مطالعه گروهي ارشد مامايي ٩٤

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

royaaa

New member
سلام دوستان کتاب جنین شناسی چه قسمتای ازش تغییر کرده
خواهشا منو در جریان بزارید چون لانگمن من 2010 هستش
مرسی یه دنیا ممنون:riz304:

mamai86

New member
من لانگمن جدید خریدم
من که تغییراتشو نسبت به ۲۰۱۰ متوجه نشدم

royaaa

New member
سلام اوکی گلم مرسی
شما واسه ارشد دارین درس میخونید
میشه بدونم الان چه قسمتایی از درسا رو خوندین چون من ده روزه شروع کردم
میخوام بدونم چقدر از درسا عقب افتادم
مرسی جواب سوالم رو دادین یه دنیا ممنون:rose::rose::rose:

obstetrician88

New member
سلام.فقط میتونم بگم یاد ایام قشنگی که گذشت.پارسال خیلی مطالعه گروهی 93 خوب بود.وچون یکسال تو خونه بودم تمام روزها با عشق درس خوندن و برنامه ریزی میگذشت. حالا چه کنم که فول تایم باید سرکار باشم و هرچه فکر میکنم چطوری برنامه بریزم که بتونم مثل پارسال درس بخونم نمیدونم چکار کنم.ولی شاید عمده کارهایی دیگه ای که باید انجام میدادم بقول آذر عزیزم مرور بود که کم انجام میدادم چون وقتم ایجاب نمیکنم. ولی الان نمیدونم چکار کنم.با اینکه سر کار رفتن از بزرگترین آرزوها بود.ولی ناراحت و عصبی که نمیتونم برای ارشد مثل پارسال درس بخونم.تنها کار مفید کنار سرکار زبان رفتنه. خیلی دل منم کرفته

ta binahayat

New member
امیدواربودن

سلام.فقط میتونم بگم یاد ایام قشنگی که گذشت.پارسال خیلی مطالعه گروهی 93 خوب بود.وچون یکسال تو خونه بودم تمام روزها با عشق درس خوندن و برنامه ریزی میگذشت. حالا چه کنم که فول تایم باید سرکار باشم و هرچه فکر میکنم چطوری برنامه بریزم که بتونم مثل پارسال درس بخونم نمیدونم چکار کنم.ولی شاید عمده کارهایی دیگه ای که باید انجام میدادم بقول آذر عزیزم مرور بود که کم انجام میدادم چون وقتم ایجاب نمیکنم. ولی الان نمیدونم چکار کنم.با اینکه سر کار رفتن از بزرگترین آرزوها بود.ولی ناراحت و عصبی که نمیتونم برای ارشد مثل پارسال درس بخونم.تنها کار مفید کنار سرکار زبان رفتنه. خیلی دل منم کرفته

سلام دوست عزیز.اتفاقاشمایه کوهن مثبت داریدچون سال ذگذشته ازوقتتون استفاده کردیدوکل دروس روخوندیدونکته برداری کردیدپس ازماجلوتریدوخوندن واسه شماراحت ترومیتونیددروسوزودترمطالعه کنید.بنابراین خیلی بایدامیدوارباشید:smilies-azardl (181

mw.ashel

New member
برای موفق بودن، مراقب مکالمه درونی خود باشید
_ اشتباه کردن اشکالی ندارد اما آنچه شما پس از آن به خود می گویید بسیار مهم است. مکالمه درونی، هم می تواند شرایط بد کنونی را بدتر کند و هم می تواند به شما کمک کند وضعیت را بهتر کنید. مکالمه درونی منفی، غیرواقعی و غیرضروری است و زمینه بدتر شدن شرایط را فراهم خواهد کرد. مکالمه درونی، شما را وارد یک سراشیبی احساسی ویرانگر می کند که خروج از آن بسیار دشوار است.

آنچه شما با خود می گویید حاصل باورهای مهمی است که درباره خود دارید. مکالمه درونی نقشی بسیار بزرگ اما نادیده گرفته شده در موفقیت دارد زیرا هم می تواند شما را در راه رسیدن به هدف پیش ببرد و هم مانع حرکت تان شود.

تحقیقاتی تلنت اسمارت (Talentsmart) هوش احساسی بیش از یک میلیون انسان را ارزیابی کرده و به این نتیجه رسیده که 90 درصد افراد موفق، هوش احساسی بالایی دارند. این گروه دارای یک مهارت بسیار مهم هستند: آنها قادرند مکالمه درونی منفی خود را شناسایی کرده و کنترل کنند طوری که این گفتگو نمی تواند آن ها را از رسیدن به هدف های شان باز دارد.

این گروه از افراد بیشتر از دیگران درآمد دارند، بیشتر ارتقاء شغلی پیدا می کنند و عملکرد بسیار بالاتری دارند. در حوزه مکالمه درونی، شش باور شایع و زهرآلود وجود دارد که افراد را از حرکت باز می دارد. مراقب این مکالمه های درونی زیانبار باشید و اجازه ندهید آنها از حرکت شما جلوگیری کنند.

1. موفقیت یعنی بدون نقص بودن. انسان ها دچار اشتباه می شوند و اگر بدون نقص بودن را هدف خود قرار دهند همواره احساس ناراحت کننده ناکامی خواهند داشت. در این حالت، به جای لذت بردن از موفقیت های خود، زمان را با گله و شکایت از آنچه نتوانسته اند بدست آورند از دست می دهند.

2. سرنوشت هر کس از پیش مشخص است. تعداد بسیار زیادی از مردم به این ایده غیرمنطقی باور دارند که شکست یا موفقیت شان از پیش رقم خورده است. اما سرنوشت هر کس دست خود اوست پس نیروهای بیرونی و خارج از کنترل را عامل شکست یا موفقیت خود ندانید.

3. من "همیشه" این کار را انجام می دهم، من "هرگز" این کار را انجام نمی دهم. هیچ چیز در زندگی وجود ندارد که شما همیشه آن را انجام دهید یا هرگز آن را انجام ندهید. ممکن است شما برخی کارها را بیشتر انجام دهید یا برخی کارها را به اندازه کافی انجام ندهید. رفتار خود را در چارچوب همیشه و هرگز محدود نکنید در غیراینصورت به این باور می رسید که کنترلی بر خود ندارید و هرگز تغییر نمی کنید.

4. تنها وقتی موفق می شوم که دیگران من را تایید کنند. صرف نظر از آنچه دیگران درباره شما فکر می کنند یک واقعیت وجود دارد: شما هرگز به خوبی یا بدی آنچه دیگران تصور می کنند نیستید. هرگز نمی توانید واکنش نشان دادن به نظر دیگران را متوقف کنید اما می توانید نگاه دیگران به خود را تعدیل کنید. بدین ترتیب صرف نظر از دیدگاهی که دیگران نسبت به شما دارند، احساس خودارزشمندی تان از درون تان نشات می گیرد.

5. آینده من مانند گذشته من است. ناکامی های مکرر می تواند اعتماد به نفس شما را از میان ببرد و سبب شود نتوانید به موفقیت در آینده امید داشته باشید. اکثر اوقات ناکامی ها حاصل ریسک پذیری برای دستیابی به هدفی دشوار است. به یاد داشته باشید موفقیت در توانایی شما در برخاستن پس از ناکامی نهفته است. دستیابی به هر چیز با ارزش مستلزم پذیرش ریسک است و شما نباید به ناکامی ها اجازه دهید باورتان به موفقیت در آینده را ار بین ببرد.

6. احساسات من واقعی هستند. باید روش داشتن دیدگاهی عینی به احساسات خود و جدا کردن واقعیت از توهم را فرابگیرید در غیراینصورت احساسات شما واقعیت ها را طوری دیگر نشان خواهند داد و شما را نسبت به مکالمه درونی منفی آسیب پذیر می کنند. در این حالت شما توان استفاده از تمام توان برای دستیابی به موفقیت را نخواهید داشت.

- - - Updated - - -

کپی شده از انجمن آمار زیستی
simin30 ممنونم از مطالب باارزشت

mamai86

New member
سلام اوکی گلم مرسی
شما واسه ارشد دارین درس میخونید
میشه بدونم الان چه قسمتایی از درسا رو خوندین چون من ده روزه شروع کردم
میخوام بدونم چقدر از درسا عقب افتادم
مرسی جواب سوالم رو دادین یه دنیا ممنون:rose::rose::rose:
بله
من از ویلیامز و نوزادان و جنین شروع کردم زیاد جلو نرفتم
عقب کجا بود به خودت ایمان داشته باش لطفا

royaaa

New member
سلام دوستان گلم خوب هستین همگی
چشم گلم ایمان دارم که تصمیم گزفتم درس بخونم
مرسی ماما86

royaaa

New member
خورشید را باور دارم،حتی اگر نتابد

به عشق ایمان دارم،حتی اگر آن را حس نکنم

به*خدا*ایمان دارم،حتی اگر سکوت کرده باشد:

تا خدا هست جایی برای نا امیدی نیست.
:riz304:

royaaa

New member
سلام دوست عزیز
ببخشید نت نداشتم
من ویلیامز فصل 1 و نصف فصل2 زشت
زنان یائسگی
نوزادان فصل اول مرگ و میر
و جنین فصل اول
بهداشت واکسن
داخلی هم نصفه از بیماری قلبی عروقی رو خوندم و همزمان باهاش نکته برداری کردم
و همه رو نکته برداری کردم
فقط جنین روخوب مرور نکردم
بقیه رو مرور کردم میخوام ده صفحه های بعدی شروع کنم
واقعا مرور کردن خسته کننده هستش
خداقوت عزیزم موفق باشی

royaaa

New member
زندگیست دیگر!
همیشه که همه رنگ‌هایش جور نیست،

همه سازهایش کوک نیست!

باید یاد گرفت با هر سازش رقصید،
حتی با ناکوک ترین ناکوکش...

اصلا رنگ و رقص و ساز و کوکش را فراموش کن!
حواست باشد به این روزهایی که دیگر برنمی گردد...

به فرصت هایی که مثل باد می آیند و می روند و همیشگی نیستند،
به این سالها که به سرعت برق می گذرند....:riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mw.ashel

royaaa

New member
البته م بعضی فصلا از قبل خلاصه کرده بودم ها
و ماه قبل هم چند فصل خوب خوتدم بودم مهر ماه رو میگم
بعد فاصبه گرفتم
ولی دویاره شروع کردم
اینا رو توی 20 روز یهو نخوندم
خخخخخخخخخخخ
از قبل خیلی مروز شدنه چون مهر ماه خیلی خوندمشون عزیزان

hajar

New member
سلام
من پارسال خیلی خوندم و فکر میکردم قبولم اما قبول نشدم الان هم هرچی میام خودمو دلداری بدم که دوباره شروع کنم نمیتونم.

royaaa

New member
سلام هاجر جان
دباره سعیت رو بکن گلم و شروع کن به خوندن
اینجوری که ما رو نا امیدمیکنی ها
خوب ببین کدوم درسا رو بد دادی از اونا شروع کن
زنان و بارداری ضریبشون 4 هست
بهداشت و زبان و نوزادان ضریب دو
داخلی و جنین ضریب یک
من خودم زود خسته میشم
بعضی وقتا از فصلای سادهتر شروع میکنم مثلا فصل 7 و 8 بارداری
خواهشا دوباره سعیت رو بکن
موفق باشی گلم
شما به نوشته های درسی من نرو
من روزی سه کتاب با چند صفحه شروع کردم به خوندن
تازه شما باید نکته برداری هم کرده باشی و امادگیت از ما بیشتر توکل کنبه خدا ودوباره شروع کن گلم

royaaa

New member
بیماري هاي قلبی – عروقی
- بیماري هاي قلبی سومین علت مرگ افراد 25-44ساله می باشد .

در حاملگی ، برون ده قلبی 50 درصد افزایش می یابد . نیمی از این افزایش در 8 هفته اول رخ می دهد و این
افزایش در میانه حاملگی به اوج می رسد . افزایش اولیه به صورت افزایش حجم ضربه اي است ( به علت کاهش
مقاومت عروقی ) در مراحل بعدي ضربان قلب در حالت استراحت بیشتر می شود و حجم ضربه اي بیشتر افزایش می
یابد که تصور می شود به علت افزایش پر شدگی دیاستولیک به علت افزایش حجم خون باشد .
تغییرات همودیامیک در حاملگی :
افزایش : برون ده قلبی / ضربان قلبی / شاخص کار ضربه اي بطن چپ / میانگین فشار شریانی
کاهش : مقاومت عروق ریوي ، سیستمیک / فشار کلوئید اسموتیک
عدم تغییر در قدرت انقباضی بطن چپ
در اکثر موارد نارسایی قلبی در حاملگی در حول و حوش زایمان به وجود می آید .
یافته هاي بالینی طبیعی در حاملگی :
1. اتساع و ضربان برجسته ورید ژوگولر
2. ضربان سریع و منتشر آپکس
3. ایمپالس بطن راست
جزء ریوي صداي دوم ) افزایش یافته و انفکاك صداي دوم رخ می دهد . ) P .4
5. گهگاه
جزء میترال صداي اول ) افزایش یافته و کاملا از جزء دیگر قابل تفکیک می باشد . ) M .6
7. سوفل هاي جریان آئورتی یا ریوي ( وسط سیستولی )
8. تنه براکیوسفالیک سیتولیک
9. همهمه وریدي ( ممتد)
10 . سوفل پستانی (سیسیتولی یا ممتد )
عموما در نیمه دوم حاملگی ادم در اندام تحتانی دیده می شود .
نخستین علامت هشدار دهنده نارسایی قلبی ؟ سال 79
الف.رال هاي مدام در قاعده ریه ب.کاهش توانایی زن باردار در انجام کارهاي محوله
ج.افزایش تنگی نفس حین فعالیت د.حملات خفگی همراه اب سرفه و خلط خونی
گزینه 1
خانم حامله اظهار می د ارد با انجام فعالیت هاي فیزیکی معمول دچار تنگی نفس، خستگی ، تپش
قلب، و گاهی درد هاي آنژینی می گردد.کدام گزینه نمایانگر بیماري قلبی وي
است؟سال 85
الف. 1 ب. 2 ج. 3 د. 4
گزینه 2
( وجود کدام یک از علائم قلبی در بارداري طبیعی است؟ (سال 81
الف) سوفل سیستولی 6
2 ب) دوگانگی مداوم صداي دوم
ج) ارتوپنه پیشرونده د) کاردیومگالی
گزینه 1
( کدام مورد از شاخص هاي بالینی بیماري قلبی طی بارداري به شمار نمی رود؟ (سال 85
الف) دوگانگی مداوم صداي دوم ب) سرفه شبانه ج) اتساع مداوم وریدهاي قلبی د) هموپتیزي
گزینه 1
بررسی هاي تشخیصی در حاملگی:
از آلبومین نشاندار شده با تکنتیوم 99 درصد و یا از گلبول هاي قرمز نشاندار شده براي ارزیابی عملکرد بطن استفاده
می شود.
120 میلی راد می باشد – که بر – (mci) اشعه جذب شده توسط جنین در صورت استفاده از دوز 20 میلی کوري
اثر تراتوژن بودن بسیار کم است .
تالیوم 201 براي بررسی پرفوزین ناحیه اي کرونر با اشعه 1100 تا 300 میلی راد – آسیب به مرحله حاملگی بستگی
دارد.
الکتروکاردیوگرافی :
1. محور قلب 15 درجه به سمت چپ منحرف می شود .
در اشتقاق هاي تحتانی دیده می شود . ST 2. تغییرات خفیف
3. انقباضات پیش از موعد دهلیزي و بطنی نسبتا شایعند .
(P 4. حاملگی سبب تغییر یافته هاي مربوط به ولتاژ نمی شود . ( مثل افزایش
رادیو گرافی قفسه سینه :
1. با استفاده از محافظ سربی اشعه رسیده به جنین به حداقل می رسد .
2. بزرگی اندك قلب ( اندازه قلب ) به طور دقیق با رادیو گرافی دیده نمی شود چون اندازه سایه قلب به طور
طبیعی در حاملگی بزرگتر است .
اکوکاردیوگرافی :
1. براي بررسی ساختمانی و عملکردي قلب
2. براي بررسی تغییرات :
رگورژیتاسیون تري کوسپید
افزایش قابل توجه اندازه دهلیز چپ
افزایش مقطع عرضی ناحیه خروجی بطن چپ
انجمن قلب نیویورك : (NYHA) طبقه بندي بالینی
بدون مخاطره – فقدان محدودیت فعالیت فیزیکی – فاقد علایم نارسایی قلب – دچار درد آنژینی نمی : I
شوند.
محدودیت اندك فعالیت فیزیکی – در حال استراحت راحتند- با فعالیت هاي کمتر از معمول دچار : II
خستگی مفرط ، تپش ، تگی نفس و درد آنژینی می شوند .
وضعیت شدیدا مخاطره آمیز – ناتوانی در انجام هر گونه فعالیت فیزیکی بدون ناراحتی – ممکن است : IV
علایم نارسایی قلبی حتی هنگام استراحت رخ دهد .
شاخص هاي بالینی بیماري قلبی :
علایم :
1. تنگی نفس یا ارتوپنه پیشرونده
2. سرفه شبانه
3. هموپتیزي
4. سنکوپ
5. درد قفسه سینه
یافته هاي بالینی :
1. سیانوز
2. چماقی شدن (کلابینگ انگشتان

3. اتساع پابرجاي وریدهاي گردنی
4. سوفل سیستولیک با درجه یا بیشتر
5. سوفل دیاستولیک
6. کاردیومگالی
7. دو گانگی پابرجاي صداي دوم
8. آریتمی پابرجا
9. معیارهاي هیپرتانسیون ریوي
عوامل پیش بینی کننده عوارض قلبی شامل : NYHA در سیستم
یا بیشتر یا وجود سیانوز III سابقه نارسایی قلبی ، حمله ایسکمیک گذرا – آریتمی – سکته مغزي –
1 سانت ، میترال کمتر از 2 سانت ، گرادیان خروجی بطن چپ / انسداد قلب چپ : دریچه آئورت کوچکتر از 5
بیشتر از 30 میلی متر جیوه کسر تخلیه کمتر از 40 درصد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا