مطالعه گروهي ارشد آمار زيستي93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

nerci

New member
بچه ها!!!!!!!!
ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب محل تحصیل افتاده واسه بعد از کنکورر!!!!!!
من از این همه تغییرات سازمان سنجش میترسم!چرا امسال اینجوری شده؟

atiarbab

New member
سلام بر دوستان آماری.خدا قوت
من هم رشته شما نیستم اما گفتم شاید بتونین کمکم کنین.
آیا T (tبا نمای پایین 1_ آلفا/2)استفاده می شه یا z ?!!!!
(خودم فکر می کنم T درسته اما پاسخ نامه زده Z!!)

سوال:برای محاسبه فاصله اطمینان دوطرفه 95 درصدی برای میانگین جامعه،یک نمونه 25 نفری از این جامعه انتخاب شده است.
چون حجم جامعه کمه از t معلوم یا مجهول بودن سیگما هم موثره.ادامه سئوال را ننوشتی احتمالا سیگما معلومه

آخرین ویرایش:

atiarbab

New member
شرایط همه همینه یه روز میش ه درس خوند یه روز اصلا حوصله نداری کتاب مجموعه امار از شکیبا خادم القرانی را اگرداری احتمال وکاربرذش واسه وزرات بهداشت خیلی خوبه البته اگر وقت داری سئوالای سال های پیش وزرات علوم رگرسیون نمونه گیری و احتمال کاربرد اونا هم فک کنم خوبه بخون

atiarbab

New member
پرستو جان خود سئوالای 88 89 . 87 88 را رو نت پیدا می کنم سایت علوم پزشکی این لینکش خرابه . کسی لینک این سئوالا را روی نت نداره

I can

New member
چون حجم جامعه کمه از t معلوم یا مجهول بودن سیگما هم موثره.ادامه سئوال را ننوشتی احتمالا سیگما معلومه
در توزیع نرمال انحراف معیار رو داده 10
اگه بجای واریانس انحراف معیار رو هم بده باید واریانس رو معلوم بدونیم؟
راستی ممنونم از پاسخگوییتون

parasto0o

New member
سلام بر دوستان آماری.خدا قوت
من هم رشته شما نیستم اما گفتم شاید بتونین کمکم کنین.
آیا T (tبا نمای پایین 1_ آلفا/2)استفاده می شه یا z ?!!!!
(خودم فکر می کنم T درسته اما پاسخ نامه زده Z!!)

سوال:برای محاسبه فاصله اطمینان دوطرفه 95 درصدی برای میانگین جامعه،یک نمونه 25 نفری از این جامعه انتخاب شده است.

اگه سیگما یا انحراف معیار رو معلوم داده (نه براوردشو!) با حجم نمونه پایین هم از z استفاده میشه، ولی اگه سیگما معلوم نباشه برای حجم نمونه پایین (زیر 30 معمولا) از t استفاده میشه. در نمونه های بالا t و z تفاوت فاحشی ندارن.

parasto0o

New member
در توزیع نرمال انحراف معیار رو داده 10
اگه بجای واریانس انحراف معیار رو هم بده باید واریانس رو معلوم بدونیم؟
راستی ممنونم از پاسخگوییتون

اره پس سیگما معلومه و میتونید از توزیع z استفاده کنید

کرهانی

New member
بچه ها!!!!!!!!
ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب محل تحصیل افتاده واسه بعد از کنکورر!!!!!!
من از این همه تغییرات سازمان سنجش میترسم!چرا امسال اینجوری شده؟

سلام دوست عزیز
چرا همیشه به نیمه خالی لیوان نگاه می کنید؟:(50):
چیز بدی که نیست،دیگه قبل کنکور دغدغه انتخاب شهر نداریم و بعد کنکور با حوصله حرف میزنیم و با توجه به کلید شهر انتخاب میکنیم
این اطلاعیه شاید واسه منی که قصد داشتم اکثر شهرارو بزنم مفید نباشه اما حداقل واسه خیلیا بهتره
زیاد بودن بچه هایی که فقط تهران یا شهر خودشون رو انتخاب کردن اما با تفاوت یک سوال نتونستن قبول شند
که اگر بقیه شهرارو زده بودن قبول بودن
یک سال عمر ارزشش بیشتر از این چیزاست:riz277:
دغدغه این چیزا رو نداشته باشید و مثل قبل به برنامه تون ادامه بدید
بعد کنکور فرصت هست که راجب شهرا و سطحشون صحبت کنیم

ممنون که اطلاعیه های جدید رو خبر میدید:rose:

I can

New member
اگه سیگما یا انحراف معیار رو معلوم داده (نه براوردشو!) با حجم نمونه پایین هم از z استفاده میشه، ولی اگه سیگما معلوم نباشه برای حجم نمونه پایین (زیر 30 معمولا) از t استفاده میشه. در نمونه های بالا t و z تفاوت فاحشی ندارن.
ممممممنووون از توضیح کاملتون مخصوصا اون نکته توی پرانتز "نه براوردش"

ati93

New member
با سلام به دوستان سختکوش
یه سوال برام پیش اومده اینکه تو مبحث ناپارامتری و تشخیص آزمون مناسب وقتی همه شرایط رو برای تشخیص آزمون متوجه شدیم در نهایت از کجا میشه متوجه شد که دو گروه یا گروههای مورد سوال مستقل از هم هستند یا وابسته؟ بطور مثال در کنکور سال 90 سوالهای 44 و 45
یک دنیا ممنون از راهنماییتون

sungirl0077

New member
با سلام به دوستان سختکوش
یه سوال برام پیش اومده اینکه تو مبحث ناپارامتری و تشخیص آزمون مناسب وقتی همه شرایط رو برای تشخیص آزمون متوجه شدیم در نهایت از کجا میشه متوجه شد که دو گروه یا گروههای مورد سوال مستقل از هم هستند یا وابسته؟ بطور مثال در کنکور سال 90 سوالهای 44 و 45
یک دنیا ممنون از راهنماییتون

وقتی صحبت از شرایط قبل. و بعد باشه (یعنی افراد یک گروه هستن که روشون بررسی انجام میشه) یا. یه گروه افراد چند بار مورد آزمایش قرار بگیرند, وابستس
و در غیر اینصورت , یعنی وقتی که مثلا دو گزوه جدا داشته باشیم, مستقل

ati93

New member
وقتی صحبت از شرایط قبل. و بعد باشه (یعنی افراد یک گروه هستن که روشون بررسی انجام میشه) یا. یه گروه افراد چند بار مورد آزمایش قرار بگیرند, وابستس
و در غیر اینصورت , یعنی وقتی که مثلا دو گزوه جدا داشته باشیم, مستقل

مرسی راهنماییتون واقعا کمکم کرد

nerci

New member
سلام دوستان.یه سوال:البته سوال سال 89 هستا:ضریب همبستگی کندال برای y=x^3 چه قدر است؟(x به توان 3)
تست آخر کتاب ناپارامتری بهبودیان گفته صفر اما جواب وزارت بهداشت گفته برابر یک است!

sts92

New member
سلام دوستان سال 92
سوالهای 24-48
حلش به چه صورته

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
... دارم تست های سال های قبل رو می زنم ولی کتابی که من دارم متاسفانه جواب تشریحی نداره.
بعضی سوالات رو نمی دونم چه جوری به جواب رسیده؟چیکار کنم؟توی اینترنت جواب تشریحی کنکورهای سال قبل نیست ؟

...
اگر بهم ایمیل زدید و ازم راهنمایی می خواهید پس به مواردی که می گویم کاملا" توجه کنید

الان وقت پیدا کردن و دنبال راه حل گشتن نیست و فقط مرور کنید و تست های مهمی که جواب های تشریحی اش وجود دارد را بزنید
چون کنکور صبح است ساعت بیداری تان را به 6 صبح منتقل کنید به طوری که اگر 6 صبح بیدار می شوید گیج نباشید ، پس شب ها زودتر بخوابید .
برای وقت جلسه کنکور برنامه ریزی داشته باشید و با استفاده از تکنیک های تست زنی سعی کنید در دور دوم حدود 10 تا سوال دیگر را درست جواب دهید
اعتماد به نفس را با صحبت با خودتان افزایش دهید چرا که قرار نیست بیشتر بیشتر سوالات جواب دهید قراره در حد خودتان بهترین باشید
پس به خودتان اجازه دهید به بعضی از سوالات جواب ندهید
مثلا" من از قبل با توجه به سطح علمی ام می دانم که از ده سوال ریاضی 5 تا را میتوانم درست جواب دهم و قرار نیست بروم و معجزه کنم و 9 تا را درست جواب دهم
سطح علمی خودتان و توقعی که از خودتان دارید را با واقعیت منطبق کنید
لطفا" به موارد بالا توجه ویژه ای داشته باشید .

آخرین ویرایش:

sungirl0077

New member
سلام دوستان
کارنامه ازمون اخر رو واسه شما زدن؟
من میزنم ازمون 7 میزنه کارنامه یافت نشد
واقعا این سنا خیلی بی نظمه :|

dadasalar

New member
سلام دوستان

من برای آزمون آخر همدان رفتم سر جلسه بعد 40 دقیقه گفتن محل آزمون تغییر کرده

- - - Updated - - -

سلام دوستان

atiarbab

New member

- - - Updated - - -

به نظر من نمایندکی های ضعیفی داره پول ازمون حضوری می گیرن که خدمات بدن اما اصلا کاری نمی کنن من هم از نمایندگی اراک راضی نبودم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا