مطالعه گروهی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی 92

Samaneh1366

New member
شرمنده من ساعت 20 هر شب میام و جواب میدم هرچی سئوال داشته باشید ومن بتونم جواب بدم..... با آرزوی موفقیت واسه دوستان ... از فردا هم میام و ساعت مطالعه و درس هایی که خوندمو میگم بچه ها بیاید:New (6):

Samaneh1366

New member
امسال نه اما سال قبل 500 نفر بودن... امسال هرچی بود از سال قبل بیشتر بود

am-ml

New member
سلام دوستان تبریک میگم ... من امسال ارشد بهداشت ایمنی شرکت کردم اما با میانگین 35 قبول نشدم ..... قصدم این بود که تغذیه شرکت کنم اما نتونستم دل ار بهداشت بکنم.... پایه باشید خوب بخونیم من اندازه رتبه 1 این رشته اطلاعات دارم فقط کافیه پایه باشید من 1 برنامه میریزم انشاا... باهم شروع میکنیم امسال جدی نگرفتم این شد ..... هرکی هست بسم الله
سلام سمانه جون خیلی خوشحالم که هستی ،منم امسال قبول نشدم و حتما حتما باید سال دیگه قبول بشم ،من کارمند هستم و سه عصر به بعد خونه ام ،سعی میکنم هر روز صبح گزارش بدم ،از توضیحت راجع به منابع خیلی ممنونم ،منم با یه نفر اول سالای قبل که صحبت می کردم همین نظرات شما رو داشت ،ایشون برا تست کتاب تست ارشد صنایع غذایی -میر رو معرفی کردن که کتاب خوبی هستش و من تونستم استفاده کنم،یه چیزی که خیلی مهم هستش اینه که حتما باید طوری بخونیم که فرصت مرور داشته باشیم من کلیات و میکروب رو که مرور کردم 55 و 60 درصد زدم ولی نگه داری و شیمی رو زیر 40 زدم و زبان فقط 3 درصد،برا زبان من یه کم کتاب لزگی خونده بودم ولی سر جلسه خیلی از لغات برام آشنا بودن فکر می کنم اگه این کتاب رو کامل بخونیم ،حتما میتونیم زبان رو خوب بزنیم .

Samaneh1366

New member
سلامam_ml
عزیزم کتاب میر بهت ذهنیت میده و این اصلا خوب نیست خودتون کنکور دادید میدونیت که سئوالات متفاوت هست.. من کتاب میرو واسه کنکور دوره کردم میکروبشو.. من شیمی 30 زدم و کلیات 40 ...... دوستم اصلا ناراحت نباش امسال انشاالله باهم تو دانشگاه تهران همکلاسیم.... من امروز برنامه ریزی میکنم کتابامو دوباره از تو کمد درمیارم و با امید و انرژی وتوکل شروع میکنم... دوستم اگه اجازه بدید از این به بعد همکلاسی بهتون میگم

Samaneh1366

New member
برتامه من واسه هر درس 1 روز زمان میگذارم وجمعه ها درس نمیخونم و فقط استراحت تا قبل از عید ...درس شیمی مواد به جز فصل لیپید. کربوهیدرات. و پروتئین بقیش راحت هستش یعتی زمان کمتری میخواد و در درس نگهداری فصل های انجماد.عقیم کردن حرارتی.غلیظ کردن .خشک کردن مهمتر اندو در میکروب وبهداشت قابلیت تفکیک نیست همه کتاب ها و مبحث ها مهم است ولی بیشترین تاکید در میکروب روی بحث بیماری ها است .... پس برنامه ام این شد از 15 شهریور تا15 مهر :فصل پروتئین+لیپید+کربوهیدرات در درس شیمی مواد... در نگهداری انجماد .غقیم کردن حرارتی و غلیظ کردن..... در درس میکروب اول از کتاب آدمز شروع میکنم و فصل به فصل جلو میرم تجربه ثابت کرده باید آدمز و حفظ باشی... .و برای بهداشت کتاب رکتی رو تموم میکنم... واسه زبانم لزگی +504+essential words.

am-ml

New member
سلامam_ml
عزیزم کتاب میر بهت ذهنیت میده و این اصلا خوب نیست خودتون کنکور دادید میدونیت که سئوالات متفاوت هست.. من کتاب میرو واسه کنکور دوره کردم میکروبشو.. من شیمی 30 زدم و کلیات 40 ...... دوستم اصلا ناراحت نباش امسال انشاالله باهم تو دانشگاه تهران همکلاسیم.... من امروز برنامه ریزی میکنم کتابامو دوباره از تو کمد درمیارم و با امید و انرژی وتوکل شروع میکنم... دوستم اگه اجازه بدید از این به بعد همکلاسی بهتون میگم
سلام سمانه جون
چون من رشته ام بهداشت محیط بوده ،نمی تونم مباحث رو جداگانه بخونم و باید با یه سیر منطقی که تو کتابا رعایت شده بخونم تا مباحث رو بهتر بفهمم ولی وقت دارم من برنامه ام اینه:
تا پایان آبان ماه آدامز و شیمی دکتر فاطمی و اصول نگهداری دکتر فاطمی و شیر -دکتر کریم و زبان هم 504 رو بخونم ،فقط شبا وقت درس خوندن دارم و البته بعد از ظهر ها هم میتونم یه یک تا دو ساعت البته باید شروع کنم ،تا ببینم چقدر میشه مطمئن به اجرای این برنامه بود .
من لیلا هستم ولی هر طور دوست داری صدام کن عزیزم.

Samaneh1366

New member
خیلی خوبه برنامت عزیزم من خیلی دوست دارم تهران قبول بشم و دوست دارم حالا که قراره نزدیک به 1 سال باهم بخونبم باهم همکلاسی هم باشیم منم برنامه ام تا پابان آبان ماه میدونم .ایمان دارم که امسال بهترین دانشگاه قبولی دوست من:bunnyearsmiley:

ariya21

New member
فقط در س بخونین روزی 3 ساعت دوستان با این ظرفیت های نجئمی غصه قبول نشدنو نخورین

am-ml

New member
سلام گزارش روز اول از برنامه سه ماهه:
میکروب :1 ساعت
زبان :1 ساعت
شیمی::1 ساعت

البته علاوه بر ساعات مطالعه من برای خودم تعداد صفحات رو هم مشخص کردم ولی از اونجایی که ممکنه باعث دلسردی یا بر عکس بی انگیزگی برا تلاش بیشتر بشه ،نمی نویسم میدونید هرکی یه جور میخونه و ممکنه یکی تند خون باشه و لی باید چند دور بخونه و یکی کند خون و یه دور با دقت براش کافی باشه.ولی به هر حال این تعیین تعداد صفحات رو پیشنهاد میکنم چون به آدم تمرکز میده و از طرفی میتونید برنامه دقیق تری برا مرور و .... داشته باشین.

برات آرزوی بهترین ها رو دارم سمانه جون

آخرین ویرایش:

Samaneh1366

New member
سلام لیلا جان خسته نباشی .... من تا الان تونستم شیمی مواد بخونم 2 ساعت. برنامه ام الان زبان هستش 2 ساعت و دوباره شیمی مواد 2 ساعت امروز نصف پروتئین رو باید تموم کنم ...زبانم روزی 1 صفحه لزگی و نصف درس اول 504 و نصف درس اول لغات ضروری برای تافل............ انشاالله زودتر بیفتیم رو دور خوندن... لیلا جان میدونم که خوب میخونی دوست من از حضورت خیلی دل گرم هستم موفق باشی

Samaneh1366

New member
لیلا جان 1 پیشنهاد دارم .. میای زبان و باهم شروع کنیم؟ من میگم روزی 1 برگ لزگی +روزی 1 صفحه 504+4/1 کتاب لغات ضروری برای تافل( یعنی هر درس تو 4 روز بسته بشه) .کل برنامه با در نظر گرفتن شرایط خاص نهایتا تا آخر دی ماه تموم بشه .... و از هر درس حتما فلش کارت تهیه بشه تا دورش راحتتر باشه... نظرت چیه دوست من؟؟؟ و 1 پیشنهاد دیگه میای کنکور آزمایشی معین و شرکت کنیم؟از آبان ماه شروع میشه 8 مرحله داره به تظرم خوبه..

am-ml

New member
لیلا جان 1 پیشنهاد دارم .. میای زبان و باهم شروع کنیم؟ من میگم روزی 1 برگ لزگی +روزی 1 صفحه 504+4/1 کتاب لغات ضروری برای تافل( یعنی هر درس تو 4 روز بسته بشه) .کل برنامه با در نظر گرفتن شرایط خاص نهایتا تا آخر دی ماه تموم بشه .... و از هر درس حتما فلش کارت تهیه بشه تا دورش راحتتر باشه... نظرت چیه دوست من؟؟؟ و 1 پیشنهاد دیگه میای کنکور آزمایشی معین و شرکت کنیم؟از آبان ماه شروع میشه 8 مرحله داره به تظرم خوبه..
سلام عزیزم
برنامه ات برا زبان عالیه ولی من همه کتاب ها رو نمی تونم بخونم و فقط همین برنامه رو برا 504 انجام میدم و بعد از تمام شدنش لزگی رو شروع میکنم،یه تفاوت دیگه که هست اینه که من در مورد اختصاصی ها باید وقت خیلی بیشتری نسبت به شما بگذارم ،چون واقعا نسبت به کسایی که این رشته رو خوندن من اطلاعات عمومی رو هم پایین ترم ،در مورد کنکور آزمایشی من دید خوبی ندارم خصوصا رشته ما که چند سال بیشتر نیست دارن دانشجو میگیرن و سوالات در واقع هر سال نسبت به سال قبل کاملا متفاوت هستش .
خوب گزارش روز دوم:
زبان:نیم ساعت
شیمی دکتر فاطمی:1ساعت
کم کاری رو قبول دارم و قول میدم که امروز و فردا جبران کنم.

آخرین ویرایش:

Samaneh1366

New member
عزیزم اصلا فکر نکن چون رشته دیگه ای خوندی پایه ای ضعیف داری اتفاقا درصدهای که زدی خیلی هم خوب بوده من کسانی رو میشناسم که 4 سال این رشته رو خوندن ولی تو کنکور نصف شماهم نمیزنن .راستش چون زمان طولانی هستش احساس کردم شرکت کردن تو کنکوره آزمایشی میتونه انگیزه باشه....من شنبه جلسه دفاع همسرم هست واسه همین شاید نتونم بیام گزارش بدم اما سعی میکنم بیام و حتی 1 ساعتم که شده مطالعه داشته باشم.... باید 1 بازنگری تو برنامه ام داشته باشم از این وضعیت راضی نیستم...راستی 1 تجربه در مطالعه درس شیمی مواد جداول خیلی مهم هستن... امروز فقط زبان میخونم و شیمی مواد رو دوره میکنم... تعطیلات آخر هفته خوبی داشته باشی دوستم:bunnyearsmiley:

hamed969

New member
سلام دوستان
خسته نباشید
میخواستم بپرسم که واسه کلیات چی میخونید؟؟؟

Samaneh1366

New member
سلام.... رفرنس ها شامل1_ کلیات بهداشت دکتر رکنی 2_ شیر و فرآوردهای آن دکتر گیتی کریم 3_ سم شتاسی دکتر چراغعلی 4_ سوسیس وکالباس دکتر حسینی............ تجربه نشان داده همه مهم هستن ولی تا الان از سم شناسی زیاد سئوال ندادن..... بهتره از کتاب رکنی شروع کنید......موفق باشید

hamed969

New member
سلام.... رفرنس ها شامل1_ کلیات بهداشت دکتر رکنی 2_ شیر و فرآوردهای آن دکتر گیتی کریم 3_ سم شتاسی دکتر چراغعلی 4_ سوسیس وکالباس دکتر حسینی............ تجربه نشان داده همه مهم هستن ولی تا الان از سم شناسی زیاد سئوال ندادن..... بهتره از کتاب رکنی شروع کنید......موفق باشید

میدونم رفرنسا اینه ولی من از یکی از اساتید طراح سوال واسه بخش کلیات پرسیدم ایشون گفتن که سوالات قسمت کلیات میتونه از بخش کلیات دیگر رفرنسا هم بیاد مثلا از بخش کلیات میکروبیولوژی واسه این قسمت سوال بدن
کتاب سمشناسی که اصلا چاپ نمیشه استاد طراح سوال هم گفت منم دارمش ولی هنوز بازش نکردم

Samaneh1366

New member
دقیقا درست میگید .. ببینید پارسال از کتاب حسینی از قسمت استانداردهاش سئوال دادن که میزان نور مناسب در سالن تولیدی چقدر است ؟ ببینید میشه با میکروب جواب داد ......؟؟ پس همش میکروب نیست... به نظر من اگه خوب میکروب نگهداری و شیمی مواد رو بلد باشید میتونید 30 درصد راحت بزنید اما اگه بخواهید درصد خوب بزنید پیش نهادم خوندن کل رفرنس ها است..... پیشنهاد دیگرم خوندن haccpاست....

بالا