک هم 95

قبولی میکروب دانشگاه تهران
کارنامه نهایی هم که اومد تقریبا همه گرایشارو که انتخاب کرده بود قبول شدم

maryam-biotech

New member
عزیزم
واسه سلولی یک سری از فصل های لودیش که دقیقا یادم نیست مثل اسکلت سلولی/سیگنالینگ/اندامکها رو خوندم و خلاصه کردم تو یه دفترچه 200 برگ
و همچننین ج.............زوه یکی از اساتیدمون که رتبه زنتیک پارسالم از روش خونده بود استفاده کردم و از روی لودیش بود
درصد80
بیوشیمی یک اشتباه محض کردم از روی ج....زوه خوندمم و با توجه به سختی سوالات بیو 40 زدم و رتبم توش شد 180:(
مبکروب اموزگار خوندم و میکروب کاربردی دکتر مقیمی که جفتشون اساتید دانشگاه تهران هستن و درصدم 58% با بیدقتی.رتبه 80
ولی درصد مجموعه 30
و ویروس25
زبان51
رتبه بیوتک هم 95

خیلی خیلی ممنون عزیزم
یعنی به نظرت بخش ملکولی لودیش برا ژنتیک کافیه دیگه نیازی نیست بخش ملکولی رو از کتاب دیگه ای بخونم

nahal5555

New member
سارا جون واسه لوديش کدوم ترجمه بهتره؟تست واسه سلولى چى خوبه؟مرسى

alireza-ja

New member
عزیزم
درصد80
ولی درصد مجموعه 30
و ویروس25
زبان51
رتبه بیوتک هم 95

سارا خانوم تبریک میگم. موفق باشید میشه رتبه سلولیتون رو هم بگید؟

sa@@ra

New member
سارا جون واسه لوديش کدوم ترجمه بهتره؟تست واسه سلولى چى خوبه؟مرسى

من خودم ترجمه بهادر رو داشتم تنتشارات خسروی راضی بودم
برای تست به نظرم بهترین کتاب موجود تو بازار کتاب تست دکتر عبادی انتشارات خانه فرهنگ هست

sa@@ra

New member
سارا خانوم تبریک میگم. موفق باشید میشه رتبه سلولیتون رو هم بگید؟

ممنونم
رتبه سلولیم 100 شد به خاطر درصد پایین بیوشیمی و ضریب 0 بیوفیزیک
البته بگم اینا رتبه های اولیه بود
رتبه های نهایی که اومده با احتساب معدل و ضرایب بوده
اخرین فرد پذیرفته شده تو روزانه میکروب 30
شبانه 88

mahsa.parmis88

New member

من خودم ترجمه بهادر رو داشتم تنتشارات خسروی راضی بودم
برای تست به نظرم بهترین کتاب موجود تو بازار کتاب تست دکتر عبادی انتشارات خانه فرهنگ هست
ببخشید منم نظرمیدم ولی یه کتاب پاسخ تشریحی اوایل امسال انتشارات دکتر خ لی ل ی بیرون داد که خیلی خوب بود...اونم ببینید...

sa@@ra

New member
خیلی خیلی ممنون عزیزم
یعنی به نظرت بخش ملکولی لودیش برا ژنتیک کافیه دیگه نیازی نیست بخش ملکولی رو از کتاب دیگه ای بخونم

والا در مورد این قضیه نمیتونم نظری بدم من نخوندم و از اون مطالب مولکولی جواب گرفتم
اما اگر هم میخواید بخونید از زنومیک تا کلاسیک اکرمی بخونید:bunnyearsmiley:

oloom_az

New member
:smiliess (2):
:smiliess (12):
نكنه دوس نداريد ارشدتونو امتحان بدم:New (6)::21:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: SH!LA

oloom_az

New member
چی بود؟:smiliess (12):

اين بود:sadsmiley:
سلام دوستان
من كارشناسي علوم آزمايشگاهي دارم و دارم واسه آزمون ارشد هماتو مي خونم اما از گرايش سلولي مولكولي هم خوشم مياد و دوس ارم رو هماتوپوئتيك استم سل ها و يا كنسر تراپي ( بخصوص رو درمان لنفوم ها) كار كنم به نظرتون با مطالبي كه واسه هماتو ميخونم ميتونم آزمون ارشد زيست شناسي سلولي مولكولي رو قبول شم ( يكي از دانشگاهاي تهران و يا اصفهان و شيراز )( در مورد درس ميكروبيولوژيتونم بگم كه من واسه امتحان كارداني به كارشناسيم ميكروب شاسي جاوتز و موراي رو خوندم و يه پيش زمينه دارم ) واگه قبول شم مي تونم موضوع پايان نامم رو خودم انتخاب كنم و تو فيلدي كه خودم دوس دارم كار كنم ؟
بابت راهنمايي هاتون پيشاپيش تشكر فراوان

sa@@ra

New member
اين بود:sadsmiley:
سلام دوستان
بابت راهنمايي هاتون پيشاپيش تشكر فراوان

خوب ببینید واسه سلولی
شما باید سلولی منبعی مثل لودیش بخونید که خوب شاید واسه هماتو کمی زیاد باشه
بیوشیمی از روی منبعی مثل لننینجر
ژنتیک هم هست که باید وقت بزاری

بالا