مطالعه گروهي ارشد آمار زیستی 95

iran4131

New member
البته زبان تخصصی مدرسان مشغول مطالعه هستم، فکر میکنم برا پیام نور بهتر باشه بخصوص راهنماش
هم برای آمار ریاضی و البته هم مروری برای ترجمه آمار زیستی
به هر حال تجربه نشون میده که از دونه دونه سئوالها به این راحتیا نگذرم

biosta

Well-known member
سلام
داوطلبان با سطح علمی متوسط اگر برای هر دو کنکور بخوانند بنظرم ضرر می کنند
چرا؟
چون نوع سوالات نوع منابع و حتی برنامه ریزی برای دو کنکور متفاوت هست
بهتره بدانیم چکار می کنیم قبل از این که غافلگیر شویم چرا که بعضی کارها ارزش تجربه کردن را ندارند
تجربه ای که ممکنه به اندازه ی یک سال دیگر کنکور دادن طول بکشد.
بنابرین یک برنامه ریزی اجمالی میتونه چنین باشه که
بنظرم تا بهمن رگرسیون احتمال ریاضی نمونه طرح خوانده شود (ترجیحا از منابعی که متناسب با نوع سوالات ازمون امارزیستی هست)
بعد از ان ناپارامتری
شاید بهتر باشه یک داوطلب متوسط درسی مانند زبان تخصصی و امارریاضی را کلا نخواند چرا که در کنکور امارزیستی نمی اید
برای زبان مربوط به کنکور امارزیستی از منابع مناسب زبان انگلیسی برای این کنکور از همین الان شروع به خواندن کند
به طوری که یک سوم زمان به زبان اختصاص یابد و دو سوم دروس دیگر
برنامه ریزی متفاوت خواهد بود باتوجه به :
زمان باقی مانده
پایه درسی داوطلب
هدف اصلی اش که کدام کنکور برایش اولویت دارد
سطح زبان انگلیسی که داوطلب دارد
رتبه ی مورد نظر و شهر مورد نظر برای انتخابهای اول داوطلب.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
به نظر من زبان رو از منبع دیگه ای دنبال کنید چون زبان انلیسی کنکور اصلا به آمار ربطی نداره کتاب لزگی عالیه یا 504 و مطالعه ی کنکورها . چون لغتهای مورد استفاده در کنکور علوم پزشکی مربوط به لغات تخصصی پزشکی هست.
اما چون برای هر دو کنکور میخونید بهتره از 504 یا 1100 لغت یا اینجور منابع رو بخونین
موفق باشید
سلام
موافقم

nastaran.h

New member
با سلام خدمت دوستان من از اعضای سال قبل گروهم که پارسال درس خوندنو بخاطر یه سری مشکلات نصفه نیمه ول کردم
الان دوباره میخوام شروع کنم ولی میترسم دیر شده باشه
میشه راهنمایی کنید لطفا
متشکرم☺

با سلام خدمت دوستان من از اعضای سال قبل گروهم که پارسال درس خوندنو بخاطر یه سری مشکلات نصفه نیمه ول کردم
الان دوباره میخوام شروع کنم ولی میترسم دیر شده باشه
میشه راهنمایی کنید لطفا
متشکرم☺

سلام به نظر من با داشتن ساعات مطالعه ی مفید و داشتن برنامه ی مناسب استفاده از منابع خوب میتونین از کمترین زمان بیشترین بهره رو ببرید موفق باشید

- - - Updated - - -

homa1

New member
سلام دوستان من هم ميخوام هر طور شده ارشد قبول شم پارسال شركت كردم رتبه ٢٥٠ شد البته فقط چند فصل احتمال خوندم،برا دروس نظري كتاب پردازش دارم،براي دروس كاربردي چه كتابي مناسب هست؟

لینکی که آقای کیانی در صفحهات اول همین تاپیگ گذاشتن میتونه براتون مفید باشه

Mahsabani

New member
سلام دوستان یک سوال داشتم در آمار و احتمال مقدماتی دکتر بهبودیان در تمرین بخش 6 فصل اول تمرین 12، سوال شده ثابت کنید ضریب تغییرات با تغییر مبدا و واحد اندازه گیری تغییر نمیکند؟
اما به نظر من با تغییر واحد اندازه گیری یعنی y=ax تغییر نمیکند اما اگر مبدا تغییر کند یعنی y=ax+b ضریب تغییرات کوچک میشود.
میشه شما هم نظرتونو بگید.

jojo.ph

New member
من دوران لیسانسم رو 7 ساله گذروندم. با شل گرفتن و درس نخوندن. الان معدلم زیر 13 هست و جایی هم نتونستم استخدام بشم.متاسفانه آدمی نیستم که پشتکار زیادی داشته باشم. 3 ساله دنبال کارم.شک دارم با ارشد آمار زیستی هم جایی بتونم استخدام بشم.
دوستان خواهشا حرفای من روی شما تاثیر نذاره و درستون رو بخونید. فقط من خیلی ناامید هستم.😢
دوست خوب منم تقریبا شرایطی مشابه شما در دوران کارشناسی داشتم..ولی به خاطر علاقه شدیدی که به آمارزیستی داشتم سخت تلاش کردم سال اول که شرکت کردم قبول نشدم ولی باز تسلیم نشدم انگیزم برای قبول شدن دوبرابرشد وبه خودم گفتم من میتونم قبول شم وباید تلاشمو بیشتر کنم وبا روحیه بالاتری شروع به خوندن کردم..چون پایه ام ضعیف بود واقعا سختم بود درس خوندن ولی تونستم الانم دانشجوی ترم یک زیستی هستم واز این بابت خوشحالم..:thanks:
ناامید نباشید اگه واقعا قصدتون رسیدن به زیستیه اجازه ندید این افکار که کارشناسی رو خوب پشت سر نگذاشتید مانع از رسیدن به هدفتون بشه به خاطر هدفتون بجنگید چون مطمئنم میتونید از پسش بربیاید..ناامیدی رو از خودتون دور کنید وبه خدا توکل کنید، انشاالله که خبر قبولیتونو بهمون میدید..:auizz3ffy9vla57584x

سلام دوستان یک سوال داشتم در آمار و احتمال مقدماتی دکتر بهبودیان در تمرین بخش 6 فصل اول تمرین 12، سوال شده ثابت کنید ضریب تغییرات با تغییر مبدا و واحد اندازه گیری تغییر نمیکند؟
اما به نظر من با تغییر واحد اندازه گیری یعنی y=ax تغییر نمیکند اما اگر مبدا تغییر کند یعنی y=ax+b ضریب تغییرات کوچک میشود.
میشه شما هم نظرتونو بگید.

دوست عزیز شما به این نکته توجه نکردین که انحراف معیار اعداد ثابت ینی a برابر صفر هست و واحد از صورت و مخرج ساده میشه

mo.stat7

New member
سلام دوسنان.همگی خسته نباشید من راستش بشیمون شده بودم که یرای ارشد بخونم اما حالا نظرم عوض شده و میخوام کنکور بدم.فارغ التحصیل هستم و فکر میکنم همه درس هارو فراموش کردم نمیدونم از چه درسی شروع کنم لطفا راهنماییم کنید.اول یک کتاب رو کامل بخونم و بعد سراغ بقیه برم؟ برای زبان کدوم منبع معرفی شده را بیشنهاد میکنید؟:riz304:

shahbazi

New member
سلام دوسنان.همگی خسته نباشید من راستش بشیمون شده بودم که یرای ارشد بخونم اما حالا نظرم عوض شده و میخوام کنکور بدم.فارغ التحصیل هستم و فکر میکنم همه درس هارو فراموش کردم نمیدونم از چه درسی شروع کنم لطفا راهنماییم کنید.اول یک کتاب رو کامل بخونم و بعد سراغ بقیه برم؟ برای زبان کدوم منبع معرفی شده را بیشنهاد میکنید؟:riz304:
سلام دوست کنکوری
والله منم یه روز میگم بخونم یه روز میگم ولش کن
ولی من پیشنهاد میکنم برای یادآوری و شروع گتاب آمار مقدماتی بهبودیان رو شروع کنید و تا اواسط دی حتما تمومش کنید. از هفته بعد هم نمونه و رگرسیون رو بخونید. زبان لغت خوندن خیلی کمک نمیکنه. روزی 3 ساعت حداقل هست برای زبان. کتاب 504 تا حدودی خوبه

اینکه یک روز میخونید و یک روز بخاطر عدم انگیزه هست و مشخص نبودن هدف ...
به نظر روی یک کاغذ بنویسید که دقیقا تو زندگی به کجا میخوایید برسید و بعد ببینید که آمار زیستی شمارو به اون جایگاه دلخواهتون میروسونه یا نه موفق باشید

Mahsabani

New member
عذرا جون من کتاب حل تمرین بهبودیان و هم دارم و میدونم انحراف معیار y میشه b برابر x . مشکل من با مخرج ضریب تغییرات y هست که میشه bضربدر میانگین x به اضافه a

ضریب تغییرات.png
ضریب تغییر با تغییر مبدا عوض میشه و با تغییر واحد اندازه گیری ثابت میمونه. در این هیچ شکی نیست. احتمالا صورت سوال اشتباهه. یعنی حتما به a و b بستگی داره موفق باشید. تاکید میکنم با تغییر واحد اندازه گیری عوض نمیشه .

iran4131

New member
منظورتون از کتاب 504 کدومه؟
اون کتابی که می شناسم ترجمه نداره
البته خودم ترجمه اشو از سایت دان کردم

منظورتون از کتاب 504 کدومه؟
اون کتابی که می شناسم ترجمه نداره
البته خودم ترجمه اشو از سایت دان کردم

برای زبان اگر میخواهید واقعا در کمترین زمان بیشترین نتیجه رو بگیرید راه حلی میگم که برای من خیلی موثر بوده:
سعی کنید در یک دفتر 5 سانتی متر اولش رو خالی بذارید و بقیه صفحه در سه ستون لغات جدید رو با شماره گذاشتن و بدون معنی بنویسید.حالا در 5 سانت اول صفحه که خالیه معنی لغت با شماره ش رو یادداشت کنید. و هر روز 1 ساعت براش وقت بذارید . 10 دقیقه یک کتن رو بخونید 30 دقیق نوشتن لغات در دفتر و 20 دقیقه خوندن و مرور کنید در بعضی روزها میتونید متن ها و لغات جدید که خوندید رو مرور کنید .

بالا