مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی ، آزمون 91-92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mortaza

New member
دوستان عزیز به نظر من گرامر لازم نیست چون سوال گرامری نداریم گرامر موجود در متون هم همون چیزای ساده است.به نظر من هیچ چیز جز لزگی برای زبان لازم نیست هم متن داره هم لغاتش رو میتونین استخراج کنین.
در ضمن خوندن لودیش تلف کردن وقت هست و ممکنه از سلولی زده بشین چون این کتاب اصلا مناسب بچه های لیسانس نیست و در اصل باید برای کنکور شما کتابی شسته و رفته بخونین که نکات رو گفته باشه نه این که برید یه کتاب گنده رو بخونین و دنبال نکته بگردین توش

Boloor

New member

سلام دوستان

من در کنکور 91 شرکت کردم و با اینکه از امتحانی که دادم راضی نبودم ولی یه سری تجربه پیدا کردم که امیدوارم به درد شما هم بخوره.

برای درس سلولی مولکولی باید کتابی خوند که نکات کنکوری را داشته باشه و خیلی توضیحات اضافی نداشته باشه ولی یه اما داره، اونم اینکه مرور و مرور و مرور زیاد لازم داره، یعنی اگر فکر کردین با یکی دو ماه خوندن موفق میشید، اشتباه کردید. همون کتاب سلولی مولکولی برای کنکور که مال انتشارات خسروی هست را هم باید بیشتر از 7 یا 8 بار خوند تا کاملا به مطالبش مسلط شد. من علاوه بر این کتاب, کتاب رسول صالحی را هم خوندم ولی الان فکر میکنم اشتباه کردم و فقط باید همون کتاب سلولی مولکولی برای کنکور را دقیق تر میخوندم, منظورم از دقیق تر خوندن در واقع, حفظ کردن مو به موی مطالبه, برای کنکور باید یه سری مطالبو فقط حفظ کرد, یعنی کنکوری خوندن ایجاب میکنه که بعضی مطالبو فقط حفظ کنید. برای میکروب هم همینطوره, هرکتابی را که برای خوندن انتخاب کردید فقط روی همون تمرکز کنید (یا جاوتز یا مورای یا واکر یا زینسر) و از این کتاب به اون کتاب نشید چون ذهنتان را گیج میکنید و وقتی دارید یه مطلبی را میخونید همش نگران این میشید که نکنه باید اون یکی کتاب را هم بخونید و اینطوری مطالب پراکنده میشن توی ذهن. ولی اگر یه کتابی مثل کتاب دکتر آموزگار یا دکتر بهادر را برای میکروب انتخاب کردید حتما در کنارش یه کتاب که وزارت اعلام کرده را بخونید مثل واکر یا مورای یا جاوتز یا زینسر, چون میکروب مثل سلولی مولکولی نیست و باید برای آن یک رفرنس اعلام شده را حتما بخونید. راستی هم قسمت میکروب شناسی پایه رو بخونید و هم قسمت باکتری شناسی اختصاصی رو بخونید و هیچ کدوم رو فاکتور نگیرید چون حدودا هر سال از هر دوی این بخش ها به تعداد مساوی سوال میدن.

تست حتما حتما بزنید و مرور یادتون نره, خیلی حرص خواهید خورد وقتی بعد از کنکور بشینید سوالارو بررسی کنید و ببینید یه مطلبی رو با بی دقتی خونده بودید و فکر نمی کردید که بشه ازش سوال طرح کرد ولی طراح محترم با کمال تعجب از اون مطلب سوال داده! یعنی از روی هیچ مطلبی سرسری رد نشید, یا فصلی را نادیده نگیرید. کتاب های iqb برای تست عالی هستن.

برای زبان کتاب لزگی عالیه ولی امان از وقتی که سوالای زبان رو غیر استاندارد طرح کنن مثل امسال که همه را شوکه کردن با سوالای زبان! ولی بازم در کل من اعتقاد دارم که کتاب لزگی عالیه, فقط اگر پایه شما در این درس ضعیفه از کتابایی که توی دفترچه آزمون معرفی کردن شروع کنید و در کنارش کتاب لغات ضروری برای تافل و 504 رو حتما بخونید, کلا هر کتابی که دامنه لغات شما رو زیاد کنه و شما با خوندنش راحت ترهستید مفیده ولی لازم نیست گرامر بخونید, تنها در صورتی از گرامر شروع کنید که توی این درس صفر کیلومترهستید و باید تازه یاد بگیرید چه طوری یه متن رو ترجمه کنید.

برای شیمی جلد اول مهم ترهست و بیشتر سوالا از این جلد طرح میشه ولی دیگه تصمیم با خودتونه که جلد دوم را هم بخونید یا ریسک کنید و نخونید. ولی اگر سوالای سال های قبل رو بررسی کنید خودتون هم به این نتیجه میرسید که جلد اول مهم تره. و تسلط روی همه فصل های جلد اول مهمه. مطمئنا با کامل و خوب خوندن جلد اول حداقل 60 تا 70 درصد را میتونید بزنید, البته اگرشیوه طرح سوال از این درس تغییر نکنه برای سال آینده! اصلا مشخص نیست که سال بعد چه بلایی سرمون بیارن و چه طوری سوال طرح کنن ولی تا حالا که جلد اول برای طراحان مهم تر بوده.

دیگه چی بگم؟ فعلا همینا به ذهنم میرسه, بعدا اگر نکته مهمی یادم اومد حتما براتون میگم.

آها, راستی فراموش نکنید که حتی توی کنکورهم شانس مهمه, پس از خدا بخواهید که کمکتون کنه که شانس بیارید و سوالا طوری طرح بشن و از جاهایی طرح بشن که شما روی اونها بیشتر مسلط هستید!!!:smiliess (3):

موفق و شاد باشید.

آخرین ویرایش:

saharandishe

New member
ازراهنمایی های همه شمادوستان عزیزبسیارسپاسگذارم،اگه بخوام تااینجای بحث روجمع بندی کنم به این نتیجه میرسیم:
برای شیمی عمومی :مورتیمروبرای زبان لزگی که تقریباهمه اتفاق نظرروش دارن،برای سلولی ازمبانی سلولی مولکولی مهدوی انتشارات خانه زیست شناسی شروع کنیم،برای میکروب؟؟؟؟؟؟؟؟:smiliess (11):درموردمیکروب زیادصحبت نشده وهرکدوم ازدوستان یک نظری داشتن،حالاسوالهای من:
برای سلولی دوستانی که فرمودندلودیش مفصله ونیازنیست ،نظرتون درموردپیشنهاددوستمون مبنی برخوندن اون براساس سرفصل های آی کیوبی چی هست ؟منظورم اینه که اگه حتی بخوایم بالای80بزنیم بازهم مبانی سلولی مولکولی مهدوی وسلولی برای کنکورکافی هستد یاپیشنهادخوندن لودیش رو میدید؟
بازم ممنون میشم اگه بیشترراهنمایی کنیدتابه یک نظرجامع برسیم.منتظرتون هستم
.:smilies-azardl (181

mortaza

New member
به نظر من مجید مهدوی و سلولی برای کنکور نکات لازم رو دارن و به کتاب دیگه نیاز نیست

mortaza

New member
دوست عزیر همکلاسی من که علوم آزمایشگاهی بوده و بچه فوق العاده با سوادی هست و میکروب رو حدود 70 زده میگه جاوتز و مورای بخونین

بیوتک91

New member
به نظر من کتاب خلاصه لودیش برا زیست - کتاب شیمی مورتیمرجلد1و2-کتاب زبان لزگی-کتاب باکتری هم مورای کافیه.همین کتابارو اگه از الان تا روز کنکور بخونین حتما تهران قبولید. من که امسال قبول نمی شم با همه امیدی که داشتم ولی زبان و باکتری سخت بود.تا5روز دیگه خدا می دونه قبولم یا مردود. دعا کنید.:sad:

Boloor

New member
به نظر من کتاب خلاصه لودیش برا زیست - کتاب شیمی مورتیمرجلد1و2-کتاب زبان لزگی-کتاب باکتری هم مورای کافیه.همین کتابارو اگه از الان تا روز کنکور بخونین حتما تهران قبولید. من که امسال قبول نمی شم با همه امیدی که داشتم ولی زبان و باکتری سخت بود.تا5روز دیگه خدا می دونه قبولم یا مردود. دعا کنید.:sad:

وای آره به خدا, منم دارم از استرس میمیرم:1dco2x0p1lilzhfpg1tهمش احساس میکنم قلبم اومده توی گلوم :wacsmiley: خدایا کمکمون کن. :sad:

biotech25

New member
درود به همه
واسه میکروب ،امسال ثابت کرد که منابع مطالعاتی باید بیشتر از یکی باشه!
چند تا از سوالای امسال با توجه به هر منبعی بیش از یک جواب داشتند،حالا شاید بپرسین که چطور میشه چندتا منبع رو خوند؟
خب..اول یک کتاب تست جامع از آزمونای ارشد ودکترا(مثلا آی کیوبی)روتهیه کنید،بعد از روی یکی از منابع شروع کنید به خوندن..وهمینجوری تست هم بزنید،اون قسمتایی رو که واستون مبهمه رو از تومنابع مختلف پیدا کنید وبالای سر فصل کتاب تستتون بنویسید..همین جور که جلومیرید،متوجه میشید که تونستید با یک تیر دوتا نشون بزنید!!!
باتست جلوبرید،ونکاتی رو که نمیدونید وتو منابع مختلف پیدا کنید!!!!!!!
اگه بتونید با یک دوست صادق درس بخونید،خیلی بهتر میشه

بیوتک91

New member
بلور عزیزم تو کنکور رو چطور دادی؟قبول که هستی انشالله؟؟
کجایی اصلا ازت خبری نی.انگار توهم مث من خیلی خوندی ولی نتیجه مشخص نی که قبولی یا نه؟آره.:riz304::heart:

Boloor

New member
بلور عزیزم تو کنکور رو چطور دادی؟قبول که هستی انشالله؟؟
کجایی اصلا ازت خبری نی.انگار توهم مث من خیلی خوندی ولی نتیجه مشخص نی که قبولی یا نه؟آره.:riz304::heart:

آره بیوتک جان منم نمی دونم چی میشه! فقط خیر پیش بیاد, همین کافیه, من تلاشمو کردم واسه همینم بقیه اش رو سپردم دست خدا, هر چند که خیلی هم به قبولی امیدی ندارم ولی بازم دعا میکنم که ...
انشاالله همه نتیجه خوبی بگیرن, آمین :rose:

saharandishe

New member
ضمن تشکرازشرکت شمادوستان دراین بحث ،خواهشمندم به منظورجلوگیری ازپراکندگی واتلاف وقت سایرعزیزان ازطرح مباحثی که هیچ فایده علمی نداشته وصرفاجنبه شخصی دارندجدابپرهیزیدواینگونه پیامهارادرغالب پیامهای خصوصی برای دوستان خودارسال کنیدتاتاپیکی 100درصدعلمی ،که فقطمباحث علمی درآن مطرح است داشته باشیم.
باسپاس فراوان ازتوجه شمادوستان عزیزم.:riz304:

بیوتک91

New member
با سلام
عذرخواهی میکنم من شروع کننده پیام غیردرسی بودم
کوتاهی من رو ببخشید.:sadsmiley:

rabet

New member
سلام به همه
من شاغل در یک شرکت داروسازی هستم و دوبار در رشته سم شناسی ارشد شرکت کردم ولی امسال خیلی فکر کردم و میخوام بییوتک شرکت کنم البته واسه ارشد امتحان دادن یه کم پیر شدم ولی امیدوارم که بتونیم با کمک به همدیگه موفق بشیم.
من یه دوستی دارم که ارشد زیست شناسی سلولی مولکولیه و واسه زیست شناسی مجد رو به من معرفی کرده به نظرم اگه یه ذهنیت از بیوشیمی داشته باشی فهمیدنش سخت نباشه.

mortaza

New member
دوست عزیز کتاب سلولی مجد فوق العاده کتاب غیر علمی و پر از اشکالات علمی هست و متن خیلی بدی هم داره توصیه میکنم از کتاب مجید مهدوی استفاده کنی

firtina

New member
چقدر شما قاطعي آقا مرتضي:smiliess (4):يعني فقط و فقط مهدوي؟؟واسه قبولي تهرانم كافيه؟

mortaza

New member
من برای سلولی کتاب مبانی سلولی مولکولی مجید مهدوی و کتاب سلولی برای کنکور انتشارات خسروی رو کافی میدونم

mortaza

New member
ببینید برای قبولی شما باید رو همه ی درسا برنامه ریزی کنین مخصوصا زبان که حتما کتاب زبان امیر لزگی رو بخونین که واقعا عالی هستش تنها با سلولی نمیشه موفق شد گرچه سلولی درس شیرینی هست و بچه ها خوب میخونن و درصدا بالا هست و شمام رو بالای 60 درصد باید حساب کنین

saharandishe

New member
دوستان کسی نظری راجع به میکروب نداشت؟البته من کتاب آموزگارونگاه کردم به نظرکتاب بدی نمیاد.

saharandishe

New member
دوست عزیر همکلاسی من که علوم آزمایشگاهی بوده و بچه فوق العاده با سوادی هست و میکروب رو حدود 70 زده میگه جاوتز و مورای بخونین

آقامرتضی میشه بگید دقیقاچه ترجمه ای وانتشاراتی مناسب تره؟

mortaza

New member
انگار بچه ها میگن بهادر خوبه ولی من مالک نژاد دارم بد نیست

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا