مراسم عقد و عروسی ؟؟؟یا پس انداز و سفر ؟؟؟(ویژه همه ی دوستان)

نظر شما در مورد مراسم عقد و عروسی؟

• مجموع رای دهندگان
    0

ساحل

New member
دو تا تجربه میگم شاید به کارکسی بیاد:smiliess (4):

-یکی اینکه وقتی میگن صرفه جویی و قناعت و پس انداز با آگاهی و تمایل کامل باشه نه بر اثر جوگیری!!! ، یعنی اینجا ثبات شخصیت و اینکه اهل چشم و هم چشمی نبودن خیلی مهمه در غیر این صورت ممکنه بعدا باعث پشیمونی و حسرت بشه، مثلا آجی من به خاطر جوگیری خیلی رعایت داماد رو کرد واز هزینه ها خیلی زد و به یه آرایشگاه معمولی رفت ولی الان اونقد پشیمونه که اسم عروسی میاد ناراحت میشه و اصلا به عکسای عروسیش نگاه نمیکنه و با هر مراسم عروسی داغ دلش تازه میشه!!!!!! ( به هر حال آدم یه بار عروسی میکنه و از بعضی چیزا نمیشه گذشت)

- یکی هست از داماد سرویس طلا نخواسته و گفته چند میلیونی که قراره برام سرویس طلا بگیری بهتره بدی به چند قلم از لوازم مورد نیاز زندگی، خب اینطوری هم به دختر کمک میشه که هزینه تهیه جهیزیه ش کمتر شه هم پسر به جای اینکه پولش خرج زیورالات بشه خرج لوازم ضروری زندگیش شده (واسه جلو چشم مردم هم از سرویس بدلیجات به جای طلا استفاده می کنن!!!)

فک کنم اسم فامیل ما رو به عنوان صرفه جوترین و قانع ترین خانواده ها باید تو کتاب گینس ثبت کنن
:smilies:

نوتر

New member
دو تا تجربه میگم شاید به کارکسی بیاد:smiliess (4):

-یکی اینکه وقتی میگن صرفه جویی و قناعت و پس انداز با آگاهی و تمایل کامل باشه نه بر اثر جوگیری!!! ، یعنی اینجا ثبات شخصیت و اینکه اهل چشم و هم چشمی نبودن خیلی مهمه در غیر این صورت ممکنه بعدا باعث پشیمونی و حسرت بشه، مثلا آجی من به خاطر جوگیری خیلی رعایت داماد رو کرد واز هزینه ها خیلی زد و به یه آرایشگاه معمولی رفت ولی الان اونقد پشیمونه که اسم عروسی میاد ناراحت میشه و اصلا به عکسای عروسیش نگاه نمیکنه و با هر مراسم عروسی داغ دلش تازه میشه!!!!!! ( به هر حال آدم یه بار عروسی میکنه و از بعضی چیزا نمیشه گذشت)

- یکی هست از داماد سرویس طلا نخواسته و گفته چند میلیونی که قراره برام سرویس طلا بگیری بهتره بدی به چند قلم از لوازم مورد نیاز زندگی، خب اینطوری هم به دختر کمک میشه که هزینه تهیه جهیزیه ش کمتر شه هم پسر به جای اینکه پولش خرج زیورالات بشه خرج لوازم ضروری زندگیش شده (واسه جلو چشم مردم هم از سرویس بدلیجات به جای طلا استفاده می کنن!!!)

فک کنم اسم فامیل ما رو به عنوان صرفه جوترین و قانع ترین خانواده ها باید تو کتاب گینس ثبت کنن
:smilies:

ممنون از نظرات و تجربیاتی که گفتین

مورد اولتون مسئله فرسودگی روح هست که تو صفحات قبلی بش اشاره شد. واقعا شاید اصطلاح "جوگیری" ملموس تر از هر اصطلاح دیگه ای باشه برای انتقال مطلب.

موافقم با حرفتون.
باید پشت تصمیم گرفته شده فکر باشه. قبلش خوب در این مورد فکر کرده باشند.

گاهی وقتا اگر خود دختر خانم هم بعدا براش مهم نباشه که عروسی براش گرفتن یا نه این اطرافیان دختر خانوم هستند که با فشاری روحی که بش وارد میکنند باعث تغییر اعتقاد قبلی اون میشند. که در این صورت نتیجه ای جز تلخ شدن زندگی به کام زوجین نداره. چون کار از کار دیگه گذشته.

نوتر

New member
یه موضوعی رو میخواستم اضافه کنم
به نظر من این مراسم اساسا باید در حد یک اعلام رسمی برای متعهد شدن زوجین به زندگی مشترک باشه که لزومی هم نداره حتما جشن خاصی گرفته بشه.
و به نظرم این فکر غلطی هستش که حالا [COLOR="#800080"[COLOR="#FF0000"]]هر چی آقا پسر پولدارتر جشن مفصل تر و این صحبت ها چرا که همین قضیه س که چشم و هم چشمی رو تو جامعه رواج میده.
[/COLOR]
به نظرم بهتره یکم از خودنمایی دست برداریم و اگه مراسمی هم خواستیم بگیریم با وجود بضاعت مالی در حد عرف باشه که نه دل کسی رو احیانا بسوزونیم که شاید اطراف ما باشه و وسعش نرسه و هم این سنت غلط رو در حدود اندیشه خودمون تعدیل کنیم.
به امید روزی که محتوا رو تو همه ی مسایل فدای ظاهر نکنیم.
شاید اونروز درد های عمیق ترجامعه امروزمون رو با رهایی اندیشه هامون از بند سنت ها و باور های غلط مرهمی گذاشته باشیم.[/COLOR]

سبز: کاملا موافقم. اعلام رسمی در حد اینکه بدونند چی به چیه.البته به شرطی که به اسم مراسم ساده هزینه ها بالا نره.
بعضا دیدم زوجین توافق میکنن میگن ما که چیزی نمیخواییم یه مراسم ساده. اول فامیلمون و دعوت میکنیم شیرینی فلان تالار. بعد اون فامیل نزدیک رو دعوت میکنیم شام. بعد میرین یه سفر برمیگردین میرین سر خونه زندگیتون.

حالا که نوبت به دعوت مهمون میرسه عاغا فلانی رو هم بنویس. بهمانی رو هم بنویس :65d6a5d6s: بتول خانم همسایشون تو مراسم قبلیمون زحمت کشده بود اونم بنویس. شوهر اونم دعوت کن. نمیشه که خانومه بیاد شوهره نیاد.
دوست اقدس خانوم اینا کادو آورده بود دفه پیش اونم + یک عدد شوهر رو دعوت کن. .................................. تا اینکه روز عروسی کلی مهمون میاد . اکثرشون هم تشریف میارن شام

اینم از مراسم سبک عروس دومادمون :65d6a5d6s:

آبی: موافقم
متاسفانه الان باب شده همه فقط یه شعار میدن دارندگی و برازندگی. که به نظم یکی از شعارهایی هست که خیلیا در قالب ادب و متانت دارند به کارای ناهنجار مه تایید شد میزنند.

نمیدونم چرا من باز انقد موافقم :(50):

آخرین ویرایش:

marzi ba

Well-known member
سلام و ممنون از تاپیک خوبت نوتر

من به شخصه خودم موافق گرفتن عروسی هستم چون روحیات خودم رو میشناسم :dadad4:و میدونم که اگه یه روزی موافقت کنم با نگرفتن عروسی یه جورایی اگه به اقامون نگم برای خودم سوهان روح خاهم شد و این سوهان شدن بالطبع تو زندگی هردو ما تاثیر خاهد گذاشت
و اینم میدونم که پامو از گلیمم درازتر نخاهم کرد تو زندگیم همیشه ادم قانعی بودم و میدونم که اقای شوهر محترم که از داشتن همچین خانمی نانازی به خودش خاهد بالید
بعله ما همچنین دخملی هستیم:tonguesmiley:

و در ادامه اینم بگم که نظر تک تک دوستان رو خوندم و از همه استفاده کردم دلایل تک تک دوستان قابل تامل و فکر کردن و قابل پذیرش می باشد
اگه ادم خودشو روحیاتشو ارزوهاشو بشناسه و بهشون ایمان داشته باشه مطمنا از تصمیمی که داره پشیمون نخاهد شد و با گذشت زمان دچار فرسایش روحی نخاهد شد

فقط بایست اینو دونست چیزی به اسم من وجود نداره و داریم میشیم مـــــا
وقتی که تصمیمی میگیریم ما تصمیم میگیریم و قراره مـــا زندگی کنیم نه من
پس هر تصمیمی که گرفته میشه برای بهتر شدن زندگی مــــاست
پس سعی کنیم کاملا منطقی و با شناخت از روحیات خودمون و طرف مقابلمون تصمیم درست رو بگیریم که در دراز مدت دچار پیشیمونی نشیم و پای هر تصمیمی هم که میگیریم بمونیم

به امید خوشبختی و عاقبت بخیری همه دوستان

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
ببخشید دیدم بحث جدیه گفتم اسپم بدم جو عوض بشه:thumbsupsmileyanim:
به نظرم زیباترین مراسم ازدواج رو عنکبوتا دارن که بعد از ازدواج همدیگه رو می خورن...
مراسم ازدواج ملکه زنبورها هم خوبه که بعد از ازدواج مرداشون رو از عروسی میندازن بیرون چون مجلس زنونه هس دیگه ( همه زنبورها زن هستند باور ندارید گوش کنید همشون با هم حرف میزنن )
===
خوب جدا از شوخی باید بگم بالاخره هرکسی آرزوهایی داره... دختر بچه ها از کوچیکی همش دوس دارن لباس سفید بپوشن و مثل عروس ها رفتار کنن . اما از طرفی باید هزینه ها و فشار روی خونواده ها رو هم در نظر گرفت . دخترها باید چندین میلیون خرج جهیزیه کنن پسرها باید چندین میلیون خرج مراسم و... کنن . نباید طرفین رو تحت فشار گذاشت . من شنیدم خانواده ای بخاطر همین جور فشارها مجبور شده سر سفره عقد به دخترشون بدلیجات بده... که متاسفانه یکی از میهمان ها لطف کرده بودن و آبروشون رو برده بودن...

به نظرم دختر و پسر باید تمام جوانب رو در نظر بگیرن تا خدای نکرده کسی تحت فشار داغون نشه . بالاخره بحث یه عمر زندگی هست . خیلی از اختلاف ها از همین جور جاها میاد و تا سال ها دنبال آدم میاد .

خلاصه بگم جهیزیه کم باید باشه ، مراسم هم اگه قرار بشه بگیرن جزئی باشه...

پیچک

New member
:thumbsupsmileyanim:
به نظرم زیباترین مراسم ازدواج رو عنکبوتا دارن که بعد از ازدواج همدیگه رو می خورن...
...

ببخشید نوتر....یکم علمیش کنم....

فقط بیوه ی سیاه ( نوع مونثش نه مذکر ) شوهرشو میخوره...بقیه ی عنکبوتا کاری به هم ندارن...و در صلح و صفا زندگی میکنن....اون بیچاره هم مشکل روانی داره...

بالا