مصاحبه سال 93

varia

Well-known member
سلام دوست عزیز
شما هم رشته پزشکی مولکولی بودین؟ میشه بگین چه روزی مصاحبه داشتین؟هیئت بورد چند نفر بود؟خیلی ازتون سوال پرسیدن؟؟
من یکشنبه نوبت صبح بودم، سه نفر بیشتر نبودن، دکتر قهرمانی، دکتر سعیدی جم و یه استاد دیگه که من نمی شناختم.
از کسی هم پرسیدین که امتحان کتبی چطور بوده؟چون اون روزی که من بودم همه مث اینکه کتبی شون خیلی خوب بود.

سلام. کتبی دوستان رو که پرسیدم خوب بودن!البته خیلی ها میگن نمیشه به اون درصدها اعتماد کرد! من سه شنبه عصر بودم. چهارنفر بودند، دکتر سعیدی جم،دکتر قهرمانی و یکیشونم انگار دکتر هاشم زاده از شهرکرد و نفر چهارمم نمیشناختم.
از من که چند سوال در مورد پایان نامه و چند سوال علمی پرسیدند،درصدهامم پرسیدند نمدونم برا چی؟!

biotechnologist

New member
عرض به خدمت شما دوست عزیزم که هیچ یک از اساتید عزیز حاضر در مصاحبه رشته شون بیوتک نیست!

اینکه خیلی بده! اونوقت چه بیوتکنولوژیست هایی رو انتخاب می کنن اونا؟!؟!
یعنی دکتر رضایی بیوتکنولوژیست نیست؟

Metastasis

New member
بچه های بیوتکی میانگین درصدای امسال چطور بوده دوستم داغونه گفتم اینجا بپرسم اون میانگینش رو 50 زده

احتمال قبولیش هست؟

mortaza

New member
عرض به خدمت شما دوست عزیزم که هیچ یک از اساتید عزیز حاضر در مصاحبه رشته شون بیوتک نیست!

اینکه خیلی بده! اونوقت چه بیوتکنولوژیست هایی رو انتخاب می کنن اونا؟!؟!
یعنی دکتر رضایی بیوتکنولوژیست نیست؟

رشته های اساتید:
دکتر ضرغامی: پاتولوژی مولکولی
دکتر رضایی: انگل شناسی
دکتر سروری: میکروبیولوژی
دکتر کاظمی: انگل شناسی
دکتر مهبودی: پاتولوژی مولکولی

آخرین ویرایش:

phdphd

New member
دوست عزیز تو قبولی نمره کتبی تعیین کننده است نه درصد! چون احتمال داره شما میانگین 50 درصد زدی باشی منتها غلط زیاد داشته باشی ولی یکی دیگه همون 50 دصد رو بدون غلط زدن زده باشه پس در این صورت نمره کتبی شما نسبت به ایشون پایین تر میاد چون غلط داری ولی درصداتون مشابهه

فکر کنم دارین اشتباه میکنین... وقتی کسی 50% زده یعنی (0.5 * 435= 217.5) یعنی درصدش ضرب در تعداد کل سوالات ضرب در 3 نمره کتبیش رو میگه... این دوستمون احتمالا درصدشون رو اشتباه گرفتن چون طبق گفته های بچه ها که نمرات کتبی زیر 230 دعوت به مصاحبه نشدن این دوستمون هم با این میانگین درصد نباید دعوت به مصاحبه میشدن...

phdphd

New member
دوست عزیز تو قبولی نمره کتبی تعیین کننده است نه درصد! چون احتمال داره شما میانگین 50 درصد زدی باشی منتها غلط زیاد داشته باشی ولی یکی دیگه همون 50 درصد رو بدون غلط زدن زده باشه پس در این صورت نمره کتبی شما نسبت به ایشون پایین تر میاد چون غلط داری ولی درصداتون مشابهه. برای روشن شدن مسئله فرض کنید من یه درسی رو به همه سوالاش جواب دادم ولی چون غلط داشتم درصدم اومده رو 60 ولی همون درس رو دوست من از اول با دقت و بدون شک جواب داده و به همه سوالاش جواب نداده و فقط 60 درصد سوالا رو جواب داده و همون هایی که جواب داده درست بوده ظاهرا درصد هر دومون یکی هس ولی نمره کتبی مون خیلی با هم فرق داره. من تو مصاحبه هم دیدم خیلی از بچه ها اصلا نمی دونن قبولی با نمره کتبی هس نه درصدا! نمره کتبی هم این طور به دست میاد: تعداد سوالای درست ضربدر 3 منهای تعداد سوالای غلط!

دوست عزیز اگر قرار باشه درصد دونفر مشابه باشه حتما نمره کتبی شون هم یکی بوده! ببینید مگه درصد چه جوری حساب میشه؟ تعداد جوابهای درست ضرب در 3 منهای تعداد غلط ها (این میشه صورت کسر) تقسیم بر تعداد کل سوالها ضرب در 3 خب اگه دو نفر درصد مشابه دارن چون مخرج کسر برای همه یکسان هست پس "الزاما" باید صورت کسر هم مشابه باشه یعنی حتما نمرات کتبی هم یکسان است.
یک مثال: درسی مثل بیوشیمی رو در نظر بگیرید. 30 تا سوال داره: یکی 20 تا درست میزنه و 3 تا غلط و یکی دیگه 19 تا درست میزنه بدون غلط. نمره کتبی هر دو در این درس 57 و درصدهر دو نفر هم 63 هست.

آخرین ویرایش:

mortaza

New member
چیزی که من از خیلی از بچه ها شنیدم درصداشون روی 60 هس و نمره ها هم بین 230 تا 270 به همین خاطر نتیجه خیلی به مصاحبه بستگی داره مگر این که کسی نمره کتبیش 300 باشه که دیگه خیالش راحته

mortaza

New member
دوست عزیز تو قبولی نمره کتبی تعیین کننده است نه درصد! چون احتمال داره شما میانگین 50 درصد زدی باشی منتها غلط زیاد داشته باشی ولی یکی دیگه همون 50 درصد رو بدون غلط زدن زده باشه پس در این صورت نمره کتبی شما نسبت به ایشون پایین تر میاد چون غلط داری ولی درصداتون مشابهه. برای روشن شدن مسئله فرض کنید من یه درسی رو به همه سوالاش جواب دادم ولی چون غلط داشتم درصدم اومده رو 60 ولی همون درس رو دوست من از اول با دقت و بدون شک جواب داده و به همه سوالاش جواب نداده و فقط 60 درصد سوالا رو جواب داده و همون هایی که جواب داده درست بوده ظاهرا درصد هر دومون یکی هس ولی نمره کتبی مون خیلی با هم فرق داره. من تو مصاحبه هم دیدم خیلی از بچه ها اصلا نمی دونن قبولی با نمره کتبی هس نه درصدا! نمره کتبی هم این طور به دست میاد: تعداد سوالای درست ضربدر 3 منهای تعداد سوالای غلط!

Metastasis

New member
ما تو جلسه مصاحبه 4تا پسر بودیم هممون تقریبا 60

تقریبا 60 یعنی چی؟

زیر 60 یا بالای 60 ؟

مثلا یکی 57 هست هم میگه تقریبا 60 زدم یا یکی 67 هست هم میگه تقریبا 60 زدم؟؟؟؟

من این تقریبا 60 رو متوجه نمیشم؟

پس با این حساب باید گفت میانگین بین 60 تا 70 بوده؟ درسته

Metastasis

New member
فکر کنم دارین اشتباه میکنین... وقتی کسی 50% زده یعنی (0.5 * 435= 217.5) یعنی درصدش ضرب در تعداد کل سوالات ضرب در 3 نمره کتبیش رو میگه... این دوستمون احتمالا درصدشون رو اشتباه گرفتن چون طبق گفته های بچه ها که نمرات کتبی زیر 230 دعوت به مصاحبه نشدن این دوستمون هم با این میانگین درصد نباید دعوت به مصاحبه میشدن...

بله حرف شما درسته 50 و خرده ای زده

Metastasis

New member
سلام
برا منم دقیقا مث شما
اول معرفی، دو تا سوال از پایان نامم، چرا فلان شهر و زدی اول، سوال از رشته کارشناسیم، و متن زبان و چندتا شوخی
همین بودش شاید سرجمع ده دقیقه شد
البته نوبت من آخراش بود حسشو نداشتن

هدفشون از این سئوال چیه که می پرسن چرا انتخاب اولت این بوده؟ یعنی انتظار دارن ما با توجه به نمره کتبی ای که زدیم مکان را انتخاب کنیم؟

mortaza

New member
راستی امسال درسته دانشگاه تربیت مدرس به گزینه های وزارت بهداشت اضافه شده بود ولی عملا گزینه سوخته بود برا خیلی از بچه ها جز بعضیا که بحث بورس و حقوق براشون مهم نیست. چون اولا دانشجوهاش بورس وزارت نیستن و ثانیا باید هشت نه ماه باید منتظر بشینی تا بری دانشگاه! به نظر من باید حتما دانشکده پزشکیش بیاد زیر نظر وزارت بهداشت و دانشجوهاش بورس بشن چون واقعا بهشون ظلم میشه و معنی نداره رشته های پزشکی زیر نظر وزارت علوم باشه

pajoohan

New member
دوستان تعداد افراد دعوت شده به مصاحبه 78 نفر بوده

مرتضی جان فکر کنم بیشتر دعوت شده باشند چون من نفر 72 بودم و من آخرین نفر نوبت صبح روز سه شنبه بودم خود اساتید هم گفتند ما تا عصر اینجاییم پس نوبت عصر هم باید به این عدد اضافه بشه تازه نمیدونم تازه اگه سه شنبه آخرین روز مصاحبه بوده

mortaza

New member
مرتضی جان فکر کنم بیشتر دعوت شده باشند چون من نفر 72 بودم و من آخرین نفر نوبت صبح روز سه شنبه بودم خود اساتید هم گفتند ما تا عصر اینجاییم پس نوبت عصر هم باید به این عدد اضافه بشه تازه نمیدونم تازه اگه سه شنبه آخرین روز مصاحبه بوده

سه شنبه آخرین روز مصاحبه بود و بعد از ظهر ها تعداد افراد خیلی کمتره

biotec1393

New member
سلام من شنیدم آزمون امسال تیر ماه برگزار میشه؟کسی خبر داره در مورد موثق بودنش؟

mortaza

New member
سلام من شنیدم آزمون امسال تیر ماه برگزار میشه؟کسی خبر داره در مورد موثق بودنش؟

فکر نکنم دوست عزیز چون اون موقع سنجش پزشکی درگیر آزمون ارشد هست ثانیا دکتراها ورودی بهمن هستن این جوری منطقی به نظر نمی رسه

بالا