مراسم عقد و عروسی ؟؟؟یا پس انداز و سفر ؟؟؟(ویژه همه ی دوستان)

نظر شما در مورد مراسم عقد و عروسی؟

• مجموع رای دهندگان
    0

نوتر

New member
پس انداز و سفر.حوصله ندارم توضیح بدم جهت مسایل مالی دیگه عروسی پول حروم کردنه ب نظرم فوقش چندنفراز اونایی ک باشون خیلی صمیمی هستی و ی رستورانی هتلی جایی دعوت میکنی.اگرم خیلی عشق لباس عروس پوشیدنی برو ی لباس بپوش برو اتلیه عکس بگیر نمونه رو دلت...(خدایی چ زن خوبیما خودم خوشم اومد! )
تاپیک تکراریه مستر تغذیه

حاج خانم مجنون اگه صلاح دونستی لینک تاپیکی که مثل این تاپیک هست رو برامون بذار

نوتر

New member
دوستان و سروران اینو خواستم بگم خدمتون وقتی میگیم عروسی نگیریم دقت داشته باشین همون پولی که قراره صرف عروسی بشه رو به زندگی و حساب پس انداز یا هر مورد دیگه مربوط به زندگی تزریق میکنیم

وقتی عروسی گرفته نمیشه منظور این نیست دوماد همینجوری میاد و با یه خانم با جهیزیه اماده وارد زندگی میشه

نوچ!!!

بلکه همون پولی که قراره برا عروسی هزینه کنه رو هم آقا داماد لطف میکنه با خودش میاره :whistle:

تنها تفاوتش اینه که این پول رو برا خودشون نگه میدارند و صرف شام و شیرینی و خرجای الکی و خریدهای قبل ازدواج نمیکنن.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ketabsabz

MAHSABANOO

New member
به نام خدا اینجانب مهسا بانو میخوام نظر خودمو اعلام کنم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

چیزی که تو همه عروسیا برام همیشه جالب اون خرید قبل عروسیه که گاهی دیده شده دوبار انجام میشه یکی برا عقد و یکی برا عروسی حال یه سوال مطرح میشه دختر خانومایی که هر چی میبینن تو خرید عروسیشون میگن نه باید بخرم به من بگن ببینم یعنی شوهر شما دیگه نمیخواد تا اخر عمرش مثلابرا شما مانتو بخره کفش بخره لوازم ارایش بخره آیا باید تا اخر عمراتان از اون لوازم استفاده کنید که کل بازارو میخرین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با خرید عروسی شدیدا مخالفم چون نزدیک دو تومن خیلی راحت میشه ترجیح میدم تو اون برهه از زندگیم اون خریدو انجام ندم و پولشو برا خودم نگه دارم هر وقتم به لباس یا وسیله ای نیاز داشتم آقامون بلام میخره :rolleyessmileyanim:
سرویس طلا و النگو و اینا هم باید بگم که طلا نوعی پس اندازه برا یه زوجه و اگه پولی دارن حتما خریده بشه تا در مواقع لزوم فروخته بشه
در مورد حلقه نظر شخصی اینجانب این است که باید حتما شیک و ساده ولی سنگین باشه ترجیحا جواهر باشه چون قراره تا اخر عمرم دستم باشه و دیگه هیچ انگشتری خریداری نمیشه
پس نتیجه گیریم در مورد طلا و اینا اینه که اگه اقا داماد داشت بخره نداشتم سبکشو بخره تا مجبور نشه زیر بار قرض بره خخخخخخخخخخخخخ
و اما مراسم عقد باید بگم که من با یکیش موافقم یا عقد بگیری یا عروسی ترجیحا عقد باشه بهتره چون شام و اینا هم نداره و به صرف عصرانه میباشد و دلیل بعدیم که عقدو ترجیح میدم اینه که وقتی یه خانوم و اقایی دارن عقد میکنن اون لحظه لحظه پیوند بینشونه و باید جشن بگیرن این پیوند مبارک رو عروسی جشنی که چند وقت بعد عقد گرفته میشه خوشم نمیاد ایششششششششش
تعداد مهمونا هم میتونه کم باشه 100 نفر کافیه خیلی شلوغ پلوغ بشه خوف نمیشه ولی اریشگاه و آتلیه و فیلم بردارو اینا باید خوب باشن چون من رو عکس تعصب خواستی دارم شدید بعد عقدم که میرن دنبال زندگی خودشون و خونه خودشون دوره اشنایی هم که قبل عقد انجام شده بسشونه بعد عقد مستقیم خانه بخت خخخخخخخخخخخخخخخخخخ

خوب اینم از صرفه جویی بقیه پول رو هم پس انداز میکنن

حسان

Well-known member
سلام...
این موضوع از اون تاپیک هایی ک همه یه جورایی درست میکن اما هر کس از زاویه دید خودش میگه...

اما نظر من:بستگی خیلی خیلی خیلی خیلی زیادی به شرایط زمانی و فردی ک میخوام باهاش ازدواج کنم داره.. اما در همه ی شرایط با اصراف و خودنمایی مخالفم...
اما شرایط رو یه کمی بیشتر توضیح بدم:
ببینید یه وقتی یه اقا پسری به لطف خدا درامد خوبی داره و برای شب عروسیش از قبل برنامه ریزی کرده ضمن اینکه خرج کردن شب عروسی بعدا اثری در زندگیش نداره.. خب این ادم بهترین حالتش اینه ک عروسیش رو اونجوری ک دوست داره بگیره اما با ذکر همون نکته ک اصراف و خود نمایی نباشه.. یه مجلس متعارف... و به نظر من در این شرایط مخالفت کردن عروس خانوم در این شرایط هم اثر مخرب در روحیه دوماد داره... بالاخره برای این شب از مدت ها برنامه ریزی کرده خو...

یه شرایط دیگه وفتیه ک اقا دوماد دلش میخواد مراسم خوب بگیره اما به هر دلیلی بودجه رو نداره یا اینکه خرج کردن اون شب تا مدت ها در زندگیشون اثر داره و حتی گاهی باعث سرد شدن رابطه بین زوجین میشه... این جور مواقع باید عروس و دوماد شرایط رو مدیریت کنند و طوری ک بزرگتر ها هم دلخور نشن...بهترین راهکار رو انتخاب کنند ک یه مهمونی ساده برای اقوام نزدیک باشه...

بنابراین میگم بستگی زیادی به شرایط داره و من حکم کلی نمیدم...
شاید شرایطی پیش بیاد و صلاح در این باشه ک با یه عقد ساده وارد زندگی بشم...

در هر حال به لطف خدا هیچ وقت در بنبست نمیمونیم و بهترین تصمیم رو خواهیم گرفت تا زندگیمون ریشه هاش استوار تر باشه...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Nike313

sepid71

New member
دوستان و سروران اینو خواستم بگم خدمتون وقتی میگیم عروسی نگیریم دقت داشته باشین همون پولی که قراره صرف عروسی بشه رو به زندگی و حساب پس انداز یا هر مورد دیگه مربوط به زندگی تزریق میکنیم

وقتی عروسی گرفته نمیشه منظور این نیست دوماد همینجوری میاد و با یه خانم با جهیزیه اماده وارد زندگی میشه

نوچ!!!

بلکه همون پولی که قراره برا عروسی هزینه کنه رو هم آقا داماد لطف میکنه با خودش میاره :whistle:

تنها تفاوتش اینه که این پول رو برا خودشون نگه میدارند و صرف شام و شیرینی و خرجای الکی و خریدهای قبل ازدواج نمیکنن.

خب نوتر خان نظر پسرا اینه ک عروسی نگیرن اما جهیزیه کامل رو عروس بیاره :)

هم جنسات رو تفهیم کن :)

آخ گفتی خرید قبل از ازدواج .... طرف میره چتر هم میخره !!!!!!! خدایا چتر رو من کجای دلم بذارم !!!!!!! تا نزدیک 1 میلیون میره لوازم آرایش میخره !!!! خو اخه تو اینه همه رو هروزم ب خودت بمالی بقیش فاسد میشه دیگه !

نه اخه چتر رو واقعا کجای دلم بذارم !!! خخخخخخخخخخ یه چیزایی میخرن ک ادم نمیدونه بخنده یا گریه کنه ! خخخخخخخخ

انگار قحطی اومده ...دیگه تا اخر عمر چیزی نمیتونه بخره !

نوتر

New member
خخخخ آقا از بالا بم خبر دادن یه تاپیکی بوده قبل کمی تا قسمتی از این موضوع رو در بر میگرفته

حسان

Well-known member
راستی یه نکته دیگه رو هم بگم....
همیشه یه این موضوعات مادی نگاه نکنیم... یه وقتی یه تصمیم میگیریم و فکر میکنیم ک برامون صرفه مادی داره اما در بلند مدت اثر فرسایشی روحی داره...
پس بهترین تصمیم رو با توجه به شرایط بگیریم...

البته ک ادم های ایده آل وقتی تصمیمی رو میگیرن ثبلش روش فکر کردن.. اما در هر حال جو زده نشیم

نوتر

New member
راستی یه نکته دیگه رو هم بگم....
همیشه یه این موضوعات مادی نگاه نکنیم... یه وقتی یه تصمیم میگیریم و فکر میکنیم ک برامون صرفه مادی داره اما در بلند مدت اثر فرسایشی روحی داره...
پس بهترین تصمیم رو با توجه به شرایط بگیریم...

البته ک ادم های ایده آل وقتی تصمیمی رو میگیرن ثبلش روش فکر کردن.. اما در هر حال جو زده نشیم
1000 لایک همزمان . بسیار زیبا

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: حسان

آتشین

Well-known member
بنظرم هرکسی با توجه به انتخابش باید توقعاتشو میزوون کنه
به جیب اقا باس نگاه کرد
تا ببینیم چی پیش میاد خخخ
اگه داشت خرج موکنیم مفصل
نداشتم به قول مهسا بانو مجبوریم سماغ بمکیم خخخخخخ:25r30wi:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeid3

نوتر

New member
خب نوتر خان نظر پسرا اینه ک عروسی نگیرن اما جهیزیه کامل رو عروس بیاره :)

هم جنسات رو تفهیم کن :)

آخ گفتی خرید قبل از ازدواج .... طرف میره چتر هم میخره !!!!!!! خدایا چتر رو من کجای دلم بذارم !!!!!!! تا نزدیک 1 میلیون میره لوازم آرایش میخره !!!! خو اخه تو اینه همه رو هروزم ب خودت بمالی بقیش فاسد میشه دیگه !

نه اخه چتر رو واقعا کجای دلم بذارم !!! خخخخخخخخخخ یه چیزایی میخرن ک ادم نمیدونه بخنده یا گریه کنه ! خخخخخخخخ

انگار قحطی اومده ...دیگه تا اخر عمر چیزی نمیتونه بخره !

ببین سپیدک اصولا تو شهرهای مختلف ایران فرهنگ جهیزیه و ازدواج فرق میکنه
مثلا تو طرفای ما خانوم جهیزیه میاره. عروسی به عهده ی پسره و عقد به عهده ی خانومه.
بقیه هم که گذران زندگی دیگه که تو کل ایران اصولا پای آقاس و کاملا هم منطقی هست

منظورم این بود پسر میگه من عروسی میخوام بگیرم مثلا 10 میلیون (یه شب)
خرید خانوم برا آقا و آقا برا خانوم میشه هر کدوم بغیر از طلای خانم کم کمش 7 تومن نفری. که رو هم بذاریم 14 تومن. حالا با کم و زیادیش کاری نداریم(بماند)

خب منظورمون از پس انداز اینه خانم پول عقد و خرید برا آقا و آقا پول خرید برا خانم و پول عرسی رو بذارن رو هم مثلا بشه 40-50- میلیون. آیا 40-50میلیون برای کسایی که زندگی متوسطی دارند برای شروع زندگی پول کمیه؟؟
آیا اگه هر دو طرف شاغل باشند و بتونند وام تهیه کنند و این رقم رو به 80 برسونند نمیتونند یه زمین (تو دور افتاده ترین جای شهر)رو بخرند. هر چند این زمینه خیلی جای پرتی باشه. آیا غیر اینه چند سال بعد این زمینشون کم کمش دو برابر میشه؟؟

حالا کی جلو هست؟؟؟ زوجینی که عروسی گرفته یا زوجینی که زمین خریدن؟؟

قیمت های مقطوع نیستاا دوستان.:motat:

حالا بجای بحث اصلی! خرید و فروش زمین نکننید لدفن.:25r30wi: مثال گفتم قیمت ها رو

نوتر

New member
ولی واقعنی حرف حسان هم درست بود

در پی حرف حسان:

اگه نگرفتن مراسم عروسی صرفه ی اقتصادی داشته باشه. ممکنه خانم تا آخر همش بگه تو که برا من عروسی نگرفتی :1dco2x0p1lilzhfpg1t
یعنی نقش سوهان روح رو ایفا کنند حاج خانوم

Leyenda

Well-known member
سلام
راستش،من خودم تا چند ماه پیش میگفتم عروسی نگیریم و همینطوری بریم خونه خودمون و بعدش ی سفر!(اما همسری زیاد موافق نبود).تا اینکه با 3-4 تا از دوستای متاهلم مشورت کردم.
یکیشون گفت: ما جشن عروسی گرفته بودیم،و عکس هم انداخته بودیم،اما سر مجلس فیلم برداری نداشتیم،میگفت بعد5 سال تو دلم مونده ک چرا من فیلم عروسی نداشتم،دیگه چ برسه ب اینکه عروسی هم نمیگرفتم کلا.
یکی دیگه گفت،من خودم پشیمونم که چرا اون موقع برای عروسیم،این همه قناعت کردم و خودمو اذیت کردم!اما حداقل عروسیمو گرفتم.
و یکی ک عروسی نگرفته بود،بی نهایت پشیمون بود.با اینکه الان خونه دارن!!!
خلاصه....ما هم به این نتیجه رسیدیم ک یه جشن بگیریم.هر چند اون موقع ها میگفتم،هرچقدر خرج کنی اخرش ملت میان میگن غذاش فلانه....اما الان میگم،بگـــــــن!هر چی دوست دارن بگن!چون جشنو ک واسه اونا نمیگیرم،واسه دل خودمون و مادرپدرامون و کسایی ک واقعا منو همسرمو دوست دارن میگیریم!!!جشن های همونایی ک ادعا دارن رفتیم!!خیلی خاص نبوده ک از بقیه ایراد میگیرن! کسایی ک جشن هاشون خیلی خیلی خاصه،ندیدم تاحالا از کسی ایراد بگیرن.....
اما جشن یه دونه باشه خوبه...نه یه عقد،2تا حنابندون،یه عروسی،یه پاتختی!بعضی اقوام ک هر عید و مناسبتی هم یه مراسم میگیرن.اما خوب میشه با کمترین هزینه هم یه جشن خوشگل و شیک گرفت.طرف ما ارایشگاه عروس 900-2میلیونه!!در حالی ک میشه ب اسم عروس نرفت ارایشگاه و با 200-400تومن تموم بشه.میشه به جای 2-3تومن پول دادن ب تشریفات برای گل ارایی سالن یا باغ،با50تومن فقط جایگاه عروسو گل زد!یا1-2میلیون اتیش بازی،30-40تومن وسایلشو گرفت و خودمون انجام بدیم. میشه به جای اتلیه های معروف و بالای شهر،گشت اتلیه و عکاس خوب با قیمت خیلی خیلی کمتر پیدا کرد!به جای 5 مدل غذا،همون2 مدل سفارش داد. ب نظرم نباید ب خاطر جشن عروسی طرف ها ب قرض بیفتن!

کسی ک اهل جمع کردن و پس انداز کردن پول باشه،مطمینا میتونه یک سال دیرتر،شروع کنه و موفق هم بشه.اما جشن عروسی همون یکبار میشه.
راستی اگه عروسی سبک باشه،نصف هزینه ای هم ک شده،کادو میاد دیگه ..خخخخ
در مورد خریدهای عروسی،بی معناس!هر وسیله ای نیاز داشته باشه،ب موقع اش میگیره !
من خودم برای جهاز خریدن هم پدرو مادرمو اذیت نکردم!هر وسیله ای نیاز داشتم،در حد توان خانواده گرفتم.اگه چیزدیگه ای نیاز بشه،بعدا با همسری میگیرم !حیف نیست خانواده خودمو و همسرمو ب خاطر حرف مردم تحت فشار قرار بدم.مهم اینه ک از ته دل خودمون راضی و خوشحال باشیم.
همگی موفق و خوشبخت بشید....

آخرین ویرایش:

sepid71

New member
ببین سپیدک اصولا تو شهرهای مختلف ایران فرهنگ جهیزیه و ازدواج فرق میکنه
مثلا تو طرفای ما خانوم جهیزیه میاره. عروسی به عهده ی پسره و عقد به عهده ی خانومه.
بقیه هم که گذران زندگی دیگه که تو کل ایران اصولا پای آقاس و کاملا هم منطقی هست

منظورم این بود پسر میگه من عروسی میخوام بگیرم مثلا 10 میلیون (یه شب)
خرید خانوم برا آقا و آقا برا خانوم میشه هر کدوم بغیر از طلای خانم کم کمش 7 تومن نفری. که رو هم بذاریم 14 تومن. حالا با کم و زیادیش کاری نداریم(بماند)

خب منظورمون از پس انداز اینه خانم پول عقد و خرید برا آقا و آقا پول خرید برا خانم و پول عرسی رو بذارن رو هم مثلا بشه 40-50- میلیون. آیا 40-50میلیون برای کسایی که زندگی متوسطی دارند برای شروع زندگی پول کمیه؟؟
آیا اگه هر دو طرف شاغل باشند و بتونند وام تهیه کنند و این رقم رو به 80 برسونند نمیتونند یه زمین (تو دور افتاده ترین جای شهر)رو بخرند. هر چند این زمینه خیلی جای پرتی باشه. آیا غیر اینه چند سال بعد این زمینشون کم کمش دو برابر میشه؟؟

حالا کی جلو هست؟؟؟ زوجینی که عروسی گرفته یا زوجینی که زمین خریدن؟؟

قیمت های مقطوع نیستاا دوستان.:motat:

حالا بجای بحث اصلی! خرید و فروش زمین نکننید لدفن.:25r30wi: مثال گفتم قیمت ها رو

خو من که منظورت رو گرفته بودم .
خو طرفای ما هم اینجوریه ...با یه تفاوت که 3 تا کالا رو هم پسر میگیره ...
عقد هم مسلما هزینه اش رو بابای عروس میده دیگه نه خود عروس (مگر در موارد خاص)
هزنیه کل زندگی دیگه تو این دوره زمونه فقط ب عهده ی پسر نیست ! الان خانوما هم پا به پای مردا کار میکنن ... اون پولم برا زندگی خرج میکنناااااا :smiliess (3):
نوتر خو با اون پولی که تو میگی شاید بتونن خونه بخرن ...زمین ممکنه ارزون ترم بشه ها خخخخ (آخه دیدم ک میگم)

اینجا خانواده ها مخصوصا خونواده پسر خیلی ساپورت میکنن پسر رو .هزنیه مراسم همش به عهده ی پدر هست ...بعدم اینجا یه عروسی متعادل خیلی گرون در نمیاد ...منم با توجه ب محیط زندگیم موافق مراسم هستم.(البته بقول حسان ممکنه شرایط بعدا عوض شه)
مثلا تو تهران هزینه ها واقعا سرب فلک کشیده است
اینجا حتی خونه هم با کمک خونواده ها خریداری میشه برا بچه هاشون ...یا حداقل یه کمکی میکنن بهشون....وگرنه یه پسر مگه چقد پول داره اول زندگی بتبخ... اوخی خخخخ

آخرین ویرایش:

پیچک

New member

یکی از مهمترین شرایط من برای مزدوج شدن اینه که....

همسرم خودش تنهایی تو عروسیمون شرکت کنه............من حوصله ی این قرتی بازی ها رو ندارم....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khodaei

ketabsabz

Well-known member
البته بچه ها درست گفتن
گرفتن مراسم عروسی با توجه به شرایط و نظر افراد متفاوته
یکی داره و در حد توانشم هست یه مراسم همه چی تموم میگیره ...به نظرم به توافق بین عروس داماد بستگی داره هرچند که نظر خونواده هاشون هم مهمه ... معمولا پدر مادرا دوست دارن عروسی بچشونو ببینن اما تصمیم نهایی با خود زوجین هست

یه مطلب دیگه اینکه خوبه که پسر اون هزینه ای رو که قراره صرف عروسی کنه بیاره با خودش و حتی توی خرید جهزیه به دختر کمک کنه
بعد دختری که با توافق همسرش تصمیم میگیرن به جای مراسم عروسی اون پولو به زخمی بزنن اگه با رضایت قلبی خودش باشه هیچ وقت در آینده پشیمون نمیشه (منکه پشیمون نمیشم )

به جای این همه خرج اضافه یه جشن کوچیک به همون شکلی که قبلا گفتم بگیرن ...

khodaei

New member
یه موضوعی رو میخواستم اضافه کنم
به نظر من این مراسم اساسا باید در حد یک اعلام رسمی برای متعهد شدن زوجین به زندگی مشترک باشه که لزومی هم نداره حتما جشن خاصی گرفته بشه.
و به نظرم این فکر غلطی هستش که حالا هر چی آقا پسر پولدارتر جشن مفصل تر و این صحبت ها چرا که همین قضیه س که چشم و هم چشمی رو تو جامعه رواج میده.
به نظرم بهتره یکم از خودنمایی دست برداریم و اگه مراسمی هم خواستیم بگیریم با وجود بضاعت مالی در حد عرف باشه که نه دل کسی رو احیانا بسوزونیم که شاید اطراف ما باشه و وسعش نرسه و هم این سنت غلط رو در حدود اندیشه خودمون تعدیل کنیم.
به امید روزی که محتوا رو تو همه ی مسایل فدای ظاهر نکنیم.
شاید اونروز درد های عمیق ترجامعه امروزمون رو با رهایی اندیشه هامون از بند سنت ها و باور های غلط مرهمی گذاشته باشیم.

بالا