مطالعه گروهی ارشد بیـوتـکنـولـوژی پـزشکی سال 93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mahtab-bio

New member
بچه ها يكي بگه قضيه ي بيوشيمي و ايمني چيه كه قراره اضافه بشه؟
چكار بايد بكنيم ؟
الان يعني بيوشيمي بخونم يا شيمي؟

elissa

New member
تو کتاب اکرمی ص 285 پایان رونویسی rna پلیمراز 2 توضیح اش را متوجه نمیشم
شرمنده شرمنده!
حق با شماست.....
مواردي رو در نظر مي كيريم كه قراره CoTc – برش همراه با رونويسي انجام بشه:
(اول از همه يادتون باشه rnapol بعد از ايجاد برش كار خودشو ادامه مي ده و مي ره جلو.بس فكر نكنين جون برش ايجاد شده RNAPOL abotr مي شه ها)
دو فاكتور به نام cpsf و cstf كه به سي ترمينال RNAPOL متصل هستن وقتي به توالي هاي مورد نظر خودشون رسيدن برشي رو روي mrna ساخته شده ايجاد مي كنن(مي دونم كه اينجاشو مشكل ندارين براي همين توضيح نمي دم. )
محلي كه بريده مي شه كمي بايينتر از محليه كه قراره بلي ادنيله بشه. بنابراين بايد كمي از اين RNA از بين بره تا محل بلي ادنيلاسيون در دسترس قرار بكيره. خود اين RNA ي اضافي يه خاصيت جالبي داره:
5' به 3' اكزونوكليازي( همون خاصيت عجيبي كه DNA pol يك اي كلاي داشت)!!!!بنابراين خودش رو تجزيه (self-cleavage)مي كنه تا به توالي نشانكر بلي ادنيلاسيون برسه و قتي كه رسد انزيم هاي مربوده ميان و بلي ادنيلاسيون انجام مي دن.همين!

حالا اكه يادتون باشه كفتم كه RNAPOL به كار خودش ادامه مي ده و مي ره جلو. و يه RNA ي كوجيك ديكه مي سازه كه لازم نيست سنتز بشه .اين RNAيي كه ساخته مي شه ( و اضافه است) توسط انزيمي به نام XRN2 (كه بازم خاصيت 5' به 3' اكزونوكليازي داره ) تخريب مي شه .
براي اينكه RNAPOL به فعاليت خودش ادامه بده RNA بايد يه طولي داشته باشه.وقتي XRN2 طول RNA رو كم كرد RNAPOL ميافته و سنتز تموم مي شه

elissa

New member
بچه ها يكي بگه قضيه ي بيوشيمي و ايمني چيه كه قراره اضافه بشه؟
چكار بايد بكنيم ؟
الان يعني بيوشيمي بخونم يا شيمي؟
شما اكه كنكور بارسال رو هم در نظربكيري بايد بيوشيمي بخوني
واقعيتشم اينه كه تو رشته ي ما بيوشيمي به درد مي خوره نه شيمي
ته ته كاربرد شيمي تو رشته ي ما ساخت محلول 0/5 مولاره
اما بيوشمي جي؟....

آخرین ویرایش:

سلولی

New member
گرامر های زبان کدوم اند؟وفصل های مهم میکروب؟

- - - Updated - - -

گرامر های مهم؟

elissa

New member
گرامر های زبان کدوم اند؟وفصل های مهم میکروب؟

- - - Updated - - -

گرامر های مهم؟
مهمترين كرامر ها:
جملات شرطيه. زمان ها.مجهول كردن.adj كلاز

فصل هاي مهم سيستماتيك ميكروبي:استف و استربتو. كرم مثبت هاي اسبور ساز. اسيد فست ها. انتروباكترياسه و ويبريوناسه

كدوم نوع اينترون رو مي خواي؟

mw.ashel

New member
%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C.jpg

rahaaaaa

New member
بچه هــــــــــا من یه خوب و قابل فهم میکروب میخوام! کمــــــــــــــــــــــــــک لطفا!

hamoon

New member
من تا امروز فقط لغتای زبان دکتر احمدی رو با لایتنر مرور میکردم
امروز 8 ساعتی رو تو کتابخونه بودم 30 صفحه از میکروب بهادر+ زبان لزگی خوندم.البته میکروبو سطحی میخونم تا مطلب دستم بیاد
برنامم اینه که در کنار خوندن هر روزه زبان(لزگی+504) تا آخر آذر یه دور میکروبو بخونم و از دی ماه سلولی رو هم شروع کنم.شیمی بیوشیمی یا... رو هم بذارم برای بعد از اعلام رسمی

Taraa

Well-known member
منم دارم میخونم
ولی چون هیشکی ساعت مطالعه نمیگیره منم دیگه ساعت نمیگیرم همینجوری میخونم ... البته میدونم ساعت گرفتن بهتره .. یه جور مقایسه هر روز آدم با روز قبل خودشه .. باعث پیشرفت میشه

کلمه های زبان 504 رو کامل فیش نویسی کردم .. یه مقدارم یادمه .. یه دور دیگه مرور کنم میرم سراغ لزگی
میکروب تو رشد گیر کردم ولی چن تا مبحث از باکتری شناسی هم روزنامه وار خوندم
سلولی هم جسته گریخته خوندم تا الان از مهدوی ... ولی اگه واقعا ضریبش 4 باشه گمونم باید برم سراغ منابع بزرگتر
بیوشیمی/شیمی رو هم فعلا هیچی

hamoon

New member
منم دارم میخونم
ولی چون هیشکی ساعت مطالعه نمیگیره منم دیگه ساعت نمیگیرم همینجوری میخونم ... البته میدونم ساعت گرفتن بهتره .. یه جور مقایسه هر روز آدم با روز قبل خودشه .. باعث پیشرفت میشه

کلمه های زبان 504 رو کامل فیش نویسی کردم .. یه مقدارم یادمه .. یه دور دیگه مرور کنم میرم سراغ لزگی
میکروب تو رشد گیر کردم ولی چن تا مبحث از باکتری شناسی هم روزنامه وار خوندم
سلولی هم جسته گریخته خوندم تا الان از مهدوی ... ولی اگه واقعا ضریبش 4 باشه گمونم باید برم سراغ منابع بزرگتر
بیوشیمی/شیمی رو هم فعلا هیچی

میگم اگه همه موافقین هفتگی گزارش بدیم

سلولی

New member
سلام لطفا درباره سیکلوز وسیتوکالازین بتا توضیح دهید؟ارتباطشان با هم؟

Taraa

Well-known member
میگم اگه همه موافقین هفتگی گزارش بدیم

با گزارش دادن موافقم ... روزانه بهتره .. هر کی نتونست روزانه، هفته ای بیاد بگه ... فقط بگه ... سایلنت نباشید ... اینجوری انگیزه میشه هم برا خودمون هم برا بقیه

konjkave

New member
سلام به همگی خسته نباشید بچه ها من یه سوال دارم نمیدونم دقیقا تو کدوم تاپیک بپرسم البته میدونم به این تاپیک هم خیلی مرتبط نیست.در مورد رشته نانوبیوتکنولوژی در مقطع دکترا اطلاعاتی دارین؟در مورد دانشگاههایی که پذیرش میکنن چی؟
میشه فوری جواب بدید فردا روز آخر ثبت نام دکترا.

پ.ن: نگید چه آدم بیخیالیما من هنوز ارشدم نرفتم چه برسه به دکترا:21:

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا